Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 38

Θέμα: Οφθαλμιατρος

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Jul 2010
    Περιοχή
    Άρτα
    Μηνύματα
    663

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kanivallos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν φόρεσα τα γυαλιά και είδα με ποια κοιμόμουν τόσα χρόνια, τα έσπασα κατευθείαν...
    Μεγαλε ΟΛΑ τα λεφτα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από street Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα μου ηταν οτι πως ειναι δυνατον τα δικα κου να κανουν 130 και της θειας μου και ενος φιλου μου για μυωπια να κανουν 35 και 40 ? μονο για φακους ?
    Οι φακοί με αστιγματισμό γενικώς είναι ακριβότεροι από τους απλούς.
    Επίσης παίζει ρόλο αν είναι από κρύσταλο ή οργανικοί, πολυστρωματικοί ή όχι.

    Μπορεί να φτάσει και 90euro ο κάθε φακός για ένα μάτι, οπότε μη σου φαίνεται και μεγάλη η τιμή.

    3 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη navar
    Όνομα
    Kωνσταντίνος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    τρικαλα
    Μηνύματα
    3.079

    Προεπιλογή

    και εγω τα δικά μου στο 100μπαλο τα πλήρωσα νομίζω και σε "φτηνο" μαγαζί , είχα ακούσει νωρίτερα και εγώ για κάτι 300αρια με κατι σκελετούς quadocopter με gps και κατι φακους που αντεχαν σε πυρηνική καταστροφή....αλλα λέω χέστο , όταν έρθει η συντέλεια ας μήν την δώ καλα την καταστροφή του κόσμου !

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου το μελος sot1 !! το παλικαρι γνωριζει οχι απλκς τα παντα ... τα απαντα ολα στο αντικειμενο του !! ειδικα για το δικο μου δυσκολο προβλημα ορασεως ! οποιος θελει του στελνει μηνυμα και θα σας κατευθυνει αναλογως για το που να πατε και τι να κανετε , δεν θα βαλω το τηλ του αλλα θα βαλω την ιστοσελιδα του ... καλα το εργαστηριο του ... τι να λεμε τωρα ! το ειδα απο κοντα , εμαθα και πεντε πραματα παραπανω δειτε φωτο μεσα
    http://www.optoservicecenter.com/

    επισης ευχαριστω και την κυρια παρασκευη σαιτη οφθαλμιατρο ετσι απλα για την δευτερη γνωμη που πηρα απο κει κλειστε ενα ραντεβου .... τωρα !


    η οραση νομιζω ειναι ενα δυσκολο κοματι ειδικα ο αστιγματισμος , κουραση , τριψιμο ματιων , δακρυα να τρεχουν , υπνηλια , πονοκεφαλος , στη δουλεια αστα , δεν το συζητω , μιλαμε για μετα την δουλεια ... κουραση ? να σε θολωνει μια το ενα μια το αλλο , να γυρνας στο σπιτι το βραδυ και να θες να διαβασεις ενα βιβλιο ρε αδερφε στο κρεβατι και να το παρατας μετα απο τρεις σελιδες ? και αλλα ....
    ταλαιπωριεμαι ρε παιδια εδω και δυο χρονια , αυτην την στιγμη σας γραφω με τα νεα μου γυαλια , δεν τα συνηθισα φυσικα ακομα , αλλα σιγουρα τα ματια μου απ το πρωι ειναι πιο ξεκουραστα ... το επιβεβαιωνω και ειμαι και στο βαλε βγαλε

    2 Not allowed! Not allowed!

  5. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον street για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kioan (15-06-16), sot1 (15-06-16)

  6. #25
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Μια χαρά, φόρα τα συνεχώς όπως εμείς, είναι μεγάλη υπόθεση τέλος πάντων.

    Θεσσαλονίκη είναι ο sot?

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από street Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω μεσα απ την καρδια μου το μελος sot1 !! το παλικαρι γνωριζει οχι απλκς τα παντα ... τα απαντα ολα στο αντικειμενο του !! ειδικα για το δικο μου δυσκολο προβλημα ορασεως ! οποιος θελει του στελνει μηνυμα και θα σας κατευθυνει αναλογως για το που να πατε και τι να κανετε , δεν θα βαλω το τηλ του αλλα θα βαλω την ιστοσελιδα του ... καλα το εργαστηριο του ... τι να λεμε τωρα ! το ειδα απο κοντα , εμαθα και πεντε πραματα παραπανω δειτε φωτο μεσα
    http://www.optoservicecenter.com/

    επισης ευχαριστω και την κυρια παρασκευη σαιτη οφθαλμιατρο ετσι απλα για την δευτερη γνωμη που πηρα απο κει κλειστε ενα ραντεβου .... τωρα !


    η οραση νομιζω ειναι ενα δυσκολο κοματι ειδικα ο αστιγματισμος , κουραση , τριψιμο ματιων , δακρυα να τρεχουν , υπνηλια , πονοκεφαλος , στη δουλεια αστα , δεν το συζητω , μιλαμε για μετα την δουλεια ... κουραση ? να σε θολωνει μια το ενα μια το αλλο , να γυρνας στο σπιτι το βραδυ και να θες να διαβασεις ενα βιβλιο ρε αδερφε στο κρεβατι και να το παρατας μετα απο τρεις σελιδες ? και αλλα ....
    ταλαιπωριεμαι ρε παιδια εδω και δυο χρονια , αυτην την στιγμη σας γραφω με τα νεα μου γυαλια , δεν τα συνηθισα φυσικα ακομα , αλλα σιγουρα τα ματια μου απ το πρωι ειναι πιο ξεκουραστα ... το επιβεβαιωνω και ειμαι και στο βαλε βγαλε
    Μια και το ξεκινήσατε δείτε και τα γραφόμενα μου.
    1. ΟΠΤΟΜΕΤΡΗΣ είναι αυτός που σε κάνει να βλέπεις και να εργάζεσαι με αξιοπρέπεια, όλοι οι άλλοι για μένα είναι απλώς οπτόκρεμες!!!
    2. Όταν πάς για νέα τζαμαλίκια να πάς σε άνθρωπο που ξέρει την ΗΟΥΑ αν δεν την ξέρει πηγαίνεις γυμνός στις π0ιτ$3$...
    3. Μυωπία αστιγματισμός υπερμετρωπία....3 σε ένα νοικοκυρεμένα εκ πείρας!!!
    4. Βλέπεις πληρώνεις δεν βλέπεις να τα βρούν οπτομέτρης και οπτό πωλητής!!!
    5, Προσοχή...να είστε όσο ποιο ξεκάθαροι μπορείτε στην διαδικασίο οπτομετρία αλλιώς...

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #27
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    οχι δεν μπορω να τα φοραω ολη την ωρα οπως εσεις , τουλαχιστον οχι ακομα και μεχρι να συνηθισω ειμαι στους μισους βαθμους αστιγματισμου που εχω και μετα το περα εξαμηνου ? και βλεπουμε θα βαλω και το υπόλοιπο , αυτο με ειπαν και οι δυο ντοκτορ που πηγα , καλυτερα μου ειπε το θεμα η σαιτη οφθαλμιατρος που λεω παραπανω , ο αλλος στο παπαγεωργιου .. ευτυχως που δεν επεσα σε ορθη γωνια 90 μοιρων στο πατωμα με την μαπα φορωντας και τα ειδικα γυαλια


    Θεσσαλονίκη είναι ο sot?
    οχι .... απ την ταιλανδη

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από street Εμφάνιση μηνυμάτων
    και παω που λετε την προηγουμενη βδομαδα παρασκευη μιας και το ραντεβου ειχε κλειστει πριν τα χριστουγεννα εε δηλαδη εδω και 6 μηνες σε δημοσιο νοσοκομειο , δεν φοραγα γυαλια ως τωρα , φορουσα καποτε στο δημοτικο και τα εβγαλα με την παροτρυνση γιατρου τοτε αυτο ηταν παει και περασε , αστιγματισμου ! οντ δεν πηγα τυχαια και οχι να πεις οτι δεν βλεπω , βλεπω , πηγα διοτι με κουραζουν παρα πολυ τα ταλευταια 2 χρονια και το καταλαβαινω και εγω οτι κατι παιζει , ειμαι 34 , να μην τα πολυλογω με εξεταζει τα ματια στο δεξι 7 κατι στο αριστερο 4 , υψηλος αστιγματισμος ! τιποτε αλλο , με εβγαλε γυαλια και το ταμειο καλυπτει 100ε πηγα το σφραγισα κατευθειαν κατω στον ελεγκτη του εοπυ απο κατω στο παπαγεωργιου , ( λεπτομερα χωρις βιβλιαριο μονο με ταυτατητα αμκα και αμα ) παω σημερα στο τζαμαδικο γειτονιας 130 οι φακοι σου χωρις σκελετο με ειδικη παραγγελια και ενα σοκ το επαθα , εδειξα μονο την συνταγη , δεν εχεις αφαλεια μου λεει ? εχω λεω απλα ξεχασα το αλλο χαρτι στο σπιτι , ε φερτο λεει να δουμαι .... εε 100 ειναι λεω δεν το γνωριζεις ? ναι με λεει αλλα φερε να το δω ...οκ
    Δημητράκι....
    επέτρεψε μου να σε λέω με το υποκοριστικό σου...
    "στο δεξι 7 κατι στο αριστερο 4"
    Ξέρεις τι είναι αυτό που σου συμβαίνει?
    Αν οδηγείς και μου λές "στο δεξι 7 κατι στο αριστερο 4" τότε φίλε μου καλέ θα σκοτώσεις με μαθηματική ακρίβεια χωρίς γυαλιά το βράδυ τουλάχιστον εγώ παίζω πολύ μικρότερους βαθμούς!!!
    Αστιγματισμός...επειδή ήμουν αθλητής σκοπευτής θα σου πώ καλά χαιρετίσματα!!!
    Δέξου το πρόβλημα και προσαρμόσου στα καινούργια δεδομένα...
    Βρές οπτομέτρη και μίλα του θές να βλέπεις ψείρες αν ναι ΟΠΤΟΜΕΤΡΗ?
    Μην ακούς κανέναν άλλον και "άφησε" τον εαυτό σου ελεύθερο να δεί...

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #29
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Έλα ρε και νόμιζα εγώ με 1.5 κλπ είμαι βαριά περίπτωση.

    Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να διαβάσω εφημερίδα στα 400 μέτρα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  11. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη toni31
    Όνομα
    Αντωνης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη-Κομοτηνη
    Μηνύματα
    932

    Προεπιλογή

    Νομίζω ότι το θέμα πρέπει να μεταφερθεί στο HowToFixit

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας