Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 76

Θέμα: Εγκατασταση συναγερμου.Συμβουλες ερωτησεις

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη her
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    1.123

    Προεπιλογή

    Εχει χαρτι γνησιοτητας;

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από her Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει χαρτι γνησιοτητας;
    Φαντάζομαι πως δεν ενδιαφέρει τον πελάτη λιανικής για αυτό το θέμα .. Φτηνό νανε και ότι νανε...έτσι κι αλλοιώς ότι και να προκύψει στο μελλον ,δεν έχει να λογοδοτήσει σε κάποιον άλλον εκτός από τον εαυτό του. Ο Βούλγαρος το πολύ πολύ να στείλει κανά email και να δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα .

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη her
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    1.123

    Προεπιλογή

    Ναι αλλα θα πρεπει να συγκρινουμε ιδια πραγμτα.
    Αλλο ενα παπουτσι nike και αλλο mike. Και ας ειναι ιδια εμφανισιακα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    190

    Προεπιλογή

    20160731_021132.jpgScreenshot_2016-07-31-02-10-04.jpgScreenshot_2016-07-31-02-14-02.jpg
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από her Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει χαρτι γνησιοτητας;
    Ηρακλη δεν εχει καποιο χαρτι γνησιότητας αλλα λεω εγω τωρα...για να συνεργαζεται με το babywere αψογα(!),με το iparadox στο κινητο, που χρησιμοποιεί DNS SERVERS της PARADOX που εκει θα χαν και καποια δικλίδα ασφαλειας για τα μαιμου...θέλω να πιστευω πως ειναι γνήσια,
    δυστυχώς εχω βιδωσει τον πινακα για να εβγαζα μια φωτο τον πινακα,προς τοπαρον δουλευει απροβληματιστα και σε STAY και σε ARM κανενα ψευδοσυναγερμο,το instant δεν ξερω τι ειναι ακομα...
    μερικες φωτο απο τις συσκευασιες έστω.
    p.s
    εκανα και login στο myparadox και δέχτηκε την μονάδα κανονικα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Πανος
    Εγγραφή
    Nov 2015
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    88

    Προεπιλογή

    Tο χαρτι γνησιοτητας το εχει μονο η ελλαδα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panosven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tο χαρτι γνησιοτητας το εχει μονο η ελλαδα.

    Όχι η Ελλάδα αλλά η Paradox Hellas.
    Το χαρτί αυτό είναι μία σκέτη κοροιδία και το έχει ανακαλύψει η Paradox Hellas γιατί νομίζει ότι με τέτοιες ............ αντιλήψεις θα επιβιώσει στον χώρο που δραστηριοποιείται. Συνεργάζεται μόνο με ένα δικό της κύκλο εγκαταστατών και αγνοεί τους υπόλοιπους οι οποίοι δεν έχουν την «τύχη» να είναι πιστοποιημένοι εγκαταστάτες της Paradox Hellas, αλλά ανήκουν στον ευρύτερο χώρο π.χ. όπως εγώ, Διπλωματούχοι Μηχανικοί του Ε.Μ.Π και θέλουν να έχουν πρόσβαση στην τεχνική βιβλιοθήκη της Paradox Hellas για ενημέρωση και σύνταξη προδιαγραφών για τις μελέτες που εκπονούν σχετικά με τα συστήματα ασφαλείας που εκπροσωπεί.
    Αγόρασα από Ελληνικό eshop ( www.interfox.gr) στις 16/6/2015 με τιμολόγιο το panel SP 6000 το οποίο συνοδευόταν από το χαρτί αυτό που λένε "€œπιστοποιητικό γνησιότητος"€.
    Στέλνω email με το πιστοποιητικό γνησιότητος του προιόντος στις 13/7/2015 στο marketing@paradox.gr υπόψη κας Οικονομίδου και τους ζητάω να έχω πρόσβαση στην τεχνική βιβλιοθήκη τους. Στις 27/7/2015 μου τηλεφώνησε ο κος Δημήτρης Tσεβάς και μου είπε ότι αρχή της εταιρείας τους είναι να συνεργάζονται μόνο με αδειούχους εγκαταστάτες και απορρίπτουν το αίτημά μου.
    Κατέβασα από το Internet το reference & installation manual και μελετώντας τις δυνατότητες παραμετροποίησης του, ανακάλυψα ότι στα δικαιώματα των χρηστών η επιλογή "€œforce arming"€ δεν λειτουργούσε. Τηλεφωνώ στις 9/9/2015 στο τμήμα υποστήριξης και το αναφέρω στον κο Ηρακλή Καραγγιάννη. Αφού έλεξε, επιτόπου, το πρόβλημα που του επισήμανα σε ένα MG panel μου λέει: Έχεις δίκιο αλλά μέχρι τώρα δεν μας το έχει αναφέρει κανένας από τους εγκαταστάτες μας.

    Τα συμπεράσματα δικά σας.

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος
    Όνομα
    Πανος
    Εγγραφή
    Nov 2015
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    88

    Προεπιλογή

    με προλαβε αλλα αυτα ειναι τα λιγοτερα

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη her
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    1.123

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος με την τεχνική υποστήριξη. Μπορεί τα manual να μην τα διαθέτουν ελεύθερα αλλά οτιδήποτε έχω χρειαστεί (από το ποιο μεγάλο μέχρι και το ποιο μικρό) με εξυπηρέτησαν. Ειδικά με σχέση άλλες εταιρίες. Έχουν και δωρεάν εκμάθηση στον χώρο τους.

    Πάντως είναι λίγο δύσκολο κομμάτι.
    Φαντάζεσαι να παίρνει τηλέφωνο ο καθένας άσχετος πελάτης και να έχουν ερωτήσεις όπως π.χ τι σημαίνει ζώνη ; τι είναι η αντίσταση ; πως την συνδέω; ποιο μοντέλο να διαλέξω; Να βάλω ενσύρματο ή ασύρματο; Πρέπει να βάλω μπαταρία; και οοοοτι απορία μπορεί να έχει ένας πελάτης λιανικής.

    Άλλωστε η ίδια η paradox δεν πουλάει λιανική. Μόνο χονδρική. Νομίζω ότι από εκεί που το αγόρασες θα έπρεπε να έχεις την τεχνική υποστήριξη σε ερωτήσεις και manual που κάνει πώληση λιανικής.
    Δεν μπορεί να έχει πουλήσει έναν πίνακα χονδρικής και για τον πίνακα αυτόν να δέχεται ερωτήσεις όπως ανάφερα. Αν πουλαγε και λιανική θα ήταν υποχρεωμένη.

    Εσύ συγκεκριμένα μπορεί να μην είχες τέτοιες ερωτήσεις και να είσαι γνώστης αλλά αναγκαστικά απευθύνονται μόνο σε τεχνικούς.



    Υ.Γ
    Δεν δουλεύω στη paradox αλλά ψωνίζω χονδρικής. Είμαι μικρός πελάτης της paradox με σχέση άλλους συναδέλφους.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη her : 01-08-16 στις 17:32

  9. #29
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.779

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από her Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος με την τεχνική υποστήριξη. Μπορεί τα manual να μην τα διαθέτουν ελεύθερα αλλά οτιδήποτε έχω χρειαστεί (από το ποιο μεγάλο μέχρι και το ποιο μικρό) με εξυπηρέτησαν. Ειδικά με σχέση άλλες εταιρίες. Έχουν και δωρεάν εκμάθηση στον χώρο τους.

    Πάντως είναι λίγο δύσκολο κομμάτι.
    Φαντάζεσαι να παίρνει τηλέφωνο ο καθένας άσχετος πελάτης και να έχουν ερωτήσεις όπως π.χ τι σημαίνει ζώνη ; τι είναι η αντίσταση ; πως την συνδέω; ποιο μοντέλο να διαλέξω; Να βάλω ενσύρματο ή ασύρματο; Πρέπει να βάλω μπαταρία; και οοοοτι απορία μπορεί να έχει ένας πελάτης λιανικής.

    Άλλωστε η ίδια η paradox δεν πουλάει λιανική. Μόνο χονδρική. Νομίζω ότι από εκεί που το αγόρασες θα έπρεπε να έχεις την τεχνική υποστήριξη σε ερωτήσεις και manual που κάνει πώληση λιανικής.
    Δεν μπορεί να έχει πουλήσει έναν πίνακα χονδρικής και για τον πίνακα αυτόν να δέχεται ερωτήσεις όπως ανάφερα. Αν πουλαγε και λιανική θα ήταν υποχρεωμένη.

    Εσύ συγκεκριμένα μπορεί να μην είχες τέτοιες ερωτήσεις και να είσαι γνώστης αλλά αναγκαστικά απευθύνονται μόνο σε τεχνικούς.



    Υ.Γ
    Δεν δουλεύω στη paradox αλλά ψωνίζω χονδρικής. Είμαι μικρός πελάτης της paradox με σχέση άλλους συναδέλφους.
    Γιατι αν αγορασεις μια ασφαλεια απο την hager που πουλαει λιανικη,νομιζεις θα σε εξυπηρετησουν δινοντας πληροφοριες πως θα το συνδεσεις?
    Η αμα αγορασεις μια κουζινα πιτσος ,που πουλαει και αυτος λιανικη,θα σου δωσει πληροφοριες πως να την συνδεσεις?
    Απλα ειναι καταλοιπα εποχης,που εστελνε ο μαστορας τον βοηθο να αγορασει ,μισο κιλο αβανς.

    2 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  10. #30
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.019

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα ειναι καταλοιπα εποχης,που εστελνε ο μαστορας τον βοηθο να αγορασει ,μισο κιλο αβανς.
    και που στέλναμε τον άλλων στο συνεργείο γιατί το μηχανάκι του χτύπησε κοπόλιμερ και βισμούθιο....

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
    By INTEGRALE in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-16, 11:54
  2. Εγκατασταση συναγερμου
    By orck in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-15, 16:28
  3. εγκατασταση συναγερμου
    By pt86 in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-15, 08:42
  4. Εγκατασταση συναγερμου
    By gvarel in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-11, 09:24

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας