Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Αλλαγή παρόχους κινητης

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη gsouf
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Α.Πατησια
    Μηνύματα
    487

    Προεπιλογή Αλλαγή παρόχους κινητης

    Καλησπέρα σε ολους δεν ξέρω αν ανοίγω θέμα στην σωστη κατηγορία γιατί ίσως να ανήκει και στην γενική συζήτηση οποτε αν είναι ας μετακινηθεί αναλόγως

    Στο θέμα τώρα αυτον τον καιρό κοιταζουμε για ανανεωση για το εταιρικό μας 4 κινητά και ενα σταθερο
    Έχουμε vodafone τώρα αλλά πήραμε και προσφορές και από αλλους . η πιο οικονομική προσφορά ηταν αυτή της wind αλλά έχουμε ενδοιασμούς κυριως για το σήμα

    Για αυτό ζητάω να μου πείτε καμια γνώμη οποία βοήθεια ευπροσδεκτη

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Περιοχή; για Αθήνα δεν έχεις προβλημα.δεν θα καταλάβεις διάφορα και θα έχεις καλύτερες ταχύτητες

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  3. #3
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    τυπικά και άτυπα έχουν ενοποιήσει τις κεραίες τους( η V έχει αγοράσει την W από όσο ξέρω) οπότε δεν νομίζω να δεις διαφορά.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    τυπικά και άτυπα έχουν ενοποιήσει τις κεραίες τους( η V έχει αγοράσει την W από όσο ξέρω) οπότε δεν νομίζω να δεις διαφορά.
    Ισχυει αλλα η vodafone εχει πιο πολυ σημα απο την wind ακομα και εντος Αττικης.
    Η wind ειναι πολυ καλη και φθηνη αλλα τουλαχιστον q που εχω εγω καμια φορα εκει που μιλαω για 1-2 λεπτα κοβεται η γραμμη ενω και εγω και ο συννομιλητης μου εχουμε φουλ σημα.
    Η vodafone για μενα ειναι απλα ενα σκουπιδι σε ωραιο περιτυλιγμα οσο αφορα τις χρεωσεις της.

    2 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Καλησπερα,

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιοχή; για Αθήνα δεν έχεις προβλημα.δεν θα καταλάβεις διάφορα και θα έχεις καλύτερες ταχύτητες
    Φιλε Βασιλη θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Υπαρχει πολλα σημεια σε ολους τους παροχους εντος της Αθηνας που δεν εχουν καλα καλα GSM ειτε σε εωτερικο χωρο ειτε σε εξωτερικο. Οποτε δεν μπορουμε να ειμαστε απολυτοι αν θα τον καλυπτει.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    τυπικά και άτυπα έχουν ενοποιήσει τις κεραίες τους( η V έχει αγοράσει την W από όσο ξέρω) οπότε δεν νομίζω να δεις διαφορά.
    Γιαννη αυτο που λες ισχυει αλλα προς το παρον ειναι στην επαρχια, δεν εχουν κανει ακομα τουλαχιστον RAN στην Αθηνα.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η vodafone για μενα ειναι απλα ενα σκουπιδι σε ωραιο περιτυλιγμα οσο αφορα τις χρεωσεις της.
    Θεωρω ολες οι εταιριες πανω κατω τα ιδια ειναι στις τιμες απλα πρεπει να βρεις αυτη που ειναι φτηνοτερη στις υπηρεσιες που σε καλυπτουν







    Συνονοματε για μενα για να μην την παθεις και να εισαι σιγουρος αν εχεις καλυψη παρτε ενα καρτοκινητο WIND στα σημεια που κινηστε και δειτε αν εχετε καλυψη καθως επισης και τι καλυψη εχετε (GPRS, 3G. LTE)

    Πολλοι την πατησαμε με αλλαγη συμβολαιου και 24μηνο με αλλαγη εταιριας χωρις να εχουν κανει ελεγχους και μετα τρεχαμε για να σπασουμε συμβολαια και φτου και απο την αρχη.

    Δες πρωτα αν εχει καλυψη στην εταιρια που θες και μετα κοιτα τις τιμες

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mathios : 19-02-16 στις 20:09
    Θεε μου δωσε μου κουραγιο...γιατι αν μου δωσεις δυναμη θα τους γαμ... ολους!!!!!!!!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη gsouf
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Α.Πατησια
    Μηνύματα
    487

    Προεπιλογή

    Παιδιά καταρχάς ευχαριστώ για την βοήθεια ολους

    Αρχικα να σας πω οτι λόγω δουλειάς δεν έχω στάνταρ περιοχές πάω οπου είναι ο πελάτης δλδ απο κεντρο Αθήνας μέχρι άγιο στέφανο Κορωπί μάγουλα κλπ τώρα κάτι πιο μακρινά όπως Λαύριο Θήβα κλπ είναι λίγο πιο σπάνια

    Για την vodafone να πω έχω λίγο θέμα εδώ και κάνα δίμηνο ειδικα στο σπίτι μου( νέα Χαλκηδόνα) αλλά οκ δεν με απασχολεί και τόσο το να βγαινω στο μπαλκόνι

    Πραγματικα δεν ξέρω τι να κάνω διαβάζω και κάτι review για wind που λένε για χαλιά εξυπηρέτηση αλλά και η vodafone είναι στον κοσμο της απο τιμες

    Μου δίνει δλδ τώρα με 31€ 300λεπτα προς κινητά 1500 ενδοεταιρικα 1500 σταθερά και 200mb 3g και η wind μου λέει για τα ίδια 16€

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Wind = το χειρότερο 3g , με το 4g κάτι έγινε αλλά γενικά μέσα στην αττική είναι χαλιά

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    Wind = το χειρότερο 3g , με το 4g κάτι έγινε αλλά γενικά μέσα στην αττική είναι χαλιά
    Άριστο 3G ειδικά στον Άγιο Στέφανο όπου εργάζομαι και κινούμαι απο Άγιο Στέφανο έως Κηφισιά καθημερινά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Παιδια μην αρχιζετε αυτο το σκηνικο,ποιος τρεχει περισσοτερο ποιος λιγοτερο.Πανω κατω τα ιδια ειναι.Εξαρταται απο περιοχες και σημεια.Δεν σημαινει αυτο οτι αν δεν πιανεις καπου ειναι χειροτερη η μεν η ή δε εταιρεια.
    Gsouf συγνωμη για το λαθος ποστ #2 που εκανα.Νομιζα θες να πας σε vodafone και ειπα καλυτερες ταχυτητες.Το αντιθετο συμβαινει.Επειδη και εγω κινουμαι και γυρναω παντου σπανια θα μπορεσεις να εξυπηρετηθεις με wind αν χρησιμοποιεις δεδομενα.
    Η wind εχει ενα κακο ,νομιζει οτι ο πελατης ειναι μλκς και ψαχνει πως να τον γδυσει σε αντιθεση με την vodafone που απο θεμα εξυπηρετησης απλα πεταει(ακομα και με καρτοκινητο)
    Δεν ξερω για ποιον ειναι τα εταιρικα(υπαλληλοι,συγγενεις κλπ) αλλα κοιτα για καρτοκινητο.Συμφερει με 1000.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

Παρόμοια Θέματα

  1. Στάθμη με υπέρηχους
    By αντονιο in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-13, 15:35
  2. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-13, 21:08
  3. Μέτρηση Απόστασης Με Υπερήχους
    By ΚΩΣΤΑΣ2 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-13, 02:25
  4. διακοπτης συνεχους με fet
    By kkontidis in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-09, 19:56
  5. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-09, 20:28

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας