Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Αλλάγη πολιτικής για samples απο T.I?

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη johny16
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή Αλλάγη πολιτικής για samples απο T.I?

    Εκάνα αίτημα για αγορά 3 ολοκληρωμένων ως samples 5 στην ποσοτητα το καθένα απο την τεξας όπως είχα κάνει και ποιο παλιά και ομολογώ ό,τι βρέθηκα προ εκπλήξεως αφού αρνήθηκαν και τις 3 φορές το αιτημα μου. Τι στην ευχή για να μην πω κάτι άλλο.... Αλλαξε η πολιτικη τους λόγω οικονομικών ή έχουν την εντύπωση οτι θα φτιάξω καμιά βομβα υδρογόνου?
    Για να γίνει ποιο ξεκάθαρο εκάνα δύο αιτήματα ως independent designer βάζοντας ως site το fesibook profile και ενα ως student college (παροτι εχω αποφοιτησει) και το site του Τει. Η απαντηση τους.....:

    Reviewer Comments: Complete corporate contact and shipping information is required for free samples. Independent designers are not allowed to order free samples.


    Reviewer Comments: Only corporate commercial designs with future production potential are supported with free samples. They are not meant for universities and education.

    Τα δείγματα που ζήτησα δεν ήταν και τιποτα τρομερο 5 buffers και 3 drop out voltage regulator......

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη johny16
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    Kαμια απάντηση απο κανέναν?

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Uploader Το avatar του χρήστη Τρελός Επιστήμονας
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Κλεινόν Άστυ
    Μηνύματα
    1.948

    Προεπιλογή

    Οι απαντήσεις είναι σαφείς: υποστηρίζουν μόνο εταιρείες.

    2 Not allowed! Not allowed!
    Είμαι αυτό που κάθε στιγμή γίνομαι.

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη johny16
    Όνομα
    Ιωάννης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα-Χανια
    Μηνύματα
    352

    Προεπιλογή

    Tι θα πει σάφεις και εταιρειες και της ψβλης μου οι τρχες? Η συγκεκριμενη εταιρεία πάντα εστελνε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    ε μπορεί να βαρέθηκαν να στέλνει σε όσους το είχαν δει τσάμπα ολοκληρωμένα και να αλλάξανε την πολιτική τους. δεν έχουν το δικαίωμα?
    και δεν στο λέω για να σε προσβάλω αλλά παλιότερα είχε ξανά συζητηθεί το θέμα αυτό εδώ μέσα και πολλά μέλη το είχαν επισημάνει να μην γίνετε κατάχρηση γιατί κάποια στιγμή θα πέσει πόρτα.
    έ μάλλον έπεσε πόρτα και μπορεί να είναι και επιλεκτική πόρτα με βάση το ιστορικό όσον ζητάνε.....

    3 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    519

    Προεπιλογή

    Η ΤΙ οπως και οι περισσοτερες εταιριες πλεον δε στελνουν free samples για οικονομικους λογους, παρα μονον εαν τους πεισεις οτι εισαι εταιρια και θελεις να κανεις πρωτοτυπα για μεγαλη παραγωγη. Υπαρχει μια μικρη περιπτωση να στειλουν και σε ακαδημαικους για ερευνα, αλλα ζητανε να στειλει ο προισταμενος του τμήματος του πανεπιστημιου μειλ στο αντιστοιχο τμημα της εταιριας (βλεπε ΤΙ) για να επιβεβαιωσει οτι τα δειγματα προοριζονται για πανεπιστημιακη ερευνα. Δυστυχως οπως καταλαβαινεις λοιπον τα δωρεαν δειγματα τεινουν να εξαφανιστουν οποτε θα πρεπει να τα αγορασεις τα υλικα. Η μονη εταιρια που εστελνε μεχρι προτεινος free samples ηταν η microchip. Τωρα δεν ξερω τι γινεται...

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    519

    Προεπιλογή

    Α επισης δειγματα στελνει ακομα η coilcraft αλλα καλο θα ειναι να μη το παρακανουμε γενικα για τους λογους που ανεφερε ο lepouras απο πανω

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Η microchip είναι άλλο, στόχος της είναι να έχει πρόσβαση σε κάθε μαθητή. Αν κάποιος ξέρει pic θα αγοράσει pic, δεν έχει άλλη επιλογή. Και τα δωρεάν IC είναι σημαντικός παράγοντας για κάποιον που ξεκινάει. Δεν ξέρω αν δίνει και avr πλέον :P
    Και απ' την Maxim που πήρα μια φορά κάτι περίεργο που δεν έβρισκα ebay και ποσότητα μου δώσανε, και με courier χωρίς έξοδα!
    Άλλους δεν ξέρω.
    Για ψιλοπράγματα ούτε εγώ θα έδινα δείγματα στην θέση τους, δεν είναι κάτι αναντικατάστατο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Τάκης
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    416

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johny16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι θα πει σάφεις και εταιρειες και της ψβλης μου οι τρχες? Η συγκεκριμενη εταιρεία πάντα εστελνε.
    Ε ακόμα εδω είσαι? πάγαινε να τους δείρεις μωρέ.

    3 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. FREE SAMPLES !!!!!!!!!!!!
    By manos_3 in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 90
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-11, 18:17
  2. Ποιοι σας έχουν στείλει Samples;
    By manos_3 in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-08-07, 22:05
  3. Samples
    By manos_3 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-07, 18:33
  4. SAMPLES
    By manos_3 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-07, 08:55
  5. Παραγγελια samples απο maxim
    By ta03 in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-05, 22:47

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας