Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 76

Θέμα: Εγκατασταση συναγερμου.Συμβουλες ερωτησεις

  1. #31
    Μέλος
    Όνομα
    Πανος
    Εγγραφή
    Nov 2015
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    88

    Προεπιλογή

    Και εμενα με εχουν εξυπηρετησει αρκετες φορες αν και εγω δεν μπορω να ειμαι πελατης τους γιατι αν εισαι απο επαρχια σε στελνουν στον αντιστοιχο αντιπροσωπο που εχουν στην επαρχια.Η τελικη τιμη υποτιθεται χονδρικης ειναι πολυ πιο πανω απο το σκρουτζ αντε μετα δωσε προσφορα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #32
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    190

    Προεπιλογή

    Επειδη ξέρω την πολιτικη της PARADOX στην Ελλαδα και λιγο η τιμή δεν ασχολήθηκα κάθολου μαζί τους ,προτιμω εδώ που τουλάχιστον οι γνώσεις ειναι ελευθερες προς όλους,<br>
    βαζω και μια φωτο του πινακα να υπάρχει μια αποψη περισσωτερο.

    Μπορει να παρει τηλεφωνο στο κινητο π.χ σε περιπτωση συναγερμου χωρις το module VDMP3?και αν ναι σε πια κάρτελα του babyWare ειναι?<br>
    καπου πηρε το ματι μου κα ελεγε πιθανα αιτιο ψευδοσυναγερμου,ελεγε λοιπον οτι στις ματίσεις θέλει να τις κάνεις με Καλα'ι΄(ετσι το έχω κανει)ΚΑΙ ΟΧΙ μονωτική ταινία ΑΛΛΑ θερμοσυστελλόμενα καλωδιων,εγω εβαλα μονωτική ταινια ?παίζει τέτοιο σενάριο με την μονωτική ταινια ή τα παρα λεει?
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #33
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosxristou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορει να παρει τηλεφωνο στο κινητο π.χ σε περιπτωση συναγερμου χωρις το module VDMP3?
    Έχει ξανασυζητηθεί το θέμα εδώ http://www.hlektronika.gr/forum/show...l=1#post764467

    όσο για τις ματίσεις και βέβαια πρέπει να γίνονται με κόλληση και όχι με συστροφή. Για το δίλημμα μονωτική ταινία ή θερμοσυστελλόμενο άλλες φορές να προτιμάς θερμοσυστελλόμενο κατάλληλης διαμέτρου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον georgeb1957 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    giorgosxristou (02-08-16)

  5. #34
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    190

    Προεπιλογή

    1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG
    Εκανα τα παραπανω (απο την αλλη συζήτηση που προτείνεις) απο το πληκτρολόγιο,αλλα τζίφος...
    Βλεπετε κάπου λαθος?οι ρυθμισεις στο πληκτρολογιο στην προκειμένη περίπτωση συμβαδίζουν απόλυτα,το τηλ το εβαλα και 697388χχχχ και 0030697388χχχχ.
    οπλίζω κανονοικα και δημιουργώ συναγερμο ωστε να με καλεσει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #35
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    οι ρυθμίσεις είναι σωστές και το τηλέφωνο το βάζεις 697388χχχχ (10 ψηφία). Δες αν έχεις κάνει σωστά την τηλεφωνική σύνδεση. Στα RING/TIP συνδέεις την γραμμή του ΟΤΕ και στα R1/T1 συνδέεις την εσωτερική γραμμή του τηλεφώνου σου. Και λάθος να έχεις βάλει το τηλέφωνο θα πρέπει όταν κτυπήση ο συναγερμός και σηκώσεις την τηλεφωνική συσκευή του σπιτιού σου να μήν υπάρχει σήμα γιατί το πανελ παίρνει τον έλεγχο της τηλεφωνικής σύνδεσης. Αλλά νομίζω ότι χωρίς το module VDMP3 δεν έχει καμμία πρακτική αξία διότι σε περίπτωση συναγερμού απλώς θα κτυπήση το τηλέφωνο και τίποτα περισσότερο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #36
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Talking

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από her Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος με την τεχνική υποστήριξη. Μπορεί τα manual να μην τα διαθέτουν ελεύθερα αλλά οτιδήποτε έχω χρειαστεί (από το ποιο μεγάλο μέχρι και το ποιο μικρό) με εξυπηρέτησαν. Ειδικά με σχέση άλλες εταιρίες. Έχουν και δωρεάν εκμάθηση στον χώρο τους.

    Πάντως είναι λίγο δύσκολο κομμάτι.
    Φαντάζεσαι να παίρνει τηλέφωνο ο καθένας άσχετος πελάτης και να έχουν ερωτήσεις όπως π.χ τι σημαίνει ζώνη ; τι είναι η αντίσταση ; πως την συνδέω; ποιο μοντέλο να διαλέξω; Να βάλω ενσύρματο ή ασύρματο; Πρέπει να βάλω μπαταρία; και οοοοτι απορία μπορεί να έχει ένας πελάτης λιανικής.

    Άλλωστε η ίδια η paradox δεν πουλάει λιανική. Μόνο χονδρική. Νομίζω ότι από εκεί που το αγόρασες θα έπρεπε να έχεις την τεχνική υποστήριξη σε ερωτήσεις και manual που κάνει πώληση λιανικής.
    Δεν μπορεί να έχει πουλήσει έναν πίνακα χονδρικής και για τον πίνακα αυτόν να δέχεται ερωτήσεις όπως ανάφερα. Αν πουλαγε και λιανική θα ήταν υποχρεωμένη.

    Εσύ συγκεκριμένα μπορεί να μην είχες τέτοιες ερωτήσεις και να είσαι γνώστης αλλά αναγκαστικά απευθύνονται μόνο σε τεχνικούς.



    Υ.Γ
    Δεν δουλεύω στη paradox αλλά ψωνίζω χονδρικής. Είμαι μικρός πελάτης της paradox με σχέση άλλους συναδέλφους.

    Φίλε Ηρακλή,
    Επειδή ήσουν ο πρώτος (και μοναδικός) που προσφέρθηκε να με βοηθήσει όταν εντόπισα το πρόβλημα του force arming στα MG/SP panelς (http://www.hlektronika.gr/forum/show...t=force+arming ) και επειδή από την παρουσία σου στο forum σε θεωρώ σοβαρό και συγκροτημένο άτομο θα σου αφιερώσω λίγο από τον χρόνο μου για να απαντήσω.

    Εγώ πάντως είμαι ευχαριστημένος με την τεχνική υποστήριξη
    Μα δεν είπα τίποτα αρνητικό για την τεχνική υποστήριξη. Αντίθετα είπα ότι όταν πήρα τηλέφωνο την τεχνική υποστήριξη και ανέφερα το πρόβλημα , επιτόπου ο κος Καραγιάννης το έλεγξε και μου απάντησε πως υπάρχει πρόβλημα με το λογισμικό του panel. Αλλά να σου πώ και αυτό, δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικοί είναι γιατί τότε το firmware ήταν το 4.94 σήμερα είναι το 5.18 και το πρόβλημα παραμένει.

    Μπορεί τα manual να μην τα διαθέτουν ελεύθερα αλλά οτιδήποτε έχω χρειαστεί (από το ποιο μεγάλο μέχρι και το ποιο μικρό) με εξυπηρέτησαν
    Αυτό που λες ακούγεται παράλογο. Γιατί να μην διαθέτουν ελεύθερα τα manual ή τουλάχιστον σε όλο τον τεχνικό κλάδο, τη στιγμή που μπορείς πλέον κάνοντας μερικά κλικ να βρεις αυτά και το software, ελεύθερα από τα e-shops ή γενικά στο διαδίκτυο (π.χ για το software http://www.didarc.com/downloads/paradox-software ). Υπάρχουν και μερικοί που δεν γνωρίζουν την Αγγλική γλώσσα, γιατί αυτούς τους καταδικάζεις να ζουν στο σκοτάδι. Και επειδή αναφερόμαστε σε Ελληνική εταιρεία θα σου φέρω για παράδειγμα μία πολύ σοβαρή Ελληνική εταιρεία που παράγει hardware και λογισμικό την AutoTech. Γιατί διαθέτει ελεύθερα σε όλους τα manual και το λογισμικό της π.χ στην τηλεμετρία http://www.iridagsm.gr/product/GSM-T...iny/IRIDA-Tiny

    Έχουν και δωρεάν εκμάθηση στον χώρο τους.
    Ναι, έχουν την υποχρέωση να το κάνουν αν θέλουν να επιβιώσουν, αλλά δεν δέχονται όποιον ενδιαφέρεται από τον κλάδο αλλά μόνο όσους αυτοί θεωρούν δικούς τους. Τους έχω στείλει πολλά email ποτέ δεν πήρα απάντηση. Αντίθετα άλλες σοβαρές εταιρείες δεν έχουν τέτοιες προκαταλήψεις. Για παράδειγμα θα σου αναφέρω την ΗΛΚΑ. Έκανε στις 5 Απριλίου 2016 τεχνικό σεμινάριο εγκατάστασης και προγραμματισμού του ασύρματου συστήματος ασφαλείας SERENITY καθώς και παρουσίαση των νέων προϊόντων της CROW. To σεμινάριο απευθυνόταν σε επαγγελματίες εγκαταστάτες συστημάτων ασφαλείας. Τους έστειλα ένα email, αναφέροντας τους ότι είμαι διπλωματούχος Μηχανικός και τους λόγους για τους οποίους ενδιαφέρομαι να παρακολουθήσω το σεμινάριο. Την άλλη μέρα πήρα απάντηση με email και με πήραν και τηλέφωνο να επιβεβαιώσουν τη συμμετοχή μου. Επίσης μου έδωσαν και βεβαίωση παρακολούθησης του Τεχνικού Σεμιναρίου!!!. Θα μπορούσα να σου αναφέρω την εμπειρία μου και από άλλες εταιρείες συστημάτων ασφαλείας, αλλά θα ξεφύγουμε.

    Φαντάζεσαι να παίρνει τηλέφωνο ο καθένας άσχετος πελάτης και να έχουν ερωτήσεις όπως π.χ τι σημαίνει ζώνη ; τι είναι η αντίσταση ; πως την συνδέω; ποιο μοντέλο να διαλέξω; Να βάλω ενσύρματο ή ασύρματο; Πρέπει να βάλω μπαταρία; και οοοοτι απορία μπορεί να έχει ένας πελάτης λιανικής.
    Εεε τώρα Ηρακλή με αδικείς. Δεν τους πήρα ποτέ σαν άσχετος πελάτης να τους κάνω άσχετες ερωτήσεις. Αντίθετα συνεργασία ζήτησα τους έδωσα τα επαγγελματικά στοιχεία μου (ΑΦΜ, Ιδιότητα κ.λ.π) αλλά όπως είπα επειδή δεν έχω την τύχη να είμαι εγκαταστάτης με απορρίψανε.

    Άλλωστε η ίδια η paradox δεν πουλάει λιανική. Μόνο χονδρική. Νομίζω ότι από εκεί που το αγόρασες θα έπρεπε να έχεις την τεχνική υποστήριξη σε ερωτήσεις και manual που κάνει πώληση λιανικής.
    Δεν μπορεί να έχει πουλήσει έναν πίνακα χονδρικής και για τον πίνακα αυτόν να δέχεται ερωτήσεις όπως ανάφερα. Αν πουλαγε και λιανική θα ήταν υποχρεωμένη.
    Όταν λες χονδρική τι εννοείς; Έπρεπε να αγοράσω 500 κομμάτια από τα SP6000 για να με δεχθεί σαν πελάτη της. Σου είπα ότι αγόρασα το panel με τιμολόγιο (όχι απόδειξη λιανικής). Για την ιστορία, να σου πω ότι από το serial number του panel έμαθα ότι η paradox Hellas το είχε πουλήσει στον Χαρπίλα στην Καλλιθέα που είναι συνεργάτης της και από αυτόν μάλλον το προμηθεύτηκε το eshop που το αγόρασα. Όταν εσύ πας και αγοράζεις μία ηλεκτρική συσκευή από ένα κατάστημα και σου δίνουν και ένα πιστοποιητικό γνησιότητας του προϊόντος και εν τω μεταξύ έχουν μεσολαβήσει 1-2 νόμιμοι μεταπωλητές και χρειαστείς το manual της συσκευής που θα ανατρέξεις; θα ψάχνεις την αλυσίδα των μεταπωλητών ή θα απευθυνθείς στη επίσημη ιστοσελίδα της εταιρείας που εξέδωσε το πιστοποιητικό γνησιότητας. Μην τρελαθούμε τελείως .........

    Εσύ συγκεκριμένα μπορεί να μην είχες τέτοιες ερωτήσεις και να είσαι γνώστης αλλά αναγκαστικά απευθύνονται μόνο σε τεχνικούς.
    Τώρα ήρθαμε και στο ζουμί της υπόθεσης. Ανέφερα στην αρχή ότι είμαι διπλωματούχος Μηχανικός του Ε.Μ.Π. (που είναι αν ξέρεις ανώτατη σχολή). Φίλε μου ποιους θεωρείς Τεχνικούς; Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω κανέναν, όταν θα αναλάβω την κατασκευή ή ανακαίνιση ενός έργου αν δεν έχω τις γνώσεις που χρειάζονται πώς θα επιλέξω τα κατάλληλα συνεργεία; Στην περίπτωση που θα θέλω να βρω ένα συνεργείο για εγκατάσταση συστήματος ασφαλείας και πυρανίχνευσης πώς θα συντάξω τις αντίστοιχες προδιαγραφές που χρειάζεται το έργο; Πώς θα μπορώ να επικοινωνήσω με τον εγκαταστάτη για να δω σε ποιο βαθμό κατέχει το θέμα που με ενδιαφέρει. Θα αποφασίσω (διαθέτοντας τα χρήματα του πελάτη μου) να αναλάβει την εργολαβία ένας εγκαταστάτης στην τύχη επειδή μου έδωσαν κάποιες συστάσεις π.χ. για τον σωματοτυπό του για το αν καπνίζει ή όχι, για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις κ.λ.π. Είμαστε όλοι γρανάζια μιας παραγωγικής αλυσίδας και ο καθένας μας βοηθάει στην παραγωγή από τη θέση που έχει. Όποιος νομίζει ότι αποκόπτοντας κάποια γρανάζια της αλυσίδας θα πετύχει τον σκοπό του (επειδή ίσως έτσι τον συμφέρει), εθελοτυφλεί και κάνει μεγάλο λάθος.

    Επ’ ευκαιρία, να πω και κάτι γενικό που ήθελα από καιρό να το γράψω στο forum
    Κατά καιρούς διαβάζω μέσα στο forum κάποιους συμμετέχοντες να γράφουν: Μην λέτε λεπτομέρειες γιατί έχουν να κάνουν με θέματα ασφάλειας και ίσως τα διαβάζουν και κάποιοι με πονηρούς σκοπούς κ.λ.π. Θα έλεγα σε όλους αυτούς το ρητό: Στο χώρο των τυφλών βασιλεύουν οι ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟΙ. Γιατί με το να έχει την γνώση ένας καταναλωτής για το τι πρέπει να ζητήσει, βοηθάει και τους επαγγελματίες, θέλοντας και μη για να γίνουν πιο ανταγωνιστικοί να παρακολουθούν την εξέλιξη της τεχνολογίας.
    Η γνώση κάνει τους ανθρώπους να αισθάνονται μεγαλύτερη ασφάλεια ενώ η άγνοια σκοτώνει!!! Ο Πυθαγόρας λέει σε έναν στίχο του στα χρυσά έπη. Μην κάνεις κάτι που αγνοείς, αλλά να μαθαίνεις όσα έχεις καθήκον να ξέρεις, για να ζήσεις μια ευχάριστη ζωή.
    Ένας επαγγελματίας διαρρήκτης δεν περιμένει να πάρει γνώσεις από εδώ μέσα, αλλά την πληροφόρηση για το πώς θα διαρρήξει αυτό που έβαλε στο μάτι, θα την πάρει από αλλού. Και ο νοών νοείτω.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georgeb1957 : 03-08-16 στις 15:51

  8. #37
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    190

    Προεπιλογή

    Προφανος το λαθος ειναι στην συνδεση,γιατι εμενα ειναι συνδεμενο : φιλτρο DSL--->διακλαδιζεται και παει 1 στο τηλεφωνο και 1 στο συναγερμο(RING/TIP),και καλα θα μου πεις "εχεις το θρασος και λες οτι τα συνδεσες λαθος και περιμενεις να δουλεψει??"
    σε ROISCOK -SIGMA kai ALIEN τα εχω κανει ετσι και δουλευουν...αν ο PARADOX στραβώνει ειναι αλλο καπελο,αλλα και παλι σε μια απο τις προσπάθειες μου να τον κάνω να καλεσει σηκωσα το αλλο τηλ και δουλευε κανονικα η γραμμη,δεν ακουσα να καλει ο συναγερμος,ταση πανω στις κλεμες του πινακα του συναγεμου εχω απο την γραμμης του ΟΤΕ...πιστευω οτι δεν εχει τοση σημασια ,θεωρησα οτι ειναι σαν να μην εχω συνδεσει τηλ συσκευη στην έξοδο του συναγερμου...πες οτι δεν χρησιμοποιω τηλεφωνο,το θεμα ειναι την βλεπει γιατι καποια στιγμη που την αποσυνδεσα μου εβγαλε σφαλμα στο πληκτρολογιο.
    το σκεφτηκα για το VDMP3 αλλα στ σπιτι ειμαστε εγω με την γυναικα,συνηθως λειπουμε μαζι ή ξέρουμε ποτε λειπει ο καθενας και οταν χτυπαει το κινητο μας απο το σπιτι στο κινητο ξερουμε οτι ειναι ο συναγερμος,εχω και την εφαρμογη και μπαινω να τσεκαρω την ζωνη που χτυπησε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeb1957 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι ρυθμίσεις είναι σωστές και το τηλέφωνο το βάζεις 697388χχχχ (10 ψηφία). Δες αν έχεις κάνει σωστά την τηλεφωνική σύνδεση. Στα RING/TIP συνδέεις την γραμμή του ΟΤΕ και στα R1/T1 συνδέεις την εσωτερική γραμμή του τηλεφώνου σου. Και λάθος να έχεις βάλει το τηλέφωνο θα πρέπει όταν κτυπήση ο συναγερμός και σηκώσεις την τηλεφωνική συσκευή του σπιτιού σου να μήν υπάρχει σήμα γιατί το πανελ παίρνει τον έλεγχο της τηλεφωνικής σύνδεσης. Αλλά νομίζω ότι χωρίς το module VDMP3 δεν έχει καμμία πρακτική αξία διότι σε περίπτωση συναγερμού απλώς θα κτυπήση το τηλέφωνο και τίποτα περισσότερο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgosxristou : 03-08-16 στις 00:13

  9. #38
    Μέλος
    Όνομα
    Kos
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    Μην παιδευεσαι αδικα με evo δν παιζει η κληση σωστα κ θελει τηλεφωνητη
    (Αυτο λεει η τεχνικη υποστηριξη κ αυτο ειδα κ γω υστερα απο πολλες προσπαθειες)
    Οταν ειπα στην τεχνικη υποστηριξη μα ειναι δυνατον τοσα λεφτα πινακας να μην κανει οτι κανει ο sp, ο τεχνικος μου ειπε με πληρη απαθεια οτι αφου ειχα λεφτα να αγορασω evo θα εχω κ λεφτα να αγορασω το vdmp3!...κ μου πεσε κατω το κινητο!

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον skipper1 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    aktis (05-08-16)

  11. #39
    Μέλος
    Όνομα
    Kos
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από her Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει χαρτι γνησιοτητας;
    Μην τσιμπατε απο τα μαρκετιστικα της καθε ντοπιας εταιριας
    Αυτα δν υπαρχουν στο εξωτερικο κ ολοι αγοραζουν απο Καναδα...μονο τις σειρηνες βγαζουν εδω...!
    Αν τα δεχεται ο server της paradox ολα ειναι γνησια!
    Βεβαια ολα αυτα ειναι η καταρα των επιχειρισεων που δραστηριοποιουνται στο ελλαντα...φπα, τεβε, φοροι, προκαταβολες φορου....για αυτο κ ειναι ολα εδω πιο ακριβα κ για αυτο κ κλεινουμε ολοι σιγα σιγα!!!

    1 Not allowed! Not allowed!

  12. #40
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    190

    Προεπιλογή

    Μια ερωτηση για να συγουρευτω για κατι,στο Manual δεν γραφει κατι ή μαλλον δεν κανει επεξήγηση ,στις παραμέτρους της ζωνης εχει το ZONE TAMPER SUPERVISION,προφανως ειναι για την επίβλεψη στο αν κοπει το καλώδιο ,σωστα?επιλογη τρία,ARMED:ALARM DISAMED =AIDIBLE ALARM?

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
    By INTEGRALE in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-16, 11:54
  2. Εγκατασταση συναγερμου
    By orck in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-15, 16:28
  3. εγκατασταση συναγερμου
    By pt86 in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-15, 08:42
  4. Εγκατασταση συναγερμου
    By gvarel in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-11, 09:24

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας