Σελίδα 8 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 10 18 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 326

Θέμα: Paradox EVO-EVO HD

  1. #71
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Καλησπερα κ καλη χρονια σε ολους.Μετα απο σχεδον 2 χρονια κ διαφορα προσωπικα θεματακια που μου ετυχαν,αποφασισα να ολοκληρωσω την εγκατασταση του συναγερμου μου(evo hd) μιας κ ολα τα υλικα που χρειαζονται ειναι αγορασμενα.Την εγκατασταση την κανω με το babywear,οριζω την κεντρικη πορτα με χρονους εισοδου εξοδου χωρις θεμα.Οριζω κ 3 ξεχωριστες ζωνες σε 3 παραθυρα.Δειχνουν ολα οκ,μονο που οταν ειναι οπλισμενος ο συναγερμος κ ανοιξω καποιο απο τα παραθυρα ο συναγερμος δεν χτυπαει,αλλα συνεχιζει να δειχνει οπλισμενος.Αν ανοιξω καποιο απο τα αλλα παραθυρα,ή την πορτα,ή κλεισω κ ανοιξω ξανα το παραθυρο,ο συναγερμος χτυπαει κανονικα.Ουσιαστικα ειναι σαν να μην βλεπει ο συναγερμος την πρωτη παραβιαση,κ δουλευει κανονικα στην δευτερη.Καμια ιδεα τι λαθος κανω,τι δεν εχω ρυθμισει σωστα?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #72
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MAN0S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα κ καλη χρονια σε ολους.Μετα απο σχεδον 2 χρονια κ διαφορα προσωπικα θεματακια που μου ετυχαν,αποφασισα να ολοκληρωσω την εγκατασταση του συναγερμου μου(evo hd) μιας κ ολα τα υλικα που χρειαζονται ειναι αγορασμενα.Την εγκατασταση την κανω με το babywear,οριζω την κεντρικη πορτα με χρονους εισοδου εξοδου χωρις θεμα.Οριζω κ 3 ξεχωριστες ζωνες σε 3 παραθυρα.Δειχνουν ολα οκ,μονο που οταν ειναι οπλισμενος ο συναγερμος κ ανοιξω καποιο απο τα παραθυρα ο συναγερμος δεν χτυπαει,αλλα συνεχιζει να δειχνει οπλισμενος.Αν ανοιξω καποιο απο τα αλλα παραθυρα,ή την πορτα,ή κλεισω κ ανοιξω ξανα το παραθυρο,ο συναγερμος χτυπαει κανονικα.Ουσιαστικα ειναι σαν να μην βλεπει ο συναγερμος την πρωτη παραβιαση,κ δουλευει κανονικα στην δευτερη.Καμια ιδεα τι λαθος κανω,τι δεν εχω ρυθμισει σωστα?


    Καλή χρονιά και σε σένα.
    Στις παραμέτρους της Ζώνης των παραθύρων κατά πάσα πιθανότητα έχεις τσεκαρισμένο τον χαρακτηρισμό "Έξυπνη Ζώνη (intellizone)"
    Αντιγράφω απο της σημειώσεις μου που θα βρείς ΕΔΩ τα παρακάτω (οι σημειώσεις αναφέρονται στα panel ΜG/SP αλλά τα ίδια ισχύουν και για τα πανελ EVO/EvoHD, διαφέρουν μόνο οι αριθμοί των sections)

    Έξυπνη ζώνη (Intellizone)Με αυτήν την δυνατότητα μειώνονται οι πιθανότητες ψευδοσυναγερμών.
    Στο section [713] καθορίζουμε τον χρόνο από 000 έως 255 sec (default 048 sec) της έξυπνης καθυστέρησης. Με ενεργοποιημένη την "έξυπνη ζώνη" o συναγερμός ενεργοποιείται εάν συμβεί οποιαδήποτε από τις 3 παρακάτω περιπτώσεις:

    1. Εάν η ζώνη που έχει χαρακτηρισθεί έξυπνη, μείνει ανοιχτή μεγαλύτερο χρόνο από τον χρόνο έξυπνης καθυστέρησης.
    2. Κατά την διάρκεια της έξυπνης καθυστέρησης η ζώνη που έχει χαρακτηρισθεί έξυπνη κλείσει και ξανανοίξει.
    3. Εάν κατά την διάρκεια του χρόνου της έξυπνης καθυστέρησης μία δεύτερη ζώνη προκαλέσει alarm

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #73
    Μέλος
    Όνομα
    Μανος
    Εγγραφή
    Jan 2016
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    346

    Προεπιλογή

    Να΄σαι καλα Γιώργο.Οπως πάντα σωστός,σε ευχαριστώ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #74
    Μέλος
    Όνομα
    Kos
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    Δεν μπορω να συνδεσω το παρακατω gsm module σε EVO192 (ο πινακας εχει vdmp3 και καλει με αναλογικη γραμμη κανονικα) αλλα θελω να εχω μονο το παρακατω gsm

    Blue Gate A Brave UMTS Alpha tech, εχει καποιος καποια ιδεα??

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #75
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Αν το συνδεσεις απευθειας στο κεντρο δεν παιζει?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  6. #76
    Μέλος
    Όνομα
    Kos
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    gsm1.jpggsm2.jpggsm3.jpg

    οχι δεν παιζει ενω αν βαλω μια συσκευη τηλεφωνου πανω στο gsm παιρνει τηλ οποτε δουλευει η καρτα

    ο πινακας με συνδεδεμενη γραμμη οτε πανω παιρνει τηλ

    στις ρυθμισεις αλλαζω κατι εκτος απο gsm?
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    • Τύπος Αρχείου: jpg gsm1.jpg (79,1 KB, 16 εμφανίσεις)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη skipper1 : 15-05-18 στις 20:16

  7. #77
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    δεν αλλαζεις τιποτα απο τις ρυθμισεις.Ο πινακας το βλεπει σαν σταθερο τηλ.Μην τα πειραξεις αυτα.ΕΠισης ριξε μια ματια μηπως εχει wait for dial tone.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  8. #78
    Μέλος
    Όνομα
    Kos
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    οχι δεν εχει
    στις ρυθμισεις βαζω landline or gsm?
    θελω να εχω μονο gsm και δεν λειτουργει

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #79
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Landline

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  10. #80
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Σίγουρα Reporting Method το "Landline only". (GSM βάζεις μόνο αν έχεις το module PCS200 της Paradox)

    Επίσης δοκίμασε στο Dialing αντί DTMF tone να βάλεις "Pulse" με pulse ratio "1:1.5"
    Αν δεν δουλέψει είναι θέμα προγραμματισμού του GSM module.
    Οταν συνδέσης συσκευή τηλεφώνου στο GSM module, πρίν πάρεις τηλέφωνο ακούς το σήμα του ΟΤΕ όπως στα κανονικά τηλέφωνα ή είναι νεκρή η γραμμή. Εάν δεν ακούς κάποιο σήμα όπως σου είπε ο Βασίλης στο #77 θα πρέπει να ενεργοποιήσης στο module το wait for deal tone και μάλλον πρέπει να διαβάσης προσεκτικά τις οδηγίες του.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον georgeb1957 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (16-05-18)

Σελίδα 8 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 6 7 8 9 10 18 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-17, 23:15
  2. Εξωτερικη σειρηνα Paradox με κεντρο Paradox Evo
    By mjtir in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-13, 17:30
  3. Εγκατασταση Paradox EVO 192
    By mjtir in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-13, 12:34
  4. Συναγερμός Paradox Evo 192 και σειρηνα Tecnoalarm
    By spyzit in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-12, 11:49
  5. Πρόβλημα σε laptop Compaq EVO N1020v
    By Λιάτης in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-12, 20:48

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας