Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 31

Θέμα: - Περι πεδιόμετρου (απώλεια)

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
    Όνομα
    ΝΙΚΟΣ
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    101

    Προεπιλογή

    χρησιμοποιώ στον οτε tv για εγκαταστάσεις το rover και οταν βγαίνουμε δύο συνεργεία sat tracker s2 εφεδρικό. έχω πάρει κατά καιρούς ως εφεδρικά σατλινκ 6908 άχρηστο πλέον,SEMBOX DSM2009 άχρηστο πλέον και αυτό ένα x finder απο την αστρα σατ το πούλησα γιατι δεν έδειχνε σωστές μετρήσεις στα επίγεια τώρα σαν δεύτερo έχω ένα amiko sat trakcer s2 και το χρησιμοποιώ μονο εγώ για τα λεφτά που το πήρα τέλειο, μόνο το mer βλέπω τίποτα άλλο κάνει δουλειά αλλά αν πάς σε κεντρική και δεν έχεις καλές μετρήσεις την έβαψες, με το prime digital θα μετρήσεις 2 πρίζες και έλυσες το πρόβλημα τα καινούρια μετράνε και lte, όπως σου το γράφω μία μέτρηση στην κεραία και ΄ξέρεις τι πρέπει να κάνεις.
    Επίσης να μην ξεχάσω οτι το spectrum μπορείς να το γκαζάρεις και να κλειδώσεις στα δορυφορικά σε δεύτερα πράγμα που προσπαθεί να το πετύχει η promax στα καινούρια όργανα της αλλά θέλει ακόμα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ : 03-01-17 στις 21:04

  2. #22
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.365

    Προεπιλογή

    - Νίκο για δώσε περισσότερες πληροφορίες για το amiko sat trucker 2 έχω παραγγείλει το multitrucker 2 όπως λέω παραπάνω και αύριο μάλλον θα το πάρω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
    Όνομα
    ΝΙΚΟΣ
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    101

    Προεπιλογή

    ενα απλός ανιχνευτής σήματος που μετράει mer ,ber , και αλλάζουν χρώμα οι μπάρες οταν κλειδώνει η μπαταρία κρατάει κανένα μήνα,αν μετράς οτε βάλε 12476 HOR /27500 επειδή δεν έχει NIT και πας κατευθείαν στις 9 east, τίποτα άλλο αν έχεις κωδικούς στην astra sat θα δείς οτι η τιμή του είναι αστεία για την δουλειά που κάνει.
    επειδή δούλεψα και το x finder amiko οι μετρήσεις είναι καλύτερες, μόνο που δεν έχει εικόνα

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.365

    Προεπιλογή

    -Πώς ξεχωρίζεις τους δορυφόρους που έχουν κοινή συχνότητα? από ταχύτητα τι λέει?

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ
    Όνομα
    ΝΙΚΟΣ
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    101

    Προεπιλογή

    Επειδή δουλεύουμε μόνο με οτε βάζουμε την πιο πάνω συχνότητα, είναι γρήγορο αλλά δεν μπορεί να ταυτοποιήση δορυφόρο δεν έχεις τέτοια απαίτηση απο όργανο των 85€

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.365

    Προεπιλογή

    - Τελικά πήρα για άμεση χρήση αυτό https://stokostos.gr/eksoplismos-tv-...tracker-2.html στα δορυφορικά δεν παρατήρησα κάτι στα επίγεια κανάλι 21 και 22 δεν μου κάνει κλείδωμα αν και γράφει 50 - 60 db μν και οι τηλεοράσεις παίζουν κανονικά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    χρησιμοποιώ στον οτε tv για εγκαταστάσεις το rover και οταν βγαίνουμε δύο συνεργεία sat tracker s2 εφεδρικό. έχω πάρει κατά καιρούς ως εφεδρικά σατλινκ 6908 άχρηστο πλέον,SEMBOX DSM2009 άχρηστο πλέον και αυτό ένα x finder απο την αστρα σατ το πούλησα γιατι δεν έδειχνε σωστές μετρήσεις στα επίγεια τώρα σαν δεύτερo έχω ένα amiko sat trakcer s2 και το χρησιμοποιώ μονο εγώ για τα λεφτά που το πήρα τέλειο, μόνο το mer βλέπω τίποτα άλλο κάνει δουλειά αλλά αν πάς σε κεντρική και δεν έχεις καλές μετρήσεις την έβαψες, με το prime digital θα μετρήσεις 2 πρίζες και έλυσες το πρόβλημα τα καινούρια μετράνε και lte, όπως σου το γράφω μία μέτρηση στην κεραία και ΄ξέρεις τι πρέπει να κάνεις.
    Επίσης να μην ξεχάσω οτι το spectrum μπορείς να το γκαζάρεις και να κλειδώσεις στα δορυφορικά σε δεύτερα πράγμα που προσπαθεί να το πετύχει η promax στα καινούρια όργανα της αλλά θέλει ακόμα.


    Τι προσπαθει_να_κανει_η_προμαξ_δεν_καταλαβα;Οταν_λες_ γκαζαρεις_τιεννοεις;

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.365

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Τελικά πήρα για άμεση χρήση αυτό https://stokostos.gr/eksoplismos-tv-...tracker-2.html στα δορυφορικά δεν παρατήρησα κάτι στα επίγεια κανάλι 21 και 22 δεν μου κάνει κλείδωμα αν και γράφει 50 - 60 db μν και οι τηλεοράσεις παίζουν κανονικά.
    - Επαναφέρω το θέμα όπως λέω δεν μου κάνει κλείδωμα στο 21 και 22 κανάλι έγινε και δοκιμή σε ένα άλλο στο κατάστημα αλλά πάλι τα ίδια η αντιπροσωπεία ωρύεται ότι έχει δώσει πάνω απο 100 κομμάτια στην Αθήνα και δεν εί είχε κανένα πρόβλημα, έχει κανείς προσωπική άποψη επι του θέματος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.452

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα απλός ανιχνευτής σήματος που μετράει mer ,ber , και αλλάζουν χρώμα οι μπάρες οταν κλειδώνει η μπαταρία κρατάει κανένα μήνα,αν μετράς οτε βάλε 12476 HOR /27500 επειδή δεν έχει NIT και πας κατευθείαν στις 9 east, τίποτα άλλο αν έχεις κωδικούς στην astra sat θα δείς οτι η τιμή του είναι αστεία για την δουλειά που κάνει.
    επειδή δούλεψα και το x finder amiko οι μετρήσεις είναι καλύτερες, μόνο που δεν έχει εικόνα
    12476 H έχει και στις 13, αλλά με SR29900. Αν σημαδευεις 13 αντι για 9 πως θα το καταλάβεις? (Το έπαθα πριν βδομάδα ) Γενικα υπάρχει συχνότητα στις 9 που να μην υπάρχει στις 13?

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.365

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pstratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    12476 H έχει και στις 13, αλλά με SR29900. Αν σημαδευεις 13 αντι για 9 πως θα το καταλάβεις? (Το έπαθα πριν βδομάδα ) Γενικα υπάρχει συχνότητα στις 9 που να μην υπάρχει στις 13?
    Αυτό είναι ευκολο αν στοχεύσεις τον Η.Β. στις 13 μοίρες βάζεις μια κοινή συχνότητα στρίβεις λίγο δεξιά το πιάτο μέχρι να χαθεί το σήμα και να επανέλθει εκ νέου το νέο θα είναι στις 9 μοίρες. Μπορείς να κάνεις και πακέτα σαν νεος δορυφόρος π.χ. NOVA και ΟΤΕ ΤΒ με τις συχνότητες μόνο των πακέτων.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Λειτουργία πεδιόμετρου για επίγεια
    By george33 in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-16, 23:31
  2. Κύκλωμα πεδιόμετρου
    By jonito2000 in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-13, 11:09
  3. Aγορά επίγειου ψηφιακού πεδιόμετρου.
    By ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-12, 23:52
  4. αγορά πεδιόμετρου
    By Filippos Pantazis in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-09, 09:51

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας