Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 14 από 14

Θέμα: Αδεια ασκησεως επαγγελματος

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη CybEng
    Όνομα
    CybEng
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    333

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnpats Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Επίσης όποιος είναι κατοχος βασικου πτυχίου ΤΕΙ με μεταπτυχιακο σε ΑΕΙ θεωρείται ΠΕ.

    Αυτό μπορούμε να μάθουμε σε ποιό νόμο ή προεδρικό διάταγμα ή εγκύκλιο ή οποιοδήποτε δημόσιο έγγραφο με νομική ισχύ αναφέρεται ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη johnpats
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    186

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CybEng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό μπορούμε να μάθουμε σε ποιό νόμο ή προεδρικό διάταγμα ή εγκύκλιο ή οποιοδήποτε δημόσιο έγγραφο με νομική ισχύ αναφέρεται ;
    Μπες στον ασεπ φιλε μου.
    Συγγενικο μου προσωπο ,προσφατα με πτυχιο τει και μεταπτυχιακο αει περασε επιτυχων σε διαγωνισμο ασεπ ,ενω τα λαμογια τον ειχαν βγαλει επιλαχων,εκανε ενσταση και κερδισε για πε


    Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη CybEng
    Όνομα
    CybEng
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    333

    Προεπιλογή

    Μια και μιλάμε για ΑΣΕΠ, πριν δέκα χρόνια έκανα και εγώ ( και όχι κάποιος γνωστός μου ) τα χαρτιά μου για θέση ηλεκτρονικού μηχανικού ΠΕ πολιτικού προσωπικού στρατιωτικής υπηρεσίας.

    Κατέθεσα πτυχίο ΤΕΙ και μεταπτυχιακούς τίτλους M.Phil. & PhD ( αναγνωρισμένους από ΙΚΕ μια και πριν το 2003 τα μεταπτυχιακά των ΤΕΙ-τζήδων δεν περνούσαν από ΔΙΚΑΤΣΑ ).

    Λοιπόν ΕΦΑΓΑ ΠΟΡΤΑ από το ΑΣΕΠ.

    Έκανα και εγώ την ένστανση όπως και ο γνωστός σου και αυτά ήταν τα ποιό τζάμπα χαμένα 50 Ευρώ που έχουν φύγει από την τσέπη μου ( τόσο ήταν το σχετικό παράβολο ) διότι όπως ήταν φυσικό η ένστανση κρίθηκε αβάσιμη και η πόρτα έκλεισε οριστικά στα μούτρα μου.

    Μιά και λοιπόν έχω στα χέρια μου την αιτιολογημένη νομικά απόφαση του ΑΣΕΠ για την ΔΙΚΗ ΜΟΥ περίπτωση, θα επαναφέρω το προηγούμενο ερώτημά μου.

    Μπορείς να με παραπέμψεις σε κάποιο νόμο, π.δ. , εγκύκλιο κλπ κλπ που να αναφέρει ότι ΤΕΙ/ΑΤΕΙ+Μεταπτυχιακό = ΠΕ ( πλην κάποιων ειδικοτήτων καθηγητών β' βάθμιας εκπαίδευσης όπου ΤΕΙ/ΑΤΕΙ=ΠΕ ) ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη johnpats
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Μηνύματα
    186

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CybEng Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια και μιλάμε για ΑΣΕΠ, πριν δέκα χρόνια έκανα και εγώ ( και όχι κάποιος γνωστός μου ) τα χαρτιά μου για θέση ηλεκτρονικού μηχανικού ΠΕ πολιτικού προσωπικού στρατιωτικής υπηρεσίας.

    Κατέθεσα πτυχίο ΤΕΙ και μεταπτυχιακούς τίτλους M.Phil. & PhD ( αναγνωρισμένους από ΙΚΕ μια και πριν το 2003 τα μεταπτυχιακά των ΤΕΙ-τζήδων δεν περνούσαν από ΔΙΚΑΤΣΑ ).

    Λοιπόν ΕΦΑΓΑ ΠΟΡΤΑ από το ΑΣΕΠ.

    Έκανα και εγώ την ένστανση όπως και ο γνωστός σου και αυτά ήταν τα ποιό τζάμπα χαμένα 50 Ευρώ που έχουν φύγει από την τσέπη μου ( τόσο ήταν το σχετικό παράβολο ) διότι όπως ήταν φυσικό η ένστανση κρίθηκε αβάσιμη και η πόρτα έκλεισε οριστικά στα μούτρα μου.

    Μιά και λοιπόν έχω στα χέρια μου την αιτιολογημένη νομικά απόφαση του ΑΣΕΠ για την ΔΙΚΗ ΜΟΥ περίπτωση, θα επαναφέρω το προηγούμενο ερώτημά μου.

    Μπορείς να με παραπέμψεις σε κάποιο νόμο, π.δ. , εγκύκλιο κλπ κλπ που να αναφέρει ότι ΤΕΙ/ΑΤΕΙ+Μεταπτυχιακό = ΠΕ ( πλην κάποιων ειδικοτήτων καθηγητών β' βάθμιας εκπαίδευσης όπου ΤΕΙ/ΑΤΕΙ=ΠΕ ) ;
    Εγω να σε παραπέμψω;που να ξέρω φίλε μου...
    Δεν δουλευω στον ασεπ.
    Και δεν ειναι γνωστός μου,ο ξάδερφος μου ειναι και τρεχαμε μαζι γιατι το παιδι ειναι απο επαρχια και δεν ξερει την αθηνα....
    Γιατι δεν παίρνεις ενα τηλέφωνο;
    Μηπως τα πράγματα ειναι διαφορετικά για όσους έχουν τελειώσει με το καινούριο πρόγραμμα σπουδων ,το οποίο εχει αλλάξει στον τίτλο και την ονομασία του τει πειραια σε αει πειραια ;



    Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-15, 14:05
  2. ηλεκτρονικος με αδεια ασκησεως
    By katmadas in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-14, 11:37
  3. Αδεια ασκησεως επαγγελματος.
    By BILLYG in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-14, 20:42
  4. Αδεια εξασκησεως επαγγελματος
    By Porfy in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-14, 20:36
  5. ΑΔΕΙΑ ΑΣΚΗΣΕΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ
    By giannis nx in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-11, 22:30

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας