Σελίδα 14 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4 12 13 14 15 16 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 131 έως 140 από 157

Θέμα: Επιστρατος - μετεκπαιδευση στρατου

  1. #131
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    υπομονη , αυριο τετοια ωρα εκει θα ειμαι , λετε να εχει wifi το στρατοπεδο ? ελπιζω να μην αρχισετε τιποτα πολιτικα καβγαδες κλπ μεχρι να γυρισω και να το βρω κλειδωμενο θα εχω εκτενες ρεπορτατζ

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #132
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    μήπως να το κλειδώσουμε και να το ανοίξουμε μόλις γυρίσεις? γιατί βλέπω εσύ να πας για άσκηση και εμείς για πόλεμο............

    4 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  3. #133
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Καλος πολιτης Δημητρη!

    1 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  4. #134
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV2HIA
    Όνομα
    ΑΝΤΩΝΙΟΣ
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    ΚΟΖΑΝΗ
    Μηνύματα
    61

    Προεπιλογή

    Γιώργο σειρά 178 εξ αναβολής. Ο θάλαμος της Γ' Πυρ/χίας ήταν στην πλευρά της Δ' ΕΑΝ και περίπου απέναντι από το ΚΨΜ. Πιό πάνω το κρατητήριο. Τότε μου είχαν αναθέσει εκτός από το Τ/ΤΗΛ της Μοίρας και τα Ηλεκτρολογικά του στρατοπέδου. Δίπλα ήταν η 16η ΕΜΑ. Μας χώριζε ένα χαντάκι. Τι μου θύμησες τώρα. "'Αραζες στην Ανθούλα". Χειμώνας, χιόνι, τζάκι και ρετσίνα "Κοκοράκι". Απολυτήριο από εκεί. Άλλες εποχές. Στο "Βυθήσατε το Χώρα" ήσουν εκεί;

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον SV2HIA για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (17-06-17)

  6. #135
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV2HIA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιώργο σειρά 178 εξ αναβολής. Ο θάλαμος της Γ' Πυρ/χίας ήταν στην πλευρά της Δ' ΕΑΝ και περίπου απέναντι από το ΚΨΜ. Πιό πάνω το κρατητήριο. Τότε μου είχαν αναθέσει εκτός από το Τ/ΤΗΛ της Μοίρας και τα Ηλεκτρολογικά του στρατοπέδου. Δίπλα ήταν η 16η ΕΜΑ. Μας χώριζε ένα χαντάκι. Τι μου θύμησες τώρα. "'Αραζες στην Ανθούλα". Χειμώνας, χιόνι, τζάκι και ρετσίνα "Κοκοράκι". Απολυτήριο από εκεί. Άλλες εποχές. Στο "Βυθήσατε το Χώρα" ήσουν εκεί;
    180 Επίσης εξ' αναβολης! Οπότε ναι ήμουν στο "βυθίσατε" του Μάρτη του 87 εκεί... και μάλιστα με "ιδιαίτερα" καθήκοντα ήδη 18 ώρες πριν την δημόσια ανακοίνωση στην ΤΒ!
    Ίλη διοικήσεως Δ' ΕΑΝ (ακριβώς το κεντρικό από τα 3 κτίρια)! Ναι, το "σκ@τ.ρεμα" ανάμεσα Δ'ΕΑΝ & 16η ΕΜΑ!
    Έχεις λοιπόν "ακούσει" & πλήρως το όνομά μου σε μια ημερησία αναφορά Μεραρχίας, που έλεγε για κάποιον της Δ'ΕΑΝ που έφαγε 15 αυστηρες Φ από τον ίδιο τον Μέραρχο γιατί "προσπέρασε στην εθνική Διδυμοτείχου Ορεστιάδος, το όχημα του Μεράρχου με ταχύτητα άνω των 130χλμ" !

    Εγώ έναν μόλις μήνα (26 ημερες, εκτός Φ) πριν την απόλυση... πήρα δια μαγείας & εκπλήξεως... μετάθεση από εκεί, στο ΚΕΤΘ - Αυλώνα... ! Και τελικά πήρα απολυτηριο από αλλού, παρ' ότι μου το ετοιμάζαν ήδη πάνω εκεί!

    Μέχρι και ο Ανθυπασπιστής ο Διαμαντής στο δικό μας 1ο γραφείο έπαθε που θα έφευγα τόσο λίγο πριν την απόλυση! Βέβαια να είναι καλά όπου είναι, μου έστειλε με την μετάθεση μειωμένες τις γραμμένες ημέρες Φ, και έτσι απολύθηκα σχεδόν στην ώρα μου (δεν γλύτωσα τις Φ του Ταξίαρχου). Όλοι πιστεύαμε ότι εκεί μας είχε ξεχάσει και ο... θεός!!!


    ΥΓ.
    Αυτή η εικόνα θα σας ξυπνήσει αναμνήσεις πάντως!
    Συνημμένο Αρχείο 70060

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SRF : 17-06-17 στις 12:36
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  7. #136
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    180 Επίσης εξ' αναβολης! Οπότε ναι ήμουν στο "βυθίσατε" του Μάρτη του 87 εκεί... και μάλιστα με "ιδιαίτερα" καθήκοντα ήδη 18 ώρες πριν την δημόσια ανακοίνωση στην ΤΒ!
    Ίλη διοικήσεως Δ' ΕΑΝ (ακριβώς το κεντρικό από τα 3 κτίρια)! Ναι, το "σκ@τ.ρεμα" ανάμεσα Δ'ΕΑΝ & 16η ΕΜΑ!
    Έχεις λοιπόν "ακούσει" & πλήρως το όνομά μου σε μια ημερησία αναφορά Μεραρχίας, που έλεγε για κάποιον της Δ'ΕΑΝ που έφαγε 15 αυστηρες Φ από τον ίδιο τον Μέραρχο γιατί "προσπέρασε στην εθνική Διδυμοτείχου Ορεστιάδος, το όχημα του Μεράρχου με ταχύτητα άνω των 130χλμ" !

    Εγώ έναν μόλις μήνα (26 ημερες, εκτός Φ) πριν την απόλυση... πήρα δια μαγείας & εκπλήξεως... μετάθεση από εκεί, στο ΚΕΤΘ - Αυλώνα... ! Και τελικά πήρα απολυτηριο από αλλού, παρ' ότι μου το ετοιμάζαν ήδη πάνω εκεί!

    Μέχρι και ο Ανθυπασπιστής ο Διαμαντής στο δικό μας 1ο γραφείο έπαθε που θα έφευγα τόσο λίγο πριν την απόλυση! Βέβαια να είναι καλά όπου είναι, μου έστειλε με την μετάθεση μειωμένες τις γραμμένες ημέρες Φ, και έτσι απολύθηκα σχεδόν στην ώρα μου (δεν γλύτωσα τις Φ του Ταξίαρχου). Όλοι πιστεύαμε ότι εκεί μας είχε ξεχάσει και ο... θεός!!!


    ΥΓ.
    Αυτή η εικόνα θα σας ξυπνήσει αναμνήσεις πάντως!
    Συνημμένο Αρχείο 70060
    νομιζω οτι harry potter δεν υπηρχε τοτε !


    τηλεφωνακι-γλυψιμο ισως ?

    0 Not allowed! Not allowed!
    ...

  8. #137
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikknikk4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομιζω οτι harry potter δεν υπηρχε τοτε !


    τηλεφωνακι-γλυψιμο ισως ?
    Ναι, και το έβαλα 1 μηνα πριν απολυθώ? Γιατί ως ΠΑΜΠΑΛΑΙΟΣ πλέον εκεί θα περνουσα "δράμα" λες, μετά από ~17 μήνες που ήξερα πλέον άπαντα στον Έβρο? Εδώ ο νέος διοικητής ενημερώθηκε για θέσεις μάχης και ξεναγήθηκε σε όλες αυτές και στα φυλάκια 9, 10, 11 από εμένα όταν ήρθε μερικούς μήνες προ ΣΕΙΣΜΙΚ εκεί!
    Για να κατέβω στο ΚΕΤΘ και να παώ σε φωτιά στην Χίο ως ουλαμαγός και τελικα με χρέη διοικητή (ως ο αρχαιότερος όλων εώς και ημέρας παρουσιάσεως) του τάγματος πυρασφαλείας ΚΕΤΘ και να τρέχω στα βουνά της Χίου 4 μερόνυκτα προσπαθώντας να προστατέψω και ~200 άτομα νεούιδια?
    Ξέρω - υποψιάζομαι καλύτερα - πως έγινε αυτό! Και ο Χαρυ Πότερ δεν ήταν "βαλτός" μου, ούτε καν γνωστός μου! Αλλά αυτό είναι μια ιστορία που δεν έχει και αξία περιγραφής της εδώ!
    Στην Δ' ΕΑΝ προσωπικά "ηρέμησα" μόλις 2 μήνες αφ' ότου πήγα εκεί, λόγω... ΑΓΓΛΙΚΩΝ αρχικά! Μετά μου ζητήθηκε να αναλάβω και επισκευές ασυρμάτων επικοινωνιών (η σειρά μου από ΣΕΤΤΗΛ που ήρθε ΔΕΝ είχε ΚΑΜΜΙΑ ιδέα από ηλεκτρονικά γενικότερα)! Και κατέληξα με χρεωμένες ~10 ειδικότητες τελικά, πλην αυτής που μου έδωσε η "μαμά πατρίς" - άσχετη με το αντικείμενό μου που δώθηκε για "λόγους" κανονικού "ξαπωστάλσιμού μου" όσο πιο μακριά υπήρχε δυνατότητα να με στείλουν & χωρίς ελπίδα επιστροφής σε ΚΕΤΘ ή όπου αλλού πλην ΕΒΡΟΥ - την οποία μάλιστα σχεδόν δεν άσκησα ποτέ!
    Τώρα πως με ειδικότητα που ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ - ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΣΕ ΥΠΑΡΞΗ - στο ΚΕΤΘ (μη αυτούσια τεθωρακισμένων ειδικότητα) επέστρεψα τελικά έστω για αυτόν τον 1 μήνα... είναι ας πούμε από το "μπαμπάς του Χαρυ Πότερ"

    1 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  9. #138
    Μέλος Το avatar του χρήστη apilot
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    763

    Προεπιλογή

    Με το καλό να πας και να γυρίσεις Δημήτρη. Περιμένουμε να μας πεις πως τα πέρασες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Κοιτάμε πάντα μπροστά χωρίς να βλέπουμε το πίσω.

  10. #139
    Banned
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.379

    Προεπιλογή

    γεια σαααας και ειμαι πλεον αρχιλοχιας πζ ταφτηλας και με προστεθηκε νεα ειδικοτητα πολυβολητης ! η ασκηση ηταν ? τεντα ? ε μας γαμσε λιγο η βροχη , βαρεσα με αντιαρματικο χεχε . ειδα πραγματικη βολη τοου και μιλαν πο δεν ειχα δει οταν ημουν φανταρος παρα μονο εκπαιδευτικες βολες , ειδικα το μιλαν υποθετω οτι θα μπορουσα να το χειριστω μοναχος ! και αλλα πολλα ....!

    και πριν ξεκινησω να γκρινιαζω για πραγματα που δεν με αρεσαν ( και ειναι πολλα ) θα πω τα παρακατω ....

    1) εαν αυριο γινει πολεμος οποιος θελει την κανει ... για την χονολουλου ! με το τελος καλο θα ηταν να μην επιστρεψει πισω ουτε καν του στιλ εδω εγω εχω σπιτι χωραφια κλπ ....
    2) εαν αυριο γινει πολεμος και εισαι εδω το με ποναει το ποδι δεν ερχμ ειμαι γκει τρανσεξουαλ και κλπ με ελληνικη υπηκοοτητα απλα δεν παιζει ! καπου θα χωθεις

    αυτα για τη ωρα αν βρω χρονο αυριο τα υλιπα

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον street για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Panoss (10-07-17)

  12. #140
    Μέλος Το avatar του χρήστη apilot
    Όνομα
    Βαγγέλης
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    763

    Προεπιλογή

    Καλημέρα Δημήτρη. Καλός πολίτης. Με πολύ όρεξη σε βλέπω. Άντε ξεκουράσου και να μας πεις πως τα πέρασες.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apilot : 09-07-17 στις 08:48
    Κοιτάμε πάντα μπροστά χωρίς να βλέπουμε το πίσω.

Σελίδα 14 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4 12 13 14 15 16 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 897
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-17, 21:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας