Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 65 από 65

Θέμα: Παροχή από μετρητή σε οικία χωρίς γείωση!

  1. #61
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    χμμμμ τότε (άποψή μου) μην δώσεις αναλυτική προσφορά αλλά ή να σου δώσουν αναλυτική (χωρίς την τιμή) του άλλου που θα δώσει και βλέπεις τη προσφέρει ο άλλος και ανάλογα δίνεις και εσύ ή δώσε πρώτα την τιμή και αν τους ενδιαφέρει να δώσεις και ανάλυση. ξέρεις πόσες φορές έχω δώσει αναλυτική προσφορά με χρόνο και κόπο να κάτσω να γράψω να σκεφτώ και να υπολογίσω και πάνε με την προσφορά μου στους άλλους και με έτοιμη μελέτη (που λέει ο λόγος) ο άλλος απλά δίνει χωρίς να κουραστεί να κάνει τίποτα και χωρίς να ξέρουν καν αν μπορεί να τα υπολογίσει όλα αυτά? οπότε από τότε απλά ξεκαθαρίζω ότι << σας δίνω το νούμερο και αν σας ενδιαφέρει τότε να σας γράψω και ανάλυση αλλιώς ΄φέρτε μου του ή των άλλων τις αναλύσεις και σας δίνω και εγώ μετά.
    στην τελική απλή περιγραφή χωρίς ανάλυση και τα υπόλοιπα αφού συμφωνήσουμε.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον lepouras για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (02-05-17)

  3. #62
    Μέλος Το avatar του χρήστη el greco 1
    Όνομα
    ΓΙΩΡΓΟΣ
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.389

    Προεπιλογή

    ωραια αστο να κανει τον κυκλο του με αλλους και βλεπουμε. μη χανεις το χρονο σου ασκοπα και χωρις αμοιβη θα κατσει κατι αλλο στη πορεια.γενικα ολοι οι πελατες εχουν θεμα ρευστοτητας ανεξαρτητως οικονομικου επιπεδου που υπαρχουν.η δουλεια αυτη για να γινει σωστα κατα ΕΛΟΤ η κατα ΚΕΗΕ θελει καποια χιλιαρικα! τα εχει? δωστου μια προσφορα. αν τα εχει θα πρεπει να σου δωσει 70% εναντι για να τον στησεις.ετσι ειναι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #63
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.398

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμμ τότε (άποψή μου) μην δώσεις αναλυτική προσφορά αλλά ή να σου δώσουν αναλυτική (χωρίς την τιμή) του άλλου που θα δώσει και βλέπεις τη προσφέρει ο άλλος και ανάλογα δίνεις και εσύ ή δώσε πρώτα την τιμή και αν τους ενδιαφέρει να δώσεις και ανάλυση. ξέρεις πόσες φορές έχω δώσει αναλυτική προσφορά με χρόνο και κόπο να κάτσω να γράψω να σκεφτώ και να υπολογίσω και πάνε με την προσφορά μου στους άλλους και με έτοιμη μελέτη (που λέει ο λόγος) ο άλλος απλά δίνει χωρίς να κουραστεί να κάνει τίποτα και χωρίς να ξέρουν καν αν μπορεί να τα υπολογίσει όλα αυτά? οπότε από τότε απλά ξεκαθαρίζω ότι << σας δίνω το νούμερο και αν σας ενδιαφέρει τότε να σας γράψω και ανάλυση αλλιώς ΄φέρτε μου του ή των άλλων τις αναλύσεις και σας δίνω και εγώ μετά.
    στην τελική απλή περιγραφή χωρίς ανάλυση και τα υπόλοιπα αφού συμφωνήσουμε.
    Την έχω πατήσει στο παρελθόν δίκιο έχεις Γιάννη μα μου έστειλε μνμ να ξεκινήσω όσο πιο γρήγορα γίνεται γιατί δεν τον παίρνουν οι ημ/νίες.
    Περιμένει τον άλλο μήνα στις αρχές μουσαφιρέους και σκέφτεται να κάνει και ένα καλό λίφτινγκ στην πισίνα.
    Δεν έχω και περιθώρια να κάνω και το δύσκολο... οπότε ξεκινάω τη λίστα αλλά επιγραμματικά και λίγες αναλύσεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

  5. #64
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.398

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από el greco 1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραια αστο να κανει τον κυκλο του με αλλους και βλεπουμε. μη χανεις το χρονο σου ασκοπα και χωρις αμοιβη θα κατσει κατι αλλο στη πορεια.γενικα ολοι οι πελατες εχουν θεμα ρευστοτητας ανεξαρτητως οικονομικου επιπεδου που υπαρχουν.η δουλεια αυτη για να γινει σωστα κατα ΕΛΟΤ η κατα ΚΕΗΕ θελει καποια χιλιαρικα! τα εχει? δωστου μια προσφορα. αν τα εχει θα πρεπει να σου δωσει 70% εναντι για να τον στησεις.ετσι ειναι.
    Πάντα κοιτάζω το σωστό Γιώργο γιαυτό και δεν παίρνω πολλές δουλειές...χμ έπαιρνα θέλω να πώ και έβγαιναν μπροστά άλλοι.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

  6. #65
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonisfa
    Όνομα
    Antonis
    Εγγραφή
    Mar 2016
    Περιοχή
    Κυκλάδες
    Μηνύματα
    1.398

    Προεπιλογή

    Η δουλειά χάθηκε από Αλβανό εργολάβο που όπως άκουσα είναι ο "κυνηγός" της περιοχής.

    Δεν πειράζει νάμαστε καλά αυτά έχουν και είχαν οι εποχές στις δουλειές μας.

    Και με την ευκαιρία να πω πως στην εν λόγω περιοχή κάνει Ντου η ΔΕΗ και στέλνει δικό της προσωπικό να παίρνει μετρήσεις σε παλιούς μετρητές γιατί παρουσιάζεται το φαινόμενο της υποκλοπής χρέωσης με παράνομες επεμβάσεις σε μετρητές κάποιων που ονομάζονται "γιατροί" αλλοιώνοντας ενδέίξεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Μην κλαις επειδή τελείωσε. Χαμογέλα επειδή συνέβη

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-16, 12:20
  2. Διακλάδωση μετά από το μετρητή της ΔΕΗ
    By DimitrisK. in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-16, 17:13
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-14, 15:28
  4. καλώδιο από μοτέρ τέντας χωρίς γείωση
    By zoran in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-12, 14:30
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-12, 00:26

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας