Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6

Θέμα: επιλογή συστήματος συναγερμού

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.940

    Προεπιλογή επιλογή συστήματος συναγερμού

    Καλησπέρα στην παρέα,

    θα ήθελα μια βοήθεια για επιλογή συστήματος ασφαλείας (είναι για εργοστάσιο, υπάρχει ένα αρχαίο και θα γίνει νέα εγκατάσταση). Έχω δύο προτάσεις για 1. tecnoalarm pininfarina και 2. CADXX-NX8. Θα ήθελα την άποψή σας πάνω σε αυτά και συγκριτικά.

    Θα ήθελα επίσης να μου προτείνεται ένα αξιόπιστο περιμετρικό ανιχνευτή κίνησης (διακοπή δέσμης 30-60 μέτρα όχι απλό ανιχνευτή κίνησης) για προαύλιο. Ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω, δεν ξέρω πως αποκαλείται από τους εγκαταστάτες αυτός ο ανιχνευτής.

    Ακόμη την άποψη σας αν ένα καταγραφικό με κάμερες έχει να προσφέρει τίποτε στο θέμα ασφάλειας.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Μαρκο δεσμες λεγονται,απο τις κορυφαιες ειναι οι τακεξ.
    Με τις καμερες στο θεμα ασφαλειας εχεις εικονα 24 ωρες τον 24 ωρο σε σημεια που δεν μπορεις να εισαι παρων.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Ραφαηλ
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    183

    Προεπιλογή

    καλησπερα
    και οι 2 συναγερμοι ειναι πολυ αξιοπιστοι ... και ιδικα ο caddx που τοσα χρονια το εχει αποδηξει με το παραπανω ... αλλα και ο technoalarm ειναι φοβερο μηχανημα και με το bus του μπορεις να κανεις απιστευτα πραγματα...
    για περιμετρικη καλυψη οπως προτεινε και ο φιλος σταματης παραπανω .. οι τακεξ ειναι κορυφη σε περιμετρικους ανιχνευτες αλλα κοιταξε ομως και τους optex ειναι λιγο φθηνοτεροι και αρκετα αξιοπιστοι τους δουλευω σχεδον καθημερινα και δεν εχω παραπονο
    οσο για τις καμερες λειτουργου κατα καποιο τροπο αποτρεπτικα και αυτες αλλα μπορεις να εχεις καταγεγραμενη εικονα μερα νυχτα 24ωρες το 24ωρο και με αμεση προσβαση μεσω ιντερνετ απ οπου και αν εισαι να δεις τι γινεται !

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη ggr
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2006
    Περιοχή
    Παλαιο Φαληρο
    Μηνύματα
    1.287

    Προεπιλογή

    Περα απο τα υλικα (για τα οποια θα πρεπει να επιλεξεις καποια επωνυμα/δοκιμασμενα) σημασια εχει και ο εγκαταστατης.
    Μια ομαδα οσο καλη και να ναι , αν δεν υπαρχει καλος προπονητης....

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.940

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ggr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περα απο τα υλικα (για τα οποια θα πρεπει να επιλεξεις καποια επωνυμα/δοκιμασμενα) σημασια εχει και ο εγκαταστατης.
    Μια ομαδα οσο καλη και να ναι , αν δεν υπαρχει καλος προπονητης....
    Την εγκατάσταση και την φύλαξη γενικότερα θα αναλάβει εταιρεία security. Η ερώτηση μου είναι για να αξιολογήσω τις προτάσεις τους. Θα ήθελα και μια γνώμη για μικροκυματικά radar αντί για δέσμες. Μου είπαν ότι οι δέσμες έχουν πρόβλημα με ομίχλες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη ggr
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2006
    Περιοχή
    Παλαιο Φαληρο
    Μηνύματα
    1.287

    Προεπιλογή

    Επιλεγουμε αναμεσα στα 2 ειδη που ανεφερες αναλογα με τον χωρο που θελουμε να καλυψουμε.
    Πχ για περιμετρικη προστασια ενος φραχτη επιλεγουμε δεσμες, για τις οποιες το κοστος ανεβαινει πολυ, σε συναρτηση με την αξιοπιστια τους και την εμβελεια τους.
    Aντιθετα οταν θελουμε να καλυψουμε καποια παραθυρα /πορτες, τοτε πηγαινουμε στη λυση του εξωτερικου ρανταρ (IR/MW) για τα οποια επισης ισχυει ο κανονας οτι πληρωσεις παιρνεις.
    Το σημαντικοτερο ομως και για τις δυο περιπτωσεις, ειναι η σωστη εγκατασταση/ρυθμιση τους, η οποια πρεπει να γινει λαμβανοντας υπ οψη πολλους παραγοντες (ηλιακη ακτινοβολια , βλαστηση. διελευση ζωων-πουλιων) ετσι ωστε να ελαχιστοποιουνται οι περιπτωσεις λανθασμενων συναγερμων, η μη ανιχνευσης καποιου εισβολεα.

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Βοήθεια για επιλογή συναγερμού
    By kyriakos84 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-14, 10:25
  2. Επιλογή Συναγερμού
    By antykaps in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-12, 09:28
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-12, 07:01
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-12, 20:20
  5. Επιλογή συστήματος συναγερμού
    By stefan77 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-12, 12:50

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας