Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 77

Θέμα: Παρεμβολές από κεραία κινητής τηλεφωνίας

  1. #31
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.014

    Προεπιλογή

    ανεξήγητα φαινόμενα λοιπόν η φταίει απλά η γραμμή του τηλεφώνου ας φωνάξει τον παροχο να δει τι γινεται ας το δηλώσει βλάβη
    αλήθεια με σταθερό τηλέφωνο έχει δοκιμάσει ο φίλος ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #32
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    jason
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    Παντού!
    Μηνύματα
    29

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανεξήγητα φαινόμενα λοιπόν η φταίει απλά η γραμμή του τηλεφώνου ας φωνάξει τον παροχο να δει τι γινεται ας το δηλώσει βλάβη
    αλήθεια με σταθερό τηλέφωνο έχει δοκιμάσει ο φίλος ;
    Φυσικά πλεον με σταθερο τηλέφωνο βολεύομαι. Κανενα πρόβλημα ετσι. Θα δηλώσω και μια βλάβη μηπως και ασχοληθούν αν και δεν νομίζω.

    Ευχαριστώ

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #33
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.168

    Προεπιλογή

    Δηλαδή με λίγα λόγια θα δηλώσεις στον πάροχο βλάβη της γραμμής η οποία αποδεδειγμένα λειτουργεί κανονικά, ενώ το πρόβλημα εντοπίζεται μόνο στη συγκεκριμένη συσκευή DECT...


    Spoiler: 


    ...και αναρωτιέσαι αν θα ασχοληθούν!

    2 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  4. #34
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    jason
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    Παντού!
    Μηνύματα
    29

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή με λίγα λόγια θα δηλώσεις στον πάροχο βλάβη της γραμμής η οποία αποδεδειγμένα λειτουργεί κανονικά, ενώ το πρόβλημα εντοπίζεται μόνο στη συγκεκριμένη συσκευή DECT...


    Spoiler: 


    ...και αναρωτιέσαι αν θα ασχοληθούν!
    Περίπου... Το προβλημα μονοι τους το δημιούργησαν(εβαλαν την κεραια). Εγω απλα θα δηλώσω προβλημα οτι δεν δουλευει λογο παρεμβολων. Στο κατω κατω ας μου αποδειξουν οτι δεν φταίνε αυτοι. Δεν εμεινε κατι αλλο να κανω. Εννιά μηνες με προβλημα κοντεύω.

    *το προβλημα δεν εντοπίζεται μονο στη συγκεκριμένη συσκευή DECT. Εντοπίζεται σε οποια συσκευη DECT βαλω στο σπιτι μου και γενικα στην πολυκατοικια μας!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #35
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.014

    Προεπιλογή

    μια ερώτηση έχω όχι για τον φίλο με το προβλημα αλλά γιατί υπάρχει τόση δυσπιστία από όλους για αυτό που λέει ,και εξηγούμε δεν ξέρω από τι έχει παρεμβολές αλλά δεν νομίζω να το γράφει για πλάκα

    από την άλλη η εεττ λέει ο φίλος ότι η παρεμβολές προέρχονται από κεραία σταθμού και όχι κινητής μήπως προς τα εκεί πρέπει να κινηθεί ;

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #36
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    jason
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    Παντού!
    Μηνύματα
    29

    Προεπιλογή

    Εγω ξεκίνησα το θεμα γιατι ειμαι δύσπιστος προς την εεττ οτι φταίει ο ραδιοφωνικός σταθμος(τοσα σπιτια διπλα στο σταθμό το δικο μου στα 800 μετρα εχει προβλημα). Ετσι απευθύνθηκα εδω μηπως μου πει κανεις "δεν γινεται να φταίει ο ραδιοφωνικός σταθμός, το κανουν λογο οτι δεν θελουν να αφαιρέσουν/πειράξουν την κεραια κινητης" αλλα οπως κατάλαβα ολα παίζουν. Οσο για τον σταθμο δεν λεω οτι τον κατηγορούν άδικα.Ειχαν πει οτι εχει χρονια προβλημα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #37
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.168

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια ερώτηση έχω όχι για τον φίλο με το προβλημα αλλά γιατί υπάρχει τόση δυσπιστία από όλους για αυτό που λέει ,και εξηγούμε δεν ξέρω από τι έχει παρεμβολές αλλά δεν νομίζω να το γράφει για πλάκα

    από την άλλη η εεττ λέει ο φίλος ότι η παρεμβολές προέρχονται από κεραία σταθμού και όχι κινητής μήπως προς τα εκεί πρέπει να κινηθεί ;
    Συμφωνώ με όσα λες και μάλιστα από το πρώτο μου μήνυμα σε αυτήν εδώ τη συζήτηση έδωσα αναλυτικές πληροφορίες που μπορούν να τον βοηθήσουν προς αυτήν την κατεύθυνση. Αλλά μάλλον άδικα έγραφα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  8. #38
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    jason
    Εγγραφή
    Jun 2017
    Περιοχή
    Παντού!
    Μηνύματα
    29

    Προεπιλογή


    Εγραψα οτι το link του σταθμου δεν κοιτάει εμενα σε καμια περίπτωση. Οτι οποιος αλλος ειναι σε αυτην την συχνότητα ειναι "προβλημα" το κατάλαβα .Οσο για τις πληροφοριες ευχαριστω αλλα δεν εχω καταλάβει ακομα τι πρεπει να κανω εκτος του να περιμένω...

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #39
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Αγνωσται οι βουλαι του κυριου..
    Παρολο το ευρος συχνοτητων που επρεπε να παιζουν διαφορες συσκευες, εχει βρεθει dect να τρελαινει ασυρματο συστημα συναγερμου.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  10. #40
    Μέλος Το avatar του χρήστη kiros
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    312

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jasonp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ξεκίνησα το θεμα γιατι ειμαι δύσπιστος προς την εεττ οτι φταίει ο ραδιοφωνικός σταθμος(τοσα σπιτια διπλα στο σταθμό το δικο μου στα 800 μετρα εχει προβλημα). Ετσι απευθύνθηκα εδω μηπως μου πει κανεις "δεν γινεται να φταίει ο ραδιοφωνικός σταθμός, το κανουν λογο οτι δεν θελουν να αφαιρέσουν/πειράξουν την κεραια κινητης" αλλα οπως κατάλαβα ολα παίζουν. Οσο για τον σταθμο δεν λεω οτι τον κατηγορούν άδικα.Ειχαν πει οτι εχει χρονια προβλημα.
    Αν ερχόταν η ΕΕΤΤ και εβρισκε link σταθμού εκτός της αδειοδοτημένης περιοχής συχνοτήτων τότε να είσαι σίγουρος ότι ο ιδιοκτήτης της θα πήγαινε αυτόφωρο.

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Επέκταση δικτύου κινητής τηλεφωνίας
    By tigiakou in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-17, 12:16
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-16, 23:03
  3. Συχνότητες κινητής τηλεφωνίας
    By her in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-15, 15:30
  4. Αναμεταδότης κινητής τηλεφωνίας
    By ΜΑΚΗΣ ΔΟΡ in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-14, 01:40
  5. Είναι κεραία κινητής τηλεφωνίας?
    By taben in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-09, 01:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας