Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 47

Θέμα: Αγορα σταθμου θερμου αερα

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    191

    Προεπιλογή

    ωραίο δείχνει, αν το βολεύτηκες ακόμη καλύτερα.

    ωραίο και αυτό Aoyue 866 3 σε 1 στα 185 ευρώ

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.940

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas-21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαρκο,αυτο που προτεινεις πιο πανω εχει αντλια?
    Ναι. το αναφέρει και στα χαρακτηριστικά του. Όπως είπα και παραπάνω ξεχωρίζουν από το σχήμα του στελέχους. Αυτά που φουσκώνουν στο πίσω μέρος έχουν ανεμιστηράκι αντί για αντλία πάνω στο στέλεχος (μακρυά).
    Εγώ το είχα πάρει από Γερμανία και το είχα πάρει 76 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά (DHL) αλλά είναι από τον ίδιο πωλητή (EC0-WORTHY). Όπως καταλαβαίνεις το πήρα περίπου στα λεφτά ενός απλού σταθμού κόλλησης ενώ έχει και θερμό αέρα και κολλητήρι. Έχει ψηφιακές ενδείξεις θερμοκρασίας και για τα δύο ξεχωριστά, επιλογή λειτουργίας για το κολλητήρι ή το θερμό αέρα ή και τα δύο

    Για το κολλητήρι πίστευα ότι θα ήταν μάπα αλλά με εξέπληξε θετικά ίσως επειδή ποτέ μέχρι τώρα δεν χρησιμοποίησα κάποιο σταθμό με ρυθμιζόμενη θερμοκρασία.
    Μέχρι τώρα έχω ξεκολλήσει με τον αέρα πάμπολλα εξαρτήματα SMD και έχω κολλήσει λιγότερα. Το κολλητήρι δουλεύει πολύ συχνά σχεδόν καθημερινά. Μπορώ να πω ότι γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και αν το δούμε και σε σχέση με την τιμή ενθουσιασμένος.

    Το μόνο πρόβλημα που διαπίστωσα είναι ότι ο μετασχηματιστής τροφοδοτείται συνέχεια και κάνει θόρυβο όταν είναι κλειστό (πολύ χαμηλό αλλά στην ησυχία ακούγεται το ζζζζζζζ) και αναγκάζομαι να το βγάζω από την πρίζα, μέχρι να ασχοληθώ για να του προσθέσω ένα ΟΝ-ΟFF διακοπτάκι στην στην πίσω πλευρά για να λύσω το θέμα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    191

    Προεπιλογή

    Μικρο το κακό πιστεύω.. για τα λεφτά του..με μπερδεύεις τώρα είπα να πάρω τον aoyoe 866, αφου μου λέτε πως είναι καλή μάρκα.. έχει και pre header.. κ από τον φίλο μ ακούω καλά σχόλια...

    Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    191

    Προεπιλογή

    Καλήμερα και Χρόνια πολλα !!

    Τελικά το αποφάσισα και πήρα αυτά.. AOYUE Int866 Rework Station Flux AMTECH RMA - 223 UV Kapton tape
    από multi-com με επ. αφμ cx-flux
    απο Ελλάδα, ελπίζω να μην έκανα χαζές αγορές..

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    246

    Προεπιλογή

    Παντως μια φτηνη λυση που συνδιαζει θερμο αερα οπως το 858D (~50€) και κολλητιρη μαζι ειναι ο 898D
    που παιζει περιπου στα 70€ http://www.ebay.com/itm/122349252697...%3AMEBIDX%3AIT

    Προσωπικα πηρα απο Wiltec πριν 10 μερες τον 968Α+ αλλα ακομα τον περιμενω κοστισε 170€ με τα μεταφορικα με επαγγελματικο ΑΦΜ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    191

    Προεπιλογή

    Μεγιες!!
    εγώ προτίμησα τον aoyue γιατί όλοι λένε πως είναι αξιόπιστα για Κινεζικά, και είχε και το preheater.
    Επίσης τσάκωσα και το fluke από το ebay , γιατί με το finest αγορά του 94 δεν πάμε πουθενά

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως θέλω να ευχαριστήσω τον leosedf . Με την παραπάνω προσφορά μου έδωσε την δυνατότητα να αποκτήσω τον πρώτο μου σταθμό τον οποίο και παρέλαβα σήμερα.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Θεε μου δωσε μου κουραγιο...γιατι αν μου δωσεις δυναμη θα τους γαμ... ολους!!!!!!!!

  8. #28
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Το συγκεκριμένο τον έχω από το 2001-2002 και τον δούλευα και όλη μέρα επαγγελματικά.
    Ακόμη τον έχω μέσα και δουλεύει άψογα χωρίς να έχει χρειαστεί τίποτα τόσα χρόνια.
    Τον είχα πάρει 580 ευρώ (δεν είχε και πολλούς τότε).

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμένο τον έχω από το 2001-2002 και τον δούλευα και όλη μέρα επαγγελματικά.
    Ακόμη τον έχω μέσα και δουλεύει άψογα χωρίς να έχει χρειαστεί τίποτα τόσα χρόνια.
    Τον είχα πάρει 580 ευρώ (δεν είχε και πολλούς τότε).
    Τωρα ξεκιναω να εχω τις πρωτες επαφες με hot air οποτε δεν ειμαι ο καταλληλος για γνωμη αλλα αυτο που μπορω να πω λιγο που τον δουλεψα ειναι οτι εχει στιβαρη κατασκευη. Η δυναμη του αερα μου φανηκε μικρη αλλα ως αρχαριος νομιζα οτι θα εχω πιστολακι για μαλλια.
    Τελικα ειναι μια χαρα και η θερμοκρασια ανεβαινει αμεσα στα επιπεδα που πρεπει.

    Αυτο που φοβομουν ειναι αν θα βολευει η φισουνα με το βαρος και τον ογκο αλλα ειναι πολυ ελαφρια και δεν την νιωθεις στο κρατημα.


    Γενικα μου εδωσε την εντυπωση επαγγελματικου εργαλειου και οχι ενος καλου χομπιστικου που ειναι και η χρηση που το θελω.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Θεε μου δωσε μου κουραγιο...γιατι αν μου δωσεις δυναμη θα τους γαμ... ολους!!!!!!!!

  10. #30
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Σου φάνηκε αδύνατη μέχρι να αρχίσεις να φυσάς εξαρτήματα πάνω από την πλακέτα.

    5 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-16, 18:21
  2. Σταθμος θερμου αερα ζητειται
    By xifis in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-16, 01:37
  3. preheater- σταθμος θερμου αερα
    By PDK in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-16, 00:51
  4. Σταθμος θερμου αερα: Αντλια η ανεμιστηρακι?
    By maxmad in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-13, 05:00
  5. ΣΤΑΘΜΟΣ ΚΟΛΛΗΣΗΣ/ΘΕΡΜΟΥ ΑΕΡΑ
    By nnannos in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-08, 17:53

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας