Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 25

Θέμα: pioneer deh-2800 να το αλλαξω ???

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από γάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα το άλλαζα (πέραν του USB) και για την απουσία περιστροφικού κομβίου ρύθμισης ήχου.
    @vasilimertzani: παλαιότερα (πριν 8 χρόνια) που είχα δοκιμάσει στην Αθήνα fm transmitter δεν είχα μείνει ευχαριστημένος (πολλές παρεμβολές).
    Αντίθετα στην επαρχία το ίδιο δουλεύει θαυμάσια. Προφανώς έφταιγε το επιβαρυμένο ηλεκτρομαγνητικό φάσμα του Λεκανοπεδίου.
    ΔΕν τα εχω δοκιμασει ποτε.Περασαν πολλα χρονια βεβαια απο τοτε αλλα και εγω δεν θα τα εμπιστευουμουν
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jakjak Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασιλη εννοεις οτι υπαρχει ανταπτορας usb που να μπαινει στο aux in ?
    μπορεις να ποσταρεις κανα λινκ με κατι τετοιο ?

    γατε με εστειλες αδιαβαστο !!! τι σοι κριτηριο ειναι αυτο με το περιστροφικο κομβιο ???

    τα fm transmiter τα εχω δει αλλα νομιζω δεν ειναι για μονιμη λυση . μου μοιαζει για γκατζετακι να περναει η ωρα ...
    http://www.ebay.com/itm/DC-5V-12V-Lo...-/171433707277
    ωραιο και διακριτικο.
    http://www.ebay.com/bhp/mp3-decoder

    Δεν εχω δοκιμασει καποιο να σου προτεινω,αλλα για το ποσο που εχουν αξιζει να δοκιμασεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  2. #12
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Κάποτε είχα πάρει ένα τέτοιο ...

    Μπορώ να πω οτι ήταν αρκετά καλό, αλλά μερικές φορές έκανε παρεμβολές (αυτό που λεεί ο "γάτος").
    Όμως οι φορές αυτές ήταν ελάχιστες, και δεν μπορείς να πείς οτι είναι αποτρεπτικές απο την αγορά
    του.

    Επειδή όμως δεν ήθελα την μόνιμη (έστω αστεία)
    εκπομπή RF δίπλα μου, μια και μετέφερα και παιδί
    κάτω του έτους (τότε), κατέφυγα στην λύση "YATOUR", ή οποία στην ουσία ξεγελάει το R/CD σαν
    να έχει CD-ιέρα. Βλέπω οτι μπαίνει και σε
    Pioneer DEH.



    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moutoulos : 08-05-17 στις 01:26
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Apr 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Απλα, λιτα και με νοημα, ναι αλλαξε το. Τα pioneer παντα ειχαν γκαζι. Ποτε ομως και κανενα δεν επαιξε σωστα και πραγματικη ποιοτητα.
    Φαντασου κατι sony τα αφηνουν πολυ πισω τους, ποια; τα sony....

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    δημητρης
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    πειραιας
    Μηνύματα
    151

    Προεπιλογή

    τελικα αποφασισα να προσπαθησω να κανω δουλεια με το μικρο ανταπτορακι που ποσταρε ο βασιλης . αν δεν ... βλεπουμε ...
    αυτο το yatour που ποσταρε ο γρηγορης , καλο φαινεται , αλλα με τιμη 45 ευρω και ανω , δεν αξιζει τον κοπο ...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα, λιτα και με νοημα, ναι αλλαξε το. Τα pioneer παντα ειχαν γκαζι. Ποτε ομως και κανενα δεν επαιξε σωστα και πραγματικη ποιοτητα.
    Φαντασου κατι sony τα αφηνουν πολυ πισω τους, ποια; τα sony....
    με εστειλες αδιαβαστο τωρα !!! πρωτη φορα ακουω τετοια κριτικη για τα pioneer !!!!!!
    εχω ενα sony νεοτερο μοντελο , αλλα δεν εχω προσεξει αυτην την διαφορα ποιοτητας που αναφερεις ...
    αντιθετα το sony αργει περισσοτερο να αλλαξει σταθμους .

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dbnn
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Apr 2013
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.570

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jakjak Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα αποφασισα να προσπαθησω να κανω δουλεια με το μικρο ανταπτορακι που ποσταρε ο βασιλης . αν δεν ... βλεπουμε ...
    αυτο το yatour που ποσταρε ο γρηγορης , καλο φαινεται , αλλα με τιμη 45 ευρω και ανω , δεν αξιζει τον κοπο ...



    με εστειλες αδιαβαστο τωρα !!! πρωτη φορα ακουω τετοια κριτικη για τα pioneer !!!!!!
    εχω ενα sony νεοτερο μοντελο , αλλα δεν εχω προσεξει αυτην την διαφορα ποιοτητας που αναφερεις ...
    αντιθετα το sony αργει περισσοτερο να αλλαξει σταθμους .
    Τα pioneer φαντασου καιγανε εξοδους (μια ασφαλεια στα rca) αν ηταν δεκατα χιλιοστου χαλαρο το βυσμα.
    Κεφαλες στα player χαλαγαν χωρις λογο και υποστηριξη απο τη μαμα εδω Ελλαδα μηδεν.
    Πολυ κοστος αποκτησης χωρις ιδιαιτερες απολαβες. Μονο ισχυ, τιποτα αλλο. Car stereo δουλεψα για χρονια στις χρυσες του εποχες και τα ξερω καλα. Οσο για το tuner της sony, οκ ναι αργει λιγο, απειροελαχιστα σε σχεση με αλλα, ομως ειναι αμελητεο θεωρω. Ποσο ραδιο να ακουσεις που ολα παιζουν τα ιδια και τα ιδια και τι ποιοτητα να περιμενεις απο το ραδιοφωνο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Σήφης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    821

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα, λιτα και με νοημα, ναι αλλαξε το. Τα pioneer παντα ειχαν γκαζι. Ποτε ομως και κανενα δεν επαιξε σωστα και πραγματικη ποιοτητα.
    Φαντασου κατι sony τα αφηνουν πολυ πισω τους, ποια; τα sony....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα pioneer φαντασου καιγανε εξοδους (μια ασφαλεια στα rca) αν ηταν δεκατα χιλιοστου χαλαρο το βυσμα.
    Κεφαλες στα player χαλαγαν χωρις λογο και υποστηριξη απο τη μαμα εδω Ελλαδα μηδεν.
    Πολυ κοστος αποκτησης χωρις ιδιαιτερες απολαβες. Μονο ισχυ, τιποτα αλλο.
    Car stereo δουλεψα για χρονια στις χρυσες του εποχες και τα ξερω καλα. Οσο για το tuner της sony, οκ ναι αργει λιγο, απειροελαχιστα σε σχεση με αλλα, ομως ειναι αμελητεο θεωρω. Ποσο ραδιο να ακουσεις που ολα παιζουν τα ιδια και τα ιδια και τι ποιοτητα να περιμενεις απο το ραδιοφωνο.

    Δημήτρη σεβαστές οι απόψεις σου, αλλά διαβάζοντας τα γραφόμενά σου, δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχει η ποιότητα του ήχου (όπως γίνεται κατανοητό στα γραφόμενά σου) των συσκευών, με το αν καίγανε μια ασφάλεια στην γείωση των RCA για κάποιο λόγο ή αν χάλαγε η κεφαλή laser στα CD player και η υποστήριξη από την εδώ αντιπροσωπεία ήταν μηδέν;
    Σίγουρα η αξιοπιστία και η after sales υποστήριξη είναι σημαντικοί παράγοντες, που πρέπει να λαμβάνονται υπόψη κατά την αγορά ενός μηχανήματος, αλλά και αυτό, είναι σχετικό πολλές φορές, έτσι όπως έχει γίνει πλέον η αγορά (και οι τιμές των καινούργιων προϊόντων) .
    Όσο αφορά το θέμα "ποιότητα ήχου", έτσι για πληροφόρηση των ενδιαφερομένων αναγνωστών του θέματος, θα μπορούσες να δώσεις μια πιο ουσιώδης απάντηση;
    Φιλικά πάντα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonis_p
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    KM18VB
    Μηνύματα
    3.741

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dbnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσο ραδιο να ακουσεις που ολα παιζουν τα ιδια και τα ιδια και τι ποιοτητα να περιμενεις απο το ραδιοφωνο.
    Σε κάποιον που ακούει μόνο ράδιο, ποια εταιρία συστήνεις, τουλάχιστον στην χαμηλή κατηγορία τιμής, μέχρι τα 100€;

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον antonis_p για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    mikemtb (12-05-17)

  9. #18
    Μέλος
    Όνομα
    δημητρης
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    πειραιας
    Μηνύματα
    151

    Προεπιλογή

    τελικα αλλαξα το pioneer με ενα παροπλισμενο sony cdx-gt300 ...

    https://www.crutchfield.com/S-XR09qI...CDX-GT300.html

    το οποιο ειχα παρατημενο στην αποθηκη , κατι χρονια !
    τωρα καποιοι οπως ο Dbnn θα λενε τι βλαμενος που ειμαι και ειχα παροπλισμενο το sony αντι του pioneer , αλλα δεν βαριεσαι ...

    απλα εχω δυο αυτοκινητα . το sony το ειχα παρει για το αυτοκινητο που εχω μονο για παντες και στο καθημερινο αφησα αυτο που ειχε .


    το καλο με το sony ειναι οτι εχει aux στην προσοψη. εκει τι προτεινετε να συνδεσω για να γινει θυρα usb ?


    http://www.ebay.com/itm/Jack-To-USB-...oAAOSwax5Ypaio
    αυτο απο μονο του ειναι αρκετο ?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jakjak : 17-05-17 στις 15:18

  10. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    εκει θα συνδέσεις το κινητο σου ή την εξοδο απο ενα mp3 player ( αναλογικός ήχος , έξοδος ακουστικών ) . Αυτο που δείχνεις ειναι για αλλες δουλειες

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #20
    Μέλος
    Όνομα
    δημητρης
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    πειραιας
    Μηνύματα
    151

    Προεπιλογή

    ειχα θεμα με την μνημη του . εβγαζα το κλειδι και τα ξεχναγε ολα . αλλαξα φυσσα σε ενα καλωδιο και οκ . ομως οποτε βγαζω το κλειδι κανει 5-6 μπιπ !!! τι ειναι αυτο ?

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-14, 11:42
  2. pioneer deh-p70bt
    By barbacotsos in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-11, 17:23
  3. Μπορω να αλλαξω nickname?
    By dalai in forum Site & Forum
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-08, 22:27

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας