Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 93

Θέμα: κουρεμα καταθεσεων

  1. #31
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Το μόνο σίγουρο είναι ότι με οποιαδήποτε Ελληνική κυβέρνηση στο σημείο που βρισκόμαστε έχουμε μπλέξει άσχημα. Το ζητούμενο είναι όλοι αυτοί εκεί μέσα στην βουλή, να σταματήσουν τις κοκορομαχίες και να σκεφτούν σοβαρά. Όχι ότι ελπίζω ότι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί αλλά είναι ο μόνος τρόπος για να δούμε φως. Κατά τα άλλα ο χρόνος μέτρα εις βάρος μας.

    0 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον electron για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    picdev (27-12-16)

  3. #32
    Μέλος Το avatar του χρήστη DLS 33
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    539

    Προεπιλογή

    μηπως γνωριζετε κανεναν απο αυτους, που βγηκαν στην συνταξη στα 45 και πηραν εφαπαξ 200.000 ?
    βλεπω μερικους καθε ημερα στην πλατεια αραγμενους, να κανουν και παραπονα που δεν προλαβαν να παρουν τα λεφτα τους απο την τραπεζα......

    Βεβαια, σε συνεργειο παμε, αποδειξη με το σταγονομετρο... ολοι γνωστοι κ φιλοι

    Πριν λιγο καιρο πηγα σε συνεργειο για αλλαγη ελαστικων, ρωτησα για μεταχειρισμενα κ ποσο θα στοιχισουν
    μου ειπε 400 euro (για γεωργικο μηχανημα)
    Πηγα την αλλη ημερα και ατα εβαλα στο Τρακτερ (για τιμολογιο ουτε λογος... ηταν μεταχειρισμενα και δεν μπορουσε να κοψει)


    Παω στο γραφειο , πληρωνω, και περιμενω την αποδειξη....
    Μου λεει , ΑΑΑ, δεν μπορω να σου δωσω ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ..
    Μoυ δινει μια 20, και αλλη μια 10 euro....

    Tα σχολια δικα σας....

    1 Not allowed! Not allowed!
    https://www.youtube.com/watch?v=oZPENPIspcI
    Case MXM 190 --- Fiat F110 --- GSXR 1100 WP
    https://prnt.sc/isjgx1

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον DLS 33 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    picdev (27-12-16)

  5. #33
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DLS 33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως γνωριζετε κανεναν απο αυτους, που βγηκαν στην συνταξη στα 45 και πηραν εφαπαξ 200.000 ?
    βλεπω μερικους καθε ημερα στην πλατεια αραγμενους, να κανουν και παραπονα που δεν προλαβαν να παρουν τα λεφτα τους απο την τραπεζα......

    Βεβαια, σε συνεργειο παμε, αποδειξη με το σταγονομετρο... ολοι γνωστοι κ φιλοι

    Πριν λιγο καιρο πηγα σε συνεργειο για αλλαγη ελαστικων, ρωτησα για μεταχειρισμενα κ ποσο θα στοιχισουν
    μου ειπε 400 euro (για γεωργικο μηχανημα)
    Πηγα την αλλη ημερα και ατα εβαλα στο Τρακτερ (για τιμολογιο ουτε λογος... ηταν μεταχειρισμενα και δεν μπορουσε να κοψει)


    Παω στο γραφειο , πληρωνω, και περιμενω την αποδειξη....
    Μου λεει , ΑΑΑ, δεν μπορω να σου δωσω ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ..
    Μoυ δινει μια 20, και αλλη μια 10 euro....

    Tα σχολια δικα σας....

    Σαν να βγαίνει κάποιος και να λέει 'πήγα σε μπο####λο και με γά#####σαν'...
    Σου 'χει περάσει, για μια στιγμή, απ' το μυαλό, ότι αυτός που πληρώνει ####μάει;
    Όχι ε;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  6. #34
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DLS 33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως γνωριζετε κανεναν απο αυτους, που βγηκαν στην συνταξη στα 45 και πηραν εφαπαξ 200.000 ?
    βλεπω μερικους καθε ημερα στην πλατεια αραγμενους, να κανουν και παραπονα που δεν προλαβαν να παρουν τα λεφτα τους απο την τραπεζα......

    Βεβαια, σε συνεργειο παμε, αποδειξη με το σταγονομετρο... ολοι γνωστοι κ φιλοι

    Πριν λιγο καιρο πηγα σε συνεργειο για αλλαγη ελαστικων, ρωτησα για μεταχειρισμενα κ ποσο θα στοιχισουν
    μου ειπε 400 euro (για γεωργικο μηχανημα)
    Πηγα την αλλη ημερα και ατα εβαλα στο Τρακτερ (για τιμολογιο ουτε λογος... ηταν μεταχειρισμενα και δεν μπορουσε να κοψει)


    Παω στο γραφειο , πληρωνω, και περιμενω την αποδειξη....
    Μου λεει , ΑΑΑ, δεν μπορω να σου δωσω ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ..
    Μoυ δινει μια 20, και αλλη μια 10 euro....

    Tα σχολια δικα σας....
    Πλήρωσε με κάρτα και δεν χρειάζεται να πεις κουβέντα για απόδειξη.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  7. #35
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DLS 33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πραγματικα , τι να πει κανενας, τι να σχολιασει ?

    Για αυτους που εχουν λεφτα, και τα εχουν αφορολογητα ?

    Και πρεπει εμεις να το εχουμε βασανο ?
    ....

    σωστο,,,ομως
    ειναι σαν το ανέκδοτο που λεει οτι ειναι δυο τύποι σε ενα νυχτερινό μαγαζί και ψάχνουν τις γυναίκες τους,,

    και ρωτάει ο ένας τον άλλο ''πως είναι η δική σου γυναίκα ??'' και απαντά ο άλλος

    ''η δική μου ειναι ψηλή-αδύνατη-ξανθιά με μαύρο μίνι, μαύρο καλσόν και πλούσιο στήθος,,, η δική σου πως είναι ??''

    και απαντά ο πρωτος= ''άσε την δική μου,,, παμε να βρούμε την δική σου πρώτα''

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #36
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Εγω δεν καταλαβαίνω γιατι αυτό το μενος με την κατσικα του γειτονα...

    Εγω ξερω κανα δυο που βγηκαν στην συνταξη στα 45. Για το εφάπαξ τωρα που πηρανε δεν ξερω.
    Ξερω όμως αυτό: το εφάπαξ δεν είναι καποιο δωρο του κρατους.
    Είναι λεφτα που τους τα κρατάγανε από τον μισθος τους, για να τους τα δωσους καποτε με την μορφη του εφάπαξ.
    Δεν τα εκλεψαν οι ανθρωποι, τα δουλεψαν.

    Τωρα αν αξιζαν η όχι τα λεφτα που επαιρναν, αυτό δεν είναι στο χερι μου να το κρινω.
    Ο ενας όμως από αυτους, ηταν στα υποβρυχια ολη του τη ζωη, αν αυτό σου λεει κατι....


    Οσο για τις αποδειξεις τωρα, ουτε μιση αποδειξη μη σωσουν να δουν από κανενα μας.
    Γιατι?

    Γιατι είναι ρεμαλια του κερατα! Ολοι τους.
    Μεχρι να δω τα λαφτα μου να πιανουν τοπο (σχολεια, δάσκαλοι στα σχολεια, καθαριστριες στα σχολεια, κλπ) δεν θα παραουν δεκαρα.

    Εδώ πηγαν οι αχρειοι και φορολογησαν το ηλεκτρονικο τσιγαρο. Επειδή όλα τα αλλα τα εχουν στεγνωσει.

    Τα @@ μου θα παρουν όχι αποδειξεις.

    2 Not allowed! Not allowed!

  9. #37
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δεν καταλαβαίνω γιατι αυτό το μενος με την κατσικα του γειτονα...
    Γιατί πάντα η κατσίκα του γείτονα τρέφεται από το δικό μας χορτάρι που φυτρώνει στο δικό μας χωράφι και ποτέ από του ιδιοκτήτη.
    Τοσο απλά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ενας όμως από αυτους, ηταν στα υποβρυχια ολη του τη ζωη, αν αυτό σου λεει κατι....
    Κι εγώ ξέρω άλλους που ήταν στην οικοδομή μια ζωή.
    Ή στα ορυχεία.
    Και τσίμπησαν ένα μεγαλοπρεπέστατο @.
    Σου λέει κάτι;



    Οσο για τις αποδειξεις τωρα, ουτε μιση αποδειξη μη σωσουν να δουν από κανενα μας.
    Γιατι?

    Γιατι είναι ρεμαλια του κερατα! Ολοι τους.
    Μεχρι να δω τα λαφτα μου να πιανουν τοπο (σχολεια, δάσκαλοι στα σχολεια, καθαριστριες στα σχολεια, κλπ) δεν θα παραουν δεκαρα.
    Τα λεφτά πάνε πάντα σε αυτόν που δεν τα δούλεψε, εφάπαξ, δημόσιο - τράπεζες - ΔΕΗ - ΟΤΕ.
    Δεν θα 'ταν παράξενο αν 'πιάνανε τόπο';

    Μόνο για τη ΔΕΗ ο κρατικός προυπολογισμός δίνει 600 εκ το χρόνο:
    Επιχορηγησεις προς ασφαλιστικά ταμεία : OΓΑ – 6.935 ευρώ/άτομο, ΙΚΑ – 1.192 ευρώ/άτομο, ΝΑΤ β€“ 15.443 ευρώ/άτομο, ΟΑΕΕ 998 (!) ευρώ/άτομο, ΟΤΕ 12.800 ευρώ/άτομο, ΔΕΗ β€“ 24.606 ευρώ/άτομο. ΕΤΑΑ – 0!


    Με λίγα λόγια, αν δεν είσαι σε συντεχνία του δημοσίου (με εξαίρεση το ΝΑΤ το οποία βέβαια ληστεύανε κατά συρροή επί 30-40 χρόνια) παίρνεις ένα @.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  10. #38
    Μέλος Το avatar του χρήστη FreeEnergy
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    850

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δεν καταλαβαίνω γιατι αυτό το μενος με την κατσικα του γειτονα... Εγω ξερω κανα δυο που βγηκαν στην συνταξη στα 45. Για το εφάπαξ τωρα που πηρανε δεν ξερω.
    Δεν έχει ( τόση μεγάλη ) σημασία το εφάπαξ όσο τα χρόνια που θα μείνουν στην σύνταξη! Τα λεφτά που έδωσαν αν δούλεψαν δηλαδή για 25 χρόνια ( άντε ας πούμε ότι δουλεύουν από τα 20... ) φτάνουν για να ζήσουν 30 χρόνια ακόμη; Αφού το προσδόκιμο όριο ζωής στην Ελλάδα είναι τα 75 χρόνια... Ποιός θα πληρώσει τα παραπάνω λεφτά; Σίγουρα όχι οι ίδιοι αφού είναι ...συνταξιούχοι!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δεν έχει σημασία πόσο ωραία είναι η θεωρία σου ή πόσο έξυπνος είσαι. Αν δεν επαληθεύεται πειραματικά, είναι λάθος.
    ( Richard Feynman )

  11. #39
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Εκεί είναι ο καυγάς.

    Επειδή αυτοί που ήταν στα ορυχεία τσίμπησαν ένα @ δεν κοιτάμε να φτιάξουμε την κατάσταση να μην τσιμπήσει κανείς άλλος @,
    παρά κοιτάμε και αυτούς τους λίγους που δεν τσίμπησαν @, να τους το πάρουμε.

    Και ξαναλέω. Δεν πηγε κανείς από τους έχοντες-εφάπαξ να το πάρει από τους μη-εχοντες-εφάπαξ.
    Την πουστιά την έκανε το κράτος.

    Αλλά τέτοιοι έιμαστε δεν κοιτάμε ισιώσουμε τα 90 στραβα κληματα, κοιτάμε να στραβώσουμε και τα 10 τελευταία ίσια.

    Δεν είναι τυχαίο που είμαστε η τελευταία χώρα της Αφρικής Ευρώπης

    3 Not allowed! Not allowed!

  12. #40
    Μέλος
    Όνομα
    _
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    _
    Μηνύματα
    1.762

    Προεπιλογή

    ξερω ενα κρυο ανέκδοτο που λέγεται: ΜΕΙΩΣΗ ΤΗΣ ΑΥΞΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ
    αυτο λεει ο μπιλ γκέιτς και δεν εχει σχεση με την κατσικα του γείτονα αλλα με την οικονομικό πόλεμο που κανουν τα μεγάλα κεφάλια (κεφάλες).



    η μείωση της αυξησης του πληθυσμου μπορει να σημαίνει τον αφανισμό ενος έθνους ή περισσότερων.
    δεν ειναι μεγάλο πρόβλημα που οι νεοι εγκατέλειψαν την ελλαδα;

    οι νεοι που έφυγαν και φευγουν δεν εχουν μπαμπα που εχει πολλα λεφτα σε ελληνικες και ξενες τραπεζες;
    ελληνες που φευγουν, αλλοδαποι που έρχονται, γέροι στην ελλάδα που δεν μπορουν να υπερασπίσουν ουτε τον εαυτό τους,
    αλλοι ανησυχουν για τα λεφτά τους που ειναι πολλα, να ανησυχουν για μεγάλο σεισμό που θα ριξει τα σπίτια επανω τους, δεν εχουν ανησυχία;

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας