Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: Πρόβλημα με ηλεκτρολογικό πίνακα

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη olddog
    Όνομα
    Jader
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Ouranos
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Φιλε τον επιτηρητη τασης τι τον θες??? Ο μονος λογος που θα βαζαμε τετοιο υλικο στον πινακα μας ειναι εαν ειχαμε πανακριβα ψυγεια και φοβομασταν τις συνεχεις εκκινησεις τους.Επισης στα 5 ή 10 λεπτα που ρυθμιζει ο επιτηρητης τι κανετε??Ψαχνετε κερια ετσι??? (Αν δεν σου εχει σπασει τα νευρα ακομα-> θα γινει ΣΙΓΟΥΡΑ στο εγγης μελλον!)

    Πεταξε τα ολα εξω και κρατα μονο την γενικη ασφαλεια και το ρελε διαφυγης και ΤΕΛΟΣ! Το μονο καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να βαλεις εξτρα ενα διακοπτη 2Χ40 στην εισοδο και κρατα αν θες το ρελε και τον επιτηρητη για καποια γραμμη που μπορει να εχεις κανεναν ψυγειοκαταψυκτη .

    0 Not allowed! Not allowed!
    Προσπαθώ να μαθαίνω κάθε μέρα αλλά μου βγαίνει κάθε μέρα το μήνυμα " stack overflow - destruction imminent"

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον olddog για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    FILMAN (27-12-16)

  3. #22
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Από τις απαντήσεις καταλαβαίνω πως ο πίνακας είναι μαντάρα στη συνδεσμολογία, στην τσαπατσουλιά και ίσως στην τσιπιά.
    Ίσως τόσο μαντάρα είναι που δύσκολα κι εγώ θα φανταζομουν τέτοια δουλειά από επαγγελματία ηλεκτρολόγο.
    Και όμως, κανονικός επαγγελματίας ηλεκτρολόγος δημιούργησε το αποτέλεσμα στις φωτογραφίες.
    Ούτε φίλος ήταν, ούτε γνωστός...

    Πλήρωσα κάπου πάνω από 350 ευρώ σύνολο όπως είπα και παραπάνω
    και καθόλου δεν τσιγκουνευτηκα τα λεφτά.
    Όχι βέβαια ότι έκανα και 'έρευνα αγοράς'.

    Περίμενα γι' αυτό μια καλύτερη δουλειά
    και χωρίς να περιμένω να ρωτήσω για τα ενδότερα
    από πρώτη άποψη μου είχε κακοφανεί η στενότητα χώρου στη ράγα.
    Για να προσθέσω πλέον το ο,τιδήποτε, πρέπει να ξηλώσω το κουτί του πίνακα και από την αρχή άλλο.
    Λόγω των δύσκολων καιρών,
    δεν βλέπω τουλάχιστον άμεσα να μπαίνω στο ίδιο έξοδο δεύτερη φορά γι' αυτό βλέπουμε πώς πορευόμαστε με τα ισχύοντα δεδομένα.

    Κι ένα άλλο που είχα δει
    ήταν πως κάποιες ασφάλειες στον παλιό πίνακα αντικαταστάθηκαν από ελαφρώς διαφορετικής μέγιστης τιμής
    χωρίς να γίνουν αλλαγές στις γραμμές του σπιτιού.

    Να απαντήσω σε μερικά επιμέρους
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από olddog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε τον επιτηρητη τασης τι τον θες??? Ο μονος λογος που θα βαζαμε τετοιο υλικο στον πινακα μας ειναι εαν ειχαμε πανακριβα ψυγεια και φοβομασταν τις συνεχεις εκκινησεις τους.Επισης στα 5 ή 10 λεπτα που ρυθμιζει ο επιτηρητης τι κανετε??Ψαχνετε κερια ετσι??? (Αν δεν σου εχει σπασει τα νευρα ακομα-> θα γινει ΣΙΓΟΥΡΑ στο εγγης μελλον!).
    Τον επιτηρητή τάσης τον ζήτησα κάτι σαν σταθεροποιητής τάσης του σπιτιού.
    Δε φανταζόμουν ούτε την χρονοκαθυστέρηση ούτε πως δεν είναι αντικεραυνικό.
    Και ναι η χρονοκαθυστέρηση είναι ενοχλητική.
    Τέλος πάντων τώρα έχει μπει.
    Και δεν ξέρω τί ακριβώς μπορεί να χρειάζομαι για να είμαι εξασφαλισμένος.

    Η γενική ασφάλεια αλήθεια καλύπτει τις προδιαγραφές ασφαλείας ενός γενικού διακόπτη και μιας γενικής ασφάλειας του σπτιού (τήξεως κλπ);
    Μια και το φέρνει η κουβέντα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiris12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είδα παραξεγυμνωμένα καλώδια στις υποδοχές έχε το νού σου μέρες που έρχονται .
    Ναι και εγώ το έχω προσέξει.
    Ο πίνακας είναι πάνω από χρόνο και μέχρι τώρα δεν είχαμε σπινθήρες κλπ.
    Τί να πω;
    Όταν κάποια στιγμή ξαναδεί ηλεκτρολόγος την όλη κατάσταση, θα του το επισημάνω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από olddog Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εισοδος της φασης σου ειναι απο την εξοδο της 32Α ασφαλειας??? και ο ουδετερος παει απευθειας στο Ν του ρελε διαφυγης??κανονικα θα επρεπε να περναει και αυτος μεσα απο το ρελε οταν οπλισει...
    Σε πρώτη ευκαιρία αν μπορέσω,
    θα βάλω μια φωτογραφία με ολόκληρο το κουτί του πίνακα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiris12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω πως η άποψη όλων μας εδώ μέσα είναι να συμαζέψεις και να ανακατατάξεις λιγο τον πινακά σου αλλά αυτή τη φορά φώναξε κάποιον γνώστη του θέματος.Μην τσιγγουνευτείς σε τέτοια θέματα.Μια ερώτηση..Αυτός που σου έφτιαξε τον πίνακα έκανε απλά εγκατάσταση και συρμάτωση?? μέτρησε γειώσεις έκανα κάποια τεστ να δεί αν η εγκατάσταση είναι οκ και μπορεί κάποιος να μείνει μέσα με ασφάλεια?Η απλά σήκωσε γενικό και εγένετο φώς.

    Δυστυχώς όπως είπα και παραπάνω είναι δύσκολα και τα οικονομικά και δεύτερη φορά στο ίδιο έξοδο θα μπω από τη στιγμή που θα είναι αναπόφευκτο.
    Το ότι αντιμετωπίζω το πρόβλημα που αναφέρω στο πρώτο μου ποστ,
    είναι άραγε αποτέλεσμα κακής συνδεσμολογίας ή κακού υλικού ή και των δύο;

    Τώρα να φωνάξω έναν ηλεκτρολόγο άλλο ασφαλώς για να συμμαζέψει τον πίνακα είναι η μόνη λύση.
    Αλλά και ο προηγούμενος υποτίθεται ήξερε τί έκανε.
    Πώς να περιμένει κανείς ότι ένας επαγγελματίας δε θα είναι επαγγελματίας;...
    Δε θυμάμαι ο προηγούμενος να μέτρησε γειώσεις.
    Πάντως η γενική ασφάλεια χωρίς γενικό διακόπτη είναι θέμα, σωστά καταλαβαίνω;



    Επίσης για το τωρινό πρόβλημα η λύση και η αιτία που εντοπίζονται;
    Φταίει ο επιτηρητής, το ρελέ διαφυγής, η συνδεσμολογία, κάτι άλλο;
    Για ποιό λόγο εμφανίστηκε - επιδεινούμενο τον τελευταίο καιρό - πρόβλημα που προηγούμενα δεν υπήρχε;

    Υπάρχει κάποιο στοιχείο στον πίνακα που, λόγω κακής συνδεσμολογίας, δεν εξυπηρετεί πλήρως το σκοπό για τον οποίο τοποθετήθηκε;

    Και πόσο επείγον είναι να δει ηλεκτρολόγος τον πίνακα από άποψη ασφάλειας του σπιτιού;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos72 : 24-12-16 στις 11:26

  4. #23
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.016

    Προεπιλογή

    φερε εναν ηλεκτρολογο σπιτι σου να δει τι γινεται και να σου πει ποσο θα παει η ανακατασκευει και ποιο ειναι το προβλημα

    γιατι και να σου πουν που ειναι το προβλημα τα παιδια εδω απο οτι εχω καταλαβει δεν το εχεις το θεμα μετα ηλεκτρολογικα οποτε μακρια τα χερια απο εκει

    αν κανω λαθος sorry αλλα στα λεω με καλη διαθεση για την προστασια σου

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #24
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Dec 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    9

    Προεπιλογή

    Εννοείται πως δεν παρεξηγώ μια κι εγώ ο ίδιος το λέω πως με τα ηλεκτρολογικά δεν παίζουμε.
    Αν ρωτάω είναι για να έχω μια πρώτη ιδέα σε αυτό που θα ζητήσω και θα πρέπει να εξασφαλίσω ότι θα γίνει σωστά την επόμενη φορά.
    Γιατί και από τον πίνακα που την τελευταία φορά έδειξα όλη την καλή θέληση,
    διαπιστώνω πως και δεν έγινε ολοκληρωμένη δουλειά και δεν περισσεύουν τα οικονομικά για δοκιμές.

    Με τα ηλεκτρονικο-ηλεκτρικά η σχέση μου είναι καλή, με την έννοια πως το έχω σαν αγαπημένη ασχολία
    και επειδή λίγο πιάνει το χέρι μου έχω ασχοληθεί μέχρι και σε επισκευή πλακέτας με κολητήρια και πολύμετρα.
    Στα ηλεκτρικά του σπιτιού και με την υψηλότερη τάση είμαι πιο φειδωλός ειδικά στα πράγματα που δεν κατέχω σε βάθος, όπως στη συνδεσμολογία ενός πίνακα.

    Σε κάθε περίπτωση θα ήθελα να έχω μια ιδέα και καθοδήγηση για το πρόβλημα του πίνακα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη olddog
    Όνομα
    Jader
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Ouranos
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos72 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Η γενική ασφάλεια αλήθεια καλύπτει τις προδιαγραφές ασφαλείας ενός γενικού διακόπτη και μιας γενικής ασφάλειας του σπτιού (τήξεως κλπ);
    Μια και το φέρνει η κουβέντα.


    Πάντως η γενική ασφάλεια χωρίς γενικό διακόπτη είναι θέμα, σωστά καταλαβαίνω;


    Γιωργη χρονια πολλα!!!! βλεπεις οτι μονος σου απαντας στις αποριες σου !! Σε περιπτωση που θα πεσει η αυτοματη ασφαλεια πολλες φορες ή κολλησει απο βραχυκυκλωμα σε κατασταση ΟΝ (εσωτερικα εχει γινει πρακτικα ηλεκτροκολληση απο βραχυκυκλωμα ) τι θα κανεις ?? Θα ανοιξεις το ρολοι της ΔΕΗ για να κλεισεις την παροχη??? Ο γενικος 2χ40 σου λειπει μονο . Μην τρελαινεσαι. Και εγω HAger εχω στο σπιτι μου απλα για να απομονωνω τις γραμμες ωστε να βρω αμεσα ποια γραμμη μπορει να ριξει καπποια φορα τον αντιηλεκτροπληξιακο , εχω βαλει 2χ10 ή 2χ16 ασφαλειες μονης θεσης στον πινακα για εξοικονομισης χωρου...

    Επισης δοκιμασε να περασεις μεσα απο το ρελε και τον ουδετερο που λεγαμε ή ακομα καλυτεραπεταξε εξω τον επιτηρητη και το ρελε και θα φτιαξουν ολα!! καλη επιτυχια ..

    0 Not allowed! Not allowed!
    Προσπαθώ να μαθαίνω κάθε μέρα αλλά μου βγαίνει κάθε μέρα το μήνυμα " stack overflow - destruction imminent"

  7. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη FILMAN
    Όνομα
    Φίλιππος
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Δάφνη, Αθήνα
    Μηνύματα
    11.982

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τις απαντήσεις καταλαβαίνω πως ο πίνακας είναι μαντάρα στη συνδεσμολογία, στην τσαπατσουλιά και ίσως στην τσιπιά.
    Ίσως τόσο μαντάρα είναι που δύσκολα κι εγώ θα φανταζομουν τέτοια δουλειά από επαγγελματία ηλεκτρολόγο.
    Και όμως, κανονικός επαγγελματίας ηλεκτρολόγος δημιούργησε το αποτέλεσμα στις φωτογραφίες.
    Ούτε φίλος ήταν, ούτε γνωστός...

    Πλήρωσα κάπου πάνω από 350 ευρώ σύνολο όπως είπα και παραπάνω
    και καθόλου δεν τσιγκουνευτηκα τα λεφτά.
    Όχι βέβαια ότι έκανα και 'έρευνα αγοράς'.

    Περίμενα γι' αυτό μια καλύτερη δουλειά

    Τώρα να φωνάξω έναν ηλεκτρολόγο άλλο ασφαλώς για να συμμαζέψει τον πίνακα είναι η μόνη λύση.
    Αλλά και ο προηγούμενος υποτίθεται ήξερε τί έκανε.
    Πώς να περιμένει κανείς ότι ένας επαγγελματίας δε θα είναι επαγγελματίας;...
    Δε θυμάμαι ο προηγούμενος να μέτρησε γειώσεις.
    Πάντως η γενική ασφάλεια χωρίς γενικό διακόπτη είναι θέμα, σωστά καταλαβαίνω;

    Και πόσο επείγον είναι να δει ηλεκτρολόγος τον πίνακα από άποψη ασφάλειας του σπιτιού;
    Φίλε μου καλωσήρθες στην πραγματικότητα των εργασιών που κάνουν ΟΛΟΙ (οι εξαιρέσεις το επιβεβαιώνουν - Λέπουρα ακούς; ) οι "επαγγελματίες" ηλεκτρολόγοι. Θέλεις να έχεις στο σπίτι σου έναν σωστό πίνακα; Όσους ηλεκτρολόγους και να φέρεις το αποτέλεσμα θα είναι ένας πίνακας ίδιος ή χειρότερος με αυτόν που έχεις τώρα. Τόσο απλά. Ξέρεις να τον φτιάξεις ΣΩΣΤΑ μόνος σου; Δυστυχώς αυτή είναι η μόνη λύση... Νόμιμο; ΟΧΙ. Σωστό; ΝΑΙ. Τί να το κάνω εγώ να πάρει φωτιά το σπίτι μου ή να σκοτωθεί κάποιος και μετά να την πληρώσει (αν την πληρώσει) ο ηλεκτρολόγος που έκανε την εγκατάσταση... Ο σκοπός είναι να μην πάρει φωτιά το σπίτι ή να μην σκοτωθεί κανένας...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και χωρίς να περιμένω να ρωτήσω για τα ενδότερα
    από πρώτη άποψη μου είχε κακοφανεί η στενότητα χώρου στη ράγα.
    Για να προσθέσω πλέον το ο,τιδήποτε, πρέπει να ξηλώσω το κουτί του πίνακα και από την αρχή άλλο.
    Λόγω των δύσκολων καιρών,
    δεν βλέπω τουλάχιστον άμεσα να μπαίνω στο ίδιο έξοδο δεύτερη φορά γι' αυτό βλέπουμε πώς πορευόμαστε με τα ισχύοντα δεδομένα.
    Αν και δεν έχουμε δει όλο τον πίνακα έχει κάποια κενά ανάμεσα στα υλικά. Επίσης μπορείς να λιγοστεύεις σε κάποιες περιπτώσεις τα υλικά, π.χ. αν έχεις διακόπτη 2Χ40Α + ασφάλεια + ενδεικτικό για τον θερμοσίφωνα αυτά πιάνουν 4 θέσεις, αν ο διακόπτης γίνει 2Χ32Α με ενσωματωμένο ενδεικτικό και παραμείνει και η ασφάλεια κάνεις την ίδια δουλειά με υλικά που πιάνουν μόνο 2 θέσεις.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι ένα άλλο που είχα δει
    ήταν πως κάποιες ασφάλειες στον παλιό πίνακα αντικαταστάθηκαν από ελαφρώς διαφορετικής μέγιστης τιμής
    χωρίς να γίνουν αλλαγές στις γραμμές του σπιτιού.
    Εάν έχουν μπει ασφάλειες πάνω από 10Α σε καλώδια 1.5mm2, πάνω από 16Α σε καλώδια 2.5mm2, κ.λ.π., αυτό είναι λάθος και επικίνδυνο και πρέπει να διορθωθεί άμεσα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον επιτηρητή τάσης τον ζήτησα κάτι σαν σταθεροποιητής τάσης του σπιτιού.
    Δε φανταζόμουν ούτε την χρονοκαθυστέρηση ούτε πως δεν είναι αντικεραυνικό.
    Και ναι η χρονοκαθυστέρηση είναι ενοχλητική.
    Τέλος πάντων τώρα έχει μπει.
    Και δεν ξέρω τί ακριβώς μπορεί να χρειάζομαι για να είμαι εξασφαλισμένος.
    Κακώς το ζήτησες (μια και είσαι Αθήνα απ' ότι βλέπω). Ο επιτηρητής δεν κάνει σταθεροποίηση τάσης. Απλά απενεργοποιεί την έξοδό του (νεκρώνοντας ηλεκτρικά όλο το σπίτι στην περίπτωσή σου) όταν η τάση που σου δίνει η ΔΕΗ είναι για κάποιο χρόνο εκτός ορίων, και όπως διαπίστωσες, και για κάποιο χρόνο ακόμα αφού αυτή επανέλθει εντός ορίων. Πού χρησιμεύει αυτό σε ένα Αθηναϊκό σπίτι; Πουθενά θα έλεγα. Το αντικεραυνικό είναι τελείως διαφορετικό πράγμα. Αυτό προστατεύει σε κρουστικές (= απότομες) και σύντομες υπερτάσεις (όχι βυθίσεις) όπως αυτές που προκαλούνται από πτώσεις κεραυνών, όπου οι επιτηρητές ή οι σταθεροποιητές δεν προλαβαίνουν να αντιδράσουν. Εντελώς εξασφαλισμένος δεν θα είσαι ό,τι και να βάλεις διότι πάντα μπορεί να συμβεί κάτι πρωτόγνωρο. Οπότε πορεύεσαι με το τί συμβαίνει συνήθως. Στο αυτοκίνητό σου π.χ. έχεις ένα τροχό για ρεζέρβα αν σε πιάσει λάστιχο. Δεν έχεις και δεύτερη ρεζέρβα επειδή μόλις βάλεις πάνω αυτήν τη μία που τώρα έχεις, στα επόμενα 10 μέτρα μπορεί να ξαναπατήσεις κάποιο καρφί. Με τη λογική αυτή θα έπρεπε να είχες άπειρες ρεζέρβες "για να είσαι εξασφαλισμένος".
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η γενική ασφάλεια αλήθεια καλύπτει τις προδιαγραφές ασφαλείας ενός γενικού διακόπτη και μιας γενικής ασφάλειας του σπτιού (τήξεως κλπ);
    Οι τήξεως γενικά έχουν πολύ μεγαλύτερη ικανότητα διακοπής βραχυκυκλώματος από ότι οι αυτόματες. Επειδή όμως υποφέρουν από το μόνιμο, πανταχού παρόν σύνδρομο του χαλαρού σφιξίματος και του μπαλωμένου φυσιγγίου, τελικά τα προβλήματα που δημιουργούν (λιωσίματα ή φωτιά λόγω υπερθέρμανσης) μάλλον είναι πιο σημαντικά από τα οφέλη, ιδιαίτερα τώρα που υπάρχουν αυτόματες με διαφορετικές (μεγαλύτερες από ότι παλιά) ικανότητες διακοπής βραχυκυκλώματος. Η δικιά σου είναι στα 6kΑ και είναι λίγο δύσκολο να μην αντέχει στο ρεύμα βραχ/ματος στην αρχή του πίνακά σου (Μετρήθηκε πόσο είναι; Εμένα μου λες...) Αν δεν φτάνει (λίγο δύσκολο) πρέπει να μπει ασφάλεια με μεγαλύτερη ικανότητα διακοπής (10kA, κ.ο.κ.). Γενικός διακόπτης πέρα από την ασφάλεια καλό είναι να υπάρχει, μάλιστα αναγκαίο θα έλεγα... Στο κάτω κάτω είναι από τα πιο φθηνά υλικά (αν όχι το φθηνότερο) και κάνει την πιο σίγουρη απόζευξη από όλα...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πίνακας είναι πάνω από χρόνο και μέχρι τώρα δεν είχαμε σπινθήρες κλπ.
    Τί να πω;
    Δεν θα έχεις σπινθήρες επειδή τα καλώδια είναι γυμνά λίγο πιο έξω από τα όρια των υλικών, απλώς αυτό είναι επικίνδυνο για αυτόν που δουλεύει πάνω στον πίνακα, και άσχημο στο μάτι.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί να πω;
    Όταν κάποια στιγμή ξαναδεί ηλεκτρολόγος την όλη κατάσταση, θα του το επισημάνω.
    Ναι, μην ξεχάσεις... Θα ασχοληθεί με αυτό πολύ ένθερμα...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgos72 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι αντιμετωπίζω το πρόβλημα που αναφέρω στο πρώτο μου ποστ,
    είναι άραγε αποτέλεσμα κακής συνδεσμολογίας ή κακού υλικού ή και των δύο;
    Επίσης για το τωρινό πρόβλημα η λύση και η αιτία που εντοπίζονται;
    Φταίει ο επιτηρητής, το ρελέ διαφυγής, η συνδεσμολογία, κάτι άλλο;
    Για ποιό λόγο εμφανίστηκε - επιδεινούμενο τον τελευταίο καιρό - πρόβλημα που προηγούμενα δεν υπήρχε;
    Προφανώς έχει χαλάσει το ρελέ φορτίου όπως έχουμε πει ήδη, (εκτός αν τα χοντρά καλώδια πάνω του δεν είναι σφιγμένα καλά) και πιο δύσκολο είναι να φταίει ο επιτηρητής... Ήδη σου έχουμε πει τί να κάνεις για αυτό... Η συνδεσμολογία δεν είναι η καλύτερη, αλλά δεν φταίει αυτή για αυτό.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FILMAN : 27-12-16 στις 13:20

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Θόρυβος στον ηλεκτρολογικό πίνακα
    By fortisimo in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-21, 17:26
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-15, 21:33
  3. Πρόβλημα με ηλεκτρολογικό πίνακα
    By tbaitasis in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-14, 20:26
  4. Θόρυβος σε ηλεκτρολογικό πίνακα.
    By tbaitasis in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 16:52
  5. Πρόβλημα σε ηλεκτρικό πίνακα
    By npfirst in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-10, 12:27

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας