Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 78

Θέμα: Κρίση & Φόρουμ!

  1. #41
    Μέλος Το avatar του χρήστη toliis69
    Όνομα
    Αποστόλης
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    173

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον ίδιο λόγο παρομοίως δεν αναφέρθηκα ονομαστικά. Και προς τι δηλαδή; Αφού γνωρίζουμε γιατί παριστάνουμε τους ανίδεους; Υποκριτικό;
    Το πρόβλημα είναι υπαρκτό και δε νομίζω να φταίει η κόπωση, η κρίση κλπ. Απλά δικαιολογίες.
    Εχειςαπόλυτο δίκιο Γιάννη.Κορυφαίοι συνφορουμίτες αναγκάστηκαν να αποχωρήσουν και να φτιαξουν δικό τους κλειστό φορουμ για να γλιτώσουν απο τις εξυπναδες μερικων........

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #42
    Μέλος Το avatar του χρήστη liat
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    752

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμμμ επειδή βλέπω να με παίρνει η μπάλα να πω ότι όσοι έχουν προβλήματα για την συμπεριφορά τον διαχειριστών ... θα πρότεινα να μπείτε από την άλλη μεριά και να δείτε μήπως τελικά κοιτάτε την αιτία που σας ενοχλεί?
    Γιάννη όσα ανέφερα μέχρι στιγμής είναι η προσωπική μου άποψη για το θέμα/έρευνα που άνοιξε ο Γιώργος.
    Εκτιμώ ότι ο σκοπός ήταν να εξαχθούν κάποια χρήσιμα συμπεράσματα που ενδεχόμενα θα βοηθήσουν στην αναζωογόνηση του forum
    και για τον σκοπό αυτό έγραψα όσα παρατηρώ από την δική μου οπτική.
    Ίσως να είμαι ο μόνος που έχει αυτή την θέση; Τα thumbs up δείχνουν κάτι τέλος πάντων.
    Κατανοώ ότι η θέση των διαχειριστών και των λοιπών μελών της ομάδας διαχείρισης είναι λεπτή, πλην όμως μερικές φορές επιβεβλημένη.
    Δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι πρέπει να λειτουργούν τα fora. Αλλιώς ας μην υπάρχουν κανόνες.
    Προσωπικά δεν έχω κάτι μαζί σου όπως και με άλλα μέλη και ευχαρίστως θα έπινα καφεδάκι μαζί σας, αν οι υποχρεώσεις το επέτρεπαν.
    Πιστεύω ότι τέτοιες συζητήσεις είναι εποικοδομητικές και θα έπρεπε να επιδιώκονται.

    edit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kernel Panic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περίπτωση που δεν πάει και αυτό το θέμα κατά διαόλου, ...
    ** Άσχετο μα σχετικό, παρακαλούνται οι μπαχαλάκηδες να περάσουν έξω!.
    Κατά διαόλου δεν πάει κανένα θέμα εκτός αν αυτός είναι ο στόχος.
    Να μη μιλάμε τότε και να παριστάνουμε το "δεν ξέρω αν το καταλάβατε, απόψε είμαστε μια χαρούμενη ατμόσφαιρα, είμαστε".

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη liat : 15-01-17 στις 23:54

  3. #43
    Μέλος Το avatar του χρήστη Kernel Panic
    Όνομα
    Kernel Panic
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    από μένα καληνύχτα σας!!!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #44
    Banned
    Όνομα
    tsimpidas
    Εγγραφή
    May 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    1.028

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λίγο αντιφατικό θα έλεγα; Ποιοι τους παίρνουν από τα μούτρα; Ονόματα;
    Δεν περιμένω να μου απαντήσεις και δεν ξέρω αν αξίζει το κόπο.
    Για τον ίδιο λόγο παρομοίως δεν αναφέρθηκα ονομαστικά. Και προς τι δηλαδή; Αφού γνωρίζουμε γιατί παριστάνουμε τους ανίδεους; Υποκριτικό;
    Το πρόβλημα είναι υπαρκτό και δε νομίζω να φταίει η κόπωση, η κρίση κλπ. Απλά δικαιολογίες.
    Έτσι προς ενημέρωση, υπάρχει forum, επίσης Ελληνικό, άσχετο με ηλεκτρονικές κατασκευές, που όσοι γράφονται και δημοσιεύουν θέματα ή συμμετέχουν σε συζητήσεις, συμπεριφέρονται όπως αρμόζει, όχι γιατί εκεί μαζεύτηκαν άγιοι αλλά επειδή το κλίμα που έχει δημιουργηθεί από τον διαχειριστή και την ομάδα υποστήριξης
    δεν επιτρέπει παρεκκλίσεις από την κόσμια συμπεριφορά.

    Μην ανακαλύπτουμε τον τροχό.

    σωστα,, αν δεις έγραψα επισεις οτι και να αναφερθούν συγκεκριμένα πρόσωπά δεν θα αλαξει τίποτα.





    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμμμ επειδή βλέπω να με παίρνει η μπάλα να πω ότι όσοι έχουν προβλήματα για την συμπεριφορά τον διαχειριστών τότε να πάνε σε κάνα νηπιαγωγείο ή δημοτικό, να κάτσουν κάνα μήνα, και μετά να έρθουν και να δουν ότι τελικά κάπως έτσι συμπεριφέρονται όταν κάνουν σαν μικρά παιδιά και περιμένουν τον δάσκαλο να βάλει τον άλλων τιμωρία (όχι φυσικά τον ίδιο γιατί πάντα ο άλλος φταίει)σε χαζούς τσακωμούς.
    τώρα το αν φταίνε άλλοι αλλά δεν λέτε ονόματα αλλά δεν είστε εσείς οι κακοί που δεν λέτε αλλά αυτοί που εσείς δεν λέτε γιατί δεν είσαστε κακοί αλλά αυτοί είναι οι κακοί που εσείς δεν λέτε......... θα πρότεινα να μπείτε από την άλλη μεριά και να δείτε μήπως τελικά κοιτάτε την αιτία που σας ενοχλεί?

    χμμμμμ στην
    δική σου περίπτωση για να μπούμε στην ''αλλη πλευρα'' θα πρέπει οχι να πάμε στο δημοτικό,,, στο στρατό
    θα πρεπει να γυρισουμε και
    να αρχίσουμε να ρουφιανευουμε τους άλλους φαντάρους στον επιλοχία μπας και μας κανει υποδεκανείς [υπορουφιανεις τους λέγαμε θυμαμε].




    και μετά θα φτιάξουμε τον κυκλο των χαμενων ποιητων https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F...84%CF%8E%CE%BD για να μην παίρνεις μόνος σου τις αποφάσεις κύριε υποδεκαννεα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #45
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Η παρακμή ξεκίνησε απ' όταν...έφυγε...ο...Κυριάκος...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  6. #46
    Μέλος Το avatar του χρήστη genesis
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    1.036

    Προεπιλογή

    Σε όσα forum συμμετέχω παρατηρώ αντίστοιχη κάμψη.
    Μάλιστα όσο πιο εξειδικευμένο είναι το forum τόσο μεγαλύτερη είναι η κάμψη που παρουσιάζει.
    Νομίζω ότι το συγκεκριμένο forum που μας φιλοξενεί "σώζεται", όσο μπορεί να το πει κανένας αυτό, από το μεγάλο εύρος του θέματος "ηλεκτρονικά" και από την ανοχή που δείχνει σε θέματα που δεν είναι και τόσο σχετικά.
    Οι λόγοι για αυτήν την κάμψη είναι γενικοί αλλά και συγκυριακοί. Τα πράγματα αλλάζουν και οφείλουμε να αλλάξουμε και εμείς μαζί με αυτά.

    Το ύφος και οι συμπεριφορές (καλές ή κακές) που παρατηρούνται στο forum είναι προφανώς αποτέλεσμα της νοοτροπίας μας και εφόσον εδώ είμαστε μία μικρή κοινότητα δεν θα μπορούσε αυτή να διαφέρει πολύ από την υπόλοιπη κοινωνία.
    Γιάννη (λέπουρα), θα συμφωνήσω σε πολλά με τον άλλο Γιάννη (liat) σε ότι έχει να κάνει με την ομάδα διαχείρισης.
    Μην το παίρνεις προσωπικά εσύ ή κανένας άλλος διαχειριστής γιατί είναι σίγουρο ότι η ανοχή που δείχνετε σε κάποια πράγματα είναι αποτέλεσμα καλής θέλησης εκ μέρους σας.
    Πάντως για εμένα ήταν αρκετές φορές ανασταλτικός παράγοντας η συμπεριφορά κάποιων μελών για να συμμετάσχω σε μία συζήτηση που νομίζω ότι είχα κάτι να προσθέσω.
    Υπάρχουν αυτονόητα (?) πράγματα που πρέπει να τηρούνται στον γραπτό λόγο για να μην οδηγούν σε παρερμηνείες και παρεξηγήσεις.
    Προφανώς κάποιοι αγνοούν τα αυτονόητα και στην μικρή μας κοινότητα οι διαχειριστές είναι αυτοί που έχουν επιφορτιστεί με τον άχαρο ρόλο να τους επαναφέρουν στην τάξη, ειδικά σε ότι έχει να κάνει με προσωπικούς χαρακτηρισμούς και ειρωνικά / απαξιωτικά σχόλια.
    Όχι ότι δεν γίνεται αυτό. Ίσως όμως θα έπρεπε να γίνεται λίγο πιο άμεσα πριν ξεφύγει η κατάσταση.
    Από εμπειρία σε άλλα forum νομίζω ότι το δικό μας είναι στον μέσο όρο.
    Μπορεί όμως να βελτιωθεί και με αυτόν τον τρόπο να προσελκύσει περισσότερα μέλη ή έστω να μειωθούν οι απώλειες για αυτόν τον λόγο.

    3 Not allowed! Not allowed!
    Τύχη είναι το σημείο που η προετοιμασία συναντά την ευκαιρία.

  7. #47
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsimpidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστα,, αν δεις έγραψα επισεις οτι και να αναφερθούν συγκεκριμένα πρόσωπά δεν θα αλαξει τίποτα.








    χμμμμμ στην
    δική σου περίπτωση για να μπούμε στην ''αλλη πλευρα'' θα πρέπει οχι να πάμε στο δημοτικό,,, στο στρατό
    θα πρεπει να γυρισουμε και
    να αρχίσουμε να ρουφιανευουμε τους άλλους φαντάρους στον επιλοχία μπας και μας κανει υποδεκανείς [υπορουφιανεις τους λέγαμε θυμαμε].




    και μετά θα φτιάξουμε τον κυκλο των χαμενων ποιητων https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9F...84%CF%8E%CE%BD για να μην παίρνεις μόνος σου τις αποφάσεις κύριε υποδεκαννεα.
    θύμισε μου? ποιοι είναι τελικά το πρόβλημα που φεύγει ο κόσμος?
    και να υποθέσω ότι αυτούς τους χαρακτηρισμούς τους κάνεις και στα άλλα σοβαρά φορουμ που πας και εγώ πρέπει να κάνω τον μαλάκα για να μην στεναχωρήσω κανένας που θα είναι φίλος σου και μετά θα μου την φυλάει να μου την λέει κάθε φορά που θα γράφω σε θέμα.
    όπως είπα. νηπιαγωγείο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lepouras : 16-01-17 στις 13:10
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  8. #48
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.865

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μετά θα μου την φιλάει


    Δεν φτάνει που στην φιλάνε, παραπονιέσαι κιόλας!

    1 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  9. #49
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panoss Εμφάνιση μηνυμάτων


    Δεν φτάνει που στην φιλάνε, παραπονιέσαι κιόλας!



    έτσι δεν κάνουν όταν στην κάνουν την ζημία?....

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  10. #50
    Μέλος Το avatar του χρήστη GR_KYROS
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΚΙΔΑ
    Μηνύματα
    2.462

    Προεπιλογή

    Γιατί πάγωσε το θέμα ήταν ενδιαφέρον

    Να θίξω και δυο θέματα ακόμα, έτσι για να προχωρήσει η συζήτηση

    Ένα είναι για κάποια παιδιά που απελπισμένα μπαίνουν εδώ για να βρουν (έτοιμη) λύση για κάποια εργασία της σχολής τους.
    Και ακούνε τα όσα τόσα και τα μαζεύουν και φεύγουν άρον άρον
    Εντάξει είναι κάπως ανορθόδοξο αλλά ξέρουμε πως με το εκπαιδευτικό αυτό σύστημα πολλοί βρίσκονται σε σχολές που ποτέ δεν φανταζόντουσαν.
    Δείξτε κατανόηση, η μην ασχολείστε καθόλου.

    Ένα δεύτερο θέμα είναι κάποιοι όχι και τόσο σχετικοί που ζητούν βοήθεια για κάποιο σχέδιο κατασκευής
    Εκεί εάν δεν έχεις όρεξη να βοηθήσεις δεν απαντάς
    Εάν έχεις κάτι σχετικό η παρόμοιο τον παραπέμπεις σε κάποιο link (αυτό το συνηθίζω εγώ και περιμένω την επόμενη απάντηση του να δω το επίπεδό του)
    Αλλά κάτι απαντήσεις τύπου [είναι απλό δες το τάδε Datasheet και φτιάξε το ] η διαμάχες από κάποιους (όλα τα ξέρω) με αυτούς που θέλουν να βοηθήσουν τύπου [δεν ξέρεις εσύ εγώ τα ξέρω όλα] και μπλα μπλα μπλα χωρείς να παραθέτουν ένα σχέδιο τελικά

    Όλα τα παραπάνω νομίζω αποτρέπουν νέα μέλη

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5 6 7 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χαρδούβελης: Τι έφταιξε για την κρίση
    By Πετρος Πετριδης in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-16, 19:35
  2. Πρόβλημα σε PHPBB φόρουμ
    By john_b in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-14, 21:50
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-13, 17:33
  4. Απαντήσεις: 112
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-10, 00:01
  5. Νέο Ραδιοερασιτεχνικό φόρουμ
    By aeonios in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-06, 15:55

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας