Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 69

Θέμα: Artec AR-64 γνώμες σχόλια

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Στέλιο , καλησπέρα . Εκανα μια ερώτηση απλώς για τα partition , επειδη δεν αναφέρεται στις οδηγίες , μπορει ΝΑΙ ή ΟΧΙ , αυτο σε ρώτησα
    μην το παίρνεις προσωπικα , απλώς ειπα ( αλλού ) οτι ο συναγερμός εχει χάλια ασύρματα και ( εδω ) οτι στην ουσία δεν εχει partition
    Αυτο είπα και εσυ αρχισες τις διαφημίσεις

    Εγώ κατάλαβα οτι δεν μπορεις να αφοπλίσεις ενα partition παρα μόνο απο το ημερολόγιο , και το τηλεκοντρολ , λάθος κατάλαβα ;
    Αυτο κατάλαβα , αυτό είπα ... τοσοι τεχνικοι που λές δεν μπορουν να το γραψουν στην μετάφραση αμα το υποστηρίζει και πρέπει να
    ρωτάμε τους αγοραστες για να το βρούμε;
    500 μηνύματα σε αυτο το φόρουμ δεν νομίζω να αφήνουν υπόνοιες οτι δεν σέβομαι τους συνομιλητές μου ή οτι προωθω συγκεκριμένα προιόντα
    Εσυ αν θέλεις απάντησε σε παρακαλώ σε αυτο που που ρώτησα
    Φιλικα Χρήστος

    Τα 1..6 μονο για διαφήμιση μπορω να τα εκλάβω ... και μάλιστα κακή παραπληροφόρηση
    και αν ημουν συντονιστης θα τα έσβηνα ...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aktis : 22-01-17 στις 20:04

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη athenaum
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή

    Από το εγχειρίδιο του συναγερμού σου παραθέτω την επιλογή 7 που αναφέρεται στα partition (περιοχές)
    7. βˆ†ΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΥΣΚΕΥβ„¦Ν ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ
    1] ΟΡΙΣΜΟΣ ΖΩΝΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΗ
    Προγραμματίζουμε σε ποια περιοχή θα ανήκουν οι ενσύρματες - ασύρματες ζώνες (1-40). Επιλέγουμε αριθμό ζώνης, και πατώντας * επιλέγουμε Υ=ΝΑΙ, Ν=ΟΧΙ για κάθε περιοχή.
    2] ΟΡΙΣΜΟΣ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΗ
    Προγραμματίζουμε σε ποια περιοχή θα ανήκει το κάθε πληκτρολόγιο (1-. Επιλέγουμε αριθμό πληκτρολογίου, και πατώντας * επιλέγουμε Υ=ΝΑΙ, Ν=ΟΧΙ για κάθε περιοχή.
    3] ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΗ
    Προγραμματίζουμε σε ποια περιοχή θα ανήκει ο κάθε τηλεφωνικός αριθμός του τηλεφωνητή (1-. Επιλέγουμε αριθμό τηλεφώνου του τηλεφωνητή, και πατώντας * επιλέγουμε Υ=ΝΑΙ, Ν=ΟΧΙ για κάθε περιοχή.
    4] ΟΡΙΣΜΟΣ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟΥ ΣΕ ΠΕΡΙΟΧΗ
    Προγραμματίζουμε σε ποια περιοχή θα ανήκει το κάθε μικρόφωνο (1-6). Επιλέγουμε αριθμό μικροφώνου, και πατώντας * επιλέγουμε Υ=ΝΑΙ, Ν=ΟΧΙ για κάθε περιοχή.
    5] ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΟΠΛΙΣΗ
    Προγραμματίζουμε τις ημέρες και ώρες που θέλουμε ο πίνακας να κάνει αυτόματη όπλιση. Επιλέγουμε αυτόματη όπλιση 1,2,3,4, εισάγουμε την ώρα που θέλουμε, πατάμε ΟΚ, πατάμε * και επιλέγουμε τις ημέρες της εβδομάδας (0-6) που θα κάνει αυτόματη όπλιση (0=Κυριακή, 6=Σάββατο) Υ=ΝΑΙ, Ν=ΟΧΙ και στη συνέχεια επιλέγουμε σε ποια περιοχή θα ανήκει η αυτόματη όπλιση.
    6] ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΦΟΠΛΙΣΗ Προγραμματίζουμε τις ημέρες και ώρες που θέλουμε ο πίνακας να κάνει αυτόματη αφόπλιση. Επιλέγουμε αυτόματη αφόπλιση 1,2,3,4, εισάγουμε την ώρα που θέλουμε, πατάμε ΟΚ, πατάμε * και επιλέγουμε τις ημέρες της εβδομάδας (0-6) που θα κάνει αυτόματη αφόπλιση (0=Κυριακή, 6=Σάββατο) Υ=ΝΑΙ, Ν=ΟΧΙ και στη συνέχεια επιλέγουμε σε ποια περιοχή θα ανήκει η αυτόματη αφόπλιση.

    Φιλικά Στελιος

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Το φυλάξαι τα αγαθά χαλεπώτερον του κτήσασθαι»
    «Η διατήρηση των αγαθών είναι δυσκολότερη από την απόκτηση»
    Δημοσθένης 384-322π.Χ.

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη athenaum
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aktis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στέλιο , καλησπέρα . Εκανα μια ερώτηση απλώς για τα partition , επειδη δεν αναφέρεται στις οδηγίες , μπορει ΝΑΙ ή ΟΧΙ , αυτο σε ρώτησα
    μην το παίρνεις προσωπικα , απλώς ειπα ( αλλού ) οτι ο συναγερμός εχει χάλια ασύρματα και ( εδω ) οτι στην ουσία δεν εχει partition
    Αυτο είπα και εσυ αρχισες τις διαφημίσεις

    Εγώ κατάλαβα οτι δεν μπορεις να αφοπλίσεις ενα partition παρα μόνο απο το ημερολόγιο , και το τηλεκοντρολ , λάθος κατάλαβα ;
    Αυτο κατάλαβα , αυτό είπα ... τοσοι τεχνικοι που λές δεν μπορουν να το γραψουν στην μετάφραση αμα το υποστηρίζει και πρέπει να
    ρωτάμε τους αγοραστες για να το βρούμε;
    500 μηνύματα σε αυτο το φόρουμ δεν νομίζω να αφήνουν υπόνοιες οτι δεν σέβομαι τους συνομιλητές μου ή οτι προωθω συγκεκριμένα προιόντα
    Εσυ αν θέλεις απάντησε σε παρακαλώ σε αυτο που που ρώτησα
    Φιλικα Χρήστος

    Τα 1..6 μονο για διαφήμιση μπορω να τα εκλάβω ... και μάλιστα κακή παραπληροφόρηση
    και αν ημουν συντονιστης θα τα έσβηνα ...
    Χρήστο Παρακάτω επισυνάπτω τα partition που ζήτησες .
    Δεν καταλαβαίνω όμως το ύφος της κριτικής σου .
    Νομίζω ότι μπορώ να αναφερθώ στο φόρουμ αυτό σε οποίο σύστημα θέλω ,μπορώ να αγοράζω από οπού θεωρώ καλύτερα σύμφωνα με τα κριτήρια τα δικά μου ,όπως τα παρέθεσα.
    Δεν υποδεικνύω σε κανένα τι θα αγοράσει και από που και δεν είμαι διαφημιστής κανενός. Άπλα προσπάθησα να ανοίξω μια συζήτηση με ανθρώπους ,που χρησιμοποιούν αυτό το σύστημα.
    Αν δεν σου αρέσει ο συγκεκριμένος κατασκευαστής δεκτό. Άφησε σε οποίους τον χρησιμοποιούν να ανταλλάξουν απόψεις .
    Ακόμη δεν έχω ασχοληθεί με τη ιστορικότητα του κάθε συνφορουμιστα άλλα αυτό δεν επιτρέπει σε κανένα να προσβάλει την αξιοπρέπεια του κάθε ενός μας.
    Αν έχεις θέμα με την συγκεκριμένη επιχείρηση δεν είμαι ο αρμόδιος να το λύσω και δεν άφορα τη δίκη μου ανάρτηση.
    Τέλος δεν είναι κομψό νομίζω να απευθύνεσαι στην προστακτική ή σε διαιτησία.
    Υπάρχει και η ομορφιά του διαλόγου.
    Σ ευχαριστώ

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Το φυλάξαι τα αγαθά χαλεπώτερον του κτήσασθαι»
    «Η διατήρηση των αγαθών είναι δυσκολότερη από την απόκτηση»
    Δημοσθένης 384-322π.Χ.

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Αγαπητε Στελιο ας μην θεοποιουμε ενα συστημα και μια αντιπροσωπεια που και τα δυο εχουν ακομα να αποδειξουν πολλα πραγματα.Υπαρχουν στο χωρο μας αντιπροσωποι με πολλα χρονια παρουσιας και παρεχουν υπηρεσιες σε παρα πολυ καλο επιπεδο.Οι συγκεκριμενοι και τα μηχανηματα που εισαγουν εχουν παρα πολυ δρομο ακομα μπροστα τους για να κανουμε διθυρραμβικα σχολια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη athenaum
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JON567 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και καλή χρονιά

    Για την ερώτηση 3
    Μπορούμε να βάλουμε ένα χρονοδιακόπτη 12v με ρελε στην έξοδο της σειρήνας του πίνακα
    Και να έχουμε χρονοκαθηστερηση 10 δευτερα στη σειρήνα και ταυτόχρονα να αναβη ενα
    Strobe light

    Και προγραμματιζουμε το κεντρο

    ΛΟΙΠΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ
    1) ΤΟΝΟΣ ΟΠΛΙΣΗΣ/ΑΦΟΠΛΙΣΗΣ
    Επιλέγουμε εάν θα έχουμε ηχητική Ένδειξη στη
    Σειρήνα για όπλιση / αφόπλιση από το Τ/Χ.
    Επιλέγουμε 1 για ανενεργό , 2 για ενεργό.

    Όλα τα παραπάνω εάν δεν θέλουμε να ηχεί η σειρήνα στη όπλιση αλλιώς κάνουμε μόνο την
    Ρύθμιση στο κέντρο
    Σ ευχαριστώ Κώστα
    Με τον τρόπο αυτό θα έχουμε μια καθυστέρηση στη σειρήνα 10" που στο μεταξύ θα πάρουμε την φωτεινή ένδειξη οπλισμού αφοπλισμού , Η σειρηνα δεν θα προλάβει να ηχήσει απλα

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Το φυλάξαι τα αγαθά χαλεπώτερον του κτήσασθαι»
    «Η διατήρηση των αγαθών είναι δυσκολότερη από την απόκτηση»
    Δημοσθένης 384-322π.Χ.

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη athenaum
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stam1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητε Στελιο ας μην θεοποιουμε ενα συστημα και μια αντιπροσωπεια που και τα δυο εχουν ακομα να αποδειξουν πολλα πραγματα.Υπαρχουν στο χωρο μας αντιπροσωποι με πολλα χρονια παρουσιας και παρεχουν υπηρεσιες σε παρα πολυ καλο επιπεδο.Οι συγκεκριμενοι και τα μηχανηματα που εισαγουν εχουν παρα πολυ δρομο ακομα μπροστα τους για να κανουμε διθυρραμβικα σχολια.
    Συμφωνώ απόλυτα Σταμάτη .Ο χρόνος είναι ο μέγας κριτής όλων σαφέστατα.
    Μια επιτυχία ενός προϊόντος για ένα δυο χρόνια δεν προδικάζει κάτι,ούτε και η πρώτευση μιας επιχείρησης που δεν έχει καλά καλά κλείσει 10 ετια νομίζω.
    Αποτελούν όμως θετικές ενδείξεις ,μια που αποδείχθηκε ότι είχαν σωστή στόχευση. Αυτά είναι αναμενόμενα σε επιχειρήσεις τεχνολογίας με συνεχή αναζήτηση σε νέες τεχνολογίες και προϊόντα απογειώνονται,
    ενώ ακολουθώντας τη σταθερότητα του κλασικού συρρικνωνονται.
    πχ που ήταν πριν 10 χρόνια η nokia και που η HUAWEI ή που ήταν πριν 10 χρόνια η Avtech και που η Hikvision για να μην αναφερθούμε σε Ελληνικές επιχειρήσεις.
    Φιλικά Στελιος

    -1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη athenaum : 22-01-17 στις 23:35 Αιτία: ορθογραφια
    «Το φυλάξαι τα αγαθά χαλεπώτερον του κτήσασθαι»
    «Η διατήρηση των αγαθών είναι δυσκολότερη από την απόκτηση»
    Δημοσθένης 384-322π.Χ.

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Μην ξεχνας οτι πολλα κινεζικα προιοντα ειναι αντιγραφα αμερικανικων, ευρωπαικων κλπ χαμηλοτερης ποιοτητας γι αυτο και τοσο χαμηλη τιμη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Μπορώ απο το πληκτρολόγιο - partition 1 του ορόφου πχ να αφοπλίσω το partition 2 του garage ; τι μου διαβαζεις τι λεει το manual ;
    Μια απλή ερώτηση έκανα ...
    Το manual λέει ΟΧΙ ... συμφωνούμε ; Αρα εγω λέω οτι έχει κινεζοpartition , εσυ πες οτι ειναι ο καλύτερος
    Αφοπλίζει μόνο με ημερολόγιο και μόνο με τηλεκοντρολ . Σωστα ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή συζήτηση κάνουμε

    Αγαπητέ Στέλιο μην το παίρνεις προσωπικά , αν θελεις σου ειπα να απαντησεις στην απορία μου
    μιας και συζητούμε εδω ,οπως λες , αν κατάλαβες προστακτική , συγγνωμη

    Μπορώ λοιπόν απο το πληκτρολόγιο - partition 1 του ορόφου πχ να αφοπλίσω το partition 2 του garage ;
    τι μου διαβαζεις ξανα και ξανα τι λεει το manual ;
    Μια απλή ερώτηση έκανα ...
    Το manual λέει ΟΧΙ ... Σωστα ; συμφωνούμε ; Αρα εγω λέω οτι έχει κινεζοpartition , εσυ πες οτι ειναι ο καλύτερος . ΟΚ
    Αφοπλίζει άλλο partition απο αυτο που ειμαι , μόνο με ημερολόγιο και μόνο με τηλεκοντρολ . Σωστα ;
    Μίλησα για το θεμα με τα partition ( και αλλoύ για τα two way ... ) , δεν μιλάω για τον εισαγωγέα που λες εσυ ...


    Και μιας και επιμένεις για ποιότητα ...
    1 τι θα γίνει αμα ο κλέφτης βραχυκυκλώσει το bus ;
    ( θα βγάλει μηνυμα στην οθόνη ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ BUS , δεν νομίζω )
    2. Τι θα γίνει αμα τζαμάρει τα ασύρματα ; ( θα πει ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΑΡΕΜΒΟΛΗ ;, δεν νομίζω )
    3 Τι θα γίνει αν κόψει τον ΟΤΕ ; ( θα επικοινωνήσει με εναλλακτικο τροπο επικοινωνίας ή πρεπει να αγοράσεις περιφερειακό αλλου κατασκευαστη ; )
    4 Εχει καμμία πιστοποιηση συναγερμών εκτος απο CE που έχουν όλες οι ηλεκτρικές συσκευές ;

    Οσο για τις μεγάλες πωλήσεις που κάνει ενα προιόν , δεν νομίζω οτι ειναι σημάδι επιτυχίας απέναντι σε άλλα που πουλάνε λιγότερο
    το παρακάτω εχει και αυτο CE και τρελλές πωλήσεις , ο δε εισαγωγέας του πηγαίνει στα καταστηματα του με ελικόπτερο
    και άνοιξε μαγαζια στη Κύπρο και τη Βουλγαρία
    Τοσο καλά πανε οι πωλήσεις

    http://www.e-jumbo.gr/home-pet-shop/...inisis_271909/

    Φιλικά
    Χρήστος

    ( δεν με αφηνε να κανω edit το προηγούμενο , γι αυτο το ξαναεγραψα ....)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aktis : 23-01-17 στις 02:52

  10. #20
    Μέλος
    Όνομα
    Πανος
    Εγγραφή
    Nov 2015
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    88

    Προεπιλογή

    Πολλα τα περιφερειακα στην τιμη πλακετας και πληκτρολογιου κολλησανε.Σιγα τις διαφορες σε χονδρικη τιμη που εχουν με τα επωνυμα.Εχει πιστοποιηση επιπεδου ασφαλειας με τα ευρωπαικα προτυπα ΕΝ50131 GRADE CLASS.Πολoi επωνυμοι εχουν και απο γαλλικα nf2ap (caddx) προτυπα πιστοποιηση που για να παρουν πιστοποιηση πληρωνουν τριολασια ποσσα απο αυτα των αγγλικων προτυπων.Αν ειναι να πας καθε λιγο εσυ τι θα σου μεινει στο τελος.Απλα δεν ειναι καμερες ειναι συνεγερμος και μπορει ο εγκαταστατης να εκτεθει.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. την γνωμη σας για τον artec ar-7664
    By RAFAHL in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-16, 14:11
  2. λαστχάκια κασσετοφώνων
    By agis68 in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-13, 12:25
  3. Χάλια τηλεοπτική λύψη
    By manos_3 in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-13, 16:58
  4. Φόρμα με σχόλια...
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-04, 16:48

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας