Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 78

Θέμα: Κρίση & Φόρουμ!

  1. #31
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Λίγα στατιστικά:
    Από τα 42733 μέλη, τα 33160 δεν έχουν ούτε ένα μήνυμα.
    Από τα 9573 που απομένουν, αν αφαιρεθούν όσοι μπήκαν για να λύσουν το πρόβλημά τους και εξαφανίστηκαν (<50 μηνήματα) απομένουν 1128.
    Από αυτούς, ενεργοί τον τελευταίο χρόνο είναι 596.
    Αν αφαιρέσεις τα trol και τους περιφερόμενους ασκόπως, στο τέλος δεν απομένουν ούτε 6 άνθρωποι ανά νομό!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #32
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Το Forum υστερει σε γυναικες.
    Πρεπει να κανουμε μια καμπανια για να προσελκύσουμε πιο πολλους εκπροσωπους του ασθενους φυλου.

    Κατά προτιμηση σαν την κυρια από πανω.

    4 Not allowed! Not allowed!

  3. #33
    Μέλος
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Κρινοντας εξ' ιδιων τα αλοτρια, εχει χαθει μερος του ενδιαφεροντος γιατι ισως λογω προβληματων χαθηκαν ατομα του φορουμ που με τις κατασκευες τους (ειδικα τις λαμπατες) κεντριζαν το ενδιαφερον των υπολοιπων!
    Ειδικα με τη κριση τα λαμπατα και ακριβα hi end μηχανηματα ειναι απλησιαστα!
    Προσωπικα εχω λαμπατες κατασκευες τελειωμενες αλλα δε τις ανεβαζω γιατι δεν εχω πολλες ωρες πια ελευθερες για να τις παρακολουθω.
    Επισης εχει λογω της τεχνολογιας γεμισει το φορουμ με κατασκευες ετοιματζιδικες του στυλ arduino που πολλοι (οπως κι εγω) δε τις καταλαβαινουν!
    Αν ηθελα κατι τετοιο το αγοραζα ετοιμο και το επιδεικνυα!
    Προτιμω μια κατασκευη απο το Α μεχρι το Ω και ας ειναι απλουστατη!Δεν ειναι τεχνη μονο το κολλημα της πλακεττας αλλα και το τρυπημα του κουτιου και πολλα αλλα....
    Μη σας κουραζω αλλο με τα δικα μου!
    Τελικα η κριση ειναι σε πολλα επιπεδα και πολυ περισσοτερο στη διαθεση του καθενα που τρεχει καθημερινα να τα φερει βολτα!

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #34
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakisr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρινοντας εξ' ιδιων τα αλοτρια, εχει χαθει μερος του ενδιαφεροντος γιατι ισως λογω προβληματων χαθηκαν ατομα του φορουμ που με τις κατασκευες τους (ειδικα τις λαμπατες) κεντριζαν το ενδιαφερον των υπολοιπων!
    Ειδικα με τη κριση τα λαμπατα και ακριβα hi end μηχανηματα ειναι απλησιαστα!
    Προσωπικα εχω λαμπατες κατασκευες τελειωμενες αλλα δε τις ανεβαζω γιατι δεν εχω πολλες ωρες πια ελευθερες για να τις παρακολουθω.
    Επισης εχει λογω της τεχνολογιας γεμισει το φορουμ με κατασκευες ετοιματζιδικες του στυλ arduino που πολλοι (οπως κι εγω) δε τις καταλαβαινουν!
    Αν ηθελα κατι τετοιο το αγοραζα ετοιμο και το επιδεικνυα!
    Προτιμω μια κατασκευη απο το Α μεχρι το Ω και ας ειναι απλουστατη!Δεν ειναι τεχνη μονο το κολλημα της πλακεττας αλλα και το τρυπημα του κουτιου και πολλα αλλα....
    Μη σας κουραζω αλλο με τα δικα μου!
    Τελικα η κριση ειναι σε πολλα επιπεδα και πολυ περισσοτερο στη διαθεση του καθενα που τρεχει καθημερινα να τα φερει βολτα!
    Εγώ να φανταστείς δεν ξέρω πως δουλεύει η λυχνία

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #35
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    σε όλα τα πράγματα υπάρχει ακμή και παρακμή.


    ένας λόγος είναι σίγουρα τα έτοιμα γκατζετακια σε πολύ φθηνές τιμές οπότε 8 στους 10 αντί να ψάχνουν πως και τι απλά το αγοράζουν,,

    αν επισκεπτόσαστε ξένα φόρουμ [εξωτερικού] θα δείτε οτι
    τα πιο ενδιαφέροντα
    θέματα είναι σχετικά με τα γκατζετς που είναι ακόμη ακριβά.




    υπάρχουν και άλλοι πολλοί λογοι που σχετίζονται με τα μέλη ενός φόρουμ [και με τους διαχειριστές]
    άλλα
    ποιος ο λόγος να αναφερόμαστε σε αυτα ?? εχει κάποιος την παραμικρή πίστη? [επίτηδες δεν χρεισιμοποιησα την λέξη ελπίδα]οτι
    αν αναφερθούμε σε προβλήματα που προκαλούνται από μέλη αυτά να λυθούν ??

    όποιος το πιστεύει αυτό είναι πολύ μαλάκας.


    έγινε αναφορά σε ''καλαμοκαβαλαρηδες'' αλλά αν δεν αναφερθούν και τα ονόματα τους τότε είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και
    δεν αποτελεί δήλωση.







    βασικά αυτό που κάνει την μεγαλύτερη ζημεια είναι η νοοτροπία που έχουμε σαν Ελληνες οτι όταν
    ξέρουμε κατι δεν επιθυμούμε να το μοιραστούμε αλλά το κρατάμε
    σαν πουγκί με λίρες ενώ
    στο εξωτερικό σε οποίο φόρουμ και αν μπεις θα τρέξουν να σε βοηθήσουν,, αν το ξέραν όλοι αυτοί που μπαίνουν εδώ για τις πτυχειακες τους και τους παίρνετε απο τα μούτρα
    οτι αν ρωτούσαν το ίδιο πράγμα σε ενα αμερικάνικο φόρουμ θα περνάν αμέσως τις σωστές απαντήσεις τότε,, πραγματικά
    ίσως αυτό εδώ το φόρουμ να
    έβλεπε ξανά δόξες, διότι τα μελη θα καταλαβαίνανε τι σημαίνει ελεύθερη διακίνηση ιδεών και γνώσεων.



    άρα ουσιαστικά δεν θέλει κατασκευές διότι είμαι σίγουρος ότι όλοι σας κάθε μέρα κάνετε και κάτι νέο,,
    θελει επανεκπαιδευση στο τομεα του να μοιράζεσαι.

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #36
    Μέλος
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    θελει επανεκπαιδευση στο τομεα του να μοιράζεσαι
    Και κατι που θελω να συμπληρωσω στα λογια του tsimpidas, λιγοτερη ειρωνεια....καποιοι εχουν κανει το φορουμ οχημα για τις μεγαλομανιες τους...και οποιος εχει τη μυγα να μυγιαστει!

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #37
    Μέλος Το avatar του χρήστη liat
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    752

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... έγινε αναφορά σε ''καλαμοκαβαλαρηδες'' αλλά αν δεν αναφερθούν και τα ονόματα τους τότε είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε και
    δεν αποτελεί δήλωση
    .
    ... αν το ξέραν όλοι αυτοί που μπαίνουν εδώ για τις πτυχειακες τους και τους παίρνετε απο τα μούτρα ...
    Λίγο αντιφατικό θα έλεγα; Ποιοι τους παίρνουν από τα μούτρα; Ονόματα;
    Δεν περιμένω να μου απαντήσεις και δεν ξέρω αν αξίζει το κόπο.
    Για τον ίδιο λόγο παρομοίως δεν αναφέρθηκα ονομαστικά. Και προς τι δηλαδή; Αφού γνωρίζουμε γιατί παριστάνουμε τους ανίδεους; Υποκριτικό;
    Το πρόβλημα είναι υπαρκτό και δε νομίζω να φταίει η κόπωση, η κρίση κλπ. Απλά δικαιολογίες.
    Έτσι προς ενημέρωση, υπάρχει forum, επίσης Ελληνικό, άσχετο με ηλεκτρονικές κατασκευές, που όσοι γράφονται και δημοσιεύουν θέματα ή συμμετέχουν σε συζητήσεις, συμπεριφέρονται όπως αρμόζει, όχι γιατί εκεί μαζεύτηκαν άγιοι αλλά επειδή το κλίμα που έχει δημιουργηθεί από τον διαχειριστή και την ομάδα υποστήριξης
    δεν επιτρέπει παρεκκλίσεις από την κόσμια συμπεριφορά.
    Μην ανακαλύπτουμε τον τροχό.

    2 Not allowed! Not allowed!

  8. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον liat για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    @962fm@ (15-01-17), toliis69 (15-01-17)

  9. #38
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    χμμμμμ επειδή βλέπω να με παίρνει η μπάλα να πω ότι όσοι έχουν προβλήματα για την συμπεριφορά τον διαχειριστών τότε να πάνε σε κάνα νηπιαγωγείο ή δημοτικό, να κάτσουν κάνα μήνα, και μετά να έρθουν και να δουν ότι τελικά κάπως έτσι συμπεριφέρονται όταν κάνουν σαν μικρά παιδιά και περιμένουν τον δάσκαλο να βάλει τον άλλων τιμωρία (όχι φυσικά τον ίδιο γιατί πάντα ο άλλος φταίει)σε χαζούς τσακωμούς.
    τώρα το αν φταίνε άλλοι αλλά δεν λέτε ονόματα αλλά δεν είστε εσείς οι κακοί που δεν λέτε αλλά αυτοί που εσείς δεν λέτε γιατί δεν είσαστε κακοί αλλά αυτοί είναι οι κακοί που εσείς δεν λέτε......... θα πρότεινα να μπείτε από την άλλη μεριά και να δείτε μήπως τελικά κοιτάτε την αιτία που σας ενοχλεί?

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  10. #39
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...όλοι αυτοί που μπαίνουν εδώ για τις πτυχειακες τους και τους παίρνετε απο τα μούτρα...
    Δεν νομίζω πως όσοι μπαίνουν για τις πτυχιακές τους τρώνε γιουχάρισμα, απλά αυτό το φαινόμενο φαίνεται τόσο έντονα διότι όσοι από αυτούς τρώνε γιουχάρισμα είναι αυτοί που δε μπήκαν στον κόπο να γράψουν οτιδήποτε άλλο πέρα από τον ξερό τίτλο της πτυχιακής ή την εκφώνηση της άσκησής τους Άλλωστε πιστεύω συμφωνούμε πως η οποιαδήποτε τεχνική ερώτηση εδώ στο forum θα μπορούσε να σχετίζεται με πτυχιακή.

    6 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  11. #40
    Μέλος Το avatar του χρήστη Kernel Panic
    Όνομα
    Kernel Panic
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    Στην περίπτωση που δεν πάει και αυτό το θέμα κατά διαόλου, λέμε τώρα.
    Δεν ξέρω ρε σεις αλλά η δική μου γνώμη, που είναι λίγο αλλιώτικη από των περισσοτέρων που διάβασα, αλλά είναι σύμφωνη με το δεύτερο σκέλος της υπόθεσης του SRF που λέει ότι, η πτώση του ενδιαφέροντος για τα ηλεκτρονικά είναι εντελώς τυχαία και συμπτωματικά έπεσε πάνω στην εμφάνιση της οικονομικής κρίσης στην Ελλάδα.
    Κατά την γνώμη μου, η πτωτική πορεία είχε δείξει τα σημάδια της λίγα χρόνια πριν, με εμφανέστερο όταν το Ελληνικό ΕΛΕΚΤΟΡ τύπωσε το τελευταίο του τεύχος το Μάϊο του 2008.
    Για μένα, είναι φανερό ότι το DIY έχει κάνει τον κύκλο του όπως το ξέραμε και τώρα τραβάει άλλους δρόμους.
    Θέλω να διευκρινίσω όμως, ότι για μένα, χόμπι είναι να περνάω ευχάριστα τον λίγο ελεύθερο χρόνο μου με πράγματα που με γεμίζουν, άσχετα με τι είναι αυτό που κάνω την δεδομένη στιγμή, σχέδιο στο PC, programing, game, FB, διάβασμα, κ.λπ.
    Είναι κατανοητό ότι αυτές και μόνο οι ασχολίες φτάνουν να ρουφήξουν τον λιγοστό ελεύθερο χρόνο μου που Θα διέθετα στο DIY και ενώ έχω κάμποσα σχέδια έτοιμα για υλοποίηση, τα αφήνω γι’ αργότερα, που θα έχω περισσότερη όρεξη, μόνο αν είναι κάποιο project που μ’ έχει κ@υλωσει πολύ θα ασχοληθώ μέχρι τέλους μαζί του.
    ** Άσχετο μα σχετικό, παρακαλούνται οι μπαχαλάκηδες να περάσουν έξω!.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χαρδούβελης: Τι έφταιξε για την κρίση
    By Πετρος Πετριδης in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-16, 19:35
  2. Πρόβλημα σε PHPBB φόρουμ
    By john_b in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-14, 21:50
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-13, 17:33
  4. Απαντήσεις: 112
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-10, 00:01
  5. Νέο Ραδιοερασιτεχνικό φόρουμ
    By aeonios in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-06, 15:55

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας