Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 68

Θέμα: Windows 10 πρόβλημα δεν αναγνωρίζει τον κωδικό που ειχα βάλει κατά την είσοδο

  1. #41
    Μέλος Το avatar του χρήστη GiwrgosTH
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pipini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια σας παρατηρω τι γραφεται ..κανετε την ζωη σας δυσκολη ..εγω ασχολουμε με υπολογιστες απο το 1987 και δεν εχω βαλη ποτε μου κωδικους πουθενα ..τι φοβαστε να μην δει η μανα σας και η γυναικα σας που μπενετε? εγω μες στο σπιτι εχω 6 λαπτοπ ο καθενας το δικο του.. χαχαχα αντε καλο βραδι και καλα χριστουγεννα σε ολους............
    Έχεις 6 λάπτοπ, άρα ο καθένας το δικό του και κάποιοι μόνο έναν σταθερό που μπαίνουν και τα 6χρονα παιδιά τους και για να μην τους κάνουν τον υπολογιστή κουμπαρά, κάνουν δυο λογαριασμούς, τα παιδιά μπαίνουν με τον δικό τους και οι μεγάλοι με τον δικό τους, οπότε να τι θες τους κωδικούς...

    Στο θέμα μας, ο οδηγός του Κώστα είναι τέλειος και δουλεύει, δοκιμασμένα!

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυστυχώς τα Watt είναι σαν τα λεφτά, δε βγαίνουν εύκολα...
    GiwrgosTH
    (C) 2014

  2. #42
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Σταύρος Απο Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα εχω περασει στο στικακι αλλα δεν μπορω να το μπουταρω δεν ξερω γιατι
    Δεν μπορείς να επιλέξεις το USB στικ στην εκκίνηση ή ενώ το επιλέγεις δεν ξεκινά από αυτό;
    Είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα αυτά τα δυο. Αν δεν ξέρεις πως να κάνεις το laptop να ξεκινήσει από το USB να εξηγήσω δυο πραγματάκια στα γρήγορα. Έψαξα και βρήκα τις οδηγίες χρήσης για το συγκεκριμένο laptop που έχεις. Έχουμε και λέμε ( με την σειρά που τα βλέπεις) :


    • Κλείνεις τον υπολογιστή αν είναι ήδη ανοιχτός.
    • Βάζεις το USB στικ σε μια θύρα.
    • Ανοίγεις τον υπολογιστή. Με το που πατάς το κουμπί για να ανοίξει πατάς και αφήνεις το πλήκτρο Esc ( Escape ). ΠΡΟΣΟΧΗ! Πατάς και αφήνεις. Πατάς και αφήνεις. Σχετικά γρήγορα. Κλικ - κλικ - κλικ. Δεν το κρατάς πατημένο! Θα δεις αυτή την εικόνα:



    • Πατάς στο πληκτρολόγιο το F9. Θα σου βγάλει μια λίστα με συσκευές για να επιλέξεις από που θα ξεκινήσει. Το USB στικ θα το αναφέρει με το όνομα του κατασκευαστή. Αν είναι δηλαδή KINGSTON αυτό θα λέει εκεί. Μπορείς να καταλάβεις επίσης ποιό είναι το στικάκι γιατί θα λέει και την χωρητικότητα.


    Αν έχεις δημιουργήσει σωστά το στικάκι με το Rufus συνεχίζεις τον οδηγό εδώ ( από το 3ο βήμα και μετά ): http://www.pcunlocker.com/reset-windows-password.html . Αν παρόλα αυτά δεν ξεκινά ο υπολογιστής από το στικάκι τότε ξανακατέβασε το pcunlocker.7z ( το αποσυμπιέζεις αυτό; ) και γράψε ( ξανά ) το pcunlocker.iso στο στικάκι. Αν ούτε αυτό δεν δουλέψει ξαναγράψε εδώ να δούμε τι άλλο μπορεί να γίνει...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Σταύρος Απο (22-12-16)

  4. #43
    Μέλος Το avatar του χρήστη Σταύρος Απο
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    324

    Προεπιλογή

    Απο εδω http://www.7-zip.org/download.html ποιο κατεβαζω ? Μου βγάζει αυτό οταν βαζψ το στικακι 14824246822191939992654.jpg

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Σταύρος Απο : 22-12-16 στις 19:00

  5. #44
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosp
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    963

    Προεπιλογή

    Εδώ θα ήθελα να ξέρω σε αυτό το ευλογημένο PC τι προγράμματα και αρχεία έχεις βάλει ?
    Μήπως θα ήταν καλύτερα ΄'ένα γενικό FORMAT και πάλι από την αρχή ?
    Νομίζω ότι μάλλον έτσι θα καταλήξει η προσπάθεια σου αυτή
    Πιθανόν όλο αυτό προέρχεται και από κάποιο σφάλμα πολύ σπάνιο των Windows και για αυτό το λόγο και δεν μπορείς να μπείς στον λογαριασμό σου
    Στο εν τω μεταξύ προσπάθησε να δείς μερικά πράγματα περισσότερα στην χρήση των Windows για να μπορούμε να συνεννοούμαστε την επόμενη φορά

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #45
    Μέλος Το avatar του χρήστη Σταύρος Απο
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    324

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ θα ήθελα να ξέρω σε αυτό το ευλογημένο PC τι προγράμματα και αρχεία έχεις βάλει ?
    Μήπως θα ήταν καλύτερα ΄'ένα γενικό FORMAT και πάλι από την αρχή ?
    Νομίζω ότι μάλλον έτσι θα καταλήξει η προσπάθεια σου αυτή
    Πιθανόν όλο αυτό προέρχεται και από κάποιο σφάλμα πολύ σπάνιο των Windows και για αυτό το λόγο και δεν μπορείς να μπείς στον λογαριασμό σου
    Στο εν τω μεταξύ προσπάθησε να δείς μερικά πράγματα περισσότερα στην χρήση των Windows για να μπορούμε να συνεννοούμαστε την επόμενη φορά
    Ναι ειναι καποια πραγματα σημαντικά για την δουλεια μου.Και οσο για το τελευταιο που εγραψες δεν το καταλαβα καλα..

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #46
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosp
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    963

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Σταύρος Απο Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ειναι καποια πραγματα σημαντικά για την δουλεια μου.Και οσο για το τελευταιο που εγραψες δεν το καταλαβα καλα..
    Έννοώ ότι επειδή βλέπω ότι δυσκολεύεσαι στο να κάνεις τα απλά πράγματα που σου υποδεικνύει με τόση υπομονή ο φίλος μας μήπως είναι καλύτερα να ανοίξεις και κάποιο βιβλίο στην απλή δεν λέω δύσκολη διαχείριση των Windows ?
    Οσο για την εργασία σου θα πρέπει να ξέρεις ότι ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΣΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΑΣ

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #47
    Μέλος Το avatar του χρήστη Σταύρος Απο
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    324

    Προεπιλογή

    Ο φίλος έχει όλη την καλή διάθεση να βοηθήσει ,τώρα αν εσενα ή και κάποιον άλλο τον ενοχλεί που δεν μπορώ να το κάνω σωστά καλό είναι να μην ασχολείται με αυτό το θέμα..Σε ευχαριστώ πολύ Και για την ενημερώσει..

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #48
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Κατεβάζεις αυτό: http://www.7-zip.org/a/7z1604.exe
    Αποσυμπίεσες το αρχείο pcunlocker.7z ; Η εικόνα που δείχνεις από το boot menu του laptop δείχνει ότι το USB στικάκι δεν αναγνωρίζεται. Το SAMSUNG που λέει εκεί είναι εσωτερικός σκληρός δίσκος-1-. Θα υποθέσω είναι ο εσωτερικός δίσκος του laptop. Σε αυτό το μενού ( αν όλα πηγαιναν καλά με το στικάκι ) θα έπρεπε να φαίνεται και το όνομα του κατασκευαστή για το USB στικάκι. Ακολούθησες τον οδηγό για το πώς να γράψεις ( σωστά ) το αρχείο pcunlocker.iso ( πρόσεξε το .iso στο τέλος ); Μήπως απλά αντέγραψες το pcunlocker.7z ( πρόσεξε το .7z στο τέλος ) στο στικάκι; Μήπως το στικάκι έχει πρόβλημα; Αν είχε βασικά πρόβλημα θα στο έλεγε και το Rufus αλλά μερικές φορές ξεγελιέται κι αυτό...

    -1- http://www.samsung.com/semiconductor...256HCHP?ia=831

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον FreeEnergy για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Σταύρος Απο (22-12-16)

  11. #49
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έννοώ ότι επειδή βλέπω ότι δυσκολεύεσαι στο να κάνεις τα απλά πράγματα που σου υποδεικνύει με τόση υπομονή ο φίλος μας μήπως είναι καλύτερα να ανοίξεις και κάποιο βιβλίο στην απλή δεν λέω δύσκολη διαχείριση των Windows ?
    Φίλτατε Νικόλα μη τον αποπέρνεις! Για αυτό ήρθε εδώ να ρωτήσει... Επειδή δεν μπορεί να το κάνει μόνος του... Φαντάσου να πήγαινες σε ένα τεχνίτη να σου επιδιορθώσει κάτι και ο τεχνίτης να σου έλεγε: "πανε να διαβάσεις να μάθεις τα βασικά και κάντο μόνος σου..." Ρωτάει γιατί δεν ξέρει. Αυτό είναι τέλειο! Αν όμως δεν μάθει από αυτή την διαδικασία έστω και δυο πράματα εγώ θα είμαι ο πρώτος που θα τον αποπάρει!
    Είναι και ημέρες γιορτινές...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  12. #50
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosp
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    963

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FreeEnergy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλτατε Νικόλα μη τον αποπέρνεις! Για αυτό ήρθε εδώ να ρωτήσει... Επειδή δεν μπορεί να το κάνει μόνος του... Φαντάσου να πήγαινες σε ένα τεχνίτη να σου επιδιορθώσει κάτι και ο τεχνίτης να σου έλεγε: "πανε να διαβάσεις να μάθεις τα βασικά και κάντο μόνος σου..." Ρωτάει γιατί δεν ξέρει. Αυτό είναι τέλειο! Αν όμως δεν μάθει από αυτή την διαδικασία έστω και δυο πράματα εγώ θα είμαι ο πρώτος που θα τον αποπάρει!
    Είναι και ημέρες γιορτινές...
    Δεν αποπέρνω κανέναν
    Απλά βλέπω ότι μετα από τόσα που πολύ ευγενικά είπες η πρόοδος είναι ........

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-17, 07:48
  2. Πρόβλημα με τον ήχο στα Windows
    By noxelikos in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-14, 18:21
  3. Περίβλημα καλωδίων κατά την είσοδο στο κουτί?
    By nikolasr200 in forum PCB & Κουτιά Κατασκευών
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-12, 02:35
  4. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-12, 09:20
  5. Windows 7 πρόβλημα με τον ήχο.
    By kanibalfase in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-11, 18:50

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας