Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20

Θέμα: RDVV PLL Front Panel Board

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris k
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    397

    Προεπιλογή

    Φίλε Άκη, εγώ πιστεύω ότι πρέπει να συνεχίσεις την παρουσίαση της κατασκευής σου και συμφωνώ με τον Γιώργο τον SRF για την κόκκινη σημείωση. Και για να μην παρεξηγηθώ, η ερώτηση για άλλο forum δεν ήταν εκ του πονηρού, απλά μια διαπίστωση που έκανα, αφού την είδα πρώτα εκεί και μετά εδώ, οπότε ήθελα να γνωρίζω τελικά ποιος είναι ο άνθρωπος που έχει φτιάξει το PLL

    0 Not allowed! Not allowed!
    FM 664

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη Kernel Panic
    Όνομα
    Kernel Panic
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    στο χωριό μου λένε "ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε"
    Ρίξε πρώτα μια παρουσίαση με σχέδια, καλές φωτό, περιγραφή κ,λ,π. για να έχει λόγο ύπαρξης το απαγορευτικό, τώρα τι να κάνουμε κλοπι/παστε, τις 3 φωτο?

    2 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.580

    Προεπιλογή

    βασικά και μένα η εγχρωμη επισήμανση με ενόχλησε.....πάντως αν κάποιος δημοσιεύσει αυτες τις φωτό σε άλλο φόρουμ και το παρουσιάσει ως δικό του δεν μπορείς να αποδείξεις οτι είναι δικό σου εκτός αν γίνει δίκη και φέρεις εσύ το pll και γω απλά τιποτα.....το πιασες????

    μπράβο από την κατασκευαστική πλευρ'α της πλακέτας....για τα υπόλοιπα θα τα πούμε στις αίθουσες του τριμελούς

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη Nightkeeper
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Μέγαρα
    Μηνύματα
    675

    Προεπιλογή RDVV PLL Front Panel Board

    Καλησπέρα . Η κατασκευή κατεμέ μόνο πρόχειρη δέν ειναι . Οπως δείχνει πρεπει να ειναι πολυ χρήσιμη για όσους ασχολούνται με τέτοιες κατασκευές . Στην ουσία ειναι ακριβώς οτι χρειαζόταν το RDVV για να ολοκληρωθεί σαν exciter . Επίσης νομίζω πως και να δοθούν οι λεπτομέρειες της κατασκευής ελάχιστοι θα αςχολιθουν,δεν ειναι κατι απλό που μπορει ο καθένας να φτιάξει εξαρχης.Οποτε δεν υπαρχη λόγος για προςτρηβες, το θεμα ας ειναι απλα μια ενημέρωση για την κατασκευή. Συγχαρητήρια στον κατασκευαστή πάντως , δείχνει άψογο . Αντε και η επόμενη κατασκευή να ειναι το remote του RDVV μέσo δυκτιου

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Ωραία τα λέτε αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα (και όχι μόνον) δεν σέβεται κανένας το τι κάποιος προσφέρει και με τι όρους ή προϋποθέσεις!
    Εδώ βλέπεις βοηθάς ή χαρίζεις κάτι και διαπιστώνεις μετά ότι το πουλάει χωρίς να σε ρωτήσει καν! Το πουλάει, το ΔΩΡΕΑΝ... ! Αν δεν το ήθελε, ας το χάριζε σε άλλον επίσης, που μπορεί να το ήθελε!
    Έτσι και εδώ. Ο άλλος λέει να βάλει μιά κατασκευή και γράφει ότι ΜΗΝ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙΤΕ ΕΜΠΟΡΙΚΑ = προς ΚΕΡΔΟΣ! Ξέρει - είμαι σίγουρος - ότι κάποιοι θα το έφτιαχναν για τον εαυτό τους ή κανένα φιλαράκι τους! Και είμαι σίγουρος ότι αυτό ΔΕΝ θα τον πείραζε καθόλου να το έβλεπε ! Αλλά ΔΕΝ ήθελε να το δει ως "εμπόρευμα προς πώληση" σε κανένα μαγαζάκι ΕΜΠΑΫ ή εδώ - από Έβρο ως και Κύπρο ακόμα - και μάλιστα με λογότυπο πάνω του άλλου όνομα ή & τοπονύμιο!
    Και του την "πέσατε" ? Γιατί? Δικαίωμά του δεν είναι ΝΑ προστατέψει την ΕΜΠΟΡΙΚΗ εκμετάλλευση αυτού που έφτιαξε? Μικρής ή μεγάλης αξίας, σχεδιαστικής ή οικονομικής φύσεως δεν παίζει ρόλο!!! ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΑΛΛΟΙ & ΝΑ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΝ τελικά με "τζάμπα φαϊ" ! Απλά! ΠΑΝΑΠΛΑ!

    5 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  6. #16
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Συμφωνώ απόλυτα με τη γνώμη του αλλά αυτό δεν είναι ανάγκη να τον σταματήσει να ποστάρει ότι θέλει. Αν θέλει μόνο φωτογραφίες καλώς, είναι δικαίωμα του φυσικά όπως λέει και ο Γιώργος.
    Γι' αυτό λέω προχώρα στο παρασύνθημα και βάλε ότι θέλεις. Όπως λέει και η ενότητα είναι πρόχειρες κατασκευές κλπ και θα συμπεριλαμβάνει ΚΑΙ αυτές τις κατασκευές.

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Όπως πολυ σωστά λέει και ο Κώστας η κατασκευή τοποθετήθηκε στο "Πρόχειρες Κατασκευές". Σωστά ?. Σωστά !.
    Αυτό σημαίνει οτι δεν είναι απαραίτητο να μπεί HEX, σχηματικό, PCB κτλ. Από την στιγμή που ενοχλείται κάποιος
    φοβούμενος μην αντιγραφεί η κατασκευή του, απλά δεν τα ποστάρει. Όπως σωστά ειπώθηκε παραπάνω, απο τις
    φωτό, αντιγραφή δεν γίνεται. Οπότε?. Δεν καταλαβαίνω την φαγωμάρα ...

    Δεν μπορεί να πετάμε κότες στην αλεπού, και μετά να μαλώνουμε την αλεπού που τις έπνιξε. Δυστυχώς έτσι είναι
    αυτά.. Όποιος θέλει να διαφυλάξει τις κατασκευές του απλά δεν βάζει τα "κρίσιμα αρχεία".

    Γιώργο ασφαλώς και είναι δικαίωμα (γενικά μιλάω), να προστατέψει απο εμπορική εκμετάλλευση την κατασκευή
    του. Απλά δεν τα επισυνάπτει. Και θα είναι απόλυτα σεβαστό όταν αναφερθεί μαζί με αυτό:

    "Αρχεία κατασκευής δεν επισυνάπτονται για ευνόητους λόγους (Πιθανή Εμπορική Εκμετάλλευση)"

    Και Οκ λέμε δεν θα τα αντιγράψει κάποιος απο εδώ αν μπούν, αν τα αντιγράψει ένας πχ Πολωνός τι θα κάνουμε
    μετά ?. Μην κάνουμε βρε παιδιά ώρες ώρες ... σαν παιδιά. Είδατε καμία σοβαρή εταιρεία να επισυνάπτει αρχεία
    και μετά να γκρινιάζει ? (μόνο αν κλαπούν).

    Εγώ δηλαδή τώρα αν γράψω το κωδικό που έχω στο PayPal και μου φάνε αυτά που έχω μέσα, θα φταίνε οι άλλοι ?.

    Άκη ασφαλώς μπορεί να βάλεις οτι θέλεις, εξάλλου είσαι στο "πρόχειρες". Δεν έχεις καμία υποχρέωση να βάλεις τα
    αρχεία, και μπράβο σου που θες να τα διαφυλάξεις. Μπορείς όμως να βάλεις όσες φωτό θέλεις, και να γράψεις
    γι'αυτήν ότι θέλεις. Παρεμπιπτόντως η κατασκευή σου είναι φανταστική και μπράβο σου. Απλά τα σέβη μου !!!.

    2 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον moutoulos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    aris k (12-06-17)

  9. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη Kernel Panic
    Όνομα
    Kernel Panic
    Εγγραφή
    Aug 2016
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    430

    Προεπιλογή

    o.k. το γκαζώσα με λίγο το παλικάρι όχι γιατί έχει άδικο σ΄αυτά που ζήτησε, αλλά γιατί τα ζήτησε πολύ νωρίς, τι να κάνουμε, ανθρώπινη δράση και αντίδραση.
    αν το πήρε βαριά, εγώ του ζητάω συγνώμη και να ξέρει οτι την κατασκευή του την γουστάρω και θα ήθελα να δω δυο πραγματάκια παραπάνω, έστω και κουτσουρεμένα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  10. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fire Doger
    Όνομα
    Στέφανος
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    .
    Μηνύματα
    1.519

    Προεπιλογή

    Για τα κόκκινα γιατί τσιτώσατε έτσι?
    Ισχύουν για κάθε post αυτού του φόρουμ http://www.hlektronika.gr/index.php?page=rules (άσχετα που όλοι στα @@ τους)

    Πολύ ωραία η πλακετούλα! Και μόνο οι φωτογραφίες δίνουν αρκετές ιδέες, μου άρεσε το πως έβαλες τα ποτενσιόμετρα με την θηλυκή πινοσειρά!

    1 Not allowed! Not allowed!

  11. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη ultra
    Όνομα
    κωστας
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    975

    Προεπιλογή

    Trop tard, το πουλακι πεταξε, και πιστευω οτι ο Ακης δεν εχει την παραμικρη διαθεση να συνεχισει.

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. led panel p6 a8 board 3m2
    By jakektm in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-16, 03:17
  2. PLL FM RDVV
    By crown in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-16, 00:01
  3. PLL 8watt rdvv
    By GSA-ELECTRONIC in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-15, 22:09
  4. pll rdvv
    By staurosv in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-13, 20:13
  5. PLL FM 300mW RDVV
    By driverbulba in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-12, 22:16

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας