Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kokoblue Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενταξει δεν αντιλεγω δουλεια του ειναι να ζησει θελει και αυτος αλλα θελει πολλα...εμπας περιπτωση θα την κανω μονος μου απλαθα σας περιγραψω λιγο τι γινετε τωρα!!!

Κεραια - καλωδιο σε διακλδωτη και απο εκει σε 2ο διακλαδωτη (κατι σαν γεφυρα δλδ γτ δεν εφταναν οι θεσεις για ολες τις τηλεορασεις)
Τα καλωδια καταλαηγουν στον κντρικο ενισχυτη και απο εκει τρεχουν σε ολο το σπιτι μονοκοματα χωρις πριζες με καποια Τ
Τα καλωδια ειναι χτισμενα μεσα στο σπιτι οποτε δεν υπαρχει η περιπτωση να βγουνε τωρα για την καινουργια εγκατασταση....

Στην μια τηλεοραση τωρα εχω ΟΤΕ ΤV αλλα θα διακοπει οποτε θελω 3 τηλεορασεις!!

Το σωστο τωρα πως ειναι πειτε μου....αυτην την κεραια την αντιμετωπιζω σαν οποιαδηποτε κεραια κανονικα;; γτ διαβασα καπου οτι στελνει 5v ο αποκωδικοποιητης και τετοια...

εγω οπως το σκεφτομαι τωρα λεω να κανω το εξης:

Κεραια σε ιστο να κοιταει πηλιο απο εκει σε εναν ενισχυτη (ποσα db ειναι καλα ναβγαζει; και απο το OUT του ενισχυτη διακλαδωτη με 1/4 για της τηλεορασεις τα λεω καλα;;
- Κώστα μέγα λάθος του τεχνικού που ζήτησε να πληρωθεί με την ώρα έρχεται ελέγχει και δίνει μια προσφορά με τη δουλειά ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΗ αν δει κάτι που δεν μπορεί να εκτιμήσει σωστά το χρόνο του και το αποτέλεσμα (π.χ. να αλλάξει ένα εσωτερικο καλώδιο) οφείλει να το πεί.
-Σωστά τα λές στη τελευταία παράγραφο προσέχεις ο ενισχυτής να έχει έξοδο πάνω απο 110dbμν και ρυθμιστικό εισόδου για να μην σου κάνει ενδοδιαμόρφωση απο πολύ σήμα στην είσοδό του.