Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 42

Θέμα: Πρόβλημα με ιντερνετ Οτε ! Αγανακτισμενος !

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Πίσω απ' τον ήλιο
    Μηνύματα
    760

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SCHUMACHERJOHN Εμφάνιση μηνυμάτων
    λες να ειναι κανενα φως ? κανενας διακοπτης λαμπας ή η ιδια η λαμπα ? γιατι σε μενα συμβαινει τις ωρες που εχω ανοιχτα τα φωτα....

    Αν συμβαινει αυτο τοτε το καλωδιο που παει στην πριζα του τηλεφωνου ειναι στον ιδια σωληνα με το καλωδιο που παει σε καποιο φως και επηρεαζεται...

    Στην εγκατασταση κανονικα θελει ξεχωριστο σωληνα για να περασει το καλωδιο του ασθενους ρευματος και οχι στον ιδιο με τα ισχυρα ρευματα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    See me...
    And if my face becomes sincere...
    Beware!!!

  2. #22
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fixxxer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κατι αλλο που εχω συνατησει σε 2 φιλους μου, ΔΕΝ βαζουμε φιλτρο αναμεσα στην πριζα και στο ρουτερ...

    Αν εχεις βγαλτο...
    το εχω δοκιμασει με ποσους διαφορετικους συνδιασμους τα φιλτρα....ΣΙΓΟΥΡΟ ειναι οτι τα τηλεφωνα θελουν φιλτρα , αλλιως θα πεφτει το ιντερνετ οταν καποιος μιλαει στο τηλ.....τωρα , το ρουτερ το ειχα 3μερες χωρις φιλτρο,παλι επεφτε....3μερες με φιλτρο , παλι επεφτε.....

    φιλτρα εχω βαλει παντου , και ειναι ολα καινουργια 3μερες....στο ρουτερ , στα τηλεφωνα .....τα αλλαξε ο τεχνικος μου , αλλα παλι το ιδιο θεμα εχω....ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Πίσω απ' τον ήλιο
    Μηνύματα
    760

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SCHUMACHERJOHN Εμφάνιση μηνυμάτων
    το εχω δοκιμασει με ποσους διαφορετικους συνδιασμους τα φιλτρα....ΣΙΓΟΥΡΟ ειναι οτι τα τηλεφωνα θελουν φιλτρα , αλλιως θα πεφτει το ιντερνετ οταν καποιος μιλαει στο τηλ.....τωρα , το ρουτερ το ειχα 3μερες χωρις φιλτρο,παλι επεφτε....3μερες με φιλτρο , παλι επεφτε.....

    φιλτρα εχω βαλει παντου , και ειναι ολα καινουργια 3μερες....στο ρουτερ , στα τηλεφωνα .....τα αλλαξε ο τεχνικος μου , αλλα παλι το ιδιο θεμα εχω....ευχαριστω

    Στο ρουτερ οπως ειπαμε ΔΕΝ θελει φιλτρο...

    0 Not allowed! Not allowed!
    See me...
    And if my face becomes sincere...
    Beware!!!

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Έβρος
    Μηνύματα
    2.438

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SCHUMACHERJOHN Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχομαι και στην περιπτωση μου , να ειναι τοσο απλο.....απλα στην περιπτωση μου , το παραξενο ειναι οτι συμβαινει συγκεκριμενες ωρες , και ΟΧΙ ολη την μερα...
    Και σε μένα το ίδιο ακριβώς συνέβαινε (μόνο στην απομάκρυνση των καλώδιων) . Τώρα και με την απομάκρυνση του μετασχηματιστή δεν υπάρχει περίπτωση να με κόψει την σύνδεση και έχω την καλύτερη δυνατή ταχύτητα .
    Αφού μάλιστα για να μου λυθεί η περιέργεια έβαζα ξανά τα καλώδια και μετασχηματιστή στις προηγούμενες θέσεις και είχα πάλι πρόβλημα.! Επειδή το θεωρούσα τυχαίο αλλά δεν ήταν.
    που σημαινει αν ηταν καποιος μετασχηματιστης ή τα καλωδια ρευματος θα το εκανε ολη τη μερα.....
    Με τον μετασχηματιστή κοντά στο ρούτερ , υπάρχει περίπτωση να πάει καλά σήμερα και αύριο όχι . Με το που απομάκρυνα και αυτόν (μετά από μέρες απογοήτευσης μη συνδεσιμότητας και ταχύτητας ) εξαφανίστηκαν τα προβλήματα εντελώς . Μιλάμε για μήνες αυτή η ιστορία και η απογοήτευση εξαιτίας ενός μαλακόκαβλου τεχνικού της Cyta.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fixxxer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν συμβαινει αυτο τοτε το καλωδιο που παει στην πριζα του τηλεφωνου ειναι στον ιδια σωληνα με το καλωδιο που παει σε καποιο φως και επηρεαζεται...

    Στην εγκατασταση κανονικα θελει ξεχωριστο σωληνα για να περασει το καλωδιο του ασθενους ρευματος και οχι στον ιδιο με τα ισχυρα ρευματα...

    λεω ισως να επηρεαζεται , δεν ειμαι σιγουρος....δεν το τεσταρα ακομα , τωρα εχω χρονο και θα παω να κανω πειραματα....αλλα λιγο απιθανο μου ακουγεται , γιατι παλαιοτερα δεν ειχα θεμα ΠΟΤΕ με τις εσωτερικες καλωδιωσεις....θα το εχω υποψιν μου την απαντηση σου.....ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fixxxer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο ρουτερ οπως ειπαμε ΔΕΝ θελει φιλτρο...
    σου λεω , δεν ειχα φιλτρο και παλι το εκανε

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Κυριακίδης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε μένα το ίδιο ακριβώς συνέβαινε (μόνο στην απομάκρυνση των καλώδιων) . Τώρα και με την απομάκρυνση του μετασχηματιστή δεν υπάρχει περίπτωση να με κόψει την σύνδεση και έχω την καλύτερη δυνατή ταχύτητα .
    Αφού μάλιστα για να μου λυθεί η περιέργεια έβαζα ξανά τα καλώδια και μετασχηματιστή στις προηγούμενες θέσεις και είχα πάλι πρόβλημα.! Επειδή το θεωρούσα τυχαίο αλλά δεν ήταν.

    Με τον μετασχηματιστή κοντά στο ρούτερ , υπάρχει περίπτωση να πάει καλά σήμερα και αύριο όχι . Με το που απομάκρυνα και αυτόν (μετά από μέρες απογοήτευσης μη συνδεσιμότητας και ταχύτητας ) εξαφανίστηκαν τα προβλήματα εντελώς . Μιλάμε για μήνες αυτή η ιστορία και η απογοήτευση εξαιτίας ενός μαλακόκαβλου τεχνικού της Cyta.

    τα καλωδια και τους οποιουσδηποτε μετασχηματιστες τους εχω απομακρυνει αρκετα....δλδ τουλαχιστον 30cm...το καθε καλωδιο του ρουτερ δεν ειναι κοντα σε οποιοδηποτε αλλο καλωδιο...

    ευχαριστω

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Πίσω απ' τον ήλιο
    Μηνύματα
    760

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SCHUMACHERJOHN Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου λεω , δεν ειχα φιλτρο και παλι το εκανε
    Ναι το διαβασα, απλα ειναι κι αυτο ενα "εμποδιο"

    Αλλο ενα πειραμα ειναι να βρεις ενα ρουτερ, να το δοκιμασεις και αυτο μηπως αυτο που εχεις ειναι λιγο "ευαισθητο"

    0 Not allowed! Not allowed!
    See me...
    And if my face becomes sincere...
    Beware!!!

  9. #29
    Μέλος Το avatar του χρήστη G-COM
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    34

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα και καλή χρονιά.

    Μπορείς να πεις τι τύπου είναι η σύνδεσή σου(pstn-isdn) και αν είναι ευρυζωνική;Επίσης πόσες τηλ. συσκευές/φάξ έχεις στο σπίτι και αν υπάρχει συναγερμός που χρησιμοποιεί τη γραμμή.Με βάση τις ώρες που αναφέρεις καλό θα ήταν να δεις αν ξεκινά κάποια ηλ.συσκευή ή ανάβουν φώτα εκείνη την ώρα(όπως αναφέρθηκε και παραπάνω για παρεμβολές).

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    20

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fixxxer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το διαβασα, απλα ειναι κι αυτο ενα "εμποδιο"

    Αλλο ενα πειραμα ειναι να βρεις ενα ρουτερ, να το δοκιμασεις και αυτο μηπως αυτο που εχεις ειναι λιγο "ευαισθητο"

    βρηκα ρουτερ μολις , το συνδεσα οπως με ειπες , το αφησα κανενα 20λεπτο να παιξει , παλι τα ιδια.....εβαλα και φιλτρο αναμεσα στην πριζα και στο ρουτερ και παλι τα ιδια.....

    και στις δυο περιπτωσεις ειχα αποσυνδεσει ολα τα τηλεφωνα....

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Περι ΟΤΕ
    By Dennis87 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-17, 12:05
  2. οτε
    By harris in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-13, 22:28
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-13, 19:09
  4. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-12, 18:46
  5. Γραμμή ΟΤΕ
    By lefteris251 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-12, 17:09

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας