Σελίδα 1 από 10 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 93

Θέμα: κουρεμα καταθεσεων

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    533

    Προεπιλογή κουρεμα καταθεσεων

    Χρονια πολλα,καλα χριστουγεννα.
    Δυο ερωτησεις,για οπιον γνωριζει.
    Α.πως. θα καταλαβω,πως η καθε εκασδτωτη κυβερνηση ,θα προκυρηξη εκλογες?ποια τα σημαδια,πουπροετοιμαζουν το εδαφος,για εκλογες.
    (Δυο ξερω,μονο.το ενασ εινασι,πως τα αθαιρετα ηλεκτροδοτουνται και υδροδοτουνται,μπαινουν σε σχεδιο πολεως.
    Το δευτερο,γινεται ανασχηματισμος). Υπαρχουν αλλα σημαζδια,που νατο δειχνουν?
    Β.πως θα καταλαβω,οτι ερχεται κουρεμασ στις καταθεσεις?ποια τα σημαδια,μηνυματα?( δεν εχω καπιον γνωσδτο,στην κυβερνηση,στο υπουργιο οικονομικωβν,σε τραπεζα για να εχω την πληρφωφορια αυτη)!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    μηπως ακους τον αδωνι και τον παιρνεις στα σοβαρά;
    ειναι ο αδωνις που έλεγε να σηκωσουν τις καταθεσεις και να στειλουν τα λεφτα στο εξωτερικό....
    γενικη συζητηση ειναι ομως αυτο το θεμα δεν αφορα αυτους που εχουν λιγα ευρω και σχεδον μηδενικες καταθεσεις.
    τι θα κανεις με τα λεφτα σου; τι θα κανεις εαν σε χτυπήσει ληστής;
    εσο ετοιμος...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Spark : 25-12-16 στις 12:29

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη ggr
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2006
    Περιοχή
    Παλαιο Φαληρο
    Μηνύματα
    1.287

    Προεπιλογή

    Χαλαρωστε ρε παιδια μερα που ειναι.... Χριστουγεννα εχουμε, να ειμαστε καλα ολοι. Χρονια μας πολλα!

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.940

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleima Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρονια πολλα,καλα χριστουγεννα.
    Δυο ερωτησεις,για οπιον γνωριζει.
    Α.πως. θα καταλαβω,πως η καθε εκασδτωτη κυβερνηση ,θα προκυρηξη εκλογες?ποια τα σημαδια,πουπροετοιμαζουν το εδαφος,για εκλογες.
    (Δυο ξερω,μονο.το ενασ εινασι,πως τα αθαιρετα ηλεκτροδοτουνται και υδροδοτουνται,μπαινουν σε σχεδιο πολεως.
    Το δευτερο,γινεται ανασχηματισμος). Υπαρχουν αλλα σημαζδια,που νατο δειχνουν?
    Β.πως θα καταλαβω,οτι ερχεται κουρεμασ στις καταθεσεις?ποια τα σημαδια,μηνυματα?( δεν εχω καπιον γνωσδτο,στην κυβερνηση,στο υπουργιο οικονομικωβν,σε τραπεζα για να εχω την πληρφωφορια αυτη)!!!
    A. Προφανώς αναφέρεσαι σε πρόωρες εκλογές. Ο ανασχηματισμός δεν είναι απαραίτητα σημάδι εκλογών. Οι παροχές και κυρίως οι υποσχέσεις για παροχές στο άμεσο μέλλον και όχι η υλοποίηση τους είναι σημάδι. Δύο λόγοι υπάρχουν ή τα πράγματα να πηγαίνουν πολύ άσχημα και η κυβέρνηση να μην μπορεί να το διαχειριστεί οπότε κάνει εκλογές απόδρασης ή βλέπει δημοσκοπήσεις και αισθάνεται ότι στην παρούσα συγκυρία θα πάρει τις εκλογές. Το δεύτερο με βάση τις δημοσκοπήσεις είναι απίθανο. Το πρώτο πιο πιθανό μια και η κυβέρνηση δείχνει αδυναμία διαχείρισης σε πολλά θέματα (πλην του επικοινωνιακού).

    Β. Με βάση τα δεδομένα που ισχύουν σήμερα το θεωρώ σίγουρο απλά είναι ζήτημα χρόνου. Με την συνεχή συρρίκνωση της οικονομίας τα κόκκινα δάνεια θα αυξάνονται και οι τράπεζες θα χρειαστούν
    νέα κεφάλαια. Με βάση όσα ισχύουν θα τα αντλήσουν από bail in. Είτε γνωρίζεις το πότε είτε όχι δεν έχει διαφορά αφού τα λεφτά είναι μπλοκαρισμένα από τα capital control.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον elektronio για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kleima (25-12-16)

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    http://www.tovima.gr/finance/article/?aid=853197

    Στάλθηκε από το wt88047 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Όποιος μπορεί να σωθεί σώζεται , όποιος δεν μπορεί θα κάνει αυτά που πρέπει.
    Πριν το κούρεμα θα έρθουν οι κατασχέσεις σπιτιών και για τις τράπεζες και από την εφορία

    Στάλθηκε από το wt88047 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #7
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleima Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρονια πολλα,καλα χριστουγεννα.
    Δυο ερωτησεις,για οπιον γνωριζει.
    Α.πως. θα καταλαβω,πως η καθε εκασδτωτη κυβερνηση ,θα προκυρηξη εκλογες?
    Το δευτερο,γινεται ανασχηματισμος). Υπαρχουν αλλα σημαζδια,που νατο δειχνουν?
    !!!

    οταν
    μια κυβερνηση σε ολη την διαρκεια ταραζει τον λαο σε φοροεπιδρομη-φοροληστεια και αφου εχει ψηφησει το νεο ασφαλιστικο για το οποιο απο οσο ξερω το 70% του ελληνικου λαου κοιματε τον υπνο του ''δικαιου'' και εχει πληρη αγνοια του τι τον περιμενει στο πρωτο
    εξαμηνο του 2017,,

    δινει ψίχουλα που τα λεει κοινωνικές παροχές με δικαιολογιτικα που δεν εχει ουτε το 20% των νεόπτωχων

    ε' για να μην σβησει εντελως απο τον πολιτικο χαρτη θα προκειριξει εκλογες στο πρωτο 6μηνο του 17 πριν οι ελληνες λαβουν την λυπητερη που εχει ηδη εκτυποθει και περιμενει για ταχυδρομηση.

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον tsimpidas για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    xlife (25-12-16)

  10. #8
    Μέλος
    Όνομα
    μιχαλης
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    533

    Προεπιλογή

    Αποσα εχω ακουσει,πατερα,παπου,ο ανασχηματισμος,ηταν το μηνυμα για προωρες εκλογες( οπως καμια κυβερνηση,δεν ειχε κλεισει 4ετια,αλλη μια αναζφορα του παπου και. πατερα)
    Λεφτα υπαρχουν!!!δεν ειναι στην τραπεζα.σκεφτωμαι,να τα βαλω,να περνω τους τοκους.αλλα,σκεφτωμασι,μηπως γινει κασμια στραβη κασι και τα κουρεψουν συρτιζα!!!!θθα το σκερφτω καλα.
    Ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον kleima για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    picdev (25-12-16)

  12. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleima Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποσα εχω ακουσει,πατερα,παπου,ο ανασχηματισμος,ηταν το μηνυμα για προωρες εκλογες( οπως καμια κυβερνηση,δεν ειχε κλεισει 4ετια,αλλη μια αναζφορα του παπου και. πατερα)
    Λεφτα υπαρχουν!!!δεν ειναι στην τραπεζα.σκεφτωμαι,να τα βαλω,να περνω τους τοκους.αλλα,σκεφτωμασι,μηπως γινει κασμια στραβη κασι και τα κουρεψουν συρτιζα!!!!θθα το σκερφτω καλα.
    Ευχαριστω
    Και που έχω 2-3 εκατομύρια δεν τα έχω σε ελληνικές τράπεζες .
    Αφού δεν τα έχεις μέσα πάλι καλά ,σκέφτεσαι πουθενά έξω να τα πας? Έχω βρει καλό επιτόκιο και ζω και εγώ από τους τόκους

    Στάλθηκε από το wt88047 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    4 Not allowed! Not allowed!

  13. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτανμια κυβερνηση σε ολη την διαρκεια ταραζει τον λαο σε φοροεπιδρομη-φοροληστεια και αφου εχει ψηφησει το νεο ασφαλιστικο για το οποιο απο οσο ξερω το 70% του ελληνικου λαου κοιματε τον υπνο του ''δικαιου'' και εχει πληρη αγνοια του τι τον περιμενει στο πρωτο εξαμηνο του 2017,,

    δινει ψίχουλα που τα λεει κοινωνικές παροχές με δικαιολογιτικα που δεν εχει ουτε το 20% των νεόπτωχων
    Το τονισμένο είναι μεγάλη αλήθεια!!!!!!!!!!

    1 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

Σελίδα 1 από 10 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας