Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 35

Θέμα: Θα ατμίσουμε τίποτα?

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή Θα ατμίσουμε τίποτα?

    Σκέφτομαι να πάρω ηλεκτρονικό τσιγάρο.. και έχω καταλήξει στο παρακάτω:
    http://www.joyetech.com/product/erol...ied=71ee80cad9
    έχετε ακούσει για κάποιο ελάττωμα? Μπορείτε να φανταστείτε κάποιο πρόβλημα που ίσως προκύψει με το συγκεκριμένο?

    Βλέπω τη ποσότητα νικοτίνης σε κάποια έτοιμα υγρά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν κάποιο θα είναι πολύ ελαφρύ ή πολύ βαρύ.
    Κάποια άλλα υγρά πάλι δεν γράφουν καθόλου.. αν έχετε κάποιο παράδειγμα για σύγκριση με μάρκα κανονικού τσιγάρου θα με βοηθούσε.

    Γνωρίζεται κάποιο προμηθευτή για να φτιάξω μόνος μου τα υγρά?
    Το βασικό πρόβλημα είναι η νικοτίνη.. που απο ότι διαβάζω δεν μπορώ να τη βρω σε φαρμακεία.

    Παρακαλώ να μην επεκταθούμε στο αν κάνει "καλό" ή αν είναι "καλύτερο" απο το κανονικό τσιγάρο!!!!

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη SeAfasia
    Όνομα
    SV3IRG Dinos
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Άργος.
    Μηνύματα
    3.363

    Προεπιλογή

    μπορείς να το κόψεις;
    έχω να καπνίσω από το 1999 Φλεβάρη...

    3 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον SeAfasia για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    dmyl (02-01-16)

  4. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SeAfasia Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορείς να το κόψεις;
    έχω να καπνίσω από το 1999 Φλεβάρη...
    δεν ξέρω αν θέλω.. η καλύτερη μου είναι με πίπα και καπνό erinmore.
    σε ευχαριστώ για τη συμβουλή παντως και συγχαρητήρια που το έκοψες!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη SeAfasia
    Όνομα
    SV3IRG Dinos
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Άργος.
    Μηνύματα
    3.363

    Προεπιλογή

    Σίμο σε ευχαριστώ,
    να ξέρεις ότι αν προσπαθήσεις τα αποτελέσματα θα είναι μακροπρόθεσμα υπέρ σου..

    2 Not allowed! Not allowed!

  6. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον SeAfasia για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    dmyl (02-01-16)

  7. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Καλησπερα φιλε μου

    Εχεις ασχοληθει καθολου με το ηλεκτρονικο η ειναι η πρωτη φορα?


    Αν ειναι η πρωτη φορα θελω να μου πεις αν ειναι κατι που το βλεπεις στο χαβαλε η θελεις να μπεις στην διαδικασια να καπνιζεις αποκλειστικα ηλεκτρονικο.

    Τωρα για το αν θα ειναι βαρυ και στις γευσεις σου που σου ταιριαζουν υπαρχουν καποια πραγματα που κοιτας. Το θεμα ειναι ποσο πληροφορημενος εισαι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Θεε μου δωσε μου κουραγιο...γιατι αν μου δωσεις δυναμη θα τους γαμ... ολους!!!!!!!!

  8. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα Γιώργο.
    Δεν έχω καπνίσει ποτέ ηλεκτρονικό τσιγάρο. Μετά την πίπα, το κανονικό τσιγάρο με ενοχλεί λόγο του χαρτιού κυρίως.
    Περισσότερο σαν κάτι καινούριο το βλέπω, και με ενθουσιάζει ιδιαίτερα να ξέρω τι υγρά έχει μέσα.. να τα έχω φτιάξει εγώ δηλαδή, ή τουλάχιστον να είναι αξιόπιστος ο προμηθευτής.
    Όταν είπα "βαρύ" εννοούσα στο θέμα της νικοτίνης. Πρακτικά δηλαδή να μην ατμίζω περισσότερη νικοτίνη απο τα τσιγάρα που κάνω τώρα..
    Δεν το έχω ψάξει αρκετά.. επέλεξα το eroll για πρακτικούς λόγους (μεταφοράς) και για το ότι δεν χρειάζεται να πατήσεις κουμπί.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Τοτε το πρωτο πραγμα που θα σου πω ειναι να μην βιαστεις να αγορασεις συσκευη. Απο εμπειρια να σου πω οτι οσοι πηραν τετοιου τυπου που εχεις παραθεσει το μετανιωσαν σε μικρο διαστημα οπως και εγω.

    Πρωτα απο ολα θα το παρεις απο Ελλαδα η απο εξωτερικο?
    Τι budget εχεις ?

    Τωρα οσον αφορα τα υγρα στην αρχη θα παρεις ετοιμα μεχρι να δεις τι σου καθεται καλα σε νικοτινη αλλα και σε αναλογιες PG/VG.

    Για μενα παντως εφοσον τωρα μπαινεις στο αθλημα θες κατι που να μπορεις να το παραμετροποιησεις οσο ποιο κοντα γινεται στο τσιγαρο για να μην σε ξενερωνει οποτε πας σε ποιο "δυνατα" μοντελα οπως π.χ.

    https://www.fasttech.com/products/0/...ck-starter-kit

    1 Not allowed! Not allowed!
    Θεε μου δωσε μου κουραγιο...γιατι αν μου δωσεις δυναμη θα τους γαμ... ολους!!!!!!!!

  10. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Σίμος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    241

    Προεπιλογή

    Θα έδινα μέχρι 100 ευρώ μαζί με τον πρώτο εξοπλισμό και υγρά.
    Για το eroll βλέπω και καλές κριτικές...
    σκέφτομαι πως ακόμα και αν δεν με βολέψει και πάρω και δεύτερο (κατι πολύ πιθανό έτσι κι αλλιώς) θα έχω το eroll μόνο για έξω.
    Απο Ελλάδα σκέφτομαι να το αγοράσω.
    Ποιό είχες πάρει και το μετάνιωσες?
    Στην επιλογή υγρών προβληματίζομαι περισσότερο γιατί δεν ξέρω καθόλου τις μάρκες.
    Αυτό που έστειλες είναι καλή περίπτωση γιατι ρυθμίζεται.. με έβαλες σε δίλημμα!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Δυστυχως δεν εχω παρει μονο ενα εχω παρει αρκετα. Τα χρησιμοποιω συστηματικα απο το 12 και μεχρι να κανουν προοδους ειχα παρει διαφορα της Nobaco και e-go.

    Δεν σου λεω οτι αυτο που σκεφτεσαι δεν ειναι καλο απλα ειναι εντελως αλλη κατηγορια και δεν ενδεικνειται για καποιον που ξεκιναει αν θελει να θεσει βασεις.

    Ο μονος λογος που επιμενω σε αυτο ειναι οτι εχει αρκετες παραμετρους. Τι εννοω, μπορεις να ρυθμισεις την εισαγωγη του αερα για να την τζουρα. Εγω εκανα στριφτο και δεν με βολευε να ειναι πολυ ανοιχτο. Φιλος που εκανε κανονικο το ειχε τερμα ανοιχτο. Επισης εγω θελω τον καπνο ζεστο οποτε παιζω σε σχετικα ψηλα watt και με μικρη αντισταση. Εσενα μπορει να μην σου αρεσει ετσι.
    Τελος και ποιο σημαντικο βαζω μια μπαταρια 18650 στα 3300 και το φορτιζω καθε 2-3 μερες και οχι καθε βραδυ που γινεται με τα τυπου "στυλο"


    Αν στην πορεια φτιαχνεις τις αντιστασεις και τα λαδια θα σου ερθει τοσο οικονομικο που θα βαρας το κεφαλι σου που τοσο καιρο δεν το ειχες ξεκινησει.


    Τωρα τα υγρα ειναι απειρα και κακα τα ψεματα θα χασεις την μπαλα μεχρι να βρεις αυτο που θες. Οχι γιατι δεν θα το βρισκεις αλλα γιατι καθε ενα που θα βρισκεις θα ειναι και καλυτερο απο το προηγουμενο.

    Υπαρχουν λαδια με 30 ευρω υπαρχουν και με 5 ευρω αυτα θα τα δεις σιγα σιγα.


    Σε πρωτη φαση πας σε μαγαζια που εχουν ποικιλια και δοκιμαζεις. Ξεκινας με καποιο που ειναι 50/50 ή 60/40 VG/PG και νικοτινη θα σου πουν με βαση τι καπνιζες.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Θεε μου δωσε μου κουραγιο...γιατι αν μου δωσεις δυναμη θα τους γαμ... ολους!!!!!!!!

  12. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Στεφανος
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Κιλκις
    Μηνύματα
    85

    Προεπιλογή

    Καλή χρονιά και χρόνια πολλά .Αν και εχει ενα χρόνο που το έκοψα αυτο που παραθέτεις Σίμο είναι το χειρότερο σύστημα,γιατί πρέπει να είναι πάντα όρθιο και σχεδόν άδειο ώστε με δυνατή τζούρα να μη τραβήξεις και υγρό .Καλύτερα με κουμπί παρά αυτόματο και να είναι με φυτίλι το δοχείο.

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Έχετε ξαναδεί τίποτα τέτοιο;
    By jami in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-14, 20:34
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-08, 08:23

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας