Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 20

Θέμα: RDVV PLL Front Panel Board

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή RDVV PLL Front Panel Board

    Για όλα φταίει ο Φίλος F P Marcos και αργότερα ο Γιώργης Συμφορουμίτης εδώ που αγόρασαν ή βρήκαν κάτι πλακέτες για τα RDVV PLL 8W με tune & no tune.
    Με αγγάρεψε ο 1ος να του σχεδιάσω ένα πάνελ με προστασία και controls τα έστειλε για τύπωμα και το αποτέλεσμα είναι αυτό.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  RDVV PLL FRONT PANEL BOARD_SMALL.jpg Εμφανίσεις:  469 Μέγεθος:  73,4 KBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  PCBWFLASHFULL01_small.jpg Εμφανίσεις:  373 Μέγεθος:  144,7 KBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  PCBWFLASHFULL02_small.jpg Εμφανίσεις:  379 Μέγεθος:  64,2 KB

    Σχεδίασα και χρησιμοποίησα και από παλαιότερα έτη μου διάφορα επιμέρους κυκλώματα μου

    Χαρακτηριστικά του control Board παρακάτω.
    1. Analog Volume Control
    2. Analog Power Control
    3. RDVV LCD Main Display attached
    4. Audio Peak Detector with Led
    5. Analog Audio Level Meter (1991)
    6. Analog PWR/SWR Meter (Only the panel meter session with the level controll but without PWR/SWR Coupler) (1987)
    7. Thermal Protection for the RDVV Power Stage & For A Possible Linear Amplifier as a next power stage. (1983)
    8. Tone Test Generator 1Khz (1981)
    9. Mono MPX AF Input Selector.
    10. Premphasis 50/75us Included + Input Selector. (1981)
    11. SWR & Thermal Protection with optical & sound alarm. (1987)

    Ατυχώς χρόνια τώρα δεν συνηθίζω να κάνω σχηματικά και σχεδιάζω απ' ευθείας σε PCB Design Tools οπότε σχέδια δεν υπάρχουν...
    To Be Continued...
    Συνεχίζετε...Και όπως πάντα...
    Απαγορεύετε οποιαδήποτε αναδημοσίευση, αντιγραφή ή κατασκευή του παρόντος ή μέρους του καθώς και η αναπαραγωγή του σε οποιοδήποτε άλλο ιστιότοπο χωρίς την εγγραφή συγκατάθεση μου, ευχαριστώ.

    9 Not allowed! Not allowed!

  2. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον dovegroup για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    picdev (11-06-17), TSG (09-06-17), vasilllis (10-06-17)

  3. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Jul 2016
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    101

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dovegroup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όλα φταίει ο Φίλος F P Marcos και αργότερα ο Γιώργης Συμφορουμίτης εδώ που αγόρασαν ή βρήκαν κάτι πλακέτες για τα RDVV PLL 8W με tune & no tune.
    Με αγγάρεψε ο 1ος να του σχεδιάσω ένα πάνελ με προστασία και controls τα έστειλε για τύπωμα και το αποτέλεσμα είναι αυτό.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  RDVV PLL FRONT PANEL BOARD_SMALL.jpg Εμφανίσεις:  469 Μέγεθος:  73,4 KBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  PCBWFLASHFULL01_small.jpg Εμφανίσεις:  373 Μέγεθος:  144,7 KBΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση Όνομα:  PCBWFLASHFULL02_small.jpg Εμφανίσεις:  379 Μέγεθος:  64,2 KB

    Σχεδίασα και χρησιμοποίησα και από παλαιότερα έτη μου διάφορα επιμέρους κυκλώματα μου

    Χαρακτηριστικά του control Board παρακάτω.
    1. Analog Volume Control
    2. Analog Power Control
    3. RDVV LCD Main Display attached
    4. Audio Peak Detector with Led
    5. Analog Audio Level Meter (1991)
    6. Analog PWR/SWR Meter (Only the panel meter session with the level controll but without PWR/SWR Coupler) (1987)
    7. Thermal Protection for the RDVV Power Stage & For A Possible Linear Amplifier as a next power stage. (1983)
    8. Tone Test Generator 1Khz (1981)
    9. Mono MPX AF Input Selector.
    10. Premphasis 50/75us Included + Input Selector. (1981)
    11. SWR & Thermal Protection with optical & sound alarm. (1987)

    Ατυχώς χρόνια τώρα δεν συνηθίζω να κάνω σχηματικά και σχεδιάζω απ' ευθείας σε PCB Design Tools οπότε σχέδια δεν υπάρχουν...
    To Be Continued...
    Συνεχίζετε...Και όπως πάντα...
    Απαγορεύετε οποιαδήποτε αναδημοσίευση, αντιγραφή ή κατασκευή του παρόντος ή μέρους του καθώς και η αναπαραγωγή του σε οποιοδήποτε άλλο ιστιότοπο χωρίς την εγγραφή συγκατάθεση μου, ευχαριστώ.
    Μάλλον θα πρέπει να αποσύρεις την παρουσίαση. Η έννοια του Forum είναι η σωστή παρουσίαση και η συζήτηση πάνω στο κύκλωμα για βελτιώσεις.....

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη kiros
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    312

    Προεπιλογή

    Όταν βάζει κάποιος μια παρουσίαση τότε αυτή είναι ολοκληρωμένη και μπορεί ο καθένας να την πάρει και να την κάνει ότι θέλει.
    Εσύ έβαλες μόνο τρείς φωτογραφίες και από κάτω κοτσάρεις με κόκκινα γράμματα ότι απαγορευονται τα πάντα. Ποιός ο λόγος της ανάρτησης;

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gchal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον θα πρέπει να αποσύρεις την παρουσίαση. Η έννοια του Forum είναι η σωστή παρουσίαση και η συζήτηση πάνω στο κύκλωμα για βελτιώσεις.....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν βάζει κάποιος μια παρουσίαση τότε αυτή είναι ολοκληρωμένη και μπορεί ο καθένας να την πάρει και να την κάνει ότι θέλει.
    Εσύ έβαλες μόνο τρείς φωτογραφίες και από κάτω κοτσάρεις με κόκκινα γράμματα ότι απαγορευονται τα πάντα. Ποιός ο λόγος της ανάρτησης;
    Πρός Απάντηση σας...
    [/QUOTE]Συνεχίζετε...Και όπως πάντα...[/QUOTE]
    Επίσης σύμφωνα με τα λίγα ελληνικά μου διαβάζω περί δημοσίευσης "Κοινότητα: Παρουσίαση Πρόχειρων Κατασκευών

    Πρόχειρες κατασκευές χωρίς σχεδιαγράμματα και πολλές αναλύσεις."


    Το έγραψα ατυχώς με οχι bold γράμματα και δεν το είδατε...ζητώ ταπεινά συγγνώμη.
    Το ότι επιθυμώ να γνωρίζω την τύχη και την χρήση μιάς δημιουργίας είναι αναφαίρετο δικαίωμα μου.
    Οπως έγραψα δεν υπάρχουν σχηματικά δεν εχω ούτε την υπομονή, χρόνο ούτε την όρεξη για τέτοια.
    Ομως άρχισα να φτιάχνω σχηματικά επιμέρους για το "Συνεχίζετε...αλλά αφού το κλίμα είναι χμμμ κάπως... Τότε σταματάει εδώ
    και φυσικά
    [/QUOTE].[/QUOTE] Απαγορεύετε οποιαδήποτε αναδημοσίευση, αντιγραφή ή κατασκευή του παρόντος ή μέρους του καθώς και η αναπαραγωγή του σε οποιοδήποτε άλλο ιστιότοπο χωρίς την εγγραφή συγκατάθεση μου, ευχαριστώ.[/QUOTE]
    Ευχαριστώ όσους με τίμησαν με τα like τους και όλους όσοι έγραψαν σχόλια...βοήθησαν αρκετά...

    4 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dovegroup : 09-06-17 στις 19:19

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη SeAfasia
    Όνομα
    SV3IRG Dinos
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Άργος.
    Μηνύματα
    3.363

    Προεπιλογή

    έχεις ρωτήσει περίπου τι θα σου στοιχίσουν 10 πλακέτες στο pcbway φερ'ειπείν;
    Από ότι βλέπω οι πλακέτες είναι σχεδιασμένες αρκετά καλά..

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Mar 2004
    Μηνύματα
    29

    Προεπιλογή

    Ορισμένοι καλό θα είναι να διαβάζετε καλύτερα το κείμενο που αναρτάται από τον οποιοδηποτε φίλο, και σίγουρα να μπορείτε να ξεχωρίζετε την ενότητα στην οποία αναρτήθηκε, για να μην πέφτετε σε φάουλ κάνοντας υποδείξεις για την ορθή ανάρτηση.
    Φιλικά πάντα.

    2 Not allowed! Not allowed!

  8. #7
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Μη μασάς προχώρα στο παρασύνθημα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη aris k
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    397

    Προεπιλογή

    Ακη καλησπερα εχεις παρουσιαση και σε αλλο Foroum την κατασκευη σου ?? Με αλλο ονομα ? ( vourdoulas )


    0 Not allowed! Not allowed!
    FM 664

  10. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη μασάς προχώρα στο παρασύνθημα.
    Μ' αρέσει η αισιοδοξία σου Κωνσταντίνε...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aris k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακη καλησπερα εχεις παρουσιαση και σε αλλο Foroum την κατασκευη σου ?? Με αλλο ονομα ? ( vourdoulas )
    Αρη μου καλησπέρα την απάντηση την πήρες στο άλλο forum τπτ άλλο θές να με ρωτήσεις?
    Αν βρείς και τα άλλα 2 forum βάλε τα εδώ εγώ δεν το κάνω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dovegroup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρός Απάντηση σας...
    Συνεχίζετε...Και όπως πάντα...
    Επίσης σύμφωνα με τα λίγα ελληνικά μου διαβάζω περί δημοσίευσης "Κοινότητα: Παρουσίαση Πρόχειρων Κατασκευών

    Πρόχειρες κατασκευές χωρίς σχεδιαγράμματα και πολλές αναλύσεις."


    Το έγραψα ατυχώς με οχι bold γράμματα και δεν το είδατε...ζητώ ταπεινά συγγνώμη.
    Το ότι επιθυμώ να γνωρίζω την τύχη και την χρήση μιάς δημιουργίας είναι αναφαίρετο δικαίωμα μου.
    Οπως έγραψα δεν υπάρχουν σχηματικά δεν εχω ούτε την υπομονή, χρόνο ούτε την όρεξη για τέτοια.
    Ομως άρχισα να φτιάχνω σχηματικά επιμέρους για το "Συνεχίζετε...αλλά αφού το κλίμα είναι χμμμ κάπως... Τότε σταματάει εδώ
    και φυσικά
    Απαγορεύετε οποιαδήποτε αναδημοσίευση, αντιγραφή ή κατασκευή του παρόντος ή μέρους του καθώς και η αναπαραγωγή του σε οποιοδήποτε άλλο ιστιότοπο χωρίς την εγγραφή συγκατάθεση μου, ευχαριστώ.

    Ευχαριστώ όσους με τίμησαν με τα like τους και όλους όσοι έγραψαν σχόλια...βοήθησαν αρκετά...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dovegroup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ' αρέσει η αισιοδοξία σου Κωνσταντίνε...




    Αρη μου καλησπέρα την απάντηση την πήρες στο άλλο forum τπτ άλλο θές να με ρωτήσεις?
    Αν βρείς και τα άλλα 2 forum βάλε τα εδώ εγώ δεν το κάνω.
    Άκη, από την ώρα που ενσωμάτωσες το ερυθριασμένο κείμενο, χάλασες το "γλυκό"... ! Απλά, πάναπλα! Αν και δεν νομίζω ότι πίστευες εξ' αρχής ότι θα το σεβόντουσαν όλοι... Και απορώ τι περίμενες, πραγματικά?

    2 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. led panel p6 a8 board 3m2
    By jakektm in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-16, 03:17
  2. PLL FM RDVV
    By crown in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-16, 00:01
  3. PLL 8watt rdvv
    By GSA-ELECTRONIC in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-15, 22:09
  4. pll rdvv
    By staurosv in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-13, 20:13
  5. PLL FM 300mW RDVV
    By driverbulba in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-12, 22:16

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας