Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: Ερωτηση για 1 Βραχυκλυκλωμα που γινεται συνεχεια

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή Ερωτηση για 1 Βραχυκλυκλωμα που γινεται συνεχεια

    Καλισπερα σε ολους θελω να ρωτισω κατι σκετικα με κατι βραχυκυκλωματα στο σπιτι γινοντε βραχυκυκλωματα αλλα δεν ειμαι 100% σιγουροσ να απαντηση καποιος εμπηροσ ηλεκτρολογος δινουμε ρευμα στο κατω σπιτι με μπαλαντεζα επιδη κοψαμε την παροχη λογο προβληματων οικονομικων το δωματιο που καθομε και στο χαλλ ειναι συνδεμενω το κατω πατωμα με μπαλαντεζα μεγαλη αυτη που φτιαχνης και δινη ρευμα σε πολυμπριζω ο πατερασ μου εχει συνδεση στο πολυμπιρζω που περνη αππο την μπαλαντεζα μια τηλεοραση Σρτ 40-70 βαττ ~ αποκοδικοποιητη ηχοσυστημα ισως και τοστιερα 1500-2000 βαττ καηκε πριν κατι μηνες μια παλια οθονη δεν το υποψηαστικα οτι φταιη το κυκλωμα λογο παλιτητας τη οθονης μια Λσντ υπλογιστη και σημερα καηκε και αλλη οθονη αλλα την στιγμη που καηκε κατω ο πατερας μου εκλησε ολες τησ συσκευες με το διακοπτη του πολυμπριζου στο χαλλ καιγοντε λαμπες θελω να μου πειτε αν φταιοι η μπριζα που επερναν η 2 οθονες ρευμα η αν φταιη το κυκλωμα κατω και αν βαλω την μπριζα της μπαλαντεζας σε αλλο κυκλωμα στο σπιτη πανω θα καιη συστευες στο αλλο κυκλωμα η σε ολο το σπιτη ο πυργος του υπολογιστη μου περνει απο πολυμπριζω και αυτος αλλ δεν εχει επυρεαστη

    -1 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή

    Ο διακοπτης του κυκλωματος στο πινακα δεν πεφτη πειτε μου τη γινεται

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    177

    Προεπιλογή

    16 Αμπερ Β το υλικο ειναι καινουριο 8 μηνων καλη μαρκας

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    να σου πω ότι δυσκολεύτηκα να καταλάβω τη λες? καμιά τελεία δεν βάζεις? όταν γράφουμε κάτι πριν το ποσταρουμε του ρίχνουμε μια ματιά να δούμε αν βγάζει νόημα.

    7 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  5. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    FILMAN (02-02-16), mikemtb (06-06-18)

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Εγώ στην περιγραφή δεν βλέπω πουθενά κανένα βραχυκύκλωμα, πόσο μάλλον να γίνονται και συνέχεια. Αν βάλεις πολλές συσκευές που τραβάνε μεγάλο ρεύμα σε μια πρίζα, απλά θα πέσει η ασφάλεια της γραμμής. Αν οι συνδέσεις (φις, πρίζες, συνδέσεις καλωδίων) είναι χαλαρές και/ή ακάθαρτες, ή τα καλώδια είναι πιο λεπτά από ότι πρέπει θα έχεις υπερθερμάνσεις, λιωσίματα, και πυρκαγιά. Καμία ασφάλεια δεν θα πέσει στην περίπτωση αυτή, διότι η ασφάλεια δεν μπορεί να ξέρει αν η θερμότητα αναπτύσσεται π.χ. στην αντίσταση της τοστιέρας ή στο φις της ώστε να αποφασίσει αν πρέπει να πέσει ή όχι.

    4 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Συνονόματε, δεν κατάλαβα λέξη, κράσαρα στη δεύτερη...σειρά ας την πούμε...μου κάνει εντύπωση που υπάρχουν άτομα όπως ο Φίλιππος που κατάλαβαν.
    Καλά ρε Φίλιππα, πόσες γλώσσες ξέρεις πια;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Panoss για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb (06-06-18)

  9. #7
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    εγω νομιζω πως δε μπορει η μπαλαντεζα να κανει βραχυκυκωμα για να καψει τηλεοραση το πολυ πολυ να ειχες προβλημα σε ολες τις συσκευες στη τοστιερα στα φωτα στο στερεοφωνικο στη τηλεοραση αλλα οχι επιλεκτικα να σου κάψει μονο τη οθόνη α και οι λαμπες που λες πως καηκαν δε καταλαβα αν παιρνουν απο τη μπαλαντεζα που τροφοδοτει το πολυμπριζο που εβαλε ο πατερας σου στο κατω πατωμα ή αν ειναι στο πανω σπίτι στο χώρο που ειναι ο πινακας και η μπρίζα που εχει τη μπαλαντεζα που φευγει προς το διαμερισμα με την κομμένη παροχη στο πανω σπιτι αντιμετωπισατε καποιο προβλημα με λαμπες ή άλλες συσκευες που καίγονται ή αυτά συμβαίνουν μονο σε όσα τροφοδοτούνται από το πολυμπριζο της μπαλαντέζας που ειναι στο κατω σπιτι;

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  10. #8
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω νομιζω πως δε μπορει η μπαλαντεζα να κανει βραχυκυκωμα για να καψει τηλεοραση το πολυ πολυ να ειχες προβλημα σε ολες τις συσκευες στη τοστιερα στα φωτα στο στερεοφωνικο στη τηλεοραση αλλα οχι επιλεκτικα να σου κάψει μονο τη οθόνη α και οι λαμπες που λες πως καηκαν δε καταλαβα αν παιρνουν απο τη μπαλαντεζα που τροφοδοτει το πολυμπριζο που εβαλε ο πατερας σου στο κατω πατωμα ή αν ειναι στο πανω σπίτι στο χώρο που ειναι ο πινακας και η μπρίζα που εχει τη μπαλαντεζα που φευγει προς το διαμερισμα με την κομμένη παροχη στο πανω σπιτι αντιμετωπισατε καποιο προβλημα με λαμπες ή άλλες συσκευες που καίγονται ή αυτά συμβαίνουν μονο σε όσα τροφοδοτούνται από το πολυμπριζο της μπαλαντέζας που ειναι στο κατω σπιτι;
    να και ένας που ξέρει την γλώσσα. οπότε απάντησε και στην ίδια γλώσσα άρα θα συνεννοηθεί.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  11. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Τάκης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    417

    Προεπιλογή

    Έλα τώρα υπερβολικοί είστε, εδω συνεννοείστε με τον πρύτανη τον fino!

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    να και ένας που ξέρει την γλώσσα. οπότε απάντησε και στην ίδια γλώσσα άρα θα συνεννοηθεί.
    Το ίδιο σκέφτηκα κι εγώ, αλλά είπα να μην το γράψω καλύτερα!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-18, 11:11
  2. Καιγεται συνεχεια η λάμπα
    By jomor in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-13, 22:19
  3. ερωτηση για ηχεια
    By αγγελαρης στρατος in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-12, 13:17
  4. ερωτηση για ηχεια
    By yanis in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-10, 13:12
  5. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-10, 18:23

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας