Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 46 από 46

Θέμα: Ειδικός στα Χανιά για επισκευή laptop

  1. #41
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nestoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσες να το θέσεις ως εξής: "Μάστορα, μπορείς να μου ελέγξεις το λαπτοπ για επισκευή; Αν η συνολική βλάβη είναι να κοστίσει πάνω από 50€ τότε χρεώστε μου το άνοιγμα/κλείσιμο (θα σου έπαιρναν από 10€ έως 20€ το πολύ) και θα το πάρω για ανταλλακτικά επειδή δεν με συμφέρει".
    Αποκλείεται κάποιος σαν τον Σωτήρη (Arctic) να πλήρωνε 10 ευρώ για διάγνωση, το δε ποσό των 20€ δεν μπαίνει καν στη συζήτηση είναι 'αστρονομικό'.
    Μόνο δωρεάν διάγνωση θα δεχόταν.

    Δικαίωμά του φυσικά, όπως και του κάθε πελάτη, αρκεί να το ξεκαθαρίσει από την αρχή.
    Όχι να το αφήσει στο μαγαζί, να του κάνει διάγνωση ο μάστορας και μετά να...θεωρεί ως λογικό να το πάρει χωρίς να πληρώσει ούτε ένα ευρώ.
    Επειδή, κατά τη γνώμη του, αφού δεν το επισκεύασε δεν του χρωστάει και τίποτα...

    Τέσπα, τέτοιοι πελάτες, εύχομαι, μακριά από τα μαγαζιά σας, δεν έχει νόημα να τους έχετε πελάτες εκτός αν ανυπομονείτε να το κλείσετε.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panoss : 23-02-16 στις 09:27
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  2. #42
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    παδια ειναι πανευκολες α επισκευες στα τουρμπο εξ λαπτοπ και να παρεις ενα κατομπαλο .... οπως και ναχει χρεωνουν εχει δεν εχει κατι 20 με το καλημερα ....
    εδω πλαισιο http://www.clevo.com.tw/

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #43
    Μέλος
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    52

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποκλείεται κάποιος σαν τον Νέστορα να πλήρωνε 10 ευρώ για διάγνωση, το δε ποσό των 20€ δεν μπαίνει καν στη συζήτηση είναι 'αστρονομικό'.
    Μόνο δωρεάν διάγνωση θα δεχόταν.

    Δικαίωμά του φυσικά, όπως και του κάθε πελάτη, αρκεί να το ξεκαθαρίσει από την αρχή.
    Όχι να το αφήσει στο μαγαζί, να του κάνει διάγνωση ο μάστορας και μετά να...θεωρεί ως λογικό να το πάρει χωρίς να πληρώσει ούτε ένα ευρώ.
    Επειδή, κατά τη γνώμη του, αφού δεν το επισκεύασε δεν του χρωστάει και τίποτα...

    Τέσπα, τέτοιοι πελάτες, εύχομαι, μακριά από τα μαγαζιά σας, δεν έχει νόημα να τους έχετε πελάτες εκτός αν ανυπομονείτε να το κλείσετε.
    Πάνο, νομίζω ότι όπως εγώ ξέρω τη βλάβη, έτσι και εσύ ξέρεις τη συμπεριφορά μου στην επικείμενη συνεννόηση με το τεχνικό.
    Είναι εύκολο να προσβάλεις αγνώστους, βασισμένος στις εμπειρίες σου. Όμως το ύφος και συμπεριφορά σου διαμορφώνει ένα κλίμα που δεν νομίζω βοηθάει εμένα που έκανα την ερώτηση, το φόρουμ που σε φιλοξενεί ή εσένα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Arctic για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    gethag (22-02-16)

  5. #44
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Οκ όπως νομίζεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  6. #45
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποκλείεται κάποιος σαν τον Νέστορα να πλήρωνε 10 ευρώ για διάγνωση, το δε ποσό των 20€ δεν μπαίνει καν στη συζήτηση είναι 'αστρονομικό'.
    Μόνο δωρεάν διάγνωση θα δεχόταν.

    Δικαίωμά του φυσικά, όπως και του κάθε πελάτη, αρκεί να το ξεκαθαρίσει από την αρχή.
    Όχι να το αφήσει στο μαγαζί, να του κάνει διάγνωση ο μάστορας και μετά να...θεωρεί ως λογικό να το πάρει χωρίς να πληρώσει ούτε ένα ευρώ.
    Επειδή, κατά τη γνώμη του, αφού δεν το επισκεύασε δεν του χρωστάει και τίποτα...

    Τέσπα, τέτοιοι πελάτες, εύχομαι, μακριά από τα μαγαζιά σας, δεν έχει νόημα να τους έχετε πελάτες εκτός αν ανυπομονείτε να το κλείσετε.
    Κάτι δεν καταλαβαίνω σε αυτό που παραθέτω...
    Δεν ξέρω αν εννοείς ότι θα πήγαινα τον υπολογιστή μου για επισκευή και θα απαιτούσα "δωρεάν" εξυπηρέτηση!
    Ούτε καν ανέφερα ότι ο μάστορας θα πρέπει να του πει τη βλάβη απλά ότι πρέπει να πληρωθεί για τον κόπο που έκανε να το ανοίξει και να το δει. Το να βρεις τη βλάβη είναι πάνω από το μισό της δουλειάς σε πολλές περιπτώσεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  7. #46
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nestoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι δεν καταλαβαίνω σε αυτό που παραθέτω...
    Δεν ξέρω αν εννοείς ότι θα πήγαινα τον υπολογιστή μου για επισκευή και θα απαιτούσα "δωρεάν" εξυπηρέτηση!
    Ούτε καν ανέφερα ότι ο μάστορας θα πρέπει να του πει τη βλάβη απλά ότι πρέπει να πληρωθεί για τον κόπο που έκανε να το ανοίξει και να το δει. Το να βρεις τη βλάβη είναι πάνω από το μισό της δουλειάς σε πολλές περιπτώσεις.
    Χίλια συγγνώμη Νέστορα, λάθος, στο θεματοθέτη απευθυνόμουνα, το Σωτήρη (Arctic), μπερδέψαμε τα μπούτια μας.
    (το διόρθωσα και πιο πάνω)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Panoss : 23-02-16 στις 09:28

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5

Παρόμοια Θέματα

  1. Επισκευή νεκρού laptop
    By ΜΑΝΟΛΗΣ28 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-19, 17:11
  2. Επισκευή μπαταρίας laptop
    By GR_KYROS in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-15, 10:59
  3. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-14, 08:43
  4. SMD στα Χανιά;
    By makis.civ in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-11, 23:53

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας