Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 48 από 48

Θέμα: Δεν ανάβει η λάμπα.

  1. #41
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Ταζ θα σε παρακαλούσα να ρήξεις τους τόνους σου. βγήκα να σε υπερασπιστώ έφαγα και το thumb down χωρίς να ξέρω γιατί, και μάλλον πείρες αέρα και αρχίζεις το κράξιμο. λοιπόν αρκέσου στις ερωτήσεις και απαντήσεις και μην συνεχίζεις σε αυτό το ύφος. καλή συνέχεια.

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  2. #42
    Μέλος Το avatar του χρήστη kostas stathopoulos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    429

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταζ θα σε παρακαλούσα να ρήξεις τους τόνους σου. βγήκα να σε υπερασπιστώ έφαγα και το thumb down χωρίς να ξέρω γιατί, και μάλλον πείρες αέρα και αρχίζεις το κράξιμο. λοιπόν αρκέσου στις ερωτήσεις και απαντήσεις και μην συνεχίζεις σε αυτό το ύφος. καλή συνέχεια.
    Τα thumb down τα βάζει σε όποιο post δεν αναφέρει λύση για το πρόβλημα του. Οπότε λογικά θα φάμε άλλο ένα

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #43
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ταζ
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    ελλάδα
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταζ θα σε παρακαλούσα να ρήξεις τους τόνους σου. βγήκα να σε υπερασπιστώ έφαγα και το thumb down χωρίς να ξέρω γιατί, και μάλλον πείρες αέρα και αρχίζεις το κράξιμο. λοιπόν αρκέσου στις ερωτήσεις και απαντήσεις και μην συνεχίζεις σε αυτό το ύφος. καλή συνέχεια.
    Καταρχήν ζητώ συγνώμη αν οποιαδήποτε ανάρτηση μου σε έφερε σε δύσκολη θέση. Κατά δεύτερον χωρίς να θέλω να θίξω τα παιδιά που αναρτούν απαντήσεις τι προτείνεις να κάνω με τα τρολάκια στο νήμα; Αν πχ καταγγείλω τις αναρτήσεις τους ως εκτός θέματος θα διαγραφούν;

    πείρες από εμένα thumb down; Αν ναι εκ παραδρομής έγινε.

    -2 Not allowed! Not allowed!

  4. #44
    Μέλος Το avatar του χρήστη kostas stathopoulos
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    429

    Προεπιλογή

    Ρε πας καλά, που το είδες το troll. Με αυτά που γράφεις δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα, μετά αναφέρεις ότι θες να βγάλεις το ντουί και να ενώσεις τα καλώδια μεταξύ τους και οι περισσότεροι σου λέμε να φέρεις ηλεκτρολογο γιατί είναι επικίνδυνο και μπορείς να σκοτωθείς και λες ότι trollαρουμε επειδή σου προτείναμε την πιο σωστή λύση;

    2 Not allowed! Not allowed!

  5. #45
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ταζ
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    ελλάδα
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas stathopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε πας καλά, που το είδες το troll. Με αυτά που γράφεις δείχνεις ότι δεν έχεις ιδέα, μετά αναφέρεις ότι θες να βγάλεις το ντουί και να ενώσεις τα καλώδια μεταξύ τους και οι περισσότεροι σου λέμε να φέρεις ηλεκτρολογο γιατί είναι επικίνδυνο και μπορείς να σκοτωθείς και λες ότι trollαρουμε επειδή σου προτείναμε την πιο σωστή λύση;
    εσύ γιατί αρπάζεσαι; Κατά την άποψη μου το μόνο λάθος που έκανες και είναι αποδεκτό ως ένα βαθμό, είναι την παρανόηση των ερωτήσεων μου. Στο ένα ποστ απάντησες βάση αυτή της παρανόησης, κατά τα φαινόμενα χωρίς σκέψη και στην δεύτερη ανάρτηση σου επιμένοντας στην παρανόηση σου προσπάθησες να συζητήσεις το θέμα και να βρεις μια άκρη. Στην πρώτη πείρες thumbs down για την ακαμψία σου και στην δεύτερη πείρες thumbs up για την προσπάθεια.

    Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα και μετά την εξήγηση μου απέφυγες να απαντήσεις στην ερώτηση η να σχολιάσεις την αδυναμία κατανόησης που επιδεικνύω. Υποθέτω ότι είναι πολλά αυτά που πρέπει να εξηγήσεις και δεν θέλεις να μπλέξεις.

    -1 Not allowed! Not allowed!

  6. #46
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Πίσω απ' τον ήλιο
    Μηνύματα
    760

    Προεπιλογή

    Επειδή το νήμα το διάβασα στα πολύ πεταχτά μπορεί να έχω χάσει κάτι...
    Για να ελέγξεις αν φταίει το ντουι πάρε 2 καλώδια σύνδεσε τα σε ένα φις χωρίς γείωση και τις 2 άλλες άκρες σύνδεσε τες στο ντουι με τη λαμπα...
    Πήγαινε σε ένα πολυπριζο βάλε το φις και άνοιξε το να δεις αν ανάβει η λάμπα...
    Φαντάζομαι μπορείς να το κάνεις...
    Τώρα αν το πρόβλημα δεν είναι εκεί και δεν γνωρίζεις πως να το βρεις, κάλεσε έναν ηλεκτρολόγο να στο λύσει...

    1 Not allowed! Not allowed!
    See me...
    And if my face becomes sincere...
    Beware!!!

  7. #47
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.779

    Προεπιλογή

    Να πω εγω κατι πιο απλο.Φερε μια μπαλαντεζα διπλα στους διακοπτες.Μετρα στην μπαλαντεζα αν στην μια τρυπα και στα μεταλικα σιδερακια εχεις ταση.Αν εχεις ταση προχωραμε.Λυσε τους διακοπτες και μετρα καθε ακρο του με το ενα ακρο του πολυμετρου και το αλλο χωμενο στα σιδερακια της μπαλαντεζας.Κανε ενα σχεδιο και ανεβασε το.

    ΥΓ Μετα απο 5 σελιδες καταληγουμε σιγα σιγα στα 2-3-4 που επεσε και το κραξιμο.
    ΥΓ2 Αυτη η ειρωνεια σου παντως καποιον μου θυμιζει
    ΥΓ3 Οφειλω να παραδεχτω την επιμονη σου,δεν ξερω αν οφειλεται σε οικονομικη αναγκη,τσιγκουνια ή πεισμα .
    ΥΓ4 Γιαννη εφαγες το thumb down και ηρεμησες και εσυ (αστειευομαι)
    ΥΓ5. ΡΙξε και σε εμενα ενα

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  8. #48
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    ταζ
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    ελλάδα
    Μηνύματα
    15

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω εγω κατι πιο απλο.Φερε μια μπαλαντεζα διπλα στους διακοπτες.Μετρα στην μπαλαντεζα αν στην μια τρυπα και στα μεταλικα σιδερακια εχεις ταση.Αν εχεις ταση προχωραμε.Λυσε τους διακοπτες και μετρα καθε ακρο του με το ενα ακρο του πολυμετρου και το αλλο χωμενο στα σιδερακια της μπαλαντεζας.Κανε ενα σχεδιο και ανεβασε το.
    Τι σχέδιο να κάνω; αν τα πράγματα είναι όπως φαίνονται στο σχήμα της αλε ρετούρ συνδεσμολογίας τότε μόνο σε ένα άκρο στον έναν διακόπτη θα πάρω μέτρηση. κοινός θα έχω βρει τον διακόπτη Α και την φάση που δίνει το ρεύμα στο κύκλωμα. στα υπόλοιπα άκρα δεν θα πάρω μέτρηση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ Μετα απο 5 σελιδες καταληγουμε σιγα σιγα στα 2-3-4 που επεσε και το κραξιμο.
    Ας μην κράζατε εγώ τι να κάνω τώρα;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ2 Αυτη η ειρωνεια σου παντως καποιον μου θυμιζει
    Ποια ειρωνεία; Οι ερωτήσεις μου είναι συγκεκριμένες και δεν έχουν ίχνος ειρωνείας. Αν θέλετε να γίνεται πιστευτοί σταματήστε να αναρτάται τελεσίγραφα και δικαιολογήστε τα συμπεράσματά σας.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ3 Οφειλω να παραδεχτω την επιμονη σου,δεν ξερω αν οφειλεται σε οικονομικη αναγκη,τσιγκουνια ή πεισμα .
    φίλε μου το σχέδιο πλεύσης μου το έχω από την στιγμή που ανάρτησε ο φίλτατος marioland τη λέξη κλειδί αλέ ρετούρ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ4 Γιαννη εφαγες το thumb down και ηρεμησες και εσυ (αστειευομαι)
    ΥΓ5. ΡΙξε και σε εμενα ενα
    Για απάντα και στο ερώτημα με τις μετρήσεις αν μπορείς, προβλέπω ότι όπως και οι υπόλοιποι θα το αγνοήσεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5

Παρόμοια Θέματα

  1. Δεν ανάβει η λάμπα
    By akis63 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-17, 09:53
  2. Δεν ανάβει το λαμπακι
    By panagism9 in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-16, 11:33
  3. HP Laptop δεν ανάβει καθόλου
    By Hulk in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-12, 16:57
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-12, 18:31
  5. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-11, 00:44

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας