Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: Project Line

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Oct 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    231

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως είχα κάνει δουλειές με τον Βασίλη (Project Line) και ήμουν πάρα πολύ ευχαριστημένος σε όλα.
    Κρίμα πάντος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Φιλοι μου μην μενετε μονο στο σημερα. Ειμαι 30 ετων και μπορουσα να ειμαι γιος σας ηλικιακα. Θυμαμαι παντα την Ελλαδα που ποτε δεν ηταν ανταγωνιστικη σε θεματα παραγωγης. Ακομα και σε τροφιμα. Ελληνικο κασερακι 7 ευρω το κιλο, οταν το γκουντα πωλειται για 2.5 ανα κιλο. Ενα παραδειγμα ετσι; και το ειπα και πιο πανω δεν αναφερομαι στον συγκεκριμενο που εκλεισε την επιχειρηση του. Δεν τον γνωριζω. Αλλα βλεπετε και βλεπω πως κλεινουν ο ενας μετα τον αλλον. Αν τοσα χρονια πωλουσαν τις υπηρεσιες και τα εμπορευματα τους σε ιδιες τιμες αν το θελεις με του κινεζου και του καθε κινεζου θα ειχαν τοσο προβλημα;; Αν εμεις σαν καταναλωτες ψωνιζαμε τα υλικα μας απο την Ελλαδα και οχι απο ebay και aliexpress θα βαζανε λουκετο ολοι αυτοι; Οχι.

    Αυτα λεει το μυαλο μου εμενα τουλαχιστον.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη πωλουσαν με υπερβολικο κερδος ειτε εξαρτηματα ειτε υπηρεσιες.
    Καλά, κι αφού είχαν κέρδος, και μάλιστα υπερβολικό, γιατί κλείσανε;
    Κι επειδή φαίνεται να το κατέεις, πόσο κέρδος είχανε;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν τοσα χρονια πωλουσαν τις υπηρεσιες και τα εμπορευματα τους σε ιδιες τιμες αν το θελεις με του κινεζου και του καθε κινεζου θα ειχαν τοσο προβλημα;; Αν εμεις σαν καταναλωτες ψωνιζαμε τα υλικα μας απο την Ελλαδα και οχι απο ebay και aliexpress θα βαζανε λουκετο ολοι αυτοι; Οχι.
    Είναι σαν να λένε σε εμάς τους εργαζόμενους οι εργοδότες: αν τόσα χρόνια πουλούσατε την εργασία σας σε ίδιες τιμές αν το θέλεις με του κινέζου και του κάθε κινέζου, θα είχατε τόση ανεργία;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  5. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.946

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλοι μου μην μενετε μονο στο σημερα. Ειμαι 30 ετων και μπορουσα να ειμαι γιος σας ηλικιακα. Θυμαμαι παντα την Ελλαδα που ποτε δεν ηταν ανταγωνιστικη σε θεματα παραγωγης. Ακομα και σε τροφιμα. Ελληνικο κασερακι 7 ευρω το κιλο, οταν το γκουντα πωλειται για 2.5 ανα κιλο. Ενα παραδειγμα ετσι; και το ειπα και πιο πανω δεν αναφερομαι στον συγκεκριμενο που εκλεισε την επιχειρηση του. Δεν τον γνωριζω. Αλλα βλεπετε και βλεπω πως κλεινουν ο ενας μετα τον αλλον. Αν τοσα χρονια πωλουσαν τις υπηρεσιες και τα εμπορευματα τους σε ιδιες τιμες αν το θελεις με του κινεζου και του καθε κινεζου θα ειχαν τοσο προβλημα;; Αν εμεις σαν καταναλωτες ψωνιζαμε τα υλικα μας απο την Ελλαδα και οχι απο ebay και aliexpress θα βαζανε λουκετο ολοι αυτοι; Οχι.

    Αυτα λεει το μυαλο μου εμενα τουλαχιστον.

    "Εμπειρικές μελέτες όπως των Egger, Eggert και Winner (2010), επιβεβαιώνουν ότι οι πολυεθνικές εταιρείες πληρώνουν ελάχιστους φόρους σε σχέση με τα κέρδη τους. Πραγματικά, στις ευρωπαϊκές χώρες με υψηλή φορολογία, οι θυγατρικές των πολυεθνικών πληρώνουν κατά μέσο όρο 32%-57% μικρότερους φόρους από ό,τι παρόμοιες, εγχώριας ιδιοκτησίας, εταιρείες. Είναι προφανές να υποθέσουμε ότι οι πολυεθνικές εταιρείες απλώς φοροδιαφεύγουν με τη χειραγώγηση των τιμών μεταβίβασης ή τα ποσοστά του χρέους." Πηγή http://www.capital.gr/story/1867694


    Τι δεν μπορείς να καταλάβεις, με βάση τα παραπάνω το Ελληνικό σουπερμάρκετ πρέπει να πουλάει στο κόστος για να ανταγωνιστεί σε τιμές τα γνωστά πολυεθνικά καταστήματα και πάλι μέσα θα μπαίνει. Ύστερα εσύ πας στα γνωστά πολυεθνικά καταστήματα με τις χαμηλές τιμές και βρίζεις το Ελληνικό σουπερμάρκετ ότι είναι κλέφτες.

    Και μιλάω για εντός Ελλάδος που να πιάσουμε και κίνα.

    3 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ultra Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηρε συνταξη και με συστησε στην project line. Ωραιες δουλιτσες στην βιτρινα, αλλα δεν δουλεψα ποτε μαζι του γιατι οι τιμες του ηταν εξωφρενικες, και οχι συγκριτικα με αυτες της κινας.
    Κάποιες από αυτές στη βιτρίνα ήταν δικές μου... Δεν ξέρω κατά πόσον ήταν πολύ ακριβός, μόνο δυο φορές έβγαλα πλακέτες αλλού, η πρώτη κομμένη στην τύχη με ψαλίδι και τρύπες ανοιγμένες με το χέρι στο περίπου, στη δεύτερη έκανε λάθος και την τύπωσε ανάποδα... Με τον Βασίλη γενικά ήμουνα ευχαριστημένος, κόψιμο με router και αρκετά ικανοποιητική δουλειά, στο τέλος έκανε και επιμετάλλωση οπών.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ultra Εμφάνιση μηνυμάτων
    προερχομαι κι εγω απο την ριζα του easypc (boardmaker) και πριν μεταπηδησω στο sprint layout, εσωζα τα αρχεια μου σε postscript και μετα πηγαινα on line στο www.ps2pdf.com και εβγαζα φιλμακι απο εκεινο το pdf....ταλαιπωρια....Μηπως ειναι ωρα να κανεις την μεγαλη αλλαγη ?
    Βασικά δεν έχω το χρόνο αλλά για να είμαι ειλικρινής ούτε και την όρεξη να κάτσω τώρα να μάθω κάτι άλλο...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θέλεις ακριβώς? Στείλε ΠΜ!
    Νομίζω ότι μόλις έχω κάποια πλακέτα έτοιμη ...θα σε ενοχλήσω! Ευχαριστώ!

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. UPS ON - LINE
    By KATSO001 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-16, 17:58
  2. line actuator
    By rch in forum Ερωτήσεις Θεωρίας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-13, 23:12
  3. LINE OUT ΣΕ ΛΑΜΠΑΤΟ
    By biker883 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-13, 11:14
  4. Line out σε Δυναμικό
    By iassael in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 14:48

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας