Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: siemens ic60

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    george
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    421

    Προεπιλογή siemens ic60

    καλησπερα.θα ηθελα την βοηθεια σας.πως μπορω να προγραμματισω μια siemens ic60 ενσυρματη να οπλιζει -αφολιζει αυτοματα,ο οπλισμος να γινεται στις 22:00 το βραδυ και να αφοπλιζει στις 07:00 το πρωι καθε μερα.προσπαθησα να το κανω μεσω υπολογιστη αλλα δεν εβγαλα ακρη

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    george
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    Μηνύματα
    421

    Προεπιλογή

    καλημερα.δεν υπαρχει κανεις που να προγραμματιζει siemens???

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Αν θες κανε λιγο υπομονη να τα κοιταξω να σου πω.στειλε ενα μηνυμα να το θυμηθώ

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Mar 2017
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα george, εχω βάλει και εγώ πρόσφατα στο σπίτι μου το ίδιο σύστημα και απο μια γρήγορη ματία στο manual βλέπω οτι πρέπει για αρχή να ορίσεις την time zone που λές. Συμφ. manual
    (ftp://92.247.81.210/FTP/Fire/Siemens...n_08_01_29.pdf)
    ο συναγερμός θα οπλίζει όταν η time zone τελειώνει, και θα αφοπλίζει όταν η time zone ξεκινά. Υπάρχουν 8 ζωνες στο IC60 και μπορείς να ρυθμίσεις καθεμία όπως θές. Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να βρώ το Sylcom60 πουθενά οπότε έκανα όλο τον προγραμματισμό απο το keypad....απο το οποίο πάει κάπως έτσι:

    (Γενικές οδηγίες: Πατάς το Prog (P), πατάς ένα νούμερο που αντιστοιχεί σε συγκεκριμένο μενού, και μετά πατάς Enter(E), το κουμπί με το βελάκι δεξιά απο το 0

    1) Μπαινεις σαν installer (P******E)

    2) Πας στο μενού Area B Options (P46E), area A (1E) και επιλέγεις τα 2 και 3 να είναι ενεργά (σελ 90)

    3) Μετά πας στο μενού Area Arm Time Zone (P68E), area A (1E) και επιλέγεις το 1 ενεργό (στην ουσία ορίζεις την area A να χειρίζεται απο την time zone 1) σελ. 96

    4) Μετά, μενού Time Zone Days (P171E), επιλέγεις την time zone 1 (1E), και επιλέγεις εκεί ποιές μέρες θα είναι ενεργή η time zone (1 εως 7 είναι Κυριακή εως Σάββατο) σελ.121

    5) Μετά, μενού Time Zone Start (P172E), επιλέγεις την time zone 1 (1E), και ορίζεις ώρα έναρξης τις 07:00 (δλδ πατάς 0700Ε) σελ.122

    6) Μετά, μενού Time Zone End (P173E), επιλέγεις την time zone 1 (1E), και ορίζεις ώρα λήξης τις 22:00 (2200Ε) σελ.122

    Δοκίμασέ το και πές μου αν κατι δεν πάει καλά. (Επίσης αν έχεις το Sylcom 60 και μπορείς να μου το στείλεις κάπως είμαι υπόχρεος!!!)

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Reset σε Siemens IC60
    By tsakos in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-22, 01:19
  2. Ανιχνευτής φωτιάς σε Siemens ic60
    By chiefsotos in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-17, 16:57
  3. Βοήθεια με Siemens sintony ic60
    By GeorgeX21 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-16, 23:28
  4. προβλημα με πληκτρολόγιο siemens ic60
    By mimis3610 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-14, 13:58
  5. προβλημα με siemens sintony ic60
    By nasosm in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-14, 13:33

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας