Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Μαγνητική επαφή σε πόρτα ασφαλείας

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη passer07
    Όνομα
    παναγιώτης
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    199

    Προεπιλογή Μαγνητική επαφή σε πόρτα ασφαλείας

    Πολλές καλησπέρες !

    Περιμένω κάπου στις 20 του μηνός να μου περάσουν μια πόρτα ασφαλείας και θέλω επι τις ευκαιρίας να τοποθετήσω και χωνευτή επαφή για μελλοντική χρήση
    Τους ενημέρωσα και μου είπαν οτι τις τρύπες θα τις κάνουν επιτόπου οπου του υποδείξω


    η πόρτα βρίσκετε κοντά σε γωνία κοντά ωσότου εχω στο μυαλό μου πως θα οδηγήσω το καλώδιο μεχρι το σοβατεπί .


    Γενικά θα ήθελα καμία γνώμη/συμβουλή για το τι να προσέξω , να βάλω κάποιο σπυράλ πχ στο κούφωμα τις πόρτας ? η επαφή να μπει στην επάνω πλευρά ?


    ευχαριστώ για το χρόνο σας

    0 Not allowed! Not allowed!
    __________
    Ο υπολογιστής είναι ενα μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει κάποια πράγματα εκπληκτικά γρήγορα....
    όπως το να σου σπάσει τα νευρά...

  2. #2
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    Τους ενημέρωσα και μου είπαν οτι τις τρύπες θα τις κάνουν επιτόπου οπου του υποδείξω
    να παρεις και την χωνευτη παγιδα απο τωρα και να πεις να στην τοποθετησουν με το αναλογο φλεξιμπλ καλωδιο μεσα στην πορτα , γνωμη μου ειναι να φερεις και τον εγκαταστατη σου εκει να τους λεει ....

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη passer07
    Όνομα
    παναγιώτης
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    199

    Προεπιλογή

    εγκαταστατης δεν υπάρχει γιατι δεν εχω συναγερμό , απλά είπα αφού θα ξηλώσουμε την πόρτα ευκαιρία να βάλω και επαφή /σπιράλ

    ανοιξα θέμα περισσότερο για τυχόν συμβουλές για κάποιο συγκεκριμένο τύπο σπιράλ και γενικά μήπως μου ξεφεύγει κάτι (με βάση αυτά που αναφέρω δεν θα μαντέψετε κιόλας )

    ας πούμε ξέρω οτι το διακενό ανάμεσα σε πόρτα και το πλαίσιο είνα 1.5cm αρα πχ θα πάρω μια επαφή που βρήκα με μέγιστο 2.2cm


    0 Not allowed! Not allowed!
    __________
    Ο υπολογιστής είναι ενα μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει κάποια πράγματα εκπληκτικά γρήγορα....
    όπως το να σου σπάσει τα νευρά...

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη plouf
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Ιλιον,Αθήνα
    Μηνύματα
    2.103

    Προεπιλογή

    υπαρχου ειδικες επαφες για πορτες ασφλαειας -> http://www.stavrianos-dw.gr/product_...oducts_id=9999

    το καλώδιο αστο μεσ αστη κάσα στο πανω μερος

    1 Not allowed! Not allowed!
    ​Χρήστος

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή Προστασία θωρακισμένης πόρτας

    Το πρόβλημα στις θωρακισμένες πόρτες ειναι οι παλιές κλειδαριές που ανοιγονται "εύκολα " ...
    Άμα φτάσουν και ανοίξουν την πόρτα ασφαλείας , μετα τι θα γλυτωσεις με τον συναγερμό ;
    Να κάνουν 2 λεπτά αντι για πέντε το ψάξιμο ; Θα προτιμούσα κάποιο σύστημα έξω από την πόρτα ,
    κάποιο ρανταρ εστιασμένο κοντα , κάποια μικρή δέσμη ή αυτο ( ως ανιχνευτης ) http://www.semko.gr/?products_alarms_sd01



    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    Εκτως απο επαφη στη κυρια εισοδο μπορεις να βαλεις και radar τυπου κουρτινα(pyro sirsen) οποτε καλο ειναι να αφησουν και ενα εξαρι καλωδιο στο πανω μερος της κασας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη passer07
    Όνομα
    παναγιώτης
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    199

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p1p15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτως απο επαφη στη κυρια εισοδο μπορεις να βαλεις και radar τυπου κουρτινα(pyro sirsen) οποτε καλο ειναι να αφησουν και ενα εξαρι καλωδιο στο πανω μερος της κασας.
    Να και κάτι που δε μου πέρασε καν απο το μυαλό , στη δικιά μου περίπτωση δεν υπάρχει λόγος να μπει καλώδιο για τέτοιο αισθητήρα εκει καθώς ετσι οπως ειναι ο χώρος βολεύει καλύτερα να πάει στο τοίχο




    σήμερα πήρα και την μαγνητική επαφή + καλώδιο και αύριο θα πάω να βρώ και σπιράλ

    Σας ξανα ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας

    0 Not allowed! Not allowed!
    __________
    Ο υπολογιστής είναι ενα μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει κάποια πράγματα εκπληκτικά γρήγορα....
    όπως το να σου σπάσει τα νευρά...

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή Μαγνητική επαφή σε πόρτα ασφαλείας

    Καλα, πρώτα πήρες την μαγνητική χωρεις να εχεις την πόρτα ? Δεν ειναι ολλες οι πόρτες ίδιες , άλλες δέχονται χωνευτες μ/ε άλλες οχι λόγο κατασκευής και τρόπου κλειδωματος . Στις περισσότερες προτιμώ μια απλή πχ DC1561 στο πανω μέρος της πόρτας . Ούτε ποτηροτρυπανα με μεγάλες τρύπες ούτε τίποτα επίπονο ,συν οτι η μ/ε ειναι εσωτερικά της εισόδου (για όσους καταλαβενουν)...

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-18, 08:49
  2. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-17, 11:09
  3. -Πόρτα ασφαλείας.
    By ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-16, 22:55
  4. Μαγνητική επαφή σε παντζούρι
    By paulk in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-16, 22:21
  5. Ποια μάρκα προτείνετε για μαγνητική επαφή?
    By electroshocked in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-16, 17:22

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας