Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 68

Θέμα: ip camera.

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη xlife
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Απο το λινκ που σου ειχα δωσει εχει προγραμμα που βρισκει την καμερα μονο καθως και προγραμμα που κανει καταγραφη χωρις να ανοιξεις τον εξπλορερ. Λογικα ειναι και για τη δικη σου καμερα γτ ειναι ολοιδια με τις δικες μου. Σημερα το ξαναεγκατεστησα για αλλη μια καμερα

    1 Not allowed! Not allowed!
    Γενικά προσπαθώ να βγάζω μια συγκεκριμένη εικόνα προς τα έξω...



    ....αλλά κάθε φορά με παίρνει χαμπάρι ο παπάς

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xlife Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το λινκ που σου ειχα δωσει εχει προγραμμα που βρισκει την καμερα μονο καθως και προγραμμα που κανει καταγραφη χωρις να ανοιξεις τον εξπλορερ. Λογικα ειναι και για τη δικη σου καμερα γτ ειναι ολοιδια με τις δικες μου. Σημερα το ξαναεγκατεστησα για αλλη μια καμερα
    Το ίδιο ακριβώς πρόγραμμα του πρότεινα κι εγώ. Επειδή όμως δεν έχω αυτή την κάμερα υπέθεσα ότι θα πρέπει να γνωρίζει την IP. Αν κατάλαβα καλά το πρόγραμμα την βρίσκει μόνο του; Αν ναι τότε ακόμη καλύτερα! Αν όμως το πρόγραμμα βρίσκει μόνο του την κάμερα αλλά τώρα ...δεν τη βρίσκει τότε κάτι δεν πάει καλά με την κάμερα (. Υπόθεση κάνω. Ίσως πρέπει να γίνει επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη xlife
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Ναι το προγραμμα βρισκει μονο την καμερα. Παρ ολα αυτα η καμερα εχει ενα uid το οποιο μπορει να χρησιμοποιησει απευθειας στην εφαρμογη αντροιντ χωρις να μπλεχτει με IP και πορτες. Δουλευει περιπου οπως το p2p. Ομως χωρις να θελω να θιξω το παληκαρι που ανοιξε το θεμα, δεν ξερω αν θα καταφερει κατι μιας και υπαρχει αγνοια ακομη κ για το Ping. Πιστευω παντως οτι με ρισετ κ με το προγραμμα ολα ειναι απλα γτ αυτες οι καμερες παιρνουν IP απο το dhcp

    0 Not allowed! Not allowed!
    Γενικά προσπαθώ να βγάζω μια συγκεκριμένη εικόνα προς τα έξω...



    ....αλλά κάθε φορά με παίρνει χαμπάρι ο παπάς

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη xlife
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Και η προρυθμισμενη πορτα πρεπει να ειναι η 81... Οποτε μετα το ρισετ http://192.168.x.x:81 οπου χ τα σωστα νουμερα για την καμερα

    0 Not allowed! Not allowed!
    Γενικά προσπαθώ να βγάζω μια συγκεκριμένη εικόνα προς τα έξω...



    ....αλλά κάθε φορά με παίρνει χαμπάρι ο παπάς

  5. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Oct 2015
    Περιοχή
    Βεροια
    Μηνύματα
    477

    Προεπιλογή

    Κωστα,αυτο το προγραμμα, το ειχα παλια για wanscam p2p cameras.Το εδοκιμασα αλλα δεν φαινεται καμια καμερα.Συγκεκριμενα χρησιμοποιεις το ip camera finder.Ενα αλλο που εδοκιμασα μου βρισκει καμερα με τα εξης στοιχεια.rtsp://192.168.5:5Η δικη μου καμερα δεν εχει uid.Αυτο το εχουν νομιζω οι wanscam cameras.
    Οσο για το ping,το ειχα χρησιμοποισει παλια,πρι 2 χρονια, στα vista.και ειχα ξεχασει.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas-21 : 04-07-16 στις 23:02

  6. #26
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Oct 2015
    Περιοχή
    Βεροια
    Μηνύματα
    477

    Προεπιλογή

    Free ENERGY, Το προγραμμα που μου προτεινες το κατεβασα,ειναι πολυ καλο,ευρηκε ολες τις συσκευες που εχω, με ip Kai mac.Μου δειχνει την εξης ip για την καμερα:rtsp://192.168.1.5:554.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas-21 : 05-07-16 στις 00:11 Αιτία: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Για να δούμε που έχουμε φτάσει μέχρι τώρα.


    1. Η IP της κάμερας είναι γνωστή, όπως και το port.
    2. Το προγραμμα το οποίο έδειξε ο xlife ( όχι μια αλλά δυο φορές ... ) δεν δουλεύει ή δεν "βλέπει" την κάμερα.
    3. Προσπαθείς να συνδεθείς στην κάμερα και κάτι σου λέει για ένα ActiveX και δεν το εγκαθιστά.


    Αυτά είναι σωστά;
    Αν δηλαδή πρέπει σώνει και καλά να δεις την κάμερα μέσα από τον φυλλομετρητή τότε είναι θέμα εγκατάστασης του αντίστοιχου ActiveX και ( με κάποιο τρόπο... ) αυτό μπορεί να λυθεί. Πρέπει όμως να σιγουρευτούμε ότι το πρόγραμμα που σου είπε ο xlife δεν βλέπει την κάμερα. Γιατί αν όντως την βλέπεις από εκεί τι θες και μπερδεύεσαι με ActiveX;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  8. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Oct 2015
    Περιοχή
    Βεροια
    Μηνύματα
    477

    Προεπιλογή

    Free Energy.Σημερα το απογευμα,πριν απο 1ωρα, το ping μου εδειξε οτι ο υπολ.επικοινωνει με την καμερα.
    Μετα ,ανοιγοντας το ispy, ξαφνικα βλεπω την καμερα να μου δειχνει αντικειμενα του σπιτιου μου.Μου δειχνει :http:192.168.1.5:5000 , ή rtsp://192.168.1.5:554.
    Με αυτες τις ip δεν μπορω να δω την καμερα,ουτε απο τον υπολ.με win 10,ουτε απο τον αλλον με win 7.
    Με εκεινα τα activex εχω προβλημα,παρα τις αλλαγες που εκανα.Αν μπορεσουμε να λυσουμε το προβλημα με το activex.Περιμενω προτασεις σ'αυτο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostas-21 : 05-07-16 στις 23:46

  9. #29
    Μέλος Το avatar του χρήστη xlife
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Για να δεις την καμερα δοκιμαζεις με internet explorer και οχι με opera chrome κτλ. Το δεύτερο ειναι οτι βάζεις κ το http:// πριν την διεύθυνση. Το βασικο ομως ειναι ο internet explorer

    0 Not allowed! Not allowed!
    Γενικά προσπαθώ να βγάζω μια συγκεκριμένη εικόνα προς τα έξω...



    ....αλλά κάθε φορά με παίρνει χαμπάρι ο παπάς

  10. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xlife Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να δεις την καμερα δοκιμαζεις με internet explorer και οχι με opera chrome κτλ. Το δεύτερο ειναι οτι βάζεις κ το http:// πριν την διεύθυνση. Το βασικο ομως ειναι ο internet explorer
    Αυτό που γράφει ο xlife πρέπει να το προσέξεις! ActiveX δεν δουλεύει σε κανένα άλλο εκτός από Internet Explorer.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. IP camera και wifi camera
    By manolispentarakis in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-16, 20:36
  2. IP CAMERA
    By sv2 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-16, 14:02
  3. IP Camera
    By κκοστας in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-13, 09:32
  4. IP CAMERA
    By RNR in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-13, 10:58
  5. camera
    By pinboy in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-10, 21:41

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας