Σελίδα 7 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7 8 9 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 157

Θέμα: Επιστρατος - μετεκπαιδευση στρατου

  1. #61
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.555

    Προεπιλογή

    @lepouras:: ΣΕΤΤΗΛ 1993 (Πυργος) -> Μυτιλήνη -> εκδρομή πάνω από Αρκτούρο (BΔ) -> πολίτης

    @Kioan: ΣΕΤΤΗΛ (Πύργος) ως τεχνίτης. Δεν έχω παει Χαϊδαρι.


    sethl.jpg

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #62
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από klik Εμφάνιση μηνυμάτων
    @lepouras:: ΣΕΤΤΗΛ 1993 (Πυργος) -> Μυτιλήνη -> εκδρομή πάνω από Αρκτούρο (BΔ) -> πολίτης

    @Kioan: ΣΕΤΤΗΛ (Πύργος) ως τεχνίτης. Δεν έχω παει Χαϊδαρι.


    sethl.jpg
    Είχα τήν εντύπωση ότι η ΣΕΤΤΗΛ μετά το 1990 δέν εκπαίδευε εφέδρους γιά τεχνίτες, μόνο πενταετής καί μόνιμους , τουλάχιστον έτσι μας είχαν πει όταν ήμουν εκεί. Εγώ πάντως Καλαμάτα > Πύργος > Χαϊδάρι > Ξάνθη > Αθήνα > Νάξος > Κρήτη > Λέρο > Αθήνα >πολίτης ,

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #63
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.555

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alpha uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα τήν εντύπωση ότι η ΣΕΤΤΗΛ μετά το 1990 δέν εκπαίδευε εφέδρους γιά τεχνίτες, μόνο πενταετής καί μόνιμους , τουλάχιστον έτσι μας είχαν πει όταν ήμουν εκεί. Εγώ πάντως Καλαμάτα > Πύργος > Χαϊδάρι > Ξάνθη > Αθήνα > Νάξος > Κρήτη > Λέρο > Αθήνα >πολίτης ,
    Είχαμε ΟΠΥ άντρες και ΟΠΥ γυναίκες (λίγες) και μέναν χωριστά. Υπήρχαν 4 λόχοι με έφεδρους.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #64
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alpha uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως Καλαμάτα > Πύργος > Χαϊδάρι > Ξάνθη > Αθήνα > Νάξος > Κρήτη > Λέρο > Αθήνα >πολίτης ,
    8 μεταθέσεις???
    Δεν υπαρχουν πλεον αυτα. Μια μεταθεση κανονικα κι αν εχεις βυσμα ή αλλη δικαιολογια πας και για δευτερη.

    0 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  5. #65
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    9 μήνες ποτε να προλάβουμε, τώρα συζητάνε να πηγαινουν στη μοναδα οι φαντάροι.
    στο κέντρο πλέον δεν κάνεις τιποτα μονο βήμα για τη παρέλαση, ποιος ο λόγος να καθονται οι φαντάροι στα κέντρα για 3 βδομάδες , αν τελικά δεν γινεται καμία εκπαίδευση ουσιαστικά

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.452

    Προεπιλογή

    2007 ΠΑΤΡΑ(ΚΕΤΧ)> ΛΕΣΧΗ ΠΑΤΡΑΣ > ΣΕΤΤΗΛ > ΚΩΣ > ΚΛΕΙΔΙ ΒΕΡΟΙΑΣ

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #67
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.940

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alpha uk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καί εγώ στην ΣΕΤΤΗΛ τό 1985 , Γκοτζίλα από Αργεντινή τού 1948 ήταν σάν νά έτρωγες σόλα από παπούτσι , στή δε Ξάνθη στο 4το σώμα στρατού στή μανέστρα ήταν πιο​ πολλά τά σκουλίκια από τήν μανέστρα, καί τά άτιμα ήταν ακριβώς τά ίδια , μέ δυσκολία τά ξεχώριζες, στή Λέρο η υδροφόρο πού πίναμε νερό είχε και κάμποσα βατράχια μέσα , φαγητό τρώγαμε όταν μας θυμόντουσαν , ζούσαμε με μπισκότα καί τυρί κονσέρβα εκστρατείας (καί αυτά από Αργεντινή) μόνο στήν ΑΣΔΕΝ έφαγα σάν άνθρωπος , όσο γιά μερεντες καί γλυκίσματα , αυτά ήταν πράγματα πολυτελείας
    Ποια ΕΣΟ ήσουν; είχαμε την ίδια πορεία ΣΕΤΤΗΛ (1985) --> 479 ΤΔΒ, εγώ ήμουν 176Γ

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  8. #68
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    9 μήνες ποτε να προλάβουμε, τώρα συζητάνε να πηγαινουν στη μοναδα οι φαντάροι.
    στο κέντρο πλέον δεν κάνεις τιποτα μονο βήμα για τη παρέλαση, ποιος ο λόγος να καθονται οι φαντάροι στα κέντρα για 3 βδομάδες , αν τελικά δεν γινεται καμία εκπαίδευση ουσιαστικά
    Ακομη και αναλογικά να το δεις, 8 μεταθέσεις για 18 μηνες ειναι παρα πολλες! Παντως, αν ειχε εβδομαδα προσαρμογης σε καθε νεο στρατοπεδο, μια χαρά θα ηταν!

    0 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  9. #69
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nestoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    8 μεταθέσεις???
    Δεν υπαρχουν πλεον αυτα. Μια μεταθεση κανονικα κι αν εχεις βυσμα ή αλλη δικαιολογια πας και για δευτερη.
    . Παναγιώτη , όχι μεταθέσεις , αποσπάσεις ήταν , ή μετάθεση ήταν από Ξάνθη > Αθήνα ( στόν Καρέα) από τόν Καρέα στήν ΑΣΔΕΝ καί από εκεί αποσπάσεις γιά επισκευές καί συντονισμούς σέ σταθμούς καί κεραίες

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #70
    Μέλος Το avatar του χρήστη alpha uk
    Όνομα
    yiannis
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    nottingham
    Μηνύματα
    1.013

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elektronio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια ΕΣΟ ήσουν; είχαμε την ίδια πορεία ΣΕΤΤΗΛ (1985) --> 479 ΤΔΒ, εγώ ήμουν 176Γ
    Μάρκο έχω γράψει λάθος ημερομηνία ΣΕΤΤΗΛ τό καλοκαίρι τού 1984 κατόπιν Χαϊδάρι και τόν Γενάρη τού 1985 στό 479 ΤΔΒ αλλά στόν 4το λόχο (άν θυμάμαι καλά) πού ανήκει στην ταξιαρχία , λοχαγός μου ήταν κάποιος μέ τό όνομα Περιστέρης, τώρα γιά ΕΣΟ εάν θυμάμαι καλά (αμυδρά) νομίζω 174Γ , οπότε πρέπει νά ήμασταν μαζί στό 479 Τώρα από μεριά Θεσσαλονίκη τόν μόνο πού θυμάμαι ήταν ένα ξανθό ψηλό παλικάρι από ένα χωριό τής Χαλκιδικής, ήταν καί κάποιος δόκιμος ψηλός μελαχρινός όνομα δέν θυμάμαι , πάντως εάν ήμασταν μαζί θά πρέπει νά θυμάσαι κάποιον μαυριδερό πομακο πού τόν φωνάζαμε μπλακι (ήταν ο χαρακτήρας του στρατοπέδου) τό επίθετο μου είναι Παπακωνσταντίνου ένα σού θυμίζει τίποτα (ο μαλ@#ας ό διοικητής μου μέ είχε βγάλει καί στήν αναφορά στρατιάς, μέ επαίνους καί διάφορες άλλες μουλάδες) επειδή τού έφτιαξα τά μηχανήματα τής ταξιαρχίας , καί μου έδωσε δύο μέρες άδεια τό κτήνος γιά νά πάω από Ξάνθη Κόρινθο

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alpha uk : 13-06-17 στις 13:32

Σελίδα 7 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 5 6 7 8 9 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 897
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-17, 21:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας