Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 36

Θέμα: Φορολογική Ενημερότητα (Για χρέη προς το δημόσιο)

  1. #21
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    πλακα κανεις ε ? ρε αγγελε το 2001 δεν υπηρχε εποπ στο στρατο ..... ποια δημοτικη αστυνομια που καταφερε και εκανε ενα τετοιο ........
    ' κακουργημα ' ? !
    με συγχωρεις ομως δεν θα μπω στο τρυπακι και δεν θα το συνεχισω .......

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aktis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σύστημα ευνοει πάντως τους κακοπληρωτές ... Γνωστος μου με χρέη πανω απο 5 εκκ ευρω σε ΙΚΑ , τραπεζες και ιδιώτες , έκανε συγχώνευση ποινών και έχω την εντύπωση οτι θα βγει απο τη φυλακη σε 1,5 χρονο
    Oi ποινές ( πάνω απο 30 χρόνια συνολικα ) γίνονται 3 4 με συγχώνευση και με 1 και κατι σε αγροτικές φυλακές εισαι μετά καθαρός ...
    Για πιο μικρές ποινές μπορεις να κανεις και κοινωνικη υπηρεσια σε δήμους ( σκουπιδιαρης ) και καθαρίζεις πάλι ...
    ( Οι φυλακές δεν χωράνε άλλους , ειναι υπερπλήρεις ! )



    η πιο σωστη απάντηση που ακούστηκε !!! ήθελα να γράψω το ίδιο στο θέμα ''έναρξη επιχείρησης = ρίσκο ?''
    αλλα με μια επιπρόσθετη λεπτομερια

    οτι για να το παίξεις τρελιτσα με το δημόσιο πρέπει να μην έχεις τίποτα για να σου κατασχέσουν.

    4 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον tsimpidas για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    aktis (18-08-16)

  4. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    Καλά βρε Γρηγόρη Αθηναϊκές πινακίδες είχε το αμάξι,συνήθως αυτά ξεσκιζουν παντού

    2 Not allowed! Not allowed!

  5. #24
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Παιδιά συγνώμη που δεν απάντησα, έλειπα σχεδόν ολόκληρη μέρα ... σε ταξίδι (για δουλειά).

    Θα ξεκινήσω ανάποδα. Παναγιώτη, ναι !!, αθηναϊκές πινακίδες είχε. Είπα να το πω απο την αρχή
    αλλά θα φαινόμουν προκατειλημμένος. Την εποχή εκείνη 1995-2000 κυνηγούσαν πολύ "αθηναϊκές".
    Το ξέρω και απο μαρτυρίες φίλων μου με αντίστοιχες. Εντάξει αυτό όμως ο Δήμος εννοείται δεν το
    παραδέχεται.

    Τελικά τι να κάνω ?. Ισχύει οτι παραγράφονται πέραν τις 10ετίας ?. Αυτό που "λέει" ο Γιώργος.
    Έκανα σαν βλάκας (βιαστικά) διακανονισμό γιατί πολύ απλά καιγόμουν για την Φορ.Ενημερότητα.
    Τώρα ?. Άδικο δεν είναι να πληρώνω για κάτι, που δεν ξέρω κιόλας αν τις έχω κάνει ?. Βλέπετε είναι
    όλες (περίπου) απο 17 μέχρι 20 χρόνια.

    Πέρα απο αυτό. Τα χρέη προ τον Δήμο, είναι χρέη πρός το Δημόσιο?. Μάλλον θα πάω σε δικηγόρο !.
    Τουλάχιστον ας πληρώσω την καθαρή αξία αυτών χωρίς την προσαύξηση. Δεν ξέρω θα δω τι θα
    μου πεί. Πάντως τα 1600€ δεν είναι και λίγα, και ειδικά όταν είναι απο το πουθενά ... χωρίς να
    γνωρίζεις αν τις έχεις κάνει ή οχι.

    1 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  6. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Το προβλημα του Γρηγορη ξεκινησε πριν κανα δυο χρονια που εβαλαν χερι στα αποθεματικα των Δημων και μετα τους υποχρεωσαν να βρουν δικα τους εσοδα!Το ιδιο προβλημα εχουμε και στη Καβαλα που πολιτες εχουν φεσωσει το Δημο με αρκετα εκατομμυρια απο οποιαδηποτε οφειλη.(απο υδρευση,τελη και αλλα πολλα).
    Το θεμα ειναι ομως γιατι δεν εβρισκες τις κλησεις? Ειναι μαλλον πανελληνιο το ζητημα με τους μ@λ@κες που παιρνουν τις κλησεις απο τα παρμπριζ!Πριν καιρο σκυλοβρισα πιτσιρικα που επαιρνε κληση απο αμαξι μεσα στην αγορα!
    Δυστυχως (ή ευτυχως) καποτε πρεπει αυτο το θεμα με τα απληρωτα να τελειωσει!
    Και δε ξερω αν εξαντλησες τα περιθωρια παζαρεματος του χρεους αλλα εχω ακουσει για σημαντικες μειωσεις....

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Εχουμε αριστερη κυβερνηση... Τι σας κανει εντυπωση?

    Εδω ειχαμε καταθεσει πινακιδες το 2002 για ενα αυτοκινητο που πηγε για παλιοσιδερα τοτε και περσι μας ηρθαν τελη κυκλοφοριας.
    Καλο??

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από street Εμφάνιση μηνυμάτων
    πλακα κανεις ε ? ρε αγγελε το 2001 δεν υπηρχε εποπ στο στρατο ..... ποια δημοτικη αστυνομια που καταφερε και εκανε ενα τετοιο ........
    ' κακουργημα ' ? !
    με συγχωρεις ομως δεν θα μπω στο τρυπακι και δεν θα το συνεχισω .......
    Θες να πεις το ΤΕΑΥΕΚ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από street Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα το θεμα ειναι οτι τα χρεη σου αργα η γρηγορα θα τα βρεις μπροστα σου , σωστα ? στην προκειμενη περιπτωση ... αργα .... ποιο στε ? και ποια διαγραφη ? καποια στιγμη θα στα ζητανε και ας εχεις αποδημησει εις κυριον ε?

    θυμαται η γνωριζει καποιος το ΤΑΕΥΕΚ ?


    και στην τελικη γιατι παρακαρες παρανομα ρε αγριο αγορι ???



    το οτι με εγραψε γιατι ηθελε να μου κανει πουστια αυτα και αλλα τετοια ωραια τα διαβαζω βερεσε , ασε που εκεινη την εποχη δεν υπηρχε δημοτικη αστυνομια


    ειναι περιεργο που δεν μπορεσες να βγαλεις φορολογικη ενημεροτητα εξ αιτιας απληρωτων κλησεων ....


    αρχισε να επεμβαινει η δημοκρατια στο 40 τα εκατο τουλαχιστον ? μπααααα σκατα .....


    περιμενω την ημερα που η δημοκρατια θα-να εφαρμοστε σε ολο της το μεγαλειο , οταν και αν γινει αυτο .... ? μαντεψτε ......

    Sent from my 2014813 using Tapatalk

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ
    Όνομα
    Νεκταριος
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    ΑΙΓΙΝΑ
    Μηνύματα
    859

    Προεπιλογή

    οτι για να το παίξεις τρελιτσα με το δημόσιο πρέπει να μην έχεις τίποτα για να σου κατασχέσουν.[/QUOTE]
    Και μια τρελη δηλωση, μου ανηκει το μεγαρο τσιλερ,η βουλη ,μουσηκης ακροπολη , εχω 10 πετρελαιωφωρα και αστους να ψαχνωνται.
    υποψιν οχι πινακιδες σε αυτοκινιτο δεν ειναι να εχεις , ουτε σε ποδηλατο . ξερω γνωστο μου που εχει να πληρωσει τελη κυκλοφοριας κατι χρωνια , και οταν πηγε μια φορα στην εφορια εκανε φασαρια , σιγα μην σας πληρωσο αλλα δεν εχει να του παρουν τιποτα εκει ειναι το ωραιο..

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουμε αριστερη κυβερνηση... Τι σας κανει εντυπωση?

    Εδω ειχαμε καταθεσει πινακιδες το 2002 για ενα αυτοκινητο που πηγε για παλιοσιδερα τοτε και περσι μας ηρθαν τελη κυκλοφοριας.
    Καλο??
    Ίδια περίπτωση ακριβώς. Κατέθεσα πινακίδες το 2004 (κανονικά διαγραφή στην εφορία με το χαρτί από την ανακύκλωση κλπ κλπ) και έχω πάρει για αυτό καμμιά 25 αριά κλήσεις απο το 2006-2009.
    Ελλάς το μεγαλείο σου!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    現御神

  11. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xarry
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.524

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω ειχαμε καταθεσει πινακιδες το 2002 για ενα αυτοκινητο που πηγε για παλιοσιδερα τοτε και περσι μας ηρθαν τελη κυκλοφοριας.
    Καλο??
    Ειχες καταθεσει πινακιδες και ειχες δηλωση ακινησια η εκανες διαγραφη;

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-16, 18:43
  2. Υπολογιστής εκτελών χρέη συναγερμού
    By podilaths in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-15, 10:42
  3. Μεταφορά π.μ. στο δημόσιο forum
    By theotyflos in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-14, 00:48
  4. ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΣ ΑΠΟΣΥΡΣΗ
    By GSR600 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 22:15
  5. Απαγορεύεται το δημόσιο ξύσιμο!!
    By aeonios in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-08, 16:06

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας