Σελίδα 2 από 142 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 12 52 102 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 1414

Θέμα: Θέμα εξαέρωσης! Συζητήστε άφοβα ... τα πάντα. (Μέρος Ντέφτερον)

Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από betacord85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και ανοιχτηκε τετοιο θεμα ξερει κανεις υφασμα για σελες χυμα που πουλανε?(αντιολισθητικο)
    Sakis Λεγεται το παλικάρι είναι Αιγύπτιος πολύ καλο παιδί Λεωνιδίου καπου στο 41 νουμερο (κατεβα τη Λεωνιδιου στο κέντρο της Αθηνας και θα τον βρεις) με καλές τιμές

5 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

Μέλος Το avatar του χρήστη street
    Όνομα
    Δημήτρης
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

εχει εναν στην λαγκαδα με τρετσετη που ειναι στοα .... ειναι προφατος ο τυπος που το ανοιξε εκει και μαλιστα ειχε περιπτερο στην αγροτικα που περασε , εχει δερματα και .... τομαρια , περναω πολυ συχνα απ το μερος να μπω να παρω μια καρτα ? .....

1 Not allowed! Not allowed!
    ποιος μαλ@κας ειπε οτι το κοκκινο μαυρο καλωδιο ειναι των ηλεκτρονικων ? Ε ?
    βαλτε απλα το θεμα σας στην σωστη κατηγόρια
    Ερωτήσεις Αρχάριων

και μετα μην παραπονιεστε για μπινελικια ειρωνειες κλπ , πρωτα την μαπα μας .... την σφουγγαριστρα ντε

Μέλος
    Όνομα
    Παυλος
    Περιοχή
    Αθήνα

Προεπιλογή

Χρονια σας πολλά και απο μένα.

1 Not allowed! Not allowed!

Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια

Προεπιλογή

Λοιπόν να πω κάτι που έχει αρχίσει και μου τη βαράει ανάποδα...Δεν ξέρω αν ισχύει και στις δικές σας γειτονιές αλλά στη δικιά μου (πατήσια Αγ.Λουκάς) τα ΕΛΤΑ φροντίζουν να μου σπάνε τα νεύρα συστηματικά... Ας πάρουμε παράδειγμα τις αγορές από εξωτερικό (αλλά και από εσωτερικό ίδια χάλια είναι)...Προχθές μου έστειλαν SMS στο κινητό για παραλαβή δέματος πάω μου λένε πως δεν έχουν κάτι παρ' ότι πήγα 2 μέρες μετά το σχετικό SMS. Φεύγω και χθες ήρθε το σχετικό χαρτάκι παραλαβής δεματος από ΕΛΤΑ αλλά πήγε σε άλλη διεύθυνση (ευτυχώς το είδε γείτονας φίλος και μου το παράδωσε). Πάω σήμερα να παραλάβω και μου λένε πως το δεμα έχει πάει σε άλλο γραφείο αλλης γειτονιάς (ευτυχώς κοντινής) και έχω να επιλέξω ή να πάω εγώ να το πάρω με σχετική εντολή ή να γίνει υπηρεσιακά και να περιμένω νεα ειδοποίηση....Επειδή όπώς είπα είναι κοντινή γειτονιά πήγα με τη μηχανή και το πήρα αλλά θέλω να ρωτήσω αν έχετε και εσείς τέτοιες ιστορίες απείρου κάλους και μπάχαλου που αποδυκνείουν πόσο διαλυμένες είναι οι υπηρεσίες του δημοσίου!!!

το κακό είναι πως δεν γίνεται για πρώτη φορά για αυτό το ανήρτησα να δω τις γνώμες σας

0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

Μέλος

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοβω κάτι γωνιές 6-7 χιλιοστά με το plasma cutter σήμερα, είπα να το βάλω μπρος μετά από 2 χρόνια.

Πολύ ζέστη βγάζει αυτή η μλκια αλλά κόβει σαν να κόβεις βούτυρο στα 100Α.

Φοράω και κοντομάνικα με βλέπω να ανοίγω καμιά τρύπα στο τομάρι μου.

Για δική σου προστασία το θέλεις το δέρμα για όταν κόβεις με το πλάσμα cutter? Να το προμηθευτείς! Μην το αμελήσεις... Υποθέτω χρειάζεται για τον ίδιο λόγο που χρησιμοποιείται στις ηλεκτροσυγκολλήσεις.... όπου εκτός των άλλων προστατεύει τα γεννητικά όργανα από την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία που παράγει το ηλεκτρικό τόξο...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη chip : 12-05-16 στις 23:45

ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από agis68 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν να πω κάτι που έχει αρχίσει και μου τη βαράει ανάποδα...Δεν ξέρω αν ισχύει και στις δικές σας γειτονιές αλλά στη δικιά μου (πατήσια Αγ.Λουκάς) τα ΕΛΤΑ φροντίζουν να μου σπάνε τα νεύρα συστηματικά... Ας πάρουμε παράδειγμα τις αγορές από εξωτερικό (αλλά και από εσωτερικό ίδια χάλια είναι)...Προχθές μου έστειλαν SMS στο κινητό για παραλαβή δέματος πάω μου λένε πως δεν έχουν κάτι παρ' ότι πήγα 2 μέρες μετά το σχετικό SMS. Φεύγω και χθες ήρθε το σχετικό χαρτάκι παραλαβής δεματος από ΕΛΤΑ αλλά πήγε σε άλλη διεύθυνση (ευτυχώς το είδε γείτονας φίλος και μου το παράδωσε). Πάω σήμερα να παραλάβω και μου λένε πως το δεμα έχει πάει σε άλλο γραφείο αλλης γειτονιάς (ευτυχώς κοντινής) και έχω να επιλέξω ή να πάω εγώ να το πάρω με σχετική εντολή ή να γίνει υπηρεσιακά και να περιμένω νεα ειδοποίηση....Επειδή όπώς είπα είναι κοντινή γειτονιά πήγα με τη μηχανή και το πήρα αλλά θέλω να ρωτήσω αν έχετε και εσείς τέτοιες ιστορίες απείρου κάλους και μπάχαλου που αποδυκνείουν πόσο διαλυμένες είναι οι υπηρεσίες του δημοσίου!!!

το κακό είναι πως δεν γίνεται για πρώτη φορά για αυτό το ανήρτησα να δω τις γνώμες σας
    Έχουν βγει στη σύνταξη πολλοί και τώρα προσλαμβάνουν με συμβάσεις ψίχουλα κόσμο άσχετο οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται, εδώ ήταν τέλεια μέχρι που έφυγε ο ταχυδρόμος, μετά κωλος.

900MHz-80GHz

Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από agis68 Εμφάνιση μηνυμάτων

Έχουν βγει στη σύνταξη πολλοί και τώρα προσλαμβάνουν με συμβάσεις ψίχουλα κόσμο άσχετο οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται, εδώ ήταν τέλεια μέχρι που έφυγε ο ταχυδρόμος, μετά κωλος.
    μια από τα ίδια και εδώ Καισαριανή. όπως τα λέει ο Κωνσταντίνος είναι. παίρνουν με συμβάσεις 5 μήνες και στα @!@ όλα. κάθε φορά ότι νάνε. μέχρι και στα νερά στην αυλή μου τα έχουν πετάξει. . επειδή είναι ανηφόρα η γειτονία μου και γενικά οι γειτονιές τις επάνω Καισαριανής μια μέρα είπε ένας.<< γιατί δεν βάζετε ταχυδρομικές θυρίδες στην λεωφόρο (5 στενά απόσταση) να μην ανεβαίνω τις ανηφόρες? ταλαιπωρία είναι.>> και γενικά ότι νάνε. να λέω ιστορίες να γράψουμε βιβλίο.

«Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγο πείρας.

www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chip Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δική σου προστασία το θέλεις το δέρμα για όταν κόβεις με το πλάσμα cutter? Να το προμηθευτείς! Μην το αμελήσεις... Υποθέτω χρειάζεται για τον ίδιο λόγο που χρησιμοποιείται στις ηλεκτροσυγκολλήσεις.... όπου εκτός των άλλων προστατεύει τα γεννητικά όργανα από της ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία που παράγει το ηλεκτρικό τόξο...
    Μπα σιγά μη βάλω και δέρματα, στην ηλεκτροκόλληση, plasma δεν παίζει, ίσως στη συρματοκόλληση που είναι για να κολλάς καράβια και στην TIG αλλά εκεί φοράω έτσι κι αλλιώς την ηλεκτρονική στη μάπα και κάτι γάντια από τη Linde που είχα πάρει που φτάνουν μέχρι τον αγκώνα πολύ χοντρά. Στην TIG η ακτινοβολία είναι πολλαπλάσια σου έρχεται και απ' ευθείας.

Αν βρω υλικό θα κάνω και τέτοια όμως έτσι φορ φαν.

Το αφεντικό μου μια μέρα καλοκαίρι κολλούσε συρματοκόλληση (υδρόψυκτη) κάτι σίδερα χοντρά με φουλ αμπερ με κοντομάνικο παντελόνι και μπλουζάκι και χοροπηδούσε σαν κόκκινος κώλος μαιμούς το βράδυ χαχαχα

900MHz-80GHz

Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......το (μερος ντεφτερον ) όλα τα ευρά χαχαχα
    Είναι 'Γλωσσική ΤσαχπινοΠινελιά' τύπου Hawaii 5-0 . Βλέπεις.... Τόσα χρόνια, όλοι μας λέγαμε Χαβάη 5-0, αλλά κανείς δεν βρέθηκε να ρωτήσει: "Ποιόν κέρδισε -ρε παιδιά- η Χαβάη με 5-0;"
    Δώσε τώρα Βάση Φιλολογο-Γλωσσολογική στην πενιά (ντερερεγκλέν): Το "ΝΤΕΦΤΕΡΟΝ" προκύπτει με ΠολιτικοΚοινωνική Σύζευξη του "ΝΤΕ"φι και του "ΦΤΕΡΟΝ", επάνω στο "ΔΕΥΤΕΡΟΝ" ως Εννοιολογικό Υπόβαθρο.
    Μπα σιγά μη βάλω και δέρματα, στην ηλεκτροκόλληση, plasma δεν παίζει, .....
    Αν βρω υλικό θα κάνω και τέτοια όμως έτσι φορ φαν.......
    Εκτός από την περίπτωση, όπου επιθυμείς να κρατήσεις μυστική τη χρήση, πράγμα πέρα ως πέρα σεβαστό.....
    Μήπως θα βοηθούσε, φίλε Κωνσταντίνε, αν έγραφες στους υπόλοιπους, τι σχεδιάζεις να κάνεις με το αγελαδινό-συγκεκριμένα δέρμα; Προσωπικά διάβασα όλον τον διάλογο, πιστεύω προσεκτικά, και δεν κατάλαβα τι σκοπεύεις, να φτιάξεις....

Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

Προφυλακτικά, γιατί με το latex συνέχεια μυρίζει καμένο λάστιχο

Leathercraft Γιώργο, το πορτοφόλι μου επειδή δεν έχει μία μέσα έχει γίνει σμπαράλια και ήθελα να φτιάξω καινούριο (πουλούσαν κιτ αλλά τζάμπα λεφτά), καμιά ζώνη κλπ η κανένα τσαντάκι, καμιά θήκη για τα μαχαίρια.

Δέρματα θέλουμε και στα άλογα γιατί φτιάχνουμε λουριά και διάφορα άλλα που χρειάζονται και εκτός από το ότι κοστίζουν δεν είναι αυτά που θέλουμε.

900MHz-80GHz

Σελίδα 2 από 142 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 12 52 102 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Lidl:Σετ πένσα ακροδεκτών
    By SeAfasia in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-16, 02:16
  2. Απαντήσεις: 7206
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-16, 00:26
  3. Σύστημα Εξαέρωσης Αναθυμιάσεων
    By ioannistsi in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-15, 13:07
  4. Android- Τα πάντα για τους ηλεκτρονικούς!
    By Googlis in forum Λογισμικά Σχεδίασης
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-11, 16:52
  5. Ηλεκτρονικό σπίτι (τα πάντα μέσω υπολογιστή)
    By EARINOS in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-09, 18:33

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία