Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 21

Θέμα: Digea και παρεμβολες απο μηχανακια

  1. #11
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Μάλλον περνάνε πολλά Zundapp, φλορέτες κλπ από εκεί, γιατί παλιά που θυμάμαι περνούσε μια που την καβαλούσε ο αγριοφύλακας στο μισό χιλιόμετρο και έκανε παρεμβολές σε τηλεοράσεις

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    392

    Προεπιλογή

    Ο Mistral δεν ειναι κεντρικης και εχει φιλτρα . Αν εχετε να προτεινετε κατι καλιτερο ανοιχτος ειμαι ... Η αληθεια ειναι Κωνσταντινε οτι εδω επαρχια ακομα κυκλοφορουν κατι τρικυκλα και παλια μηχανακια ... εκει ειναι το προβλημα

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ^Active^ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Mistral δεν ειναι κεντρικης και εχει φιλτρα . Αν εχετε να προτεινετε κατι καλιτερο ανοιχτος ειμαι ... Η αληθεια ειναι Κωνσταντινε οτι εδω επαρχια ακομα κυκλοφορουν κατι τρικυκλα και παλια μηχανακια ... εκει ειναι το προβλημα
    Βάζεις τον Mistral τον απλό με το πλαστικό καπάκι ΧΩΡΙΣ θωράκιση ??
    Περίεργο... Αυτός μαζεύει παράσιτα ακόμα και όταν ρεύεται κανείς κοντά του (Για να μη σου πώ τι κάνει άμα κλάσεις κιόλας). Μόνο όταν περνάει μηχανάκι έχεις παράσιτα ?? ΤΥΧΕΡΟΣ είσαι !!!
    Παλιά είχε φέρει η γειτόνισσα "Τεχνικό τηλεοράσεων" να της φτιάξει την κεραία και της έβαλε αυτό το πράγμα για ενισχυτή κεραίας. Μόλις άνοιγα το V/U τα βράδια να μιλήσω με κανένα φίλο, η εικόνα στην τηλεόραση της χανότανε...
    Τελικά πλήρωσα από την τσέπη μου περίπου 100 ευρουλάκια και αγόρασα σοβαρό ενισχυτή κεραίας (δεν θυμάμαι τη μάρκα) και βρήκα την ησυχία μου γιατι μου είχε ζαλίσει τα.....
    Για "καλό" ενισχυτή δεν ξέρω να σου προτείνω. Δεν ασχολούμαι με το σπορ... Υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι στο hlektronika με μεγάλη πείρα σε μάρκες, να σου προτείνουν. Καλά ξεμπερδέματα....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    392

    Προεπιλογή

    Δυστιχως Σωτηρη και ο Mistral με την θωρακιση τα ιδια κανει !!! (εχει βγαλει και τετοιο μοντελο) Το θεμα ειναι να μου πει καποιος καποιο μοντελο να μην εχω αυτα τα φαινομενα .....

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Οχι θα βαζουμε 100 ευρω ενισχυτη που εχει τα σουπερ ντουπερ φιλτρα για να πατατε εσεις χωρις να παρεμβαλετε..Το βλεπεις λογικο;Να βαλετε εσεις φιλτρα στα μηχανηματα σας γιατι αυτα κανουν παρεμβολες και οχι οι ενισχυτες.Οσο για τον πελατη δεν μπορεις να τον υποχρεωσεις να βαλει ακριβο ενισχυτη .Αν πεις στον πελατη βαλε 100 ευρω ενισχυτη για να μην παρεμβαλλεται απο τον γειτονα ραδιοερασιτεχνη θα του ερθει ταμπλας.
    Εσυ ειχες την καλοσυνη να βαλεις απο την τσεπη σου χρηματα για να του αλλαξεις τον ενισχυτη και πιστευω οτι εκανες το σωστο γιατι εσυ παρεμβαλες,αλλα αλλοι δεν θα το κανουν...Και δεν εχουν ολοι την οικονομικη ανεση να σκανε τα 50αρια για να αλλαξουν ενισχυτες.
    Εχω βαλει πολλους μιστραλ και δεν εχω απολυτος κανενα προβλημα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV1JRT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάζεις τον Mistral τον απλό με το πλαστικό καπάκι ΧΩΡΙΣ θωράκιση ??
    Περίεργο... Αυτός μαζεύει παράσιτα ακόμα και όταν ρεύεται κανείς κοντά του (Για να μη σου πώ τι κάνει άμα κλάσεις κιόλας). Μόνο όταν περνάει μηχανάκι έχεις παράσιτα ?? ΤΥΧΕΡΟΣ είσαι !!!
    Παλιά είχε φέρει η γειτόνισσα "Τεχνικό τηλεοράσεων" να της φτιάξει την κεραία και της έβαλε αυτό το πράγμα για ενισχυτή κεραίας. Μόλις άνοιγα το V/U τα βράδια να μιλήσω με κανένα φίλο, η εικόνα στην τηλεόραση της χανότανε...
    Τελικά πλήρωσα από την τσέπη μου περίπου 100 ευρουλάκια και αγόρασα σοβαρό ενισχυτή κεραίας (δεν θυμάμαι τη μάρκα) και βρήκα την ησυχία μου γιατι μου είχε ζαλίσει τα.....
    Για "καλό" ενισχυτή δεν ξέρω να σου προτείνω. Δεν ασχολούμαι με το σπορ... Υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι στο hlektronika με μεγάλη πείρα σε μάρκες, να σου προτείνουν. Καλά ξεμπερδέματα....

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    και με τα μηχανακια τι να κανει;να απαγορεύσει την κυκλοφορια η να κανει πεζοδρομο;

    1 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Εκει το μονο που μπορει να κανει για να μη παιδευετε ειναι να φωναξει καποιον που εχει μηχανακι και να αρχισει τις γκαζιες μεχρι να βρει τι φταιε..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    και με τα μηχανακια τι να κανει;να απαγορεύσει την κυκλοφορια η να κανει πεζοδρομο;

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον jimk για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (30-05-17)

  9. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι θα βαζουμε 100 ευρω ενισχυτη που εχει τα σουπερ ντουπερ φιλτρα για να πατατε εσεις χωρις να παρεμβαλετε..Το βλεπεις λογικο;Να βαλετε εσεις φιλτρα στα μηχανηματα σας γιατι αυτα κανουν παρεμβολες και οχι οι ενισχυτες.Οσο για τον πελατη δεν μπορεις να τον υποχρεωσεις να βαλει ακριβο ενισχυτη .Αν πεις στον πελατη βαλε 100 ευρω ενισχυτη για να μην παρεμβαλλεται απο τον γειτονα ραδιοερασιτεχνη θα του ερθει ταμπλας.
    Εσυ ειχες την καλοσυνη να βαλεις απο την τσεπη σου χρηματα για να του αλλαξεις τον ενισχυτη και πιστευω οτι εκανες το σωστο γιατι εσυ παρεμβαλες,αλλα αλλοι δεν θα το κανουν...Και δεν εχουν ολοι την οικονομικη ανεση να σκανε τα 50αρια για να αλλαξουν ενισχυτες.
    Εχω βαλει πολλους μιστραλ και δεν εχω απολυτος κανενα προβλημα.
    Φίλτατε Δημήτρη, ο (νόμιμος) ραδιοερασιτέχνης ΕΧΕΙ ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΡΑΔΙΟΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ και στα @@ του αν έχει παράσιτα ο γείτονας. Δεν είναι πρόβλημα του ραδιοερασιτέχνη τα παράσιτα στην τηλεόραση του γείτονα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  10. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Σωτήρη , η άδεια όπως ξέρεις ειναι απλώς μια αίτηση - γνωστοποίηση και ενα παράβολο . Δεν ερχεται ο "Δημόκριτος" να πιστοποιήσει οτι τα μηχανήματα δεν κανουν παρεμβολές ,
    όλο και κάτι μπορει να εχει πάει στραβά

    http://www.yme.gr/index.php?tid=405

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aktis : 31-05-17 στις 16:29

  11. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aktis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωτήρη , η άδεια όπως ξέρεις ειναι απλώς μια αίτηση - γνωστοποίηση και ενα παράβολο . Δεν ερχεται ο "Δημόκριτος" να πιστοποιήσει οτι τα μηχανήματα δεν κανουν παρεμβολές ,
    όλο και κάτι μπορει να εχει πάει στραβά

    http://www.yme.gr/index.php?tid=405
    Αν τα μηχανήματα σου και η κεραία είναι εργοστασιακά και ΔΕΝ είναι "πειραγμένα" είναι πολύ μικρές οι πιθανότητες να σου κάνει παρατήρηση η ΕΕΕΤ.
    Αν τα μηχανήματα είναι πειραγμένα...... ας πρόσεχες !!!

    .

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. cctv παρενβολες απο αλες καμερες!!!!
    By papamis in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-17, 22:44
  2. DIGEA ΠΑΡΝΗΘΑΣ (ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΑΠΟ 3 ΚΑΝΑΛΙΑ)
    By ΑΘΑΝΟΣ in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-14, 12:23
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΘΕΑΣΗ ΤΗΣ DIGEA ΑΠΟ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΗ !!!
    By servicetron in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-12, 21:08
  4. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-12, 12:32
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-10, 00:42

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας