Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: Ευρυζωνικότητα

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΗΝ1984
    Όνομα
    ΤΑΣΟΣ
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    350

    Προεπιλογή Ευρυζωνικότητα

    Από έτους περίπου, κάθε επαφή με τον ΟΤΕ, είτε βλάβη, είτε αλλαγή προγράμματος κλπ έχει ως αποτέλεσμα, στα αστικά κέντρα τουλάχιστον, και την μετάπτωση σε ευρυζωνική παροχή.

    Η αλλαγή αυτή γίνεται χωρίς τη συγκατάθεση του καταναλωτή με σκοπό ως το τέλος του ’18 να έχουν αλλάξει όλες οι γραμμές.
    Στην Πάτρα μετά από μια βλάβη έγινε αυθαίρετα η αλλαγή και εκτός της άμεσης εξάρτησης πια από τη ΔΕΗ για τη λειτουργία της γραμμής, απεδείχθη ότι η νέα τεχνολογία δεν παρείχε όσα υποσχόταν. Απανωτές διακοπές της γραμμής(τηλέφωνο+ιντερνετ) και μετά από τρεις έλεγχους χωρίς αποτέλεσμα, κατά απαίτηση μου θα ξαναγυρίσω στην ‘’παλαιά’’ τεχνολογία.
    Θεωρώ ότι ο ΟΤΕ δεν μπορεί να υποστηρίξει πλήρως την ευρυζωνικότητα και περιμένει μέσω των παράπονων των πελατών να ανακαλύψει και να διορθώσει τις ατέλειες του.
    Έχει τύχει σε άλλο μέλος κάτι ανάλογο;

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Μόνον ὁ κίνδυνος ὁ μεγάλος, ὁ βαθύς, ὁ τρομερός ἀνοίγει τά μάτια διάπλατα εἴς τήν ἀλήθεια.» Ι.Μ. (2/1/1941)

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    52

    Προεπιλογή

    Είναι ακριβώς όπως τα λες. Ο ΟΤΕ κάνει μια μεγάλη επένδυση με τις οπτικές ίνες και θέλει να ξεκινήσει άμεσα την απόσβεση. Δυστυχώς όμως ο εξοπλισμός προς το παρόν είναι δύσχρηστος ιδικά σε παλιές εγκαταστάσεις με παράλληλα καλώδια. Κάπως ποιο ανεκτά είναι τα oxygen router που αντικαθιστούν τις isdn γραμμές με υο πλεονέκτημα του ότι το software είναι ελληνικό και η εταιρεία που το παράγει πρόθυμη να ακούσει και να το βελτίωση. Πάντως είμαστε μακριά απο την πλήρη εφαρμογή τις τεχνολογίας του sip απο τι πλευρά του χρήστη και για λόγους τεχνικής κατάρτισης και εξοπλισμού. Καθαρό sip προς το παρών περνούν εταιρείες με το λιγότερο 15 κανάλια φωνής. Είμαστε ακόμα σε νηπιακή κατάσταση. Όσο για παράδειγματα λόγω της δουλειάς μου (τηλεφωνικά κέντρα) εδώ και ένα χρόνο έχω δεκάδες.

    Στάλθηκε από το SM-T520 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Αυξήθηκε η ευρυζωνικότητα το 2008
    By manos_3 in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-09, 18:24
  2. Ευρυζωνικότητα χωρίς καλώδια - WiMAX
    By Radiometer in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-07, 18:33

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας