Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 17 από 17

Θέμα: SPAMMERS EMAILS ΚΤΛ

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.580

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα μου ήρθε ένα μειλ που έλεγε ότι δημιουργήθηκε πρόβλημα στην αποστολή χρημάτων στον λογαριασμό μου και μου ζητούσαν να συμπληρώσω μια φόρμα για να μπορέσουν να μου τα βάλουν. εγώ δεν περίμενα από κανένα λεφτά. συνημμένο υπήρχε ένα αρχείο ζιπ που και καλά έλεγε φόρμα μπλα μπλα μπλα. του τράβηξα ένα σκαναρισμα και μόνο φάρος δεν άναψε πάνω από την οθόνη. .

    από την αρχή έπρεπε να το ban-άρης! Εσύ ως IT administrator, Site Consultant, Super Advisor και BanCeo αυτά έπρεπε να τα γνωρίσεις νεράκι

    και επειδή έχω κάτι μερεμέτια...
    καλώ τα μέλη-επενδυτές του φόρουμ να μου στείλουν τα παρακάτω

    Alright here is the banking details needed to make the deposit to your account,send the details to me and let's proceed.

    Bank Name:
    Bank Account:
    Holder's Name:
    Iban Number:
    Item Name:
    Item Cost+Shipping cost:

    Get back to me immediately and let's proceed.


    Για να μαζευόμαστε!

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα μου ήρθε ένα μειλ που έλεγε ότι δημιουργήθηκε πρόβλημα στην αποστολή χρημάτων στον λογαριασμό μου και μου ζητούσαν να συμπληρώσω μια φόρμα για να μπορέσουν να μου τα βάλουν. εγώ δεν περίμενα από κανένα λεφτά. συνημμένο υπήρχε ένα αρχείο ζιπ που και καλά έλεγε φόρμα μπλα μπλα μπλα. του τράβηξα ένα σκαναρισμα και μόνο φάρος δεν άναψε πάνω από την οθόνη. .
    'Όταν έρχεται συνημμένο από άγνωστο δεν θέλει σκανάρισμα για να καταλάβεις τι είναι.....

    Στέλνουν και κάτι αρχεία .pif που αν δεν το προσέξεις νομίζεις .gif και λες είναι φωτογραφίες είναι άρα ακίνδυνα και την πατάς.
    Προσοχή θέλει και στα εμαιλ από φίλους γιατί πολλές φορές ιός στέλνει μέσα από τον υπολογιστή του φίλου στις επαφές του και θεωρείς ότι είναι ασφαλές.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  3. #13
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από agis68 Εμφάνιση μηνυμάτων
    από την αρχή έπρεπε να το ban-άρης! Εσύ ως IT administrator, Site Consultant, Super Advisor και BanCeo αυτά έπρεπε να τα γνωρίσεις νεράκι

    και επειδή έχω κάτι μερεμέτια...
    καλώ τα μέλη-επενδυτές του φόρουμ να μου στείλουν τα παρακάτω

    Alright here is the banking details needed to make the deposit to your account,send the details to me and let's proceed.

    Bank Name:
    Bank Account:
    Holder's Name:
    Iban Number:
    Item Name:
    Item Cost+Shipping cost:

    Get back to me immediately and let's proceed.


    Για να μαζευόμαστε!
    Μπατήρια όλοι....
    Καλύτερα βάλε την αγγελία και στα αραβικά γιατί έρχονται αφγανοί επενδυτές με 250.000 στην τσέπη για επενδύσεις.....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    exop εσυ μιλάς για check(επιταγή).Εκεί τι καταλαβαίνω ότι γίνονται πολλά, δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να δω εγώ λεφτά στον λογαριασμό μου και αυριο να τα αποσύρουν.για αυτο λέω ευελπιστούν σε ένα χαρτί που θα αποστείλουν και στην βεβαίωση ο ότι για να φανούν τα λεφτά θέλει δυο μέρες και όποιος την πατήσει την πάτησε.

    ΥΓ. δεν στην λέω, μην παρεξηγηθώ.ψάχνω και εγώ μπας και τσίμπησω κανέναν.χαχαχαχαχα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Διατίθεμαι για όποιον θέλει, να βάλει στο λογαριασμό μου 1000€, να τα μπλοκάρει, να του στείλω 500€ εγώ, και αυτός μετά να προσπαθήσει να πάρει πίσω και τα 1000 του.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    σου δίνει "εντολή πληρωμής" ή κάπως έτσι το οποίο ακυρώνει στη συνέχεια

    είναι σαν να σου δίνει ακάλυπτη επιταγή, την καταθέτεις, τα λεφτά φαίνονται στο λογαριασμό σου, του πληρώνεις τη διαφορά, η επιταγή "σκάει" (μετα τις μέρες του valeur (2-4), και χάνεις αυτά που έστειλες (χρήματα και αγαθό αφου πουλάς κάτι)

    μάλλον ισχύει/γίνεται και με κάρτες: η ασφαλιστική, για το αυτοκίνητο, περίμενε 3 μέρες για να με ενημερώσει οτι έχει πληρωθεί το ασφάλιστρο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ. δεν στην λέω, μην παρεξηγηθώ.ψάχνω και εγώ μπας και τσίμπησω κανέναν.χαχαχαχαχα
    και να μου την έλεγες, αφου δεν γνωρίζω ακριβώς, δίκαιο θα είχες

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη exop : 02-04-16 στις 15:00

  7. #17
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    ειναι του στυλ κερδισες μια περιουσια 5δις δολαρια και θελουμε 500€ για τους φορους για να στην μεταβιβασουμε στον λογαριασμο σου..
    Αυτο που ειναι τελειως επικινδυνο ειναι να δωσεις αριθ.καρτας και cv .Εκει την εκανες λαχειο.Καποτε πηγαν να την σωσουν την με την επαληθευση της visa αλλα δεν ξερω πως δουλευει καθως δεν το απαιτει συνεχεια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. mp3 διαλέξεις, μαθήματα κτλ
    By robotakias in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-12, 17:06
  2. Hdmi σε RCA κτλ
    By leeperik in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-10, 16:26
  3. υπάρχει usb για τv ψυγείο κτλ;
    By ΑΝΤΩΝΗΣ_ in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-09, 19:01
  4. Χρηση Tssop-smd κτλ..
    By Kraig in forum PCB & Κουτιά Κατασκευών
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-06, 13:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας