Σελίδα 3 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 157

Θέμα: Επιστρατος - μετεκπαιδευση στρατου

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Είχα πάει και εγώ πριν μερικά χρόνια , βρεθήκαμε με μερικούς από τη σειρά ... μου άρεσε !

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΝΕΚΤΑΡΙΟΟΣ
    Όνομα
    Νεκταριος
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    ΑΙΓΙΝΑ
    Μηνύματα
    859

    Προεπιλογή

    ψυχρεμια και τι να πουμε κακα τα ψεματα οταν εχεις την δουλεια σου δεν μπωρεις να την κλεισεις για να πας να κολοβαρεσεις και να ακους τα Α και τα ου του καθε λοχαγου ,επισμηνια και δεν ξερω τι αλλο ,προσοπικη αποψη προεχει η αιμοραγια της τσεπης μας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μακαρι να με επερναν τωρα για μετεκπαιδευση εγω θεωρω οτι εχω πολλα να προσφερω, ειμαι σχεδον 45 χρονων αλλα μοιαζω με 25ρης κανω βαρη 4 φορες την εβδομαδα προσεχω την διατροφη μου μερικες φορες....εχω και αρκετα μαλλια αλλα πανω απο ολα ειμαι πολυ πιο καταλληλος και εμπειρος απο τους σημερινους νεανισκους και ετοιμος για μαχη αν χρειαστει.
    αμα θελω βαζω κατω ανετα 2-3 απο αυτους μονο με σφαλιαρες για να μην παθουν και μονιμη βλαβη.
    τωρα που ειναι καλοκαιρακι προτιμω ενα νησι αλλα αμα δεν μπορουν ας με στειλουν και Καρωτη που ειναι πολυ κοντα στο Διδυμοτοιχο, ομορφη η ελλαδα εκει, πολυ καλοι και οι ανθρωποι.
    ! Δ' ΕΑΝ?

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    173 ΜΕΑΠ το 1992.......


    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV2HIA
    Όνομα
    ΑΝΤΩΝΙΟΣ
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    61

    Προεπιλογή

    173 ΜΕΑ/ΑΠ από το 1985 ως το 1987. Ωραία χρόνια!

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Έβαλα στο γούγλ Δ' ΕΑΝ, για να δω τι είναι (άγνοια λόγω άλλου σώματος) και διάβασα μόνο παράπονα, ότι απο την πρώτη βδομάδα τους χάλασε το ημιμόνιμο και ξεκόλλησαν τα στράς, τα καλαμάρια ήταν κατεψυγμένα, στη σκοπιά έχει σκοτάδι, το κοντινότερο goody's είναι χιλιόμετρα μακριά και δεν έχει ούτε σαλάτα του chef και άλλα πολλά.
    Είναι πολύ λυπηρό να συμβαίνουν όλα αυτά σήμερα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έβαλα στο γούγλ Δ' ΕΑΝ, για να δω τι είναι (άγνοια λόγω άλλου σώματος) και διάβασα μόνο παράπονα, ότι απο την πρώτη βδομάδα τους χάλασε το ημιμόνιμο και ξεκόλλησαν τα στράς, τα καλαμάρια ήταν κατεψυγμένα, στη σκοπιά έχει σκοτάδι, το κοντινότερο goody's είναι χιλιόμετρα μακριά και δεν έχει ούτε σαλάτα του chef και άλλα πολλά.
    Είναι πολύ λυπηρό να συμβαίνουν όλα αυτά σήμερα.
    μόνο αυτά? δεν είχε παράπονα γιατί δεν έχει δωρεάν γουιφι και το πρωινό δεν έχει κρουασάν και φρεντο καπουτσίνο ή έστω ένα μακιατο?

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  8. #28
    Μέλος
    Όνομα
    χριστος
    Εγγραφή
    Jun 2016
    Περιοχή
    κερατσινι
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    εγω θυμαμε ηταν πολυ καλα στην μοναδα και με τους στρατιωτες εφεδρους και ολους τους αξιωματικους.το στρατοπεδο ηταν ενωμενο και με καποιο αλλο με αυτοκινουμενα μαυροσκουφιδες δεν θυμαμε κατι περισσοτερο αλλα πηγαινα και σε αυτων το κψμ τους. μου αρεσε πολυ να κανω βολτα στην καρωτη,που τον χειμωνα μυριζε παντου ξυλα απο τζακι, πηγαινα και στο διδυμοτειχο οι ανθρωποι ζουσαν και απο τους στρατιωτες, τους προσεχαν και δεν τους εβλεπαν σαν χιλιαρικο, ειχα παει και στο μικρο Δερειο στο μεγαλο φυλακιο με αποθηκες πυρομαχικων ειχα κατσει τουλαχιστον ενα μηνα εκει ειχε αυτοχθονες ελληνες Πομακους ηταν και αυτοι πολυ ευγενικοι και αυθεντικοι θυμαμε την καφετερια εξω απο την πυλη του φυλακιου με μια ωραια κοπελα την κορη του ιδιοκτητη......

    σε αυτο το χωμα οτι και να φυτεψεις θα πιασει και θα μεγαλωσει γρηγορα γιατι εχει αρκετες μερες τον χρονο βροχη, θυμαμε εναν παλιο που φαγωνοταν να παει φυλακιο να κανει σκοπια γιατι οταν ηταν νεος στρατιωτης ειχε παει και φυτεψει εκει κανναβη νομιζω την εβραζε και την επινε σαν τσαι

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    μόνο αυτά? δεν είχε παράπονα γιατί [...] το πρωινό δεν έχει κρουασάν [...]
    Α όλα κι όλα! Εμείς το μόνο πράγμα που είχαμε σε αφθονία (για δεκατιανό) ήταν τα κρουασάν... τα πιο άθλια, μπαγιάτικα και καταθλιπτικά κρουασάν που έχουν περάσει ποτέ από τον πλανήτη αυτό...

    Δεν είναι τυχαίο ότι από τότε που απολύθηκα και μετά δεν έχω ξαναφάει ποτέ μου κρουασάν. Θυμάμαι όταν πιάνανε οι μεγάλες πείνες στο φυλάκιο που αναγκαζόμουν να φάω το κρουασάν, μασουλώντας περιμετρικά τη ζύμη μη τυχόν και πετύχω την ακόμα πιο άθλια γέμιση κεράσι

    1 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  10. #30
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α όλα κι όλα! Εμείς το μόνο πράγμα που είχαμε σε αφθονία (για δεκατιανό) ήταν τα κρουασάν... τα πιο άθλια, μπαγιάτικα και καταθλιπτικά κρουασάν που έχουν περάσει ποτέ από τον πλανήτη αυτό...

    Δεν είναι τυχαίο ότι από τότε που απολύθηκα και μετά δεν έχω ξαναφάει ποτέ μου κρουασάν. Θυμάμαι όταν πιάνανε οι μεγάλες πείνες στο φυλάκιο που αναγκαζόμουν να φάω το κρουασάν, μασουλώντας περιμετρικά τη ζύμη μη τυχόν και πετύχω την ακόμα πιο άθλια γέμιση κεράσι
    δεκατιανο? τη είναι αυτό? δεν είχατε την μαρμελάδα που την έκοβες σαν μορταδέλα και απλά την τοποθετούσες στο ψωμί που ήταν κομμένο με πριονοκορδέλα γιατί το μαχαίρι δεν το έκοβε?
    εμείς πάντως στην Μυτιλήνη σε μεγάλες γιορτές και επετείους τρώγαμε και μερεντα.... ένα κουτάκι τον 100γρ για 30 άτομα... μεγάλες στιγμές για όποιον προλάβαινε να πάρει την πρώτη κουταλιά. κάτι σαν όσκαρ ένα πράγμα (ευχαριστώ την μαμά μου που με έκανε αγόρι και απολαμβάνω τέτοια τιμή και τέτοια....)
    πάντως επειδή είμαι λίγο παμφάγος δεν ασχολήθηκα ποτέ με ντιλιβερι και τέτοια. έβλεπα άλλους που δεν τους άρεσε τίποτα και κάθε μέρα σχεδόν παίρναν απέξω.
    πάντως αυτό που θυμάστε κωδικούς οχημάτων κλπ και τα χαρακτηριστικά από τις μονάδες που περάσατε δεν το κατάφερα ποτέ. δεν θυμάμαι ούτε μια μονάδα που πήγα πως λέγετε.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 3 από 16 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 897
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-17, 20:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας