Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10

Θέμα: Νέα TV LCD/TFT ~28 inches

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή Νέα TV LCD/TFT ~28 inches

    Παίδες πολλή Καλησπέρα σας. Είχα αγοράσει από μάστορα της γειτονιάς μιά 26άρα SONY (αντικ/σταση τροφοδοτικού) με 60Ε, η οποία του είχε ξεμείνει. Κράτησε ~2 χρόνια με αρκετή χρήση. Προχτές την κηδέψαμε, απόψε τη βγάλαμε κοντά στον κάδο (χρειαζόμουν βοήθεια, ήταν και ασήκωτη η ρημάδα).
    Είχα καλομάθει σχετικά, καθώς η προηγούμενη, που είχα (και επισκεύασα με ~20Ε) είναι 20" και το μάτι -τώρα- ζορίζεται.
    Έψαξα λοιπόν στο google και όλες (οι σχετικά επώνυμες), κοντά στις 28", παίζουν σε τιμή ~ 180Ε.
    Ακόμα κι ο Σκρούτζ κι οι συναφείς, βγάζουν, π.χ. για LG παντού ~180Ε για 28".
    Ξέρει κανείς κάποιο μαγαζί να έχει καμμία με τιμή κάτω, ή πολύ κοντα στα 100Ε;
    Έχει κάποιος να μου συστήσει κάποια άλλη λύση; Π.χ. επισκευασμένη, από αρκετά~πολύ γνωστό μου εδώ, η οποία του έχει -απλώς- ξεμείνει...

    Αυτά τα ολίγα.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων, ακόμα και για τον χρόνο σας, που μου αφιερώσατε διαβάζοντας το ζήτημά μου!
    Να είσαστε όλοι καλά!

    Γιώργος

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.365

    Προεπιλογή

    - Ρώτησε εδώ. http://haloftis.gr/main/

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Πολλή Καλημέρα σου.
    Χίλια ευχαριστώ, όχι μόνο για τον προσωπικό σου χρόνο, που μου αφιέρωσες, αλλά και για την άμεση ανταπόκρισή σου!
    Παρεμπιπτόντως, αυτός είναι ο μάστορας, που μου επισκεύασε την LG των 20", που έχω, και από αυτόν αγόρασα με ~60Ε προ 2ετίας την επισκευασμένη SONY 26', που απεβίωσε μετά από αρκετά πολύωρη χρήση. Το μαγαζί του απέχει 1,5 τετράγωνο από το σπίτι μου.
    Και πάλι, όμως, χίλια ευχαριστώ!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη nikosp
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    963

    Προεπιλογή

    Και γιατί δεν ξαναεπισκεύασες την τηλεόραση που χάλασε ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Γιώργο , οι 26-28 ιντσες ειναι περίεργο μέγεθος , εχουν την ιδια τιμη η και ακριβότερες απο 32 ... που ειναι το συνηθισμένο μικρότερο μεγεθος πλεον για LCD τηλεοράσεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατί δεν ξαναεπισκεύασες την τηλεόραση που χάλασε ?
    Φίλε Νίκο, την είχα πάρει, ήδη επισκευασμένη και μάλιστα -μάλλον- στο ίδιο σημείο... Στο τροφοδοτικό!! Την είχαν παρατημένη στον μάστορα, ο οποίος μου την πούλησε, τότε, 60Ε. Δεν την ξαναεπισκεύασα, διότι 'μου μύρισε' ότι το τροφοδοτικό, ήταν το ευαίσθητο σημείο της. Οπότε είπα πλέον να προχωρήσω.
    Έτσι βρέθηκα σήμερα στη MEDIA MARKT, στη Συγγρού, έχοντας αγοράσει (ετοιμοπαράδοτη/ στο χέρι) μιάν LG LED 29", μοντελάκι 29MT49VF-PZ, για όποιον το γνωρίζει, πιθανόν. Βολεύτηκα μιά χαρά.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aktis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο , οι 26-28 ιντσες ειναι περίεργο μέγεθος , εχουν την ιδια τιμη η και ακριβότερες απο 32 ... που ειναι το συνηθισμένο μικρότερο μεγεθος πλεον για LCD τηλεοράσεις
    Φίλε Χρήστο, τόσο στον Κωτσόβολο της Θησέως (Καλλιθέα), όσο και στη MEDIA MARKT (επίσης Καλλιθέα) οι 32" ήταν κάπως ακριβότερες. Επιπλέον φοβήθηκα, για το μέγεθος, επειδή δεν είχα κάνει καλή μέτρηση του χώρου μου.
    Τώρα ό,τι έγινε-έγινε.

    Παίδες, Χίλια Ευχαριστώ!!!!, προς όλους σας, τόσο για τον προσωπικό σας χρόνο, που μου αφιερώσατε, όσο και για τις ανταποκρίσεις σας.

    Το θέμα, όσον αφορά εμένα, πλέον καλύφθηκε.
    Αν δεν το κλείσουν οι διαχειριστές, όποιος θέλει, ας γράψει ελεύθερα την όποιαν άποψή του.
    (Χτυπάω ξύλο για τη γρουσουζιά) Για τη συγκεκριμένη συσκευή θα με ξαναδείτε, μόνο σε περίπτωση της όποιας βλάβης της.

    Ξανά Χίλια Ευχαριστώ!!!!, προς όλους σας
    Φιλικότατα

    Γιώργος

    2 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Γιώργο την παλιά αν γίνετε μην την πετάξεις(αν δεν το έχεις κάνει ). θα περάσω να την φορτώσω........ όλο και κάτι θα χρειαστεί........ αν όχι να φτιαχτεί.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο την παλιά αν γίνετε μην την πετάξεις(αν δεν το έχεις κάνει ). θα περάσω να την φορτώσω........ όλο και κάτι θα χρειαστεί........ αν όχι να φτιαχτεί.
    Γιάννη μου, Πολλή Καλημέρα σου! Αν πρόσεξες, στην πρώτη μου ανάρτηση έγραψα και πότε ακριβώς την πέταξα.
    Δυστυχώς, η Γυφτοϋπηρεσία έδρασε ταχύτατα... Όπως πάντα!

    Ζητώ χίλια Συγγνώμη, που δεν ενημέρωσα, πριν προβώ στην ενέργεια απόρριψης. Όμως είχα ευκαιρία/περαστικό τον μεγάλο γιό μου, ο οποίος μπόρεσε τη σήκωσε και την έβγαλε έξω (στο δρόμο ).

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DGeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    ........(Χτυπάω ξύλο για τη γρουσουζιά) Για τη συγκεκριμένη συσκευή (εννοώ την καινούργια) θα με ξαναδείτε, μόνο σε περίπτωση της όποιας βλάβης της.

    Ξανά Χίλια Ευχαριστώ!!!!, προς όλους σας
    Φιλικότατα

    Γιώργος
    Εννοώ την καινούργια τηλεόραση

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DGeorge : 07-06-17 στις 11:10

  10. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Θυμιοs
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα / Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.365

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DGeorge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλή Καλημέρα σου.
    Χίλια ευχαριστώ, όχι μόνο για τον προσωπικό σου χρόνο, που μου αφιέρωσες, αλλά και για την άμεση ανταπόκρισή σου!
    Παρεμπιπτόντως, αυτός είναι ο μάστορας, που μου επισκεύασε την LG των 20", που έχω, και από αυτόν αγόρασα με ~60Ε προ 2ετίας την επισκευασμένη SONY 26', που απεβίωσε μετά από αρκετά πολύωρη χρήση. Το μαγαζί του απέχει 1,5 τετράγωνο από το σπίτι μου.
    Και πάλι, όμως, χίλια ευχαριστώ!
    Χμμ!! είμαστε κοντογείτονες, πάντως ο μάστορας είναι ένας απο τους καλλίτερους τεχνίτες.

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Arduino και TFT LCD 3.2''
    By kwstas92 in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-15, 14:05
  2. ΑΠΟΔΙΚΟΠΟΙΗΤΗΣ ΓΙΑ TFT LCD
    By thomasskoy in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-10, 18:24
  3. Specs για LCD TFT
    By KOKAR in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-10, 13:45
  4. πληροφοριες για TFT-LCD
    By brainman in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-07, 19:29

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας