Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 25 από 25

Θέμα: Αλλος ένας 'μάλλον' φεύγει απο την Ελλαδα

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosp
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    963

    Προεπιλογή

    Εδώ μάλλον θα πρέπει να πώ και μερικά για μένα
    Από την δεκαετία του 70' ήμουν την Ιταλία πρώτα σάν φοιτητής και μετέποιτα σάν εργαζόμενος στόν τομέα της πληροφορικής σε εταιρίες παροχών υπηρεσίες στην μαμά ΙΒΜ
    Εκανα όμως ένα οικτρό λάθος
    Το 2000 ήλθα στην Ελλάδα εγώ και η γυναίκα μου με την ελπίδα ότι η εργασία θα συνέχιζε και εδώ όπως εκεί
    Δυστιχώς όμως από τό 2010 κι έποιτα με την μεγάλη κρίση οι εργασίες στην Ελλάδα έγιναν λιγοστές και ακόμα λιγότερες 'αυτό είναι το περίεργο' σε τομείς απολύτου εξειδίκευσης όπως αυτές που κάνω εγώ
    Ξέρω τον τρόπο εργασίς στο εξωτερικό και έχω ήδη μερικές πολύ προχωριμένες επαφές για να ξαναφύγω
    Μου έκανε εντύπωση όμως η απάντηση που έλαβα στην αγγελία που είχα στείλει το βιογραφικό μου μέσω Linkedin
    Πάει να πεί ότι και εκεί που υποτίθεται ότι πρόκειτα για ένα σοβαρό επαγγελματικό site υπάρχουν οι fake αγγελίες

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    μέσω Linkedin
    Πάει να πεί ότι και εκεί που υποτίθεται ότι πρόκειτα για ένα σοβαρό επαγγελματικό site υπάρχουν οι fake αγγελίες
    ναι καλα ... το facebook πιθανον να ειναι πιο σοβαρο

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα το παρεις αποφαση, φτιαξε το CV σου και αρχισε να κανεις αιτησεις.
    Μην απογοητευτεις με τις χυλοπιτες ομως, εσυ συνεχισε να στελνεις. Καποτε θα σπασει ο διαολος το ποδαρι του, οπως λενε στο χωριο μου.

    Εχε υπ'οψιν σου, πως οσο καλος και να 'σαι στην δουλεια σου, συναγωνιζεσαι με ολο τον υπολοιπο κοσμο.
    Χρηστο, δεν εχω καν lower ουτε πτυχιο. Καθως χροστω καπου στα 3000 ευρω να παρω το πτυχιο μου απο το ΤΕΕ. (δεν ειχα τοτε χρηματα, πηγαινα και σε ιδιωτικο. Αστα να πανε) οποτε οσο θεληση και "τρελα" να εχω, οσες γνωσεις και να εχω, δεν μπορω να κανω και πολλα πραγματα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη betacord85
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    2.057

    Προεπιλογή

    ολα γινονται...αρκει να εχει καποιος πονηραδα μπλα μπλα σωστη εμφανιση και βασικες γνωσεις σε οποιοδηποτε τομεα...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρηστο, δεν εχω καν lower ουτε πτυχιο. Καθως χροστω καπου στα 3000 ευρω να παρω το πτυχιο μου απο το ΤΕΕ. (δεν ειχα τοτε χρηματα, πηγαινα και σε ιδιωτικο. Αστα να πανε) οποτε οσο θεληση και "τρελα" να εχω, οσες γνωσεις και να εχω, δεν μπορω να κανω και πολλα πραγματα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από betacord85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολα γινονται...αρκει να εχει καποιος πονηραδα μπλα μπλα σωστη εμφανιση και βασικες γνωσεις σε οποιοδηποτε τομεα...
    Ένα πράγμα να μήν ξεχνάτε ότι κατά κανόνα έξω: με την ίδια ευκολία - ευπιστία που σε υποδέχονται με άλλη τόση σε πετάνε, όσο και αν χτυπιέσαι για το απλήρωτο δάνειο, τον άρρωστο πατέρα και τα τέσσερα ανήλικα παιδιά σου.
    Αυτά που χρειάζεται να έχει κανείς είναι: τα προσόντα, γνώση, ειλικρίνεια με την ανάλογη σοβαρότητα, θάρρος, θέληση και υπομονή για την προσπάθεια.
    Κυρίως οι μικρότεροι μην αφήνετε τις μέρες να περνάνε, βολευόμμενοι από την τωρινή κάλυψη των γονιών.
    Μακρυά απο χασομέριες τύπου facebook, καφέδες, games κλπ.
    Κάθε μέρα που περνάει είναι χάσιμο, και η πείρα μας λέει ότι όποιος χάσει την επαφή με το αντικείμενο 2-3 χρόνια, τότε το χάνει εντελώς.
    Ξυπνητήρι στις 6:30 και τρέξιμο.
    - Νίκο, αν ψάξεις μέρος του κειμένου απο το email θα πάρεις την απάντηση σου.
    Καλή χρονιά και καλή τύχη σε όλους.

    4 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-15, 22:33
  2. CCFL λαμπες απο Ελλαδα
    By age80 in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-13, 21:02
  3. χρηση συσκευης απο αμερικη ελλαδα
    By new-blood in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-12, 20:56
  4. Αλλος ένας λαμπάτος επιτέλους άρχισα
    By billtsig in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 127
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-12, 18:11
  5. rf απο ΕΛΛΑΔΑ
    By a14 in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-08, 10:20

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας