Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: Κατακτήριες Εξετάσεις για ΕΜΠ (Ηλεκτρολόγων Μηχανικών)

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Tάκης
    Εγγραφή
    Feb 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    27

    Προεπιλογή Κατακτήριες Εξετάσεις για ΕΜΠ (Ηλεκτρολόγων Μηχανικών)

    Καλησπέρα σε όλους,

    Θέλω να δώσω εξετάσεις το Δεκεμβριο στην συγκεκριμένη σχολή και είπα να ανοίξω ενα θέμα σε περίπτωση που κάποιος εχει περάσει απο παρόμοια διαδικασία και έχει να προτείνει το οτιδήποτε.
    Η σχολή που έχω τελειώσει ειναι εντελώς άσχετη με το αντικείμενο .(Γεωπονικό ΕΦΠ)

    Πιο συγκεκριμένα θα ήθελα οποιαδήποτε πληροφορία-προτάσεις σχετικά με βιβλία ή και σημειώσεις που αφορούν στα 3 μαθήματα που δίνονται:

    Eισαγωγή στα Κυκλώματα (ανάλυση γραμμικών κυκλωμάτων)
    Προγραμματιστικές τεχνικές (ουσιαστικά C )
    Ψηφιακή Σχεδίαση.

    Εχω πάρει για την ψηφιακή σχεδίαση του MANO τη 2η και την 5η έκδοση (το ομώνυμο βιβλίο)
    Για τα κυκλώματα έχω του Χατζαράκη τα Ηλεκτρικά Κυκλώματα β εκδοση (2 τόμοι) και του Παπαμάρκου το Ανάλυση Ηλεκτρικών Κυκλωμάτων 2 τόμοι επίσης.
    Επίσης έχω τα Ηλεκτρικά Κυκλώματα και Ηλεκτροτεχνία Ι,ΙΙ,ΙΙΙ του Γκαρούτσου και σκέφτομαι να πάρω και τα Κυκλώματα του Κανελλόπουλου επειδή έχει δυσκολες ασκήσεις το οποίο όμως θα το πιάσω αργότερα.
    Δεν είμαι σίγουρος αν χρειάζομαι τα Μαθήματα Ειδικής Ηλεκτροτεχνίας του Πρωτονοτάριου.(αυτό δίνουν μέσα πάντως)

    Για C σκέφτομαι το κλασσικο βιβλίο των Ritchie-Kernighan αλλά ειμαι ανοικτός σε προτάσεις απο κάποιον που έχει εμπειρία.

    Οτιδήποτε έχει κάποιος να προτείνει μπορεί να μου φανεί χρήσιμο καθώς δεν έχω καθόλου άτομα σχετικά με το αντικέιμενο στον ευρύτερο μου κύκλο.

    Ευχαριστώ πολύ!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dragonborn
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Δυτικά Προάστια
    Μηνύματα
    1.492

    Προεπιλογή

    Επειδή προέρχεσαι από εντελώς διαφορετικό χώρο, προτείνω παράλληλα να κάνεις φροντιστήριο, αυτά δεν μαθαίνονται μόνο από βιβλίο.

    0 Not allowed! Not allowed!


Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-14, 08:43
  2. Περί Ηλεκτρολόγων Μηχανικών..
    By Kostakiss in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-13, 15:54
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-12, 17:56
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-12, 21:03
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-11, 15:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας