Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 14

Θέμα: Προγραμα καταγραφικο για windows XP

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη aser
    Όνομα
    Σταύρος
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    260

    Προεπιλογή Προγραμα καταγραφικο για windows XP

    Πριν λιγες μερες ο σκυλος μου επεσε θυμα φολας, ευτυχως χαρη στην βοηθεια και συμβουλη της προεδρου απο φιλοζωικο σωματειο προλαβα τα χειροτερα αν και εκεινο το πρωι ημουν ολοι μερα στα γκαζια για να βρω το αντιδοτο.

    Θελω να βαλω στην αυλη 2 καμερες με των παλιο η/υ ως καταγραφικο, εχετε να προτεινεται κανενα προγραμμα που να κανει αυτη την δουλεια για windows XP κατα προτιμησει θα ηθελα να τυπωνει στο βιντεο ημερομηνια και ωρα αλλα και να ξεκιναει μονο με την κινηση. Ο η/υ ειναι ενας PIII 450

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    άντε και έγινε η καταγραφή. και μετά;

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη aser
    Όνομα
    Σταύρος
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    260

    Προεπιλογή

    Αν θες δωσε βοηθεια για το προγραμμα το μετα δεν σε αφορα ουτε εσενα ουτε κανεναν αλλα την δικαιοσυνη και το φιλοζωικο σωματειο που θα εχω την βοηθεια.

    Ο νομος εχει αλλαξει και δεν μπορει ο καθε ανεγκεφαλος να ριχνει φολες στης ξενες αυλες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Φίλε είχα και εγώ πριν μερικούς μήνες αυτή την εμπειρία με ένα Γερμανικό ποιμενικό και το έχασα. Ευτυχώς ΔΕΝ είχα βάλει κάμερα ........ και σου προτείνω να μήν βάλεις και εσύ.
    Αλλά για να απαντήσω στο ερωτημά σου για καταγραφικό, θα σου πρότεινα το Blue Iris.Είναι πολύ δυνατό πρόγραμμα και έχει την δυνατότητα που ζητάς δηλ. να καταγράφει μόνο με την κίνηση και μάλιστα καθορίζοντας εσύ το μέγεθος του αντικειμένου που κινείται και την περιοχή που κινείται.

    -1 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    αν δεν υπάρχει σήμανση, άδεια (αίτηση) από ΑΠΠΔ και να είναι αποκλειστικά ιδιωτικός ο χώρος, απαγορεύεται η καταγραφή.
    ακόμη σε δίκη δεν θα "σταθεί" η καταγραφή αυτή.

    ρίξε μια ματιά σε αυτό πάντως : http://mycam.en.softonic.com/

    ή και αυτό http://blueirissoftware.com/

    εγω, πάντως, θα παρακαλούσα να μην είμαι μπροστά σε τέτοια κατάσταση, όπου ένα δίποδο θα πετάξει φόλα, γιατί αντιδρώ κάπως άσχημα

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη aser
    Όνομα
    Σταύρος
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    260

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeb1957 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε είχα και εγώ πριν μερικούς μήνες αυτή την εμπειρία με ένα Γερμανικό ποιμενικό και το έχασα. Ευτυχώς ΔΕΝ είχα βάλει κάμερα ........ και σου προτείνω να μήν βάλεις και εσύ.
    Αλλά για να απαντήσω στο ερωτημά σου για καταγραφικό, θα σου πρότεινα το Blue Iris.Είναι πολύ δυνατό πρόγραμμα και έχει την δυνατότητα που ζητάς δηλ. να καταγράφει μόνο με την κίνηση και μάλιστα καθορίζοντας εσύ το μέγεθος του αντικειμένου που κινείται και την περιοχή που κινείται.

    Λυπαμαι φιλε για την απωλεια σου μαλλον δεν προλαβες να του κανεις την ενεση με το αντιδοτο, εκτος και αν ηταν η θανατηφορα που δεν θα γραψω. Το θεμα ειναι οτι δεν μπορει ο καθε ανασφαλης και κομπλεξικος να ριχνει στης αυλες οτι θελει χωρις να εχει της συνεπειες του νομου, εννοειτε οτι θα εχω την αδεια και σε εμφανες σημειο οτι ο χωρος βιντεοσκοπειτε απο κλειστο κυκλωμα τηλεορασης, αν των πιασω το προστιμο που των περιμενει θα του μεινει αξεχαστο...

    Δεν ειναι τυχαιο που οσους εχουν πιασει μεχρι τωρα το φυσανε και δεν κρυωνει.....

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη aser
    Όνομα
    Σταύρος
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    260

    Προεπιλογή

    Αν δεν σταθει που λες σε δικη τοτε ποιος ο λογος που πολλα σπιτια γεμισαν με καμερες και καταγραφικα;

    Θα ρωτησω συγγενη δικηγορο για τα περαιτερω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    458


    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη aser
    Όνομα
    Σταύρος
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    260

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από exop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα με το σκεπτικο του δικαστηριου ο παιδεραστης της κερκυρας πριν λιγες μερες που των βιντεοσκοπουσε η αστυνομια ειναι παρανομο η ληψη βιντεο κτλ.... εκτος και αν η δικαιοσυνη κανει διακρισεις ως προς το ποινικο αδικημα... αναμονη απαντησης απο των δικηγορο να βγαλω συμπερασμα, αλλα δεν μπορει με καποιο τροπο θα βρω και θα πληρωσει το κτηνος.

    Επισης ξανα λεω οτι θα εχω σε εμφανες σημειο οτι ο χωρος βιντεοσκοπειται απο εκει και περα το τι θελει να κανει ο εισβολεας ειναι θεμα δικο του.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Μηνύματα
    14

    Προεπιλογή

    Εχω περιπτωση γειτονα με καμερα, στην οποιο ο δραστης κατεβασε κουκουλα στην εμβελεια της καμερας. Προφανως μαλλον μιλαμε για επαγγελματια, πιθανοτατα υποψηφιο κλεφτη. Αυτοι ειναι που ξεπαστρευουν σκυλους αποτελεσματικα, λιγο πριν χτυπησουν. Απλα στις αλλες περιπτωσεις προσεξτε μηπως οι σκυλοι στις αυλες σας ενοχλουν. Ειτε γαυγιζουν ολη μερα ασταματητα ή εχουν αρπαξει κανενα φουκαρα περαστικο. Τοτε γινεστε συνυπευθυνοι.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. προγραμα για φωτογραφιες
    By fm344 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-13, 12:41
  2. προγραμα για video
    By fm344 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-11, 20:58
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-09, 17:01
  4. προγραμα για τον pic16f876
    By alexts in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-06, 15:35
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-05, 22:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας