Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6 7 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 60 από 69

Θέμα: Artec AR-64 γνώμες σχόλια

  1. #51
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athenaum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μιας και επιμένεις για ποιότητα ...
    1 τι θα γίνει αμα ο κλέφτης βραχυκυκλώσει το bus ; Θα δώσει βεβαία απώλεια ζωνών Άλλα αν έχει αφήσει ο εγκαταστάτης τον κλέφτη να φτάσει στο καλώδιο τι συζητάμε
    ( θα βγάλει μηνυμα στην οθόνη ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ BUS , δεν νομίζω )
    2. Τι θα γίνει αμα τζαμάρει τα ασύρματα ; ( θα πει ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΑΡΕΜΒΟΛΗ ;, δεν νομίζω ) Θα δώσει βεβαία απώλεια ζωνών
    3 Τι θα γίνει αν κόψει τον ΟΤΕ ; ( θα επικοινωνήσει με εναλλακτικο τροπο επικοινωνίας ή πρεπει να αγοράσεις περιφερειακό αλλου κατασκευαστη ; )
    Ο πινάκας εννοείτε οτι ειναι συνδεδεμενος με gprs
    Άλλα αν έχει αφήσει ο εγκαταστάτης τον τον οτε ως κυριο και το gprs ως εναλακτικο για ποια εποχη και τι εγκαταστατη συζηταμε τι συζητάμε Βεβαια καποιοι συνδεουν ακομη και τωρα σε gsm modem gateway...
    4 εχει καμμία πιστοποιηση συναγερμών εκτος απο CE που έχουν όλες οι ηλεκτρικές συσκευές ; Παρέχονται από τον κατασκευαστή ολες αν ζητηθουν

    Φιλικα Στελιος
    αυτα για τα jamming και τις πιστοποιήσεις . Οσο για την μαρκα αυτα τα χαρακτηριστικά ειναι απο DSC power series neo , και λιγότερα σε Visonic , και Crow
    http://www.dsc.com/dsc-product-famil...urity-system/7
    Επειδή ειναι αμφίδρομο , spread spectrum κλπ καθως μιλανε ενα ενα τα περιφερειακα η κεντρική μονάδα ξερει σε ποιο κανάλι να ακουσει τι και καταλαβαίνει αμέσως δυσλειτουργίες
    Η εκπομπη μπορει να φτασει ανα 7 δευτερόλεπτα αν θυμάμαι καλά

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #52
    Μέλος Το avatar του χρήστη plouf
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Ιλιον,Αθήνα
    Μηνύματα
    2.103

    Προεπιλογή

    αυτο ειναι λαθος εχεις δικιο στο οτι το ειπε και ειναι λαθος, δεν το ειχα δει


    όσο για την μοναδα. σε ποιο σημειο λεει ο κατασκευαστης την αμεση επικοινωνια? (αμεση που τωρα εγινε 7 δευτερολεπτα βεβαια)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη plouf : 27-01-17 στις 03:50
    ​Χρήστος

  3. #53
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Επειδη η μονάδα δεν μιλάει με ενα περιφερειακό αλλά με εκατονταδες , ξέρει ποιο περιφερειακο θα μιλησει , πότε και σε ποιο κανάλι , έχουν εσωτερικο χρονισμο για να λειτουργησει το TDMA , οπότε αντιλαμβάνεται αμέσως την παρεμβολή . Αμα ξερεις κανενα καλύτερο ευχαρίστως να το προτείνεις
    Απ οτι βλέπεις δεν ειμαι φανατικός αλλά εκτιμώ το καλό !

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #54
    Μέλος Το avatar του χρήστη plouf
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Ιλιον,Αθήνα
    Μηνύματα
    2.103

    Προεπιλογή

    επισης εκτιμο το καλο. και επειδη ειμαι και εγω ανοικτος σε νεα πραγματα θελω να δω αυτο που ειπες !

    απλα μεχρι τωρα ΔΕΝ ειδα αυτο που λες. τουλαχιστον οχι απο κατι οπως μανουαλ κατασκευαστη που να αναφερει ρητα οτι εχει αμεση (η εστω 7 δευτερολεπτα) ανιχνευση χαμενης επαφης

    0 Not allowed! Not allowed!
    ​Χρήστος

  5. #55
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Επειδη αυριο παω Κόρινθο για επαγγελματικους λόγους θα μου επιτρέψεις να τα ψαξω το ΣΚ ! Καληνύχτα

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #56
    Μέλος Το avatar του χρήστη athenaum
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    56

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aktis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτα για τα jamming και τις πιστοποιήσεις . Οσο για την μαρκα αυτα τα χαρακτηριστικά ειναι απο DSC power series neo , και λιγότερα σε Visonic , και Crow
    http://www.dsc.com/dsc-product-famil...urity-system/7
    Επειδή ειναι αμφίδρομο , spread spectrum κλπ καθως μιλανε ενα ενα τα περιφερειακα η κεντρική μονάδα ξερει σε ποιο κανάλι να ακουσει τι και καταλαβαίνει αμέσως δυσλειτουργίες
    Η εκπομπη μπορει να φτασει ανα 7 δευτερόλεπτα αν θυμάμαι καλά
    4 εχει καμμία πιστοποιηση συναγερμών εκτος απο CE που έχουν όλες οι ηλεκτρικές συσκευές ; Παρέχονται από τον κατασκευαστή ολες αν ζητηθουν
    ετσι αναφερει στην ιστοσελιδα του ο κατασκευαστης

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Το φυλάξαι τα αγαθά χαλεπώτερον του κτήσασθαι»
    «Η διατήρηση των αγαθών είναι δυσκολότερη από την απόκτηση»
    Δημοσθένης 384-322π.Χ.

  7. #57
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    καλησπερα..εαν μπορει καποιος να με βοηθησει,μου δωσαν ενα atec ar64 και δεν γνωριζω τον κωδικο ουτε χρηστη ουτε εγκαταστατη.Υπαρχει καποιος τροπος να του κανω reset ????
    Ευχαριστω...

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #58
    Μέλος Το avatar του χρήστη tsoarbatzis
    Όνομα
    Kωστας
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    79

    Προεπιλογή

    O athenaum φαντάζομαι κατέθεσε προσφορές στον πελάτη και τον εχει ενημερώσει οτι ο συγκεκριμένος συναγερμός δεν είναι επώνυμος αλλά μπορει να διαχειρηστεί αυτά που ζητάει ο πελάτης οπότε θεωρώ οτι δεν σφάλει πουθενά.
    Δεύτερο σημείο και θα συμφωνήσω με τον aktis είναι η ποιότητα και το antijamming που προσφέρουν τα ασύρματα περιφερειακά ,αλλά και εδω ο θεματοθέτης εχει διευκρινήσει οτι αρχικώς εγκαταστάθηκε σαν ενσύρματος και τα ασύρματα μπήκαν σε 2ο χρόνο.
    Εχω δουλέψει τον Αrtec AR64. Φυσικά εχω προτείνει και ακριβότερα μοντέλα με πιστοποιήσεις grade 1-4 αλλά κανείς δεν δέχτηκε την προσφορά μιας και τα περισσότερα ήταν οικίες στην επαρχία οπου οι διαρρήκτες είναι άσχετοι.
    Ο συγκεκριμένος δουλεύει άψογα.Εχω δεί επώνυμους να έχουν ψευδοσυναγερμούς απο την 1η μερα εγκατάστασης.Αν τον δουλέψεις σαν ενσύρματο θεωρώ οτι δεν έχει να ζηλέψει και πολλα απο θέμα αξιοπιστίας σε σχέση με τα μοντέλα που κάνουν 3-4 φορές τα χρήματα του.Δεν διαφωνώ στο οτι οι επώνυμοι είναι σκυλιά πραγματικά.Εχω δεί Sigma και Cadxx να λειτουργούν αψογα μετα απο 15 χρόνια εγκατάστασης.Οι εποχές των παχιών αγελάδων που κάποιος έδινε 500-600 χιλιάδες δραχμές για εναν συναγερμό εχουν περάσει ανεπιστρεπτί.Οπότε θα βλέπουμε ολο και περισσότερους artec παντού γιατι πολυ απλά είναι φτηνοί και κάνουν καλά την δουλειά τους.Αν δε την έκαναν δε θα είχαν τόσο ζήτηση.
    Υ.Γ Το manual αναφέρει 4 partition.(δεν έχει τύχει να χρησιμοποιήσω ποτέ)

    1 Not allowed! Not allowed!
    Όποιος λαός ξεχάσει την ιστορία του είναι καταδικασμένος να την ξαναζήσει...Τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείρηση άνισων....Αυτές οι δύο ρήσεις χαρακτηρίζουν το Ελληνικό Κράτος.

  9. #59
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    εχεις δει σε ασύρματο συναγερμο,να παίρνεις το περιφερειακό και να φευγεις χωρις να κάνει κιχ;Ο συναγερμός ηταν αφοπλισμένος.Είχαν βάλει ασύρματα ρανταρ σε εταιρικα αυτοκίνητα που τα παρκαραν έξω απο το κτήριο.Ο συναγερμός αυτός είναι κινέζικος πωλείται πακέτο με ασυρματα χειριστήρια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #60
    Μέλος Το avatar του χρήστη tsoarbatzis
    Όνομα
    Kωστας
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    79

    Προεπιλογή

    Αυτο τον συναγερμό δε τον βάζεις σε εγκατάσταση που απαιτεί ανώτερο grade.
    ''Είχαν βάλει ασύρματα ρανταρ σε εταιρικα αυτοκίνητα που τα παρκαραν έξω απο το κτήριο'' ....εννοείς τα ρανταρ επιτηρούσαν τον χώρο στάθμευσης απ'οτι καταλαβαίνω; Εδω ηδη εχει κάνει μεγάλο λάθος ο εγκαταστάτης,δεν φταίει ο συναγερμός.
    Μεσα απο ενα σπίτι πως θα πάρει κάποιος το ασύρματο ρανταρ; Εκει θέλω να καταλήξω ,στο ότι σε εγκατάσταση χωρις ιδιαίτερες απαιτήσεις το συστηματάκι ειναι μια χαρά (αναφέρομαι στο ΑRTEC ΑR 64 της ARTION,δε ξερω με αυτο τον κωδικο ποσοι αλλοι τον εχουν πατρωνάρει)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όποιος λαός ξεχάσει την ιστορία του είναι καταδικασμένος να την ξαναζήσει...Τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείρηση άνισων....Αυτές οι δύο ρήσεις χαρακτηρίζουν το Ελληνικό Κράτος.

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6 7 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. την γνωμη σας για τον artec ar-7664
    By RAFAHL in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-16, 14:11
  2. λαστχάκια κασσετοφώνων
    By agis68 in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-13, 12:25
  3. Χάλια τηλεοπτική λύψη
    By manos_3 in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-13, 16:58
  4. Φόρμα με σχόλια...
    By gRooV in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-04, 16:48

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας