Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: Ρατσισμός της google youtube έναντι της Ελλάδας ή κάτι άλλο;

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Μηνύματα
    372

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από betacord85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα εχεις τσαντιστει επειδη τωρα δεν παιζουν πολλα views και δεν παιρνεις ετσι $???
    Καλημέρα. Δεν νομίζω ότι είναι κακό να ανταμοίβεσαι για τον κόπο που κάνεις. Στο εξωτερικό άλλοι βγάζουν ένα γενναίο μεροκάματο (και όχι μόνο) κάνοντας βιντεομαθήματα για διάφορα θέματα. Απλά αναρωτιέμαι: "κάθε πέρσι και καλύτερα";

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Απο μουσικη παντως μη περιμενεις να βγαλεις λεφτα. Οι περισσοτεροι που ανεβαζουν μουσικη πλεον γραφουν κατι για αποποιηση δικαιωματων. Ακομα και αν ανεβασουν αφρικανικη μουσικη δωματιου. Η google κοιταει να κοψει εξοδα. Πληρωνει μονο πολλα, παρα πολλα views και σε βιντεο που παιζουν παγκοσμιως.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη cloud_constructor
    Όνομα
    cloud constructor
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Αθηνα ΚΑΙ εγω
    Μηνύματα
    456

    Προεπιλογή

    Βιντεο απο ελλαδα , δηλαδη η εχεις δηλωσει χωρα ελλαδα η βλεπει οτι η ip ειναι ελλαδα..

    Ωραια και αν ανεβασεις μεσω VPN η μεσω tor ας πουμε και βαλεις αλλη χωρα σε φαση αμερικη ξερω γω τι γινεται?
    ΓΙα δοκιμασε το κ πες

    Παντως ειμαι σιγουρος οτι δεν παιζει θεμα ρατσισμου που λες...πχ πριν μερικες μερες χαζευα κατι βιντεακια απο εναν εκει που ειχε απλα tutorialΟ κατασκευες με arduino που ειχαν αρκετα views..χιλιαδες φαση.. Ειχε ομοιομορφια στο layout του βιντεο ωραιο "εξωφυλο" ιδια γραφικα σωστες περιγραφες ,, τελικα αποδειχτικε οτι ειναι απο ελλαδα γιατι αν παρατηρουσες την γλωσσα των windows ηταν ελληνικη.

    ΕΙχε χιλιαδες views...

    Οκ σαν "αρνητικο" θα μπορουσε να πει καποιος αμερικανος ηταν η βαρια ελληνικη προφορα..

    δε νομιζω οτι παιζει ρολο η χωρα

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Μηνύματα
    372

    Προεπιλογή

    @Dbnn: Ασφαλώς και δεν πρόκειται να βγάλω λεφτά από μουσικές μίξεις λόγω πνευματικών δικαιωμάτων. Περιμένω βέβαια να είχα εμφανίσεις για προσωπική ευχαρίστηση για το 3ωρο που έκατσα και έκανα τις μίξεις.

    @cloud_constructor: Δεν γνωρίζω με ποιο τρόπο να ανεβάσω βίντεο από vpn ή tor όπως αναφέρεις. Είμαι όμως σχεδόν βέβαιος ότι βίντεο παρόμοιου περιεχομένου ακόμα και ευρεσιτεχνίες έχουν άλλη αντιμετώπιση όταν είναι από εξωτερικό και άλλη από Ελλάδα. Το metacafe.com όταν ανέβαζα τα βίντεο μου δεν κοιτούσε χώρα αλλά μόνο γλώσσα παρουσίασης ή υποτίτλων. Μόλις ανέλαβε η google δεν περνούσε τίποτα προς τα έξω ακόμα και αν είχε πολύ ενδιαφέρον περιεχόμενο.
    Αν γνωρίζεις Ελληνικά βίντεο με αγγλικούς υπότιτλους ή αγγλική ομιλία με εκατομμύρια εμφανίσεις, πες μου link να τους ρίξω μια ματιά.

    Υ.Σ. Χρησιμοποίησα την λέξη "ρατσισμός" γιατί είναι πολύ της μόδας τώρα τελευταία. Ειδικά πάει πολύ και με την πρόταση "1η φορά αριστερά" Χαχαχαχχααα!

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη misterno : 06-06-16 στις 13:05

  5. #15
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Βλέπω είσαι Κοζάνη, 1-2 ώρες δεν είναι η Αλβανία η τα Σκόπια;Πήγαινε από κει να ανεβάσεις το βίντεό σου να το τεστάρεις.

    Πάντως αν υπήρχε αυτός ο ρατσιμός δεν θα υπήρχαν ελληνικά βίντεο με εκατομμύρια εμφανίσεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Μηνύματα
    372

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπω είσαι Κοζάνη, 1-2 ώρες δεν είναι η Αλβανία η τα Σκόπια;Πήγαινε από κει να ανεβάσεις το βίντεό σου να το τεστάρεις.

    Πάντως αν υπήρχε αυτός ο ρατσιμός δεν θα υπήρχαν ελληνικά βίντεο με εκατομμύρια εμφανίσεις.
    Ειδικά στις 2 ως άνω αναφερόμενες χώρες ελπίζω να μη χρειαστεί να πάω ποτέ.
    Για την 2η πρόταση αναφέρεσαι σε γνωστές Ελληνικές φίρμες που κάνουν επίδειξη των σωματικών ή φωνητικών τους προσόντων ή κάτι άλλο;

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Σε ο,τιδήποτε.

    Πάντως αν νομίζεις οτι απέχουμε, πλέον, πολύ από αυτές τις χώρες, πήγαινε μια βόλτα.
    Μετά, πες μας.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  8. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.959

    Προεπιλογή

    πάντως ο αδερφός μου που ανεβάζει βιντεο με μουσική που παίζει στο synthesizer οι περισσότεροι που τον παρακολουθούν είναι εκτός Ελλάδος (για την ακρίβεια δεν ξέρω αν τον βλέπει κανένας από Ελλάδα).
    Φυσικά είναι λίγα τα χτυπήματα που έχει (στα περισσότερα βίντεο γύρω στα 300 χτυπήματα και σε ένα 1500...). Όμως οτι τα βλέπουν κάποιοι από άλλες χώρες δείχνει οτι το δεν τον αδικεί το youtube και μάλιστα έχει αρχίσει στις αναζητήσεις video με λέξη κλειδή το synthesizer (δεκαετίας 80...) που χρησιμοποιει να τον βγάζει στις πρώτες 10 επιλογές...

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Όπως ήδη ειπώθηκε, μια σημαντική παράμετρος είναι και οι λέξεις "κλειδιά" που θα βάλεις. Αυτές είναι που θα διαφημίσουν/"πουλήσουν" το κάθε βιντεάκι ακόμα και στον απλό surfer που ψάχνει για κάτι άλλο, ακόμα και άσχετο.

    Όπως ακριβώς έκανες και στον τίτλο αυτού του νήματος, με τον οποίο και διαφωνώ αφού τον θεωρώ παραπλανητικό, άσχετα που για λόγους τάξης τον τελειώνεις ".....ή κάτι άλλο;". Ειδικά όταν τον βλέπεις πάνω στο tab φαίνεται μόνο το πιασάρικο "Ρατσισμός της google youtube" και τραβάει το μάτι ενώ μπαίνοντας ανακαλύπτει κανείς ότι δεν παραθέτονται στοιχεία αλλά προσωπικές εκτιμήσεις/εικασίες

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη cloud_constructor
    Όνομα
    cloud constructor
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Αθηνα ΚΑΙ εγω
    Μηνύματα
    456

    Προεπιλογή

    Με εκατομυρια δε ξερω αλλα με πχ 20κατι χιλιαδες ειναι αυτο https://www.youtube.com/watch?v=Bvq0LdBn0dY

    και ειναι απο ελλαδα αν δε κανω λαθος (δηλαδη σε κατι screenshots απο δηρο που εχει κοτσαρει η κατι widows ελληνικα υποθετω ειναι απο ελλαδα..τωρα αν μενει ολλανδια η δε ξερω κ εγω που οκ παω πασο)

    eh whatever

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-16, 19:00
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-15, 17:52
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-13, 17:39
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-12, 19:13
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-06, 17:40

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας