Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 30

Θέμα: Αναζήτηση τροπου συγκολησης σε πλακετα φορτιστη ηλεκτρικου κατσαβιδιου bosch 10.8V

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.869

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elektronio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άτιμη Κίνα!!! αν βάλεις και τα εισιτήρια από τα αστικά η Κίνα έρχεται (πολύ) πιο φτηνή!!
    Μπορεί να πάει με τα πόδια (ή με ποδήλατο), στη χειρότερη των περιπτώσεων μιλάμε για 4 χιλιόμετρα απόσταση.
    Αν δεν μπορεί να περπατήσει (-ποδηλατήσει) 4 χιλιόμετρα (+ 4 η επιστροφή)...πάω πάσο...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.991

    Προεπιλογή

    Άμα είναι να πάει με τα πόδια στο Πολυτεχνείο μπορεί να πάει μέχρι τους Αμπελόκηπους που είναι πολύ πιο κοντά, υπάρχει κάποιο μαγαζί εκεί αλλά δεν έχω πάει από κει ο ίδιος και δεν ξέρω πού ακριβώς είναι, όπως επίσης δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα αν θα έχει φυτίλι...

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.869

    Προεπιλογή

    Μάλλον δεν έχει σημασία, απ' ότι κατάλαβα και δίπλα του να είναι από Κίνα θα παραγγείλει!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Panoss για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    FILMAN (13-12-16)

  5. #24
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    78

    Προεπιλογή

    Γενικα απο ελλαδα παραγγελνω οτι εχει ενα Α κοστος οποτε τα μεταφορικα να ειναι ενα μικτο σχετικα ποσοστο της τιμης κτησης. Ενω για φτηνα προιοντα απο κινα που δεν παιζουν μεταφορικα. Ποδηλατο δεν χρησιμοποιω αλλα το περπατημα συνήθως το επιδιώκω. Αν κανω δουλεια με το καλωδιο κεραιας μετα θα το παραγγειλω απο κινα μιας και δεν θα το βιαζομαι

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.869

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eveles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικα απο ελλαδα παραγγελνω οτι εχει ενα Α κοστος οποτε τα μεταφορικα να ειναι ενα μικτο σχετικα ποσοστο της τιμης κτησης. Ενω για φτηνα προιοντα απο κινα που δεν παιζουν μεταφορικα. Ποδηλατο δεν χρησιμοποιω αλλα το περπατημα συνήθως το επιδιώκω. Αν κανω δουλεια με το καλωδιο κεραιας μετα θα το παραγγειλω απο κινα μιας και δεν θα το βιαζομαι
    Σκέψου όμως και κάτι άλλο.
    Αν αγοράσεις από Κίνα ενισχύεις:
    την κινεζική εμπορική επιχείρηση.
    την κινεζική κατασκευαστική επιχείρηση (υποθέτω κατασκευάζεται στην Κίνα).
    Αν αγοράσεις από Ελλάδα, ενισχύεις:
    την ελληνική εμπορική επιχείρηση.
    την κινεζική κατασκευαστική επιχείρηση.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  7. #26
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    78

    Προεπιλογή

    Καλα εννοείται. Εν τω μεταξυ διαβαζοντας το ποστ σου σκεφτομουν "να δω τι θα πει στο τελος σχετικα με το που κατασκευαζεται αυτο που αγοράζεις απο Ελλαδα" χαχα
    Αλλωστε αν εκλαβουμε τα σημαδια σωστα( σταδιακος ελεγχοε πολλων μικρων δεματων- αναστολη εξαιρεσης για αφορολογητα δεματα κατω απο 22$ κ.α.), δεν θα συνεχιστεί για παντα ή παρουσα ευκολια με τις online αγορες εκτος ευρωπης, οποτε οτι προλαβουμε!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eveles : 13-12-16 στις 17:53

  8. #27
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    πήγα σήμερα στον Φανο και αγόρασα πράγματα αξίας 22 ευρώ. αν τα αγόραζα από την κινα θα ξόδευα άντε το πολύ 15 ίσως και το πολύ 10. ξέρεις πια είναι η διαφορά? ότι στηρίζοντας τον Φανό και τον κάθε Φανο (εφόσον είμαι ικανοποιημένος από την εξυπηρέτηση) είχα άμεσα στα χέρια μου τα 15 από τα 18 είδη που χρειαζόμουνα. τα υπόλοιπα 3 τα παρήγγειλα πάλι από αυτόν και ναι θα του πληρώσω και το κέρδος του και το ΦΠΑ και θα έρθουν από φαρνελ και μαουσερ. μόνος μου θα στοιχίζανε αυτά τα 3 τουλάχιστον 40% ποιο φθηνά. αλλά και πάλι το έκανα γιατί αν εξαφανιστεί ο Φανός και ο κάθε Φανος τότε η ερώτηση στο << έπαθα αυτήν την ζημιά και καίγομαι μπορείς?>> θα έχει απάντηση<< αμέσως έρχομαι και σε 10-30 μέρες θα είναι έτοιμο>> άσε που η αποθήκη που έχω(75 τ.μ) δεν θα φτάσει για να μαζέψω ότι μου φέρνουν μέχρι να φτιαχτεί για να περιμένω μέχρι να έρθει το κάθε τη από Κίνα κλπ.
    οπότε είναι σημαντικό να καταλάβουμε ότι σε πράγματα που είναι και μικρής αξίας πρέπει να ξεφύγουμε από το << αγόρασα από Κίνα>> γιατί θα γυρίσει εναντίον μας κάποια στιγμή.
    να μου πεις θέλω να αγοράσω ένα όργανο που στην Ελλάδα πχ έχει 300 ή 500 και το βρήκα να το πάρω στα 100 τότε οκ. το δέχομαι. αλλά το να καταντάμε να παίρνουμε αντιστάσεις και πυκνωτάκια που η αξία είναι τίποτα ακόμα και στην Ελλάδα ε για εμένα τουλάχιστον είναι ντροπή.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lepouras : 13-12-16 στις 22:36
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    chip (13-12-16), FILMAN (15-12-16), mikemtb (13-12-16)

  10. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    78

    Προεπιλογή

    Εγω ο κακομοιρης ακομα και Τρικαλινο παιρνω απο σκλαβενιτη αντι για millner αλλα τα ακουσα παρολλα αυτα
    Το θεμα ειναι λιγο πολυπλευρο δεν νομιζεις?

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #29
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    φυσικά και είναι πολύπλευρο αλλά καμιά φορά χωρίς να το σκεφτόμαστε ή να το κάνουμε επίτηδες συμβάλουμε σε ένα πρόβλημα που δεν μας επηρεάζει άμεσα αλλά κάποια στιγμή θα μας επηρεάσει.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  12. #30
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Mar 2014
    Περιοχή
    αθήνα
    Μηνύματα
    78

    Προεπιλογή

    Οκ δουλεψε, ευχαριστω πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σας! Και χωρίς αποκόλληση της παλιας κόλλησης.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με πλακετα ηλεκτρικου διαδρομου
    By barbanik in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-13, 22:24
  2. Παστα Συγκολησης.
    By classic in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-10, 13:23

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας