Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 38

Θέμα: Fiat Punto εργοστασιακό CD Player

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    802

    Προεπιλογή Fiat Punto εργοστασιακό CD Player

    Καλησπέρα, έχω ενα Fiat Punto Sporting 2003 (Facelift) με το εργοστασιακό CD player και χειριστήρια στο τιμόνι μανησια. Επειδή έχει θέμα το CD και παίζει μόνο ράδιο θέλω να το αλλάξω και να βάλω το ίδιο. Τώρα διαπίστωσα ότι αυτό βγαίνει σε 3 εκδόσεις, Punto CC (radio-κασετα), Punto CD(radio-cd, αυτό που έχω εγώ) και Punto CD MP3 (radio-cd-mp3). Και τα 3 είναι εργοστασιακά και ίδια οπτικά(εκτος της κασετας) άπλα αλλάζει η δυνατότητα πολυμέσων. Δεν θέλω να βάλω aftermarket player. Θέλω να βρω την εκδοσή με MP3, λέτε να υπαρχει θέμα με την αναγνώριση από το αυτοκίνητο? Εννοείτε πως ότι πάρω θα έχω και τον κωδικό του. Επίσης δεν βρίσκω πουθενά την εκδοσή με MP3 στην Ελλάδα, κανείς δεν το έχει βάλει?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη navar
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    3.078

    Προεπιλογή

    τα νεφρά σου τα έχεις και τα δύο ;;;
    ετοιμάσου να αποχωριστείς το ένα !

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    802

    Προεπιλογή

    Χαχαχα.. Για τι τιμες μιλαμε περιπου? Εχεις κατι στα υποψιν?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη navar
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    3.078

    Προεπιλογή

    γενικά σε εκείνη την γενιά το mp3 ήταν εξτραδάκι ακριβό στα αυτοκίνητα.
    επίσης επειδή ήταν ακριβό δεν θα βρείς πολλά , μιας και δεν αγοράστηκαν πολλά
    όσα αγοράστηκαν επειδή ήταν ήδη mp3 και κάλυπταν σωστά τις ανάγκες δεν αντικαταστήθηκαν με aftermarket αλλα παρέμειναν πάνω στα αυτοκίνητα ακόμα και όταν χαλούσε το CD.
    στα κομμένα ίσως βρείς αλλα και πάλι όποιο θα ήταν mp3 θα έφυγε πρώτο.
    σε τιμές αντιπρωσοπείας δεν το συζητάμε είναι θάνατος , όπως και κάθε πράγμα αντιπροσωπείας.

    προσωπικά σου προτείνο να ξανασκεφτείς την aftermarket λύση η οποία όμορφη βγαίνει με τον σωστό αντάπτορα και αν ψαχτείς θα βρείς και πολλά ανταπτοράκια να σου δουλέψει σωστά και το χειρηστήριο στο τιμόνι

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    802

    Προεπιλογή

    Εαν χαλουσε το cd, πως επεζε mp3? Αφου διαβαζε mp3 απο το cd και οχι απο flashaki ή εξωτερική πηγη. Οπως και να εχει για αντιπροσωπεια δεν το συζητάμε καν. Εαν εχεις κατι παντως σπα υποψην ενημερωσε

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.017

    Προεπιλογή

    γιατί δεν αγοράζεις ένα εμπορίου; σίγουρα καλύτερα από το μαμά και υπάρχουν πολλά που έχουν δυνατότητα χειρισμού από τα χειριστήρια στο τιμόνι

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Μηνύματα
    113

    Προεπιλογή

    Λογικά βάζοντας το καινούριο και κάνοντας ενα proxy alignment δεν θα εχεις θέμα και θα παίξει.μην σε πάρω όμως στον λαιμό μου

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    802

    Προεπιλογή

    Για εμπορίου δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο οι ανταπτορες για το τιμονι θα δουλευουν σωστα. Εχω μια πηγη Pioneer DEH-2100UB, απο οσο εψαξα ειδα για Connects2 Ανταπτορες. Τους εχει βαλει κανεις ειναι αξιοπιστοι?

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.017

    Προεπιλογή

    μια χαρα δουλευουν εχω κανει το ιδιο στο bravo του 08 φυσικα με ανταπτορα δεν παιζουν απευθειας

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος
    Όνομα
    .
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    802

    Προεπιλογή

    Τελικα βρηκα την ιδια πηγη εργοστασιακη σε πολυ καλη τιμη οποτε και την πηρα. Το θεμα ειναι οτι ενω ειχε θεμα το cd(καθε φορα που εβαζα μπρος εκανε ενα γρρρ το cd και δεν εμπενε cd μεσα), μολις παράγγειλα την αλλη πηγη και κατεβηκα πηρα το αμαξι για μια βολτα, σε ενα τεταρτο κλεινει αποτομα και αρχισε να βγαζει καπνους πολυ εντονους απο το cd εν κινηση με εντονη μυρωδια καμενου. Φοβηθηκα στην αρχη μηπως ειναι απο την πλεξουδα πισω η μεσα απ το ταμπλο, εσβησα το αμαξι αλλα η καπνα συνεχιζε. Τελικα εβγαλα το ραδιοκασετοφωνο έλεγξα την πλεξουδα πισω και τα φις ολα μια χαρα. Ουτε μαυριλα ουτε τιποτα. Ασφαλειες ολες μια χαρα, και η ασφαλεια του ραδιο μια χαρα. Δεν παρουσιασε κατι το αμαξι οποτε γυρισα σπιτι και ξεκοιλιασα το ραδιο να δω τι εγινε. Το αποτελεσμα φενεται στις φωτο. Στο υπολοιπο συστημα δεν ειδα κατι καμενο. Τρομαξα πολυ ειναι η αληθεια γιατι δεν φημίζονται για τα ηλεκτρικα τους οι ιταλοι και εχω ακουσει και ιστοριες οποτε λεω μην καψουμε κανα αμαξι. Ελπιζω να μην εγινε κατι στο αμαξι μεχρι τωρα δεν ειδα κατι. Τι να πω..

    Συνημμένο Αρχείο 64820 Συνημμένο Αρχείο 64822 Συνημμένο Αρχείο 64821

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mακρια απο αγορα FIAT PUNTO
    By -nikos- in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 184
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-18, 07:50
  2. Fiat Punto (Μοτέρ-τιμόνι)
    By ellinaras007 in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-14, 15:54
  3. Fiat Punto 2001
    By pit1 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-12, 11:40
  4. Διαβασμα θερμοκρασίας απο fiat Punto
    By picdev in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-11, 02:14

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας