Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 26

Θέμα: Δηλαδή

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη GR_KYROS
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΑ
    Μηνύματα
    2.462

    Προεπιλογή Δηλαδή

    το θεωρείτε σωστό αυτό

    Μια κατασκευή, και ένα κατασκεύασμα να μοιράζονται την ίδια προβολή στην πρώτη σελίδα του

    http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=84231

    http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=84233

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη SeAfasia
    Όνομα
    SV3IRG Dinos
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Άργος.
    Μηνύματα
    3.363

    Προεπιλογή

    όχι.....δεν είναι σωστό αλλά η διακίνηση ιδεών καταχυρώνεται συνταγματικά...

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη Ninetie
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Apr 2013
    Περιοχή
    Σταμάτα, Αττική
    Μηνύματα
    270

    Προεπιλογή

    Δηλαδή όποιος δεν έχει τις γνώσεις, την εμπειρία, ή απλά την όρεξη για να φτιάξει κάτι... 'μεγαλειώδες' δε δικαιούται προβολής; Δε δικαιούται να δείξει τι έφτιαξε, να συζητήσει για αυτό;

    Από ποιο "επίπεδο" και πάνω μπορεί να θέλει κάποιος να προβληθεί στο hlektronika;

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη GR_KYROS
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΑ
    Μηνύματα
    2.462

    Προεπιλογή

    δεν μιλάμε για μεγαλειώδες, ας περιοριστούμε απλά σε σοβαρές, ολοκληρωμένες , τεκμηριωμένες κατασκευές, που προσφέρουν αναβάθμιση στο forum και καλή εντύπωση στον επισκέπτη.

    ημιτελείς κατασκευές , αρχικές προσπάθειες, λαμπάκια που αναβοσβήνουν, μπορούν να παρουσιάζονται σε άλλες ενότητες για συζήτηση.

    Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά κυκλοφορώ και σε άλλα forums του εξωτερικού και μου φαίνεται κάπως.

    Και επιπλέον προσβάλλομαι για λογαριασμό των παιδιών που κάνουν σοβαρές και αξιόλογες κατασκευές, που μπορούν να προσφέρουν με την παρουσίαση τους.

    5 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    tumblr_mw519ebgBt1sv4hz6o1_500.jpgψυχεδελια ουαααουυυ

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    πολύ κακό για το τίποτα, εμένα τουλάχιστον δεν με ενοχλούν οι κατασκευές οποιουδήποτε , δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η φασαρία

    5 Not allowed! Not allowed!

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον picdev για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    The_Control_Theory (23-01-16)

  8. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Βαγγελη θα συμφωνησω μαζι σου μεχρι ενα σημειο. Τι εννοώ, σίγουρα οι 2 δουλείες δεν συγκρίνονται σε κανενα επιπεδο αλλα δεν υπάρχει και καποιο κριτήριο για το τι θα πρεπει να παρουσιαζετε και τι οχι.
    Κατι που φτιαχνει καποιος και μπορει να ειναι η καλύτερη κατασκευή γι΄ αυτον μπορει για καποιον αλλον να ειναι μια παπαρια και μιση.


    Καλο θα ηταν στις παρουσιασεις να υπηρχαν κατηγοριες ωστε να ξεχωριζουν τα τεχνικα απο τα καλι-τεχνικα. Τωρα αν θελεις να το παμε και παραπερα για να ανταμοίβεται και ηθικα και αυτος που κανει την παρουσιαση μπορει να υπαρχει και βαθμολογηση π.χ.

    Οπως και να εχει καποιος χρωματιστος ειχε πει οτι θα φτιαχτει αντιστοιχη ενοτητα ωστε να μην εχουμε τετοια φαινομενα.


    Υπομονη λοιπον να δουμε πως θα παει

    0 Not allowed! Not allowed!
    Θεε μου δωσε μου κουραγιο...γιατι αν μου δωσεις δυναμη θα τους γαμ... ολους!!!!!!!!

  9. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη betacord85
    Όνομα
    μπαμπης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    2.057

    Προεπιλογή

    δεν θα σχολιασω τις γελοιες διακοσμησεις...αλλα σημερα πραγαματικα χαρηκα που ειδα το rework station του συμφορουμιτη...οπως και ολες τις κατασκευες του βαγγελη(kyros)σου δινουν κινητρο ωστε να μπεις στο τρυπακι να τις φτιαξεις!και ειναι με καλα υλικα και περοιποιημενες...και φυσικα χωρις γελοια copyright με το ονομα τους πανω

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.459

    Προεπιλογή

    Γιατί δηλαδή όλοι δεν υπήρξαμε αρχάριοι? Εμένα με χαροποιεί να βλέπω οτι κάποιος έστω προσπάθησε να κάνει κάτι, χωρίς να έχει σκοπό να το διαφημίσει εμπορικά, και απλά θέλει να μοιραστεί μαζί μας την χαρά της δημιουργίας του. Δηλαδή τι προτείνετε? Να φτιάξουμε μια επιτροπή που να βαθμολογεί να κρίνει και να εγκρίνει μόνο τις σουπερ κατασκευές? Τι είμαστε επιστημονικό περιοδικό? Μήπως να προσλάβουμε και reviewers? Εδώ δίνετε το βήμα σε πραγματικούς ερασιτέχνες να μοιραστούν ιδέες, να ακούσουν απόψεις, να λυθούν και να δημιουργηθούν απορείες. Αν ήταν να παρουσιάζονται μόνο άρτιες και "επαγγελματικές" κατασκευές τότε "ας έρθουν οι ενδιαφερόμενοι από Δευτέρα στο γραφείο" Τουλάχιστον αυτοί κάτι προσπαθήσαν να φτιάξουν, και προσωπικά τους θαυμάζω, γιατί κρίνοντας από τα δικά μου χαίρια έχουν περάσει πάνω από 8 χρόνια που έφτιαξα κάτι πραγματικά ερασιτεχνικά/για την πλάκα μου /ενώ επαγγελματικά έχουμε ~25/έτος /

    1 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη The_Control_Theory
    Όνομα
    Tedi
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    890

    Προεπιλογή

    Παρατηρώ μιά δυικότητα μεταξύ των κατασκευών-διακοσμήσεων και του χαβαλέ στο φόρουμ.
    Παρατηρώ επίσης πως σε κάποια θέματα γίνεται από το δεύτερο ποστ χαβαλές και τα ποστ βγαίνουν από το θέμα και το ίδιο το θέμα αλλάζει θέμα.

    Αυτά τα δύο με κάνουν να σκέφτομαι πως αν αύριο απαγορευτούν τέτοιες κατασκευές -διακοσμήσεις τότε ας απαγορευτούν και τα αστεία!!!
    Θα γίνουμε σαν το stackexchange... ναι...

    Αλλά παρόλο που βγαίνουμε από το θέμα μου αρέσει ο χαβαλές και τον θέλω(εκτός αν κάποιο θέμα έχει να κάνει με κάτι επικίνδυνο στα ηλεκτρονικά κλπ κλπ)
    Δεν γίνεται να απαγορευσεις τον Spark γιατί δεν γίνεται να απαγορεύσεις τον χαβαλέ.

    (τις συγκεκριμένες κατασκευές δεν τις θεωρώ χαβαλέ και έχουν ενδιαφέρον αν τις παρατηρήσεις καλύτερα, κρύβουν νοήματα)

    Δεν θα είναι τίποτα ίδιο μετά.

    Η μάλλον γίνεται αλλά είναι επιλογή αυτού που πληρώνει τον σέρβερ και είναι webmaster εδώ...


    Και δεν πιστεύω πως οι νέοι στο φόρουμ ξενερώνουν από τις κατασκευές αλλά από την αντιμετώπισή τους από το πρώτο ποστ που θα κάνουν...

    Μοιράστηκα τις σκέψεις μου...

    2 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The_Control_Theory : 23-01-16 στις 23:36

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-12, 17:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας