Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 22

Θέμα: Συμβουλή για καταγραφικό και κάμερες

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη diskjohn
    Όνομα
    ΓΙΑΝΝΗΣ
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ
    Μηνύματα
    432

    Προεπιλογή

    καλησπέρα σε όλους βασικά δεν μπορώ να πω ότι με συγκινούν οι ip camera για αυτό είμαι περισσότερο στο αναλογικό κομμάτι και βασικά το καταγραφικό έχει και 2 θέσεις για ip camera σύνολο 10 αν θα μπορούσατε να με βοηθήσετε περί τροφοδοτικού ,καλώδιο και προστασία απο κεραυνούς και γενικά αν πρέπει να προσέξω κάτι ευχαριστώ πολύ

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη stam1982
    Όνομα
    Σταμάτης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    973

    Προεπιλογή

    Καλώδιο κλασσικό rg59 + 2Γ—0.5 microcoaxial τροφοδοτικα 2Γ—( 12v@5a) και προαιρετικά ένα ups μιας μπαταρίας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον stam1982 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (23-04-17)

  4. #13
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    οταν λες αντικεραυνικο;στις καμερες;στις γραμμες;
    υπαρχει για γραμμες αναλογως καλωδιου που θα χρησιμοποιησεις

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  5. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    για πες και το κοστολογιο για 8 ip καμερες και ενα nvr για αυριο που θα χρειαστει και πες μας και αντιστοιχο κοστολογιο με καμερες αναλογικες ή ψηφιακες.
    Επισης μετα απο το κοστολογιο πες μας και ΤΙ ΔΕΝ ΘΑ κανει το συστημα αναλογικων/ψηφιακων/dvr σε σχεση με αυτα που γραφεις για τις Ip.
    Κόστος IP καμερών = 3 φορές το κόστος αναλογικών καμερών.
    Για πλεονεκτήματα-μειονεκτήμτα analog-digital καμερών google-arise "analoge vs digital camera" γιατί θα πιαστεί το χέρι μου να γράφω.
    Αλλά αφού ο νηματοθέτης προτιμά αναλογικές κάμερες δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω και το κλείνω εδώ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georgeb1957 : 24-04-17 στις 09:14

  6. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη diskjohn
    Όνομα
    ΓΙΑΝΝΗΣ
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    ΚΡΗΤΗ
    Μηνύματα
    432

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα και χρόνια πολλά στους και στις εορτάζονται-ες , σχετικά με το θέμα των αντικανονικού θα ήθελα Βασίλη να μου πεις ποιο είναι καλύτερο και ποιά η διαφορά και κάποια πρόταση να έχουμε μια εικόνα ευχαριστώ

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη her
    Όνομα
    Ηρακλής
    Εγγραφή
    Jun 2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    1.123

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeb1957 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για πλεονεκτήματα-μειονεκτήμτα analog-digital καμερών google-arise "analoge vs digital camera" γιατί θα πιαστεί το χέρι μου να γράφω.
    Δεν ειναι analoge vs digital camera αλλά HDTVI vs IP

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #17
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Μηνύματα
    615

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από her Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι analoge vs digital camera αλλά HDTVI vs IP
    Για να έχει κάποιος μια ποιο αντικειμενική εικόνα, στο ερώτημα γιατί υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής αναλογικών/ψηφιακών καμερών, θα πρέπει πρώτα να το ψάξει εδώ analoge vs digital camera.
    Επειδή στην ζωή εκτός από το άσπρο/μαύρο υπάρχουν και οι αποχρώσεις του γκρί, όποιος ενδιαφέρεται για κάτι ενδιάμεσο μπορεί να ψάξει και για υβριδικές λύσεις, οπότε ψάχνει και αυτό που επισημαίνεις HDTVI vs IP

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #18
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Πάντα σε μια εγκατάσταση πρέπει να γίνεται μια οικονομοτεχνική μελέτη και με βάση τις απαιτήσεις του έργου να επιλέγονται και τα υλικά .
    Υπάρχουν κάμερες απο 20 ευρω μεχρι πάνω απο 2000 ευρω , δεν υπάρχει η καλύτερη αλλά η καλύτερη για τη συγκεκριμένη δουλειά .
    Το αν ειναι μια κάμερα IP , προσθέτει απο 20 μέχρι 100 ευρω στα ηλεκτρονικά της για να εχει δυνατότερο επεξεργαστη και να μπορει να τρέχει TCP/IP ONVIF κλπ
    Η κάμερα όμως δεν ειναι ο τρόπος μετάδοσης της πληροφορίας , ειναι πρωταρχικά ο φακός της ο αιθητήρας και το DSP που επεξεργάζεται την εικόνα , αυτα κάνουν την διαφορά
    Φυσικά η καλύτερη δοκιμή ειναι η δοκιμή σε πραγματικές συνθήκες , όχι μόνο στα χαρτιά .
    Ενας καλός εγκαταστάτης θα δέιξει στον πελάτη τις διαφορές και τότε ο πελάτης θα αποφασίσει τι του κάνει , και αν αξιζει να επενδύσει κατι παραπάνω .
    Εννοείται πως δεν πρέπει να ψωνίζουμε απο απρόσωπα super market , χωρίς καμμια υποστήριξη , που στο κατω κατω δεν εχουν και ουσιαστική διαφορά τιμης απο τον εγκαταστάτη
    ( τα eshop λένε τάχα "χονδρική " αλλά εκτος απο κάποιους κράχτες ... πουλάνε λιανική )

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aktis : 24-04-17 στις 11:51

  10. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από diskjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και χρόνια πολλά στους και στις εορτάζονται-ες , σχετικά με το θέμα των αντικανονικού θα ήθελα Βασίλη να μου πεις ποιο είναι καλύτερο και ποιά η διαφορά και κάποια πρόταση να έχουμε μια εικόνα ευχαριστώ
    http://www.e-inlab.gr/pegasus/produc...e=SHOW_PROD440
    μπαινει ενδιαμεσα της γραμμης(εν σειρα) .Αναλογως της καλωδιωσης και του καλωδιου .Υπαρχει και για 4δα-8δα κλπ.Προστατευει το καταγραφικο και ΟΧΙ την καμερα.Για την καμερα δεν υπαρχει κατι με αμεση προστασια .

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  11. #20
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μαρθα
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή

    Καλημέρα! Πριν τέσσερις μήνες άνοιξα ένα μαγαζί και θέλω να βάλω κάμερες. Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλή?

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόταση για κάμερες και καταγραφικό
    By hdradio in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-13, 12:13
  2. Πρόταση για καταγραφικό και κάμερες
    By avr in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-13, 20:30
  3. 4 Κάμερες + καταγραφικό
    By GREG11 in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-12, 18:32

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας